Island se slevou pro seniory

Popis

Poznejte Island během našeho nejprodávanějšího zájezdu minulých deseti let - spatříte totiž všechny divy Islandu. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením, nebo v chatkách. Na Island se pohodlně dostanete přímým letem z Prahy. Doporučujeme připlatit si vynikající večeře, často s islandskými specialitami. Během pohodového pobytu budete mít též možnost koupelí v termálních bazénech.

 • Během pobytu navštívíte jedny z nejzajímavějších míst tohoto unikátního ostrova, snadno dostupná z okružní silnice. 
 • Nebude chybět světoznámý národní park Þingvellir s kulturní a geologickou minulostí, na několik kroků se přiblížíte k pravidelně tryskajícímu gejzíru Strokkur a nedaleko pohlédnete do hlubin mohutného vodopádu Gullfoss. 
 • Během pohodového pobytu budete mít též možnost navštívit nevšední krajinu s geotermálními projevy u městečka Hveragerði a na jižním pobřeží se přiblížíte k jednomu z ledovců pokrytých sopečným popelem.

Tento zájezd je označený ,,modrou botičkou'', která reprezentuje zájezdy u nichž můžete zpravidla očekávat, že během zastávek na trase je více času na lehké vycházky v přírodě. Většinou do 3 hodin, výjimečně vícehodinový pobyt venku. chůze nezpevněným terénem, občas přes mokřady (např. Lofoty, Irsko) nebo lávovým (či popelovým) polem na Islandu. Doporučujeme nepromokavou a pevnou turistickou obuv.

Nový trend v cestování: zájezdy 55+. Celosvětový trend posledních let, kdy lidé nad 55 let tvoří nejsilnější skupinu klientů poznávacích zájezdů, se stále více projevuje i u nás. Rozhodli jsme se vyjít těmto cestovatelům vstříc a jako specialisté na sever Evropy jsme pro ně připravili tři nové zájezdy – do Norska, na Island a do Pobaltí.

Ubytování

Název

hotel / penzion / chatky

Vybavení pokoje

dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením/sprchou

Strava

Strava

snídaně

Další informace

4x snídaně

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

Cena zahrnuje

 • letenku Praha – Keflavík a zpět  vč. let. tax (přímý let)
 • dopravu autobusem nebo mikrobusem na Islandu dle velikosti skupiny
 • ubytování
 • snídaně
 • průvodce
 • 1x koupání ve vyhřívaném venkovním bazénu
 • cestovní pojištění UNIQA K7C
 • pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné přibližně 5 000 ISK (tj. cca 40 EUR) a další výše neuvedené služby

Fakultativní příplatky

 • 4x večeře (o dvou chodech): 3 600 Kč
 • svoz z Brna na letiště Praha a zpět mikrobusem - min 3. osoby: 1 300 Kč
 • vstup do Modré laguny - včetně ručníku a 1 nápoje - nutné objednat předem (vč. ručníku a 1 nápoje): 1 900 Kč
 • 1lůžkový pokoj: 2 000 Kč

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Dovolená na Islandu začne odletem do Keflavíku. Po příletu budeme mít možnost koupání v termálních lázních Modrá laguna. Odpoledne je na programu prohlídka hlavního města Islandu Reykjavíku. Uvidíme radnici, parlament, moderní kostel Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. Přesun na jih ostrova na ubytování (4 noclehy).
2 Dopoledne fakultativně plavba za pozorováním velryb z Reykjavíku, ostatní mohou s průvodcem navštívit další zajímavá místa hlavního města. Odpoledne se vypravíme do kopců v barevné geotermální oblasti rhyolitových hor u městečka Hveragerði, kde je na závěr možnost vykoupat se v horkém potoce.
3 Cestou po jižním pobřeží zahlédneme v dáli zasněžený vrcholek sopky Hekla a pod světoznámou sopkou Eyjafjallajökull se projdeme u vodopádu Seljalandsfoss, kde se dá vstoupit za jeho vodní stěnu. V soutěsce uvidíme další vodopád Gljúfrafoss a do třetice uskutečníme krátkou vycházku podél kaskády vodopádů na řece Skógá poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu Skógafoss. Na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey budeme obdivovat skalní bránu a u městečka Vík vstoupíme na černou sopečnou pláž s čedičovou jeskyní. Na zpáteční cestě se zastavíme u splazu ledovce Sólheimajökull.
4 Dnes nás čeká vrchol našeho islandského putování, tzv. zlatý trojúhelník. Nejdříve navštívíme sídlo biskupství v osadě Skálholt a pak již pojedeme do oblasti Geysiru s aktivním gejzírem Strokkur, který vyvrhuje každých pět minut vřelou vodu až do výše 20 metrů. Uvidíme i impozantní vodopád Gullfoss na řece Hvítá, kde voda padá ve dvou stupních do hloubky 32 metrů. Odpoledne se zastavíme v národním parku Þingvellir. V této oblasti se rozestupuje evropská a americká litosférická deska a byl zde v 10. století založen nejstarší parlament světa – Alþing. Kolem geotermální elektrárny Nesjavellir se vrátíme na nocleh.
5 Nenáročná turistika na sopečném poloostrově Reykjanes a odlet do Prahy navečer
6 Přílet po půlnoci do Prahy. Pozn.: Změna programu v případě změn časů charterových letů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti cest pro autobus vyhrazena.

Typ dopravy: Letecky

Přímý let na Island z Prahy nebo Bratislavy. Svoz z Brna na letiště a zpět mikrobusem - min 3. osoby: 1 300 Kč

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.