Cesta za vínem - Slovinsko

Auditor IC Tour zde byl a ověřil shodu s našimi požadavky na kvalitu.
overeno IC Tour
destinaceDestinace Slovenske Konjice, Slovinsko
delka zajezduDélka zájezdu 4 dny / 3 noci
typ ubytovaniTyp ubytování apartmány
dopravaDoprava vlastní
pocasiPočasí v destinaci
terminyTermíny
Cesta za vínem - Slovinsko
víno, sklenice vína, jídlo, gastronomie, cesta za vínemvinice, vinařství, kopec, golf, cesta zavínemVinařský Dvorec, Slovenské Konjice, cesta za vínem
restaurace Grič, Slovenske Konjice, cesta za vínemsud s vínem, degustace vína, cesta za vínemvinařství, výroba vína, cesta za vínem
somelier, degustace vína, cesta za vínemrestaurace Grič, Slovenske Konjice, cesta za vínemGolf, Zlati Grič, cesta za vínem
Golf, Zlati Grič, cesta za vínemTerme Zreče, termály, bazénpokoj, Vinařský dvorec, cesta za vínem
pokoj, Vinařský dvorec, cesta za vínemvinný sklep, vinařství, cesta za vínemvinný sklep, vinařství, cesta za vínem
vinný sklep, vinařství, cesta za vínemhrozny, slence, vinice, cesta za vínemvinice, Slovenské Konjice, cesta za vínem
Cena od 5 740 Kč
Poslat poptávku

Jedinečná cesta za vínem ve Slovinsku s ubytováním ve Slovinských Konjicích. Při cestě za vínem budete degustovat lahodná vína, navštívíte vinice i vinohrady. Cesta za vínem s polopenzí. 

Slovinsko, malé a nezapomenutelné, rozmanité a krásné. A někde uprostřed, v Dravinjské dolině, Slovenske Konjice - město vína a květin. Místo pro milovníky všeho dobrého: dokonalých vín, ovocných destilátů, dobrého jídla, historie a pohybu v přírodě. A s tím vším mají ve Zlatém griči bohaté zkušenosti! Hrozny, z nichž dělají výběrová vína, pěstují v nejlepších viničních polohách, kde tradice pěstování hroznů je starší osmi století. Na písko-jílovitém středně těžkém podkladu se rodí extraktivní vína, která doopravdy povzbuzují ducha a mysl, vína do kterých bude mít chuť se "zakousnout". V idylickém prostředí vinic leží i golfové hřiště. Vzhledem k přírodním podmínkám je dynamické a plně obklopené vinohrady. V blízkosti golfového hřiště a restaurace Grič, je pro Vás připravený dům se třemi krásnými apartmány – Vinařský dvorec. Dvorec je kulturní památkou, v minulosti majetek konjických pánů, typ bohatšího šlechtického vinařského domu, postavený na významném místě. Pokud tedy chcete klid a odpočinek, pohyb v přírodě, zveme vás do slunečných Škalců, do rekonstruovaného středověkého domu ve vinici. Ve stínu pod košatou třešní v letní zahradě restaurace Grič se vám na chvíli zastaví čas při pohledu na přírodní krásy Škalských vinic.

Pobyt je možné prodloužit o libovolný počet dnů !

Máte-li v oblibě italská vína, navštivte s námi také Furlansko při Cestě za vínem po Furlansku.

Itinerář

Den 1 - Slovenské Konjice

Příjezd do malebného vinařství Zlati Grič a ubytování v apartmánech vinařského dvorce s krásným výhledem na město Konjice, vinice a celé Dravinjské údolí od Rogle do Boče. Vinařstvím Vás provede průvodce a odhalí Vám zákoutí výroby lahodných vín.
Na závěr prohlídky pro Vás bude připravena degustace následujících lahodných vín s chutnou večeří:
• Šumivé víno Rosé, suché, vyrobeno tradiční metodou
• Modrá Frankovka, 0,75, suché, 2009
• Tramín, polosuché, 2010
• Italská Ryzlink rýnský, suché, 2009
• Ryzlink rýnský, sladké, 2009
• Chardonnay, výběr, polosladké, 2006
• sýr, chléb

Večeře: domácí šunka, klobása, mleté ​​vepřové sádlo, cibule

Den 2 - Slovenské Konjice

Těsně nad golfovým hřištěm mezi Škalskými vinicemi v restauraci Grič se posilníte na golf. Jamkoviště jsou obohacena potokem, který protéká uprostřed celého hřiště, vodními překážkami, stromy a keři. Hřiště má 9 jamek o celkové délce 2448 m a má par 36. Poobědváte lahodný srnčí guláš s kysanou smetanou a zdegustujete následující vína:
• Rosé, suché, 2010
• Italská Ryzlink rýnský, suché, 2009
• Pinot Gris, suché, 2010
• Ryzlink rýnský, suché, 2009
• Tramín, polosuché, 2010
• Ryzlink rýnský, sladké, 2009
• sýr, chléb

Den 3 - Zreče

Po snídani z městečka Slovenské Konjice se projdete cestou do mladého lázeňské městečka Zreče nacházejícího se ve středu slovinského Pohorje. Zde poobědváte a strávíte den v termálních lázních.  Termální centrum nabízí odpočinek v 5 bazénech s termální vodou na celkové ploše 1 300 m2, dále masážní proudy, aqua aerobic, whirlpool, fitness, tureckou, finskou a infračervenou saunu. Jsou to velmi dobré lázně, hlavně pro pacienty po operacích a k zotavení po těžkých zraněních.

Den 4 - Slovenské Konjice

Po snídani si uděláte vycházku na zámek Trebnik a zříceninu konjického hradu a projdete si vinnou stezku, část Podpohorské vinné cesty.

Doprava

vlastní

Vzdálenost: 
Slovenské Konjice - Brno 483 km
Slovenské Konjice - Praha 583 km
Slovenské Konjice - Zlín 517 km

Na trase se platí mýtné.

Ubytování

Název: Zlati Grič
Typ: apartmány
Poloha:V idylickém prostředí mezi vinicemi u městečka Slovenske Konjice.
Vybavení pokoje:

Nad klenutými vinnými sklepy jsou v obytné části vinařského dvorce zařízeny tři apartmány, TRTA 65 m2, ROZGA 46 m2 a VITICA 27 m2, z nichž první dva jsou nadstandardní a s krásným výhledem na město Konjice, vinice a celé Dravinjské údolí od Rogle do Boče.

Strava

Strava:polopenze (3x snídaně, 2x oběd + 1x večeře)
26.3484

Termíny

Ceny


5 507 Kč osoba/4 osoby v Rozga
5 797 Kč osoba/4 osoby v Trta
6 297 Kč osoba/2 osoby v Vitica
7 088 Kč osoba/2 osoby v Rozga
7 667 Kč osoba/2 osoby v Trta

Cena zahrnuje

ubytování (3 noci), snídaně, 2x oběd, 1x večeře, 2x degustáž vín, golf (9 jamek), vstup do termálních lázní Zreče

Ostatní informace


VINAŘSTVÍ

Konjické vinařství má více než osmisetletou tradici, která je doložena v písemných pramenech francouzského řádu Kartuziánů zakladatelů kláštera Žička (1164). Jak píše Santonino, měli v patnáctém století ve svých vinných sklepích víc vína, než všechny ostatní země dohromady. Své vinohrady měli na výborných polohách ve Škalcach, kde dnes v uceleném komplexu obhospodařujeme 80 ha vinic vybraných odrůd.

Vyrábíme jen jakostní a výběrová vína, proto používáme technologie založené na malém zatížení hlav révy vinné a ekologicky šetrné výrobě. Vinice rostou na středně těžkých, většinou písko-jílovitých zeminách, což se odráží v charakteru našich vín. Charakteru vín také pomáhá místní klima, které množstvím slunečných dnů dává svou pečeť kombinaci alpského a panonského podnebí, jež jsou vzájemně propojeny pod svahy Pohorja a Konjické gore.

Ve skupině jakostních vín se vyrábí bílý a červený Konjičan a Modrá frankovka. Výběrová vína se vyrábějí a lahvují jako odrůdová vína a vína zvláštní kvality. Řadu tichých vín doplňuje bílý a růžový konjický sekt vyrobených klasickou metodou kvašení v láhvi.

Za údržbu vinic, kvalitu hroznů, za harmonii a plnost vín Zlati grič odpovídají společně vinohradníci a sklepmistři pod pečlivým dohledem vedoucího výroby a Dejana Brečka a enologa Saši Topolška.

OTOKARŮV SKLEP NA VÝROBU SEKTŮ

Ve starých klenutých sklepích kartuziánského kláštera Žiče zrají konjické sekty. Sklep je pojmenován po zakladateli Otokarovi, který klášter založil v dávném 12. století. O klášteře Žiče, který měl silný vliv na tehdejší kulturní a hospodářský rozvoj okolí a byl ustanoven jako vzor všech klášterů v německých zemích, existují dochované písemné prameny o jeho hospodářských činnostech, mezi kterými bylo vinařství na předním místě. Počátkem roku 1173, jsou zmíněny klášterní vlastní vinice, kterými je obdaroval patriarcha Ulrik II, čímž pomohl finacovat stavbu nezbytné klášterní budovy. V roce 1485 pak Paolo Santonino při navštěvě kláštera napsal: "Nyní mají více vína, než zbytek země dohromady".

Recenze klientů

verze pro tisk

Produktový manažer

Rád Vám poradí a zodpoví Vaše dotazy.

Michaela Musilová

Michaela Musilová

Senior Product manager IC Event

+420 577 008 740
+420 607 148 831

Poptávkový formulář: Cesta za vínem - Slovinsko

Poptávkový formulář rozhodně NENÍ závaznou objednávkou. Budeme Vás kontaktovat na Vámi uvedeném telefonním čísle nebo emailu a dáme Vám přesnou kalkulaci a odpovíme na všechny Vaše dotazy. Teprve potom se rozhodnete, jestli našich služeb využijete.

*
*
*
* Položky označené hvězdičkou jsou povinné.
Poslat poptávku

Naše společnost čerpá finanční příspěvek na osobní náklady nového zaměstnance z projektu "Odborné praxe pro mladé do 30 let ve Zlínském kraji". Tento projekt je financován z 85 % z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a z 15 % z prostředků státního rozpočtu ČR.