Island se slevou pro seniory

destinaceDestinace Island
delka zajezduDélka zájezdu 4 - 5 dní
dopravaDoprava Letecky
pocasiPočasí v destinaci
terminyTermíny
19.04.2018 - 22.04.2018
27.04.2018 - 01.05.2018
20.09.2018 - 24.09.2018
27.09.2018 - 01.10.2018
Island se slevou pro seniory
Island pro seniory 55 Island pro seniory 55 1Island pro seniory 55 2
Island pro seniory 55 3Island pro seniory 55 4Island pro seniory 55 5
Island pro seniory 55 6Island pro seniory 55 7Island pro seniory 55 8
Cena od 21 900 Kč
Poslat poptávku

Poznejte Island během našeho nejprodávanějšího zájezdu minulých deseti let - spatříte totiž všechny divy Islandu. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením, nebo v chatkách. Na Island se pohodlně dostanete přímým letem z Prahy. Doporučujeme připlatit si vynikající večeře, často s islandskými specialitami. Během pohodového pobytu budete mít též možnost koupelí v termálních bazénech.

 • Během pobytu navštívíte jedny z nejzajímavějších míst tohoto unikátního ostrova, snadno dostupná z okružní silnice. 
 • Nebude chybět světoznámý národní park Þingvellir s kulturní a geologickou minulostí, na několik kroků se přiblížíte k pravidelně tryskajícímu gejzíru Strokkur a nedaleko pohlédnete do hlubin mohutného vodopádu Gullfoss. 
 • Během pohodového pobytu budete mít též možnost navštívit nevšední krajinu s geotermálními projevy u městečka Hveragerði a na jižním pobřeží se přiblížíte k jednomu z ledovců pokrytých sopečným popelem.

Tento zájezd je označený ,,modrou botičkou'', která reprezentuje zájezdy u nichž můžete zpravidla očekávat, že během zastávek na trase je více času na lehké vycházky v přírodě. Většinou do 3 hodin, výjimečně vícehodinový pobyt venku. chůze nezpevněným terénem, občas přes mokřady (např. Lofoty, Irsko) nebo lávovým (či popelovým) polem na Islandu. Doporučujeme nepromokavou a pevnou turistickou obuv.

Nový trend v cestování: zájezdy 55+. Celosvětový trend posledních let, kdy lidé nad 55 let tvoří nejsilnější skupinu klientů poznávacích zájezdů, se stále více projevuje i u nás. Rozhodli jsme se vyjít těmto cestovatelům vstříc a jako specialisté na sever Evropy jsme pro ně připravili tři nové zájezdy – do Norska, na Island a do Pobaltí.

Itinerář

den místo
1
2
3
4
5
6

Den 1 -

Dovolená na Islandu začne odletem do Keflavíku. Po příletu budeme mít možnost koupání v termálních lázních Modrá laguna. Odpoledne je na programu prohlídka hlavního města Islandu Reykjavíku. Uvidíme radnici, parlament, moderní kostel Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. Přesun na jih ostrova na ubytování (4 noclehy).

Den 2 -

Dopoledne fakultativně plavba za pozorováním velryb z Reykjavíku, ostatní mohou s průvodcem navštívit další zajímavá místa hlavního města. Odpoledne se vypravíme do kopců v barevné geotermální oblasti rhyolitových hor u městečka Hveragerði, kde je na závěr možnost vykoupat se v horkém potoce.

Den 3 -

Cestou po jižním pobřeží zahlédneme v dáli zasněžený vrcholek sopky Hekla a pod světoznámou sopkou Eyjafjallajökull se projdeme u vodopádu Seljalandsfoss, kde se dá vstoupit za jeho vodní stěnu. V soutěsce uvidíme další vodopád Gljúfrafoss a do třetice uskutečníme krátkou vycházku podél kaskády vodopádů na řece Skógá poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu Skógafoss. Na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey budeme obdivovat skalní bránu a u městečka Vík vstoupíme na černou sopečnou pláž s čedičovou jeskyní. Na zpáteční cestě se zastavíme u splazu ledovce Sólheimajökull.

Den 4 -

Dnes nás čeká vrchol našeho islandského putování, tzv. zlatý trojúhelník. Nejdříve navštívíme sídlo biskupství v osadě Skálholt a pak již pojedeme do oblasti Geysiru s aktivním gejzírem Strokkur, který vyvrhuje každých pět minut vřelou vodu až do výše 20 metrů. Uvidíme i impozantní vodopád Gullfoss na řece Hvítá, kde voda padá ve dvou stupních do hloubky 32 metrů. Odpoledne se zastavíme v národním parku Þingvellir. V této oblasti se rozestupuje evropská a americká litosférická deska a byl zde v 10. století založen nejstarší parlament světa – Alþing. Kolem geotermální elektrárny Nesjavellir se vrátíme na nocleh.

Den 5 -

Nenáročná turistika na sopečném poloostrově Reykjanes a odlet do Prahy navečer

Den 6 -

Přílet po půlnoci do Prahy. Pozn.: Změna programu v případě změn časů charterových letů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti cest pro autobus vyhrazena.

Doprava

Přímý let na Island z Prahy nebo Bratislavy. Svoz z Brna na letiště a zpět mikrobusem - min 3. osoby: 1 300 Kč

Ubytování

Název: hotel / penzion / chatky
Vybavení pokoje:

dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením/sprchou

Strava

Strava:snídaně
Další informace:

4x snídaně

26.4316

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

19.04.2018 - 22.04.2018 | chatky, odlet z Prahy
Ceny
/os. 55+ 21 900 Kč Rezervovat
/os. 23 900 Kč Rezervovat
27.04.2018 - 01.05.2018 | chatky, odlet z Prahy
Cena zahrnuje

 • letenku Praha – Keflavík a zpět  vč. let. tax (přímý let)
 • dopravu autobusem nebo mikrobusem na Islandu dle velikosti skupiny
 • ubytování
 • snídaně
 • průvodce
 • 1x koupání ve vyhřívaném venkovním bazénu
 • cestovní pojištění UNIQA K7C
 • pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné přibližně 5 000 ISK (tj. cca 40 EUR) a další výše neuvedené služby

Fakultativní příplatky (za osobu)

 • 4x večeře (o dvou chodech): 3 600 Kč
 • svoz z Brna na letiště Praha a zpět mikrobusem - min 3. osoby: 1 300 Kč
 • vstup do Modré laguny - včetně ručníku a 1 nápoje - nutné objednat předem (vč. ručníku a 1 nápoje): 1 900 Kč
 • 1lůžkový pokoj: 2 000 Kč

Ostatní informace


Minimální počet účastníků je 20.

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK.

Recenze klientů

Dobrý den paní Vargová , ještě jsem neměla ani pořádně čas Vám poděkovat . Pobyt na Islandu bylo něco nádherného. Jezdíme k moři , ale tady je to o něčem jiném . Paní průvodkyně byla bezvadná i pan řidič , vše bylo perfektně zajištěné. Ještě jednou moc děkujeme s manželem a určitě ještě  s Vaší CK někam pojedeme. Přejeme Vám mnoho spokojených klientů   

Děkujeme a zdraví

Šestákovi

 

Vážená paní Musilová,

zájezd Island 55+ v termínu 26.9. – 30.9.2013 byl velice vydařený. Přispělo k tomu příznivé počasí a zejména vynikající průvodce pan Sucharda.

Kvalita služeb cestovní kanceláře i služeb v místě pobytu byla na velmi dobré úrovni.

Jediný výlet za velrybami se příliš nevydařil, buď jsme měli smůlu, že se nám velryby nechtěly ukázat a nebo v té oblasti prostě nežijí.

S pozdravem

Jaroslav Karásek

PS: se zveřejněním hodnocení na internetových stránkách souhlasím  

verze pro tisk

Produktový manažer

Rád Vám poradí a zodpoví Vaše dotazy.

Jana Vargova

Jana Vargova

Junior Leisure Product manager

+420 577 008 740
+420 702 291 199

Poptávkový formulář: Island se slevou pro seniory

Poptávkový formulář rozhodně NENÍ závaznou objednávkou. Budeme Vás kontaktovat na Vámi uvedeném telefonním čísle nebo emailu a dáme Vám přesnou kalkulaci a odpovíme na všechny Vaše dotazy. Teprve potom se rozhodnete, jestli našich služeb využijete.

*
*
*
* Položky označené hvězdičkou jsou povinné.
Poslat poptávku

Naše společnost čerpá finanční příspěvek na osobní náklady nového zaměstnance z projektu "Odborné praxe pro mladé do 30 let ve Zlínském kraji". Tento projekt je financován z 85 % z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a z 15 % z prostředků státního rozpočtu ČR.