Holandsko - Amsterdam a rozkvetlá krása

Popis

Autobusový zájezd do nejznámějších míst Holandska v době oslavy Dne krále. Pouze s jedním nočním přejezdem.Průvodcem zájezdu bude Fero Michlík.
 
Během tohoto zájezdu nás čeká bohatý program v zemi, ve které se dlouhé roviny plné zeleně, pasoucího se dobytka a kanálů s proplouvajícími loďkami střídají s úhledně upravenými městečky a vesnicemi. V Amsterdamu budeme objevovat romantická zákoutí při procházkách mezi „grachty“, kanály s poklidně se pohupujícími hausbóty. Prohlédneme si větrné mlýny, největší evropský květinový park, přímořské lázeňské městečko, ochutnáme holandský sýr, nakládaného herinka nebo smažené čerstvé rybí speciality.

MINIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ: 15

Ikony / Náročnost - zelená Zájezd je označen zelenou botičkou, což odpovídá té nejlehčí turistické náročnosti. Převaha cestování v autobuse, prohlídky měst a zajímavých míst, jedna až dvě krátké vycházky v přírodě (max. 3 hod.). Není potřeba jiná speciální obuv než boty bez podpatku.

Ubytování

Typ

hotel

Vybavení pokoje

2lůžkové pokoje s příslušenstvím

Strava

Strava

snídaně

Další informace

3x snídaně (z toho 1x formou balíčku)

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

25.04.2019 - 29.04.2019

16 500 Kč /os.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 3x ubytování v hotelu
  • 3x snídaně
  • průvodce
  • cestovní pojištění K5C a pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

  • vstupné cca 60 EUR
  • další výše neuvedené služby

Fakultativní příplatky

  • 1lůžkový pokoj: 2 000 Kč

Doplňující informace o ceně

  • 2.5 % - děti a mládež do 25 let - nelze sčítat s dalšími slevami
  • 2.5 % - osoby starší 65 let - nelze sčítat s dalšími slevami

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Brzy ráno svoz z Brna. Z Prahy mikrobusem do Německa, pozdě večer příjezd na nocleh v hotelu v Holandsku.
2 Před polednem navštívíme vyhlášený sýrový trh v Alkmaaru. Hlavními aktéry toho představení budou nosiči v bílých uniformách a slaměných kloboucích s trakaři plně naloženými obrovskými bochníky sýra, které přenášejí ke kupujícím obchodníkům. Vy si z trhu také můžete odnést svůj suvenýr, třeba malý čtvrtkilový bochníček místního vyhlášeného sýru Gouda. Poté také navštívíme výrobnu sýrů, ve které se seznámíme s procesem jeho výroby. Budete moci ochutnat z místní široké nabídky a navíc spatříte ruční výrobu dřeváků. Dále budeme pokračovat do Volendamu – malebné tradiční rybářské vesnice na břehu jezera Markermeer. Pohled na kotvící lodě a procházka po hrázi jsou krásným zážitkem. Navíc zde můžete ve stáncích nebo malých restauracích ochutnat zaručeně čerstvé plody moře, kousky smažených ryb nebo jiné místní speciality.
3 Dnes Holandsko oslavuje svého krále Willema-Alexandra. Oslavy známé dříve jako Queen´s Day na počest královny Baetrice se proměnily na King´s Day. Záplava oranžové barvy a neutuchajícího veselí nás pohltí všude, kam se podíváme, i ve Scheveningenu, přímořském lázeňském městečku, kde se projdeme po promenádě a v jehož okolí si prohlédneme písečné duny Kijkduin. Pak navštívíme největší květinový park v Evropě - Keukenhof. Tam na obrovském prostranství a v několika pavilonech můžete vidět neuvěřitelné množství květin, zasazených do předem pečlivě promyšlených obrazců, záhonů různých tvarů a celků vytvářejících malebná zákoutí. Den zakončíme v královském městě Den Haag, na jehož předměstí se nachází Madurodam. Je to Holandsko v miniatuře složené ze zmenšených modelů nejznámějších památek a staveb. Po dálnicích jezdí auta, z tunelů vyjíždějí vlaky, kanály proplouvají lodě, po ranvejích popojíždějí letadla… Vše je funkční a neuvěřitelné i pro dospělého.
4 Tento den strávíme v hlavním městě Holandska – Amsterodamu. Pozorovat jej budeme z paluby lodi, která se s námi bude plavit sítí kanálů. Projdeme se ulicemi města, prohlédneme si jeho pamětihodnosti a nevynecháme ani květinový trh nebo vyhlášenou čtvrť „Red light distrikt“. Během individuálního volna budete moci navštívit i některé z mnoha muzeí např. Rijksmuseum (národní muzeum) nebo Námořnické muzeum. Večer se vydáme na cestu zpět do ČR.
5 Příjezd do Prahy kolem poledne, do Brna v dopoledních hodinách.

Typ dopravy: autobusová

odjezd Brno, Praha

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.