JAR - Kapské město a Krugerův NP

Popis

Dny i noci v parku jsou nezapomenutelné, noc je teplá, grilujeme, za plotem jsou slyšet zvuky zvěře. Těšíme se na zítřejší safari…

Naše africké dobrodružství začne příletem do Kapského Města, které má úžasnou polohu, je plné zeleně a jako by vrostlé do úpatí tisícimetrové hory. Prohlédneme si nedalekou vinařskou oblast, lanovkou se necháme vyvézt na vrchol Stolové hory, odkud je fantastický výhled. Vydáme se k nejjižnějšímu cípu Afriky Mysu dobré naděje. Přeletíme do Nelspruit a vydáme se do úžasné oblasti Blyde river Canyon. Druhou část zájezdu strávíme v Krugerově národním parku, kde strávíme několik dnů pozorováním zvěře jak z našeho pronajatého vozu, tak při organizovaných safari ze speciálních vozů s doprovodem rangera.

Zájezd je označen zelenou botičkou, což odpovídá té nejlehčí turistické náročnosti. Převaha cestování v mikrobuse, prohlídky měst a zajímavých míst, jedna až dvě krátké vycházky v přírodě (max. 3 hod.). Není potřeba jiná speciální obuv než boty bez podpatku. Vzhledem k podnebí doporučujeme sandály.

Cestujeme mikrobusem v malé skupině s příjemným ubytováním ve dvoulůžkových pokojích hotelů a penzionů.

Pro vstup do JAR je nutný cestovní pas ČR, jehož platnost přesahuje alespoň o 90 dnů konec zamýšlené doby pobytu v JAR a ve kterém zbývají alespoň dvě volné stránky (vedle sebe) pro vyznačení vstupního a výstupního razítka. Vízum pro občany ČR není zapotřebí. V letadle se vyplňuje dotazník.

Upozorňujeme, že od 24. 11. 2015 nebude JAR uznávat cestovní pas bez strojově čitelných dat.

Pokud hodlá český turista řídit v JAR automobil, vyžaduje se mezinárodní řidičský průkaz

Krugerův národní park se nachází v malarické oblasti. V prosincovém termínu se dá v Krugerově parku očekávat velmi teplé a vlhké počasí s větším množstvím srážek. Doporučujeme vám poradit se se specialistou o očkování proti malárii a dalším nemocem.

Ubytování

Typ

hotel, penzion, rondavely

Vybavení pokoje

2lůžkové pokoje s příslušenstvím

Další informace

Jelikož zajišťujeme ubytování na zájezdech tak, aby co nejlépe vyhovovalo charakteru zájezdu umístěním v přírodě nebo ve městech a přijatelným vybavením pokojů za příznivou cenu, může být v některých zájezdech ubytování více kategorií. V popisu ceny zájezdu a zde je uveden typ ubytování, který je v zájezdu nejčastěji používán. Níže uvedený popis vystihuje přibližnou charakteristiku ubytovací kategorie. Rozměry, vybavení a další náležitosti se mohou místně lišit.

Strava

Strava

snídaně

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

Cena zahrnuje

 • letenky Praha – Kapské Město a Johannesburgh – Praha (lety s přestupem) a vnitrostátní lety Kapské Město – Nelspruite a Nelspruite – Johannesburgh celkem ve výši 27 000 Kč vč. let. tax
 • dopravu mikrobusem na místě
 • 8x ubytování
 • 4x snídaně
 • vstupy do národních parků
 • průvodce
 • kompletní cestovní pojištění včetně storna u České pojišťovny a pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné
 • jízdné na lanovku
 • ranní a večerní safari s rangerem 
 • ochutnávku vína
 • další stravování a výše neuvedené služby

Fakultativní příplatky

 • jednolůžkový pokoj na vyžádání

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Odlet z Prahy do Kapského Města s přestupem. Ubytování (3 noci).
2 Celý den strávíme na Kapském poloostrově. Navštívíme maják na mysu Dobré naděje a uvidíme kolonii tučňáků na Boulders beach.
3 Vyjedeme lanovkou na Stolovou horu, odkud je opravdu úžasný výhled. Odpoledne navštívíme oblast Stellenbosh a ochutnáme místní vyhlášená vína.
4 Po snídani odletíme do Nelspruit a přesuneme se na ubytování do Graskop.
5 Dnes uvidíme Bourke‘s Luck Potholes, Blyde River Canyon, pohoří Three Rondavels a vstoupíme do Krugerova národního parku. Ubytování v NP (4 noci).
6 Tři dny v Krugerově národním parku. Budeme pozorovat zvěř jak z našeho mikrobusu, tak na povolených zastávkách, která jsou jediným místem, kde je možné vozidlo opustit. Ranní i večerní organizované safari v otevřeném voze.
9 Odjezd z parku na letiště v Nelspruit a odlet do Johannesburgu. Přestup na mezinárodní let.
10 Přílet do Prahy. (Program může být upraven v závislosti na aktuálních letových časech.)

Typ dopravy: letecká

lety Praha – Kapské Město a Johannesburgh – Praha (lety s přestupem) a vnitrostátní lety Kapské Město – Nelspruite a Nelspruite – Johannesburgh

doprava mikrobusem na místě

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.