Čína nejen pro seniory

Popis

Velkolepý poklad Dálného východu

V zemi, kde se snoubí vysoká pohoří, vyprahlé pouště i zářivě zelená rýžová pole, se nachází kolébka těch nejstarších civilizací. Civilizací, jež se zde vyvíjely po dlouhá staletí a zanechaly po sobě skvostné historické památky, nad nimiž se tají dech celému světu. A i když se dějiny pomalu dostávají do pozadí a ustupují supermoderním městům a proskleným mrakodrapům, ukrývá Čína stále úžasná tajemství, která do zapomnění jen tak neupadnou.

Vydejte se s námi proti proudu času a objevte stále živoucí tradice a kulturu země, která si po staletí udržuje svůj jedinečný charakter.

Poznámka:

 • Minimální počet účastníků zájezdu: 18.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno. CK si vyhrazuje právo na změnu v programu v důsledku uzavření některých oblastí z rozhodnutí místních úřadů apod.
 • Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu/platnosti víza minimálně o 6 měsíců!
Ubytování

Typ

hotel 4*

Vybavení pokoje

ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím

Strava

Další informace

9 obědů (z toho 1 oběd na palubě letadla během přeletu) + 1 rozlučková večeře (typická Pekingská kachna)

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu (včetně letištních poplatků ve výši 2 400 Kč) Praha – Šanghaj a Peking – Praha s přestupem v Dubaji s leteckou společností Emirates
 • ubytování 10 nocí se snídaní ve 4* hotelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 9 obědů (z toho 1 oběd na palubě letadla během přeletu) + 1 rozlučková večeře (typická Pekingská kachna)
 • transfery dle programu
 • doprava rychlostním vlakem ze Xi’anu do Pekingu (druhá třída)
 • místní přelety Šanghaj – Guilin a Guilin – Xi’an (bez letištních tax)
 • výlety dle programu včetně vstupů 
 • akrobatické představení
 • představení Kungfu
 • služby českého průvodce během celého pobytu

Cena nezahrnuje

 • příplatek za jednolůžkový pokoj 8 500 Kč
 • vízum pro vstup do Čínské lidové republiky (cca 2 600 Kč)
 • letištní taxy během místních přeletů (cca 20 USD, platba na místě)
 • vstupy do objektů, které nejsou v programu zájezdu
 • fakultativní výlet/y
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění 1 220 Kč/pobyt/osoba do 69 let, 1 880 Kč/pobyt/osoba nad 70 let 

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Odlet z Prahy do Šanghaje s leteckou společností Emirates.
2

Přílet do Šanghaje v odpoledních hodinách místního času. Transfer do hotelu, ubytování.

3

Čeká vás celodenní prohlídka moderního a zároveň také nejlidnatějšího města Číny – Šanghaje. Navštívíte nádhernou, přes 400 let starou čínskou zahradu Yu Yuan, slavný buddhistický Chrám jadeitového Buddhy (Jade Buddha Temple). Vydáte se po rušné promenádě Nanjing Road, která je hlavní nákupní ulicí v Šanghaji a také jednou z nejrušnějších nákupních ulic na světě. Na konci dne budete mít volný čas na procházku po místním nábřeží řeky nazývaném Bund, kde západní banky vystavěly svá honosná sídla. Na zdejší promenádu si chodí místní po ránu zacvičit a večer naopak posedět v některé z místních příjemných restaurací.  

Fakultativně možnost večerní plavby lodí po řece Huangpu. Během plavby můžete obdivovat osvětlené město a jeho super moderní mrakodrapy. (nabídka na místě u průvodce, za poplatek cca 30 USD).

4

Navštívíte známé město Suzhou, které je lemováno vodními kanály, jež na mnoha místech nahrazují klasické ulice. Díky mnoha mostům a lávkám, které jsou zde vystavěny, se tomuto romantickému městu též přezdívá “Benátky Orientu”. Místním unikátem je více jak 200 malebných a udržovaných čínských zahrady. Prohlédnete si historickou ulici Pingjiang Road a  zastavíte se také v továrně na výrobu hedvábí, jehož produkcí je Suzhou proslulé. Návrat do Šanghaje.

Večer si pak užijete návštěvu proslulé akrobatické show

5

Dnes se rozloučíte se Šanghají. Projdete se bohatou nákupní a zábavní čtvrtíXintiandi, která je plná nejrůznějších restaurací a barů a navíc je určená pouze pro pěší. Podíváte se i do slavné šanghajské čtvrti nazývané Francouzská čtvrť (French Concessions). Zdejší romantické domy byly postaveny pro francouzské přistěhovalce a ulice jsou posety malými obchůdky. Poté vás již čeká transfer na letiště a odlet s obědem na palubě letadla do města Guilin.

Transfer do hotelu a ubytování.

6

Vydáte se do blízkého města LongSheng, které proslulo díky fascinujícím rýžovým terasám nazývaným také jako “Dračí hřbet”. Tato políčka byla zbudována před více jak 800 lety a dodnes jsou považována za zemědělský div světa. Poté vás čeká návštěva návštěva v místní vesničce Zhuang, která je domovem čínských minoritních skupin. Večer návrat do města Guilin.

7

Užijete si jedinečný lodní výlet z Guilinu do malé vesnice Yangshuo. Plavba po řece Li se klikatí nádhernou krajinou, z níž vystupují homolovité kopečky, kolem se zelenají rýžová políčka a bují tropická vegetace. Okolní scenérie patří k těm nejkrásnějším, které v Číně můžete spatřit. Ve městě Yangshuo si potom prohlédnete nejstarší ulici West Street a také místní tradiční vesnici. Večer návrat do města Guilin.

8

Po snídani vás čeká transfer na letiště a přelet do Xi’anu (Si-an), hlavního města provincie Shaanxi (Šen-si). Xi’an leží ve střední Číně v oblasti, která je považována za kolébku čínské civilizace a díky své bohaté historii je doslova nabitá památkami. Navštívíte zde krásnou buddhistickou Pagodu divoké husy (Small Wild Goose Pagoda) a zažijete ukázku tradiční čínské kaligrafie, která je zde proslulá. Den v Xianu zakončíte procházkou po muslimské čtvrti se změtí typických uliček, stánků s pouličním občerstvením a maličkých krámků navozujících náladu tradičního arabského bazaru. 

9

Tento den navštívíte jeden z největších pokladů spjatých s velkolepými čínskými dějinami, hrobku prvního čínského císaře, který dokázal sjednotit Čínu. Toto mauzoleum je známé pod jménem Terakotová armáda, neboť je zde pod zemí pohřbená armáda více jak 8 000 terakotových válečníků tvořící posmrtný doprovod císaře. Terakotová, neboli hliněná armáda, byla objevena zcela náhodou místními farmáři roku 1974 a od této doby, kdy probíhají vykopávky,  si vysloužila označení “osmý div světa” a byla zařazena na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Odpoledne se vydáte rychlovlakem do Pekingu.

Transfer do hotelu a ubytování.

10

Navštívíte jeden ze sedmi divů světa – Velkou čínskou zeď. Tato velkolepá stavba měla chránit zemi před mongolskými nájezdy a její dnešní celková délka činí neskutečných 8 851 km. V Pekingu si poté prohlédnete supermoderní sportovní areál, kde se odehrávaly Letní olympijské hry v roce 2008. Nebude chybět architektonicky zajímavý národní stadion známý pod názvem “Ptačí hnízdo” nebo futuristické plavecké centrum ve tvaru kostky.

11

Dnešní den strávíte v Pekingu. Pěšky se vydáte na slavné náměstí Nebeského klidu, které bylo místem mnoha důležitých událostí v historii Číny a je také srdcem celého Pekingu. Navštívíte slavné Zakázané město a také taoistický komplexChrám nebes. Užijete si projížďku tradiční rikšou rušnými ulicemi se zastávkou na oběd u místní čínské rodiny, kde vám naservírují výtečné čínské knedlíčky. 

Večer se můžete těšit na návštěvu Kung-Fu show.

12

Poslední den v Číně strávíte návštěvou Letního paláce v Pekingu, který sloužil jako sídlo císařů dynastie Quing. Palácový komplex je starý více jak 800 let a obklopuje ho obrovské, uměle vybudované jezero. Po prohlídce chrámu se ještě projdete po známé ulici Wangfujing, která je nákupním srdcem celého Pekingu se spoustou trhů, restaurací či barů. V jedné z místních restaurací si vychutnáte proslulou pekingskou kachnu. Poté transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

13 Přílet do Prahy.

Typ dopravy: letecká

Praha – Šanghaj a Peking – Praha s přestupem v Dubaji s leteckou společností Emirates

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.