Basilicata pro seniory 55+

Popis

Tento zájezd Vás zavede do dvou regionů jižní Itálie – zapomenuté Basilicaty a nádherné Apulie. Basilicata je zemědělským regionem, který je doposud turisty spíše neobjevený. Toto místo má ale rozhodně co nabídnout - od krásných pláží jonského i tyrhenského moře po majestátní hory s překrásnými malebnými horskými městečky. Skutečným skvostem je rozhodně skalní město Matera, tzv. Sassi di Matera, které je zapsané ve světovém dědictví UNESCO. V Apulii zase najdete Trulli - krásné bílé domečky s kruhovým půdorysem. Náš zájezd propojuje pobyt v této zajímavé oblasti s výlety za přírodními krásami, kulturními památkami a do bílých městeček, které Vás okouzlí svojí romantikou.

Skalní město Matera

Město Matera je hlavním centrem provincie Basilicata. Nachází se na náhorní plošině Murgia přímo nad údolím Gravina di Matera. V roce 1993 bylo skalní město zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO a to právě díky rozsáhlému souboru podzemních a jeskynních obydlí. Skalní obydlí, částečně tesaná ve skalách a částečně dotvářená z kamene, se nazývají „Sassi“ (tedy kamení či skály) a jsou světoznámá.

Neváhejte tedy tento region objevit. Dovolená a zájezdy pro seniory 55+ do oblasti Basilicata jsou tím pravým pro Vás!

Počasí a teploty

Klimatické podmínky jsou v oblasti Basilicata odlišné od ostatních regionů jižní itálie. Zatímco v horách jsou teploty nízké, u moře bývá v létě až 40ºC. V červnu a září zde teploty vzduchu dosahují teplot okolo 27ºC, teplota vody se pohybuje okolo 24ºC.

Upozornění:
Pořadí navštívených míst se může měnit.
Vhodné pro aktivní seniory, kterým nevadí náročnější program.
Minimální počet pro uskutečnění: 26 osob.

Ubytování

Název

Villaggio Hotel Akiris ****

Typ

hotel

Vybavení pokoje

Dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky nebo apartmán s vlastním sociálním zařízením jsou vybaveny ledničkou, telefonem, TV, klimatizací, terasou či balkonem. Hotelové pokoje disponují vysoušečem vlasů, v apartmánech ale nejsou zabudované a jsou k dispozici pouze k zapůjčení na recepci oproti vratné kauci.

Služby

V hotelu je recepce, 2 restaurace, 2 bary, 2 bazény, 2 dětské bazény, 3 tenisové kurty, 2 fotbalové hřiště, hřiště na volejbal a basketbal, mini golf, parkoviště, bankomat, malé obchodní centrum, sál s TV, Wi-Fi ( ve společných prostorách, prvních 30 minut zdarma, pak za poplatek) Upozorňujeme, že v bazénu může být vyžadováno použití koupací čepice. Bar u bazénu a na pláži.

V hotelu probíhají animační programy s hudbou do cca 24:00 hod.

Další informace

Resort umístěný v pěkné udržované zahradě se nachází u jónského pobřeží regionu Basilicata. 

Vlastní soukromá písčito-oblázková pláž se nachází u resortu, plážový servis (slunečník, lehátko) zdarma. Vlastní cesta z resortu na pláž vede udržovaným lesíkem (cca 250 m). Při vstupu do moře oblázky, doporučujeme boty do vody.

Hotel disponuje 82 komfortně zařízenými pokoji a apartmány. Přes den cca každou hodinu jezdí veřejný bus do nedalekého městečka Nova Siri (cena cca 1 Eur/1 cesta) - autobusová zastávka před hotelem. V resortu naleznete také malé obchůdky.

Doba transferu z letiště do hotelu cca 1 hod. 50 min.

Strava

Strava

polopenze

Další informace

polopenze formou švédských stolů + sklenice vody a vína k večeři. Plná penze za příplatek 2 000 Kč/os. (službu musí objednat všechny osoby v pokoji).

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

08.06.2019 - 15.06.2019

22 590 Kč / os. 55+ ve dvoulůžkovém pokoji

Cena zahrnuje

- zpáteční letenka Praha - Bari - Praha vč. všech tax a poplatků
- transfer letiště – hotel – letiště
- 7 nocí ve 4* hotelu
- polopenze formou švédských stolů
- sklenice vody a vína k večeři
- služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu
- transfery dle programu
- zákonné pojištění CK pro případ úpadku

 

Cena nezahrnuje

- Fakultativní výlety a služby
- Pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu
- Případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů. Tato taxa je splatná na místě v hotovosti, v Eur. Upozorňujeme, že zavedení taxy a její výše může být úpravou místní vyhlášky i v průběhu sezóny změněna. Aktuální informace budou k dispozici vždy po příjezdu na ubytování.

Fakultativní příplatky

VÝLETY
- ceny výletů jsou orientační a během sezony se mohou změnit
- programový sled jednotlivých výletů může být na místě upraven
- na místě můžete zakoupit jednotlivé výlety v Eurech
- fakultativní výlety se uskuteční při minimálním počtu 25 osob
 
Perly Apulie – městečka Martina Franca a Alberobello
 
Polodenní výlet do Martina Franca, jednoho z nejkrásnějších městeček Apulie, pěší prohlídka historického centra. Poté pokračování do Alberobella, městečka zapsaného na seznam UNESCO roku 1996, a to právě díky tzv. „trulli“ – pitoreskním stavbám s konickými střechami, které jsou vystavěné bez malty jen z opracovaných kamenů a původně měly jen jednu místnost. Jejich stěny jsou natřeny bílým vápnem a právě kontrast tmavých střech a bílých stěn dodává typický kolorit tomuto malebnému městečku.

Cena: 1180 Kč/42 Eur/osoba

Cena zahrnuje: autobusovou dopravu, doprovod delegáta/průvodce.
Cena nezahrnuje: vstupy do jednotlivých objektů.
 
Matera – po stopách světového dědictví UNESCO
Polodenní výlet do tohoto krásného města, které bylo zapsáno na seznam UNESCO již v roce 1993. Matera, poněkud exoticky vyhlížející město, je hlavím střediskem celé provincie a jeho úroveň a elegance je na tuto oblast neobvyklá. Zdejší pozoruhodností jsou sassi, obydlí vyhloubená v několika vrstvách do skály. Návštěva dvou nejslavnějších oblastí – Malve a Casalnuovo, při kterých se podíváme také do Casa Grotta, typického zrekonstruovaného sassa – obydlí, včetně nábytku a předmětů denní potřeby. Prohlídka kostela San Pietro v Monterrone a historické vinice. Zastávka na několika místech, kde byl natáčen slavný film s Mel Gibsenem. Degustace typických místních produktů.

Cena: 1040 Kč/37 Eur/osoba

Cena zahrnuje: dopravu busem, doprovod delegáta, degustaci typických místních produktů
Cena nezahrnuje: jednotné vstupné do Casa Grotta, kostela San Pietro v Monterrone, Grottone Naturale a historické vinice (cca 4 Eur / osoba)
 
Za historií Basilicaty – Lucania – Policoro – Anglona - Tursi
 
Polodenní výlet, při kterém navštívíme nejdříve Národní muzeum v Policoro a také kostel Panny Marie v Anglona, který je považován za nejslavnější středověkou památku v oblasti. Byl založen ve 12. století na místě řecké Pandosie. Pokračování do Tursi, návštěva Rabatana či Arabatana, původního arabského osídlení. Poté ochutnáme typické místní produkty v Borgo Antico Palazzo dei Poeti.

Cena: 1040 Kč/37 Eur/osoba

Cena zahrnuje: dopravu busem, doprovod delegáta, degustaci typických místních produktů.
Cena nezahrnuje: případné vstupy do jednotlivých objektů.
 
Balíček výletů - Matera (po stopách svět. dědictví UNESCO) + Za historií Basilicaty
Cena: 1935 Kč/69 Eur/osoba
 
Matera pro náročné – celodenní
 
Celodenní výlet do tohoto krásného města, které bylo zapsáno na seznam UNESCO již v roce 1993. Matera, poněkud exoticky vyhlížející město, je hlavím střediskem celé provincie a jeho úroveň a elegance je na tuto oblast neobvyklá. Zdejší pozoruhodností jsou sassi, obydlí vyhloubená v několika vrstvách do skály. Návštěva dvou nejslavnějších oblastí – Malve a Casalnuovo, při kterých se podíváme také do Casa Grotta, typického zrekonstruovaného sassa – obydlí, včetně nábytku a předmětů denní potřeby. Prohlídka kostela San Pietro v Monterrone a historické vinice. Zastávka na několika místech, kde byl natáčen slavný film s Mel Gibsenem. Individuální volno s možností oběda. Degustace typických místních produktů. Poté odjezd do krypty del Peccato, přezdívané také Sixtínská kaple Matery.

Cena: 1320 Kč / 47 Eur

Cena zahrnuje: dopravu busem, doprovod delegáta, degustaci typických místních produktů
Cena nezahrnuje: jednotné vstupné do Casa Grotta, kostela San Pietro v Monterrone, Grottone Naturale a historické vinice (cca 4 Eur /osoba), vstupné do krypty del Peccato (cca 8 Eur / osoba).
 
Taranto – město dvou moří
Popis
Polodenní výlet do tohoto malebného městečka, druhého největšího v Apulii, které si pro své sídlo vybrali Řekové už v 8. století př. n. l. pod názvem Taras. Město samotné se skládá ze tří částí, asi nejzajímavější je stará část, umístěná na ostrově, jenž je spojen pevninou hned dvěma mosty. Taranto je ovšem i důležitým přístavem a za ochutnání stojí místní specialita z mušlí – slávek, která je proslavena po celé Itálii. O jejich přípravě se více dozvíme v rámci degustace typických místních produktů. Poté odjezd do Národního muzea (jedno ze třech nejvýznamějších v Itálii pro své sbírky z období tzv. Velkého Řecka). Návrat do hotelu.

Cena: 1320 Kč / 47 Eur

Cena zahrnuje: dopravu busem, doprovod delegáta, degustace typických místních produktů).
Cena nezahrnuje: vstupné do jednotlivých objektů (Národní muzeum cca 2,5 Eur / osoba)

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Odlet z Prahy, přílet do Itálie, transfer z letiště, ubytování.
2 Návštěva malebného bílého městečka OSTUNI, které ční na vrcholku s výhledem do okolní krajiny. Procházka historickým centrem s labyrintem uliček a romantických zákoutí, katedrálou v pozdně gotickém slohu, Biskupským palácem aj. Přejezd do vyhlášené oblasti „trulli“ - bílé domky s kamennou střechou a kruhovým půdorysem. ALBEROBELLO – romantické městečko, jehož název znamená „krásný strom“ - s více jak tisíci domky „trulli“. Prohlídka městečka LOCOROTONDO, které patří k nejzajímavějším na jihu Itálie. Výlet může být i první nebo poslední den s ohledem na letový řád.
3 Nejdříve si prohlédneme městečko GRAVINA DI PUGLIA zajímavé svojí polohou na skalách i bohatou historií. Poté návštěva jednoho z vrcholů našeho zájezdu velmi pozoruhodného města MATERA, které leží v zajímavé přírodní oblasti a kde strže od sebe oddělují jednotlivé kopce. Prohlídka části SASSI, kde se nachází kostely, kamenné domy a obydlí vytesané do skály. Pro svou krásu byla Matera zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO a je rájem pro milovníky fotografování.
4 Pobyt u moře.
5 Výlet po tzv. „podpatku boty“ Itálie, Salentinském poloostrově. Město LECCE s jedinečnou barokní architekturou a množstvím zajímavých kostelů. Piazza del Duomo, katedrála bazilika Santa Croce aj. OTRANTO – malebné městečko, kde středověké centrum s úzkými pitoreskními uličkami obepínají mohutné hradby. Prohlídka centra městečka se spletí křivolakých uliček a malebných zákoutí. Dále zastávka u bauxitového jezírka nedaleko Otranta, jehož okolí hýří hnědočervenými barvami.
6 Den věnovaný návštěvě horských městeček ve vnitrozemí Basilicaty. Prohlídka CASTELMEZZANA, typického středověkého městečka v provincii Potenza, v nadmořské 900 metrů, díky které jsou odtud nádherné výhledy na místní pohoří přezdívané Dolomity. Městečko je citlivě zasazeno do okolních skal, najdete zde množství strmých schodů, spletitých úzkých uliček i návrší s výhledy do krajiny. Druhým městečkem je PIETRAPERTOSA, která je nejvýše posazené městečko v celé Basilicatě, pyšní se nadmořskou výškou 1088 m. Prohlídka městečka se spletí uliček a kostelem sv. Jakuba.
7 Pobyt u moře.
8 Transfer na letiště. Odlet do Prahy.

Typ dopravy: letecká

z Prahy

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.