Bali - ostrov bohů a tisíce chrámů

destinaceDestinace Indonésie
delka zajezduDélka zájezdu 16 dní
typ ubytovaniTyp ubytování 3*
dopravaDoprava letecká
pocasiPočasí v destinaci
terminyTermíny
10.04.2018 - 25.04.2018
16.04.2018 - 01.05.2018
Bali - ostrov bohů a tisíce chrámů
Bali - ostrov bohů a tisíce chrámů 0Bali - ostrov bohů a tisíce chrámů 1Bali - ostrov bohů a tisíce chrámů 2
Bali - ostrov bohů a tisíce chrámů 3Bali - ostrov bohů a tisíce chrámů 4
Cena od 54 900 Kč
Poslat poptávku

Indonéský ostrov Bali je proslulý svou neopakovatelnou atmosférou a pozitivní energií.

Na celém ostrově se nachází tisíce hinduistických chrámů a svatých míst, které se stávají každodenním dějištěm posvátných obřadů. Své návštěvníky však Bali dokáže překvapit i nespoutanou přírodou. Strmými vulkány, džunglí a mangrovníkovými lesy, mnoha jezery i řekami, které zavlažují malebná rýžová políčka rozesetá po velké části ostrova.

K odpočinku a koupání zase vybízí stovky kilometrů pláží lemující celé pobřeží.

Proč s námi?

 • S námi máte jistotu, že náš delegát Vám bude k dispozici každý den. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznávali krásy BALI, ale zároveň odpočívali. Žádná náročná honička nabitého poznávacího zájezdu Vás nečeká.

Bali

Bali se nachází v jihovýchodní Asii a je jedním z více než 17 000 ostrovů Indonésie. Najdete ho mezi ostrovy Jáva a Lombok.

Přestože je Bali turisticky nejnavštěvovanějším indonéským ostrovem, zachovává si stále svou tvář. Je oblíben pro nespoutanou přírodu zářící všemi barvami, pro scenérie terasovitých rýžových políček a majestátních sopek, pro nespočet hinduistických chrámů ožívajících svými slavnostmi, pro krásné tanečnice tančící balijské tance, ale také pro exotické pláže omývané blankytnými vodami Indického oceánu. To vše společně vykouzlí neopakovatelnou atmosféru, kterou nikde jinde nezažijete.

Zajímavosti

Ostrov Bali má od západu k východu asi 150 km a od severu k jihu přibližně 110 km.

Tento nevelký ostrov leží na hranici několika přírodních a geografických zón, díky čemuž má naprosto jedinečný charakter. Střed ostrova je tvořen pohořím s aktivními vulkány, z nichž největší je Gunung Agung (3.142 m. n. m.) a Batur. Směrem na jih se krajina mění v rovinu, kterou zavlažuje množství řek. Nejdelší z nich se jmenujeAyung (75 km). Zde na jihu najdete bílo-zlatavé pláže, v ostatních částech ostrova pak převážně šedočerné vulkanické.

Bali je bráno jako umělecké centrum Indonésie. Obyvatelé udržují mnoho tradičních řemesel jako je dřevořezba, sochařství či batikování. Kulturním centrem balijské kultury (zejména výtvarného umění) je městečko Ubud, kam se sjíždějí umělci tvořit nebo si jen tak užít místní atmosféry a mírnějšího klimatu.

Převážná část obyvatel Indonésie se hlásí k islámu, avšak ostrov Bali je hinduistický.Více než 95% jeho obyvatel vyznává tzv. balijský hinduismus.

Na co se můžete těšit

 • Chrámy a posvátná místa

Ne nadarmo se Bali přezdívá “ostrov bohů”. Posvátných míst a chrámů tu naleznete údajně až sto tisíc. Mezi nejznámější patří chrámový komplex Besakih stojící na úbočí sopky Agung, Goa GajahGunung Kawi,Tirta Empul nebo nejnavštěvovanější vodní chrám Tanah Lot.

 • Příroda

Ostrov Bali je nesmírně úrodný. Až 20 % jeho rozlohy zabírají tradiční rýžová políčka vystavěná v terasách, ze kterých se 2× do roka sklízí úroda rýže. Na Bali se setkáte s pralesy, palmovými háji a četnými mangrovníky. Mezi několika stovkami druhů stromů nechybí ani fíkusy, banánovníky a bambus. Můžete zde spatřit až 40.000 kvetoucích rostlin, včetně několika tisíc druhů orchidejí.

 • Pláže

Na Bali je více než 400 km pláží. Díky svému sopečnému původu jsou pláže na severu Bali převážně černé s vulkanickým pískem. Naopak pláže na jižní straně ostrova se pyšní bílým až zlatavým pískem.

 • Náboženské svátky, obřady a rituály

Obyvatelé Bali jsou velice zbožní a náboženství (balijský hinduismus) se promítá do všech oblastí každodenního života. Všude na ostrově naleznete mističky z palmových listů s obětinami z rýže, vonných tyčinek a okvětních lístků květin všemožných barev.  Každá balijská rodina má pak vlastní svatyni, kde uctívá své bohy a předky. Mezi uctívané bohy patří ŠivaBrahmaVišnu, bohyně smrti Durgu, bohyně moudrosti Saraswati a další.
Každý den v roce se na některém místě na Bali koná nějaká slavnost. Je tedy velmi pravděpodobné, že během vašeho pobytu zažijete třeba i několik slavnostních průvodů a rituálů.

 • Usměvaví lidé

Pro Balijce je úsměv typický. Povahou jsou to velmi veselí a srdeční lidé, kteří se s vámi kdykoliv dají do řeči. Ochotně prohodí pár přátelských slov, poradí nebo v případě potřeby i ochotně pomůžou.

 • Balijské tance

Tradičních balijských tanců je mnoho a dělí se do tří skupin. Nejposvátnější jsou tance wali, které se tančí výhradně v chrámech. Další skupinou jsou tance, které se tančí již před chrámy, ale jsou stále součástí ceremonií. Poslední skupinou jsou tance určené pouze pro pobavení jako je známý opičí tanec Kecak. K balijským tancům neodmyslitelně patří nádherně zdobené kostýmy zářící všemi barvami.

Počasí

Bali se nachází v tropickém pásmu, a proto je zde počasí velmi stálé a příliš se nemění. Průměrná roční teplota se pohybuje okolo 28 °C. V noci teplota nepatrně klesá.  Od konce října do poloviny března může na Bali pršet. Vlhkost vzduchu v tomto období stoupá až na 85 %. Zbytek roku zaprší spíše výjimečně.

 

Poznámka:

Minimální počet účastníků zájezdu: 15

Změna programu vyhrazena.

Změna hotelu vyhrazena.

Pořadí navštívených míst může být změněno. CK si vyhrazuje právo na změnu v programu v důsledku konání některého z náboženských svátků.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Dle nového zákona je 30ti denní turistické vízum zdarma. Obdržíte ho na letišti po příletu na Bali.

Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

Itinerář

Den 1 - odlet PRAHA – DENPASAR

Sraz 2 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla Praha (místo a přesný čas bude upřesněn v pokynech k zájezdu). Let s přestupem se společností EMIRATES do hlavního města Bali, Denpasaru.

Den 2 - přílet, transfer, ubytování na JIHU BALI, letovisko Seminyak

V odpoledních hodinách přílet do Denpasaru. Transfer do hotelu a ubytování. Osobní volno. 

Den 3 - SEMINYAK – osobní volno

Snídaně. Volný den pro vaší relaxaci, odpočinek po cestě, aklimatizace. Den vhodný například ke koupání a odpočinku na místní pláži. Letovisko Seminyak leží severně od Kuty na západním pobřeží a je známé právě pro krásné pláže a klidnější atmosféru než na známé Kutě. Den můžete vyžít k procházkám do okolí a poznání této části pobřeží, které je oblíbené nejen mezi exkluzivními řetězci hotelů ale také u cizinců z Evropy či Austrálie, kteří zde žijí a podnikají například v oblasti módy či jiných řemesel typických pro Bali. Ubytování v Seminyaku.

Den 4 - VÝCHODNÍ BALI – PROVINCIE KARANGASEM

Snídaně. Celodenní výlet do východní části ostrova. Provincie Karangasem bývala nejvlivnějším královstvím na Bali až do 19.st., kdy se musela podřídit Lomboku. Po cestě navštívíte netopýří jeskyni GOA LAWAH, poté jednu z nejstarších vesnic na Bali TENGANAN, která si dodnes zachovala starobylé hinduistické zvyky. Čeká Vás také prohlídka romantického vodního paláce u moře UJUNG, který obklopují koupací jezírka a zahrady.

Den zakončíte v opravdové oáze klidu, ve vodním paláci vybudovaným rádžou z Karangasemu TIRTA GANGGA. Doslovný překlad jména paláce Tirta Gangga je „voda z řeky Gangy“, posvátné řeky, která je srdcem Indie i hinduismu. V areálu se nachází také několik bazénků, kde se můžete vykoupat. Příjezd do hotelu v pozdních odpoledních hodinách, osobní volno. Ubytování v Seminyaku.

4.den

 

Den 5 - SEMINYAK – osobní volno

Snídaně. Odpočinkový den na pláži, relaxace. Ubytování v Seminyaku.

Den 6 - CHRÁMOVÝ KOMPLEX BESAKIH A PŘÍRODNÍ KRÁSY OBLASTI KINTAMANI

Snídaně. Check-out a transfer do jedné z nejnavštěvovanějších částí Bali položené přibližně 1.500 m nad mořem. Zde se vám naskytnou nádherné přírodní scenérie dobarvené atmosférou chrámů, které se v této krajině nacházejí.

Během dne se vydáte do města Semarapura, v jehož ulicích stojí chrám KERTHA GOSA. Tento chrám, vystavěný v 18. století, se skládá z několika budov a muzea, které jsou obehnány vodním příkopem.  Hlavním cílem tohoto celodenního výletu je však návštěva zdejšího největšího hinduistického chrámového komplexu BESAKIH. Jedná se o nejdůležitější balijský chrám stojící na úbočí posvátné hory a činné sopky Gunung Agung. Skládá se z komplexu 23 chrámů, ke kterým náleží ještě desítky dalších staveb a svatyní vystavěných na sedmi terasách.

5.den

V druhé části dne zavítáte do oblasti KINTAMANI. Dominantou tohoto kraje je bezesporu dosud aktivní vulkán BATUR, odkud jsou jedinečné výhledy do širokého okolí centrálního pohoří ostrova Bali. Cestou zpět navštívíte typickou vesnici PENGLIPURAN ležící ve výšce 700 m n.m. Ta je považována za nejčistší vesnici vůbec a vy budete moci nahlédnout pod roušku běžného života jejích obyvatel, kterých se doposud nedotkly dnešní vymoženosti moderního světa. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách, osobní volno. Ubytování v Ubudu. 

Den 7 - UBUD – CENTRUM KULTURY MEZI RÝŽOVÝMI POLÍČKY

Po snídani se vydáte za poznáním okolí městečka UBUD. Ubud je centrem kulturního a duchovního života na Bali, jeho kouzlo však hranicemi města nekončí. Den započnete procházkou po rýžových polích a návštěvou trhů, kde poznáte běžný život zdejších obyvatel. Navštívíte hinduistické meditační centrum GOA GAJAH a chrámový komplex GUNUNG KAWI ležící na řece Pakrisan v Tampaksiringu. Zde se Vám naskytnou nádherné pohledy na terasovitá rýžová políčka, chrám a skály, do kterých jsou vytesány hrobky (svatyně), které jsou až 8 m vysoké a pochází z 11.st. Svatyně byla vystavěna na počest krále Udayana Warmadewa. Poslední zastávka vás čeká u nejposvátnějšího pramene na ostrově TIRTA EMPUL u stejnojmenného chrámu. Příjezd do hotelu v pozdních odpoledních hodinách, osobní volno. Ubytování v Ubudu.

Den 8 - UBUD – osobní volno

Snídaně. Volný den vhodný k odpočinku nebo meditaci a nebo k poznávání města. Před lety byl Ubud jen malou vesničkou, která se rychle proměnila v kulturní centrum díky několika umělcům, kteří se zde usadili. Navštívit můžete zdejší galerie, muzeum umění, malířské a řezbářské dílny. Obdivovat můžete místní architekturu, navštívit lotosovou zahradu v chrámu Pura Sarawati nebo se podívat do opičího lesa (posvátného parku Monkey Forrest). Atmosféru Ubudu dotváří široký výběr restaurací a barů. Ubytování v Ubudu.

Den 9 - transfer do oblasti SEVERNÍHO BALI

Snídaně. Check-out a transfer směr sever ostrova Bali. Cestou navštívíte chrám TAMAN AYUN známý svými patrovými střechami, který obklopují krásné zahrady a vodní příkopy osázené lekníny. Poté se vydáte na místní ovocný trh, kde můžete ochutnat nejrozmanitější nabídku tropického ovoce. Na závěr výletu vás čeká návštěva nejdůležitějšího VODNÍHO PALÁCE ULUNDANU na jezeře BERATAN, který je zasvěcen bohyni Ida Batari Dewi Ulun Danu. Vzhledem k nadmořské výšce 1200 m zde panuje studené tropické klima. Příjezd do hotelu, ubytování, osobní volno. Ubytování v Lovině.

7.den

Den 10 - LOVINA – osobní volno

Den volna zahájíte opět snídaní. Během volného dne můžete odpočívat na místní pláži s tmavším vulkanickým pískem, nebo se vydat za poznáváním života v letovisku. Tento den vám zajisté zpříjemní i naše nabídka fakultativních výletů. Vydat se s námi můžete na lodní výlet na tzv. Delfíní stezku, která se nachází asi 1 km od pobřeží, a kde můžete uvidět i mnoho desítek delfínů najednou. Milovníci pěší turistiky zase ocení možnost výletu do okolní krajiny, na rýžová pole či do místních vesnic a chrámů. Oblíbeným místem pro šnorchlování je oblast u ostrova Menjangan, kde můžete pozorovat bohatý podmořský život. (fakultativní výlety za příplatek, aktuální nabídka výletů k dispozici na místě u vašeho průvodce). Ubytování v Lovině.

Den 11 - transfer na jižní část ostrova SANUR

Snídaně. Check-out a transfer směr jih Bali do letoviska SANUR. Po snídani se vydáte k posvátným horkým pramenům BANJAR. Tyto přírodní prameny mají vulkanický původ a díky velkému obsahu síry jsou vhodné pro léčení revmatických a kožních onemocnění. Celý areál je zasazen do krásné tropické zahrady uprostřed džungle, poblíž stejnojmenného buddhistického chrámu. Po cestě pak uvidíte známá, sytě zelená rýžová pole v oblasti Pupuan. Poslední zastávkou tohoto dne bude nejznámější a nejfotogeničtější z mořských chrámů Bali – TANAH LOT.  Zde budete mít možnost pozorovat a fotografovat západ Slunce. Ubytování v Sanuru.

11.den

Den 12 - SANUR – osobní volno

Snídaně. Volný den vhodný například k poznávání městečka Sanur, koupání a relaxaci na místní vyhlášené pláži. Sanur je příjemné letovisko, pro odpočinek jako stvořené. Den můžete začít třeba pozorováním nezapomenutelneho východu Slunce přímo na pláži. Upřednostňujete-li aktivní odpočinek, vyzkoušejte některý z vodních sportů, nebo se vydejte prozkoumat pulsující život v ulicích města. Ubytování v Sanuru.

Možnosti fakultativních výletů a aktivit (za příplatek): například kurz vaření a poznání balijské kuchyně či lodní výlet na ostrov Lembongan, během kterého si užijete zlatavé pláže, šnorchlování a k obědu ochutnáte grilované ryby. 

Den 13 - SANUR – BALIJSKÁ KULTURA A TRADICE

Snídaně. Během tohoto dne nahlédnete blíže do balijské kultury a tradic. Shlédnete vystoupení typického balijského tance BARONGpředstavující očistný obřad nebo-li odvěký souboj mezi dobrem a zlem. O historii batikování textilií a jak se v praxi dělá tato technika dekorace oblečení si budete moci vyzkoušet a odnést si tak originální vzpomínku nebo dárek domů. Zastávku uděláte v hlavním městě Bali, v DENPASARU. Pěší procházkou se dostanete až do centra města, kde budete mít možnost navštívit muzeum historie a umění. Transfer do hotelu, osobní volno. Ubytování v Sanuru.

Den 14 - SANUR – TRADIČNÍ BALIJSKÝ TANEC A ROZLUČKOVÁ VEČEŘE

Snídaně. Dopoledne volno. V odpoledních hodinách se vydáte do nejposvátnějšího chrámu ULUWATU, který byl vybudován v 11. století přímo na skále nad mořem a je zasvěcen duchům moří a oceánů. V prostorách chrámu se zúčastníte strhujícího představení balijského “opičího tance” KECAK

Po návratu z chrámu si užijete rozlučkovou večeři, kterou pro vás připravíme přímo na pláži. Ubytování v Sanuru.

14.den_2

Den 15 - odlet

Snídaně. Check-out. Osobní volno. Transfer na letiště v Denpasaru a odlet do Prahy s přestupem.

Doprava

lety Praha – Denpasar – Praha (s přestupem v Dubaji) s leteckou společností EMIRATES

Ubytování

Typ:hotel 3*
Vybavení pokoje:

standardní dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím

Strava

Strava:snídaně
26.4316

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

10.04.2018 - 25.04.2018
Ceny
/os. 54 900 Kč Rezervovat
16.04.2018 - 01.05.2018
Cena zahrnuje

 • ubytování 13 nocí se snídaní v 3* hotelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • leteckou dopravu (včetně letištních poplatků ve výši 2 400 Kč): lety Praha – Denpasar – Praha (s přestupem v Dubaji) s leteckou společností EMIRATES
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu včetně vstupů
 • představení tradičních balijských tanců
 • návštěva textilní dílny
 • rozlučková večeře
 • služby českého delegáta během celého pobytu
 • pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění

Fakultativní příplatky (za osobu)

 • příplatek za jednolůžkový pokoj (12 000 Kč)
 • fakultativní výlety a vstupy během fakultativních výletů 

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK.

Ostatní informace

Zájezd se řídí všeobecnými smluvními podmínkami CK

Recenze klientů

verze pro tisk

Produktový manažer

Rád Vám poradí a zodpoví Vaše dotazy.

Jana Vargova

Jana Vargova

Junior Leisure Product manager

+420 577 008 740
+420 702 291 199

Poptávkový formulář: Bali - ostrov bohů a tisíce chrámů

Poptávkový formulář rozhodně NENÍ závaznou objednávkou. Budeme Vás kontaktovat na Vámi uvedeném telefonním čísle nebo emailu a dáme Vám přesnou kalkulaci a odpovíme na všechny Vaše dotazy. Teprve potom se rozhodnete, jestli našich služeb využijete.

*
*
*
* Položky označené hvězdičkou jsou povinné.
Poslat poptávku

Naše společnost čerpá finanční příspěvek na osobní náklady nového zaměstnance z projektu "Odborné praxe pro mladé do 30 let ve Zlínském kraji". Tento projekt je financován z 85 % z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a z 15 % z prostředků státního rozpočtu ČR.