Cesta za vínem po Furlansku

Auditor IC Tour zde byl a ověřil shodu s našimi požadavky na kvalitu.
overeno IC Tour
destinaceDestinace Itálie
delka zajezduDélka zájezdu 5 dní / 4 noci
typ ubytovaniTyp ubytování apartmány
dopravaDoprava vlastní
pocasiPočasí v destinaci
terminyTermíny
Cesta za vínem po Furlansku
láhev vína, cesta za vínemvinice, cesta za vínemsudy s vínem, vinný sklep, cesta za vínem
šunka, pršut, cesta za vínem, gastronomiešunka, pršut, cesta za vínem, gastronomieFriuli, Furlansko, cesta za vínem
Giorgio Colluty, vinařství, cesta za vínemhrad v Gorizii, poznávací zájezd Itálie, cesta za vínempoznávací zájezd Itálie, cesta za vínem
Národním archeologicém muzeum Aquilea, cesta za vínemPalmanova, cesta za vínem, poznávací zájezd Itálie
Terst, Itálie, dovolená v Itáliihrad Miramare, Terst, dovolená v Itálii, cesta za vínemTerst, poznávací zájezd Itálie
mozaika Aquilea, poznávací zájezd Itálievinice, cesta za vínem
ubytování ve vinařství Colutta, cesta za vínemubytování ve vinařství Colutta, cesta za vínemubytování ve vinařství Colutta, cesta za vínem
Cena od 11 132 Kč
Poslat poptávku

Při cestě za vínem v Itálii navštívíte města Gorizia, Cividale del Friuli, San Daniele a Udine, Palmanova a Aquileia a v neposlední řadě Terst. Cesta za vínem s polopenzí. 

Kuchyně a kraj, kraj a kuchyně: neoddělitelné spojení tvořící bohatou paletu různých chutí. Historické události, krajina, jazyky i dialekty. Taková rozmanitost obohacuje kolorit Friuli Venezia Grulia a odráží se také v nesmírně pestré tradici vinařství: jídla, chutě, vůně a kulinářské rituály se úzce vztahují ke zdejší oblasti a skrze stezky jídla vyprávějí její historii. Mezi zdejší legendární lahůdky patří šunka ze San Daniele, pýcha regionálních výrobků, jejíž popularita dosáhla světového věhlasu. Vinohrad Friuli připomíná spíše zahradu, na níž se každoročně vyrobí ta nejlepší vína v Evropě, možná na celém světě. Místní vinaři, pověstní svou přátelskostí, tak charakteristickou pro výrobce vín s přívlastkem "doc", s nadšešním otevírají své vinohrady a vinné sklípky, které ukrývají soudky tohoto lahodného nápoje. Kraj je vyhlášen tradiční mořskou kuchyní, stejně tak jako neobyčejně chutnými sýry. Navštívíte perlu v srdci Friuli, město Udine, jež je vstupní branou do podivuhodného světa, ve kterém se mluví starou řečí. Elegantní paláce a malebné uličky s tím "nejkrásnějším benátským palácem na pevnině" střeží prastarý hrad. Procházet se po Terstu, mezi neoklasicistními, secesními a eklektickými paláci, je jako listovat knihou o architektuře. Od hor až k moři: objevujte celý kraj i s paletou jedinečných chutí...Chutí jedinečných lidí. Je snadné se sem s námi dostat, ale těžké zapomenout.

Pojeďte s námi také na Cestu za vínem ve Slovinsku

Přečtěte si článek z Cesty za vínem po Furlansku.

Itinerář

Den 1 - Colli Orientali del Friuli

Odpolední příjezd do jedinečné vinařské oblasti Colli Orientali del Friuli známé produkcí těch nejkvalitnějších italských vín. Pro vychutnání té pravé vinařské atmosféry budete ubytováni v malebném rodinném vinařství Giorgia Colutty, které obklopuje 18ha vinic.

19:30 Odpolední procházku zakončete večeří v tradiční restauraci Elliot, která Vám nabídne mimo výtečných místních pokrmů také krásný panoramatický výhled po okolí.

Den 2 - Gorizia a Cividale del Friuli

9:30  Dopolední poznávání Gorizie, městečka s bohatou minulostí a mnohými uměleckými poklady. Gorizia leží na hranici se Slovinskem a díky její unikátní poloze zde vždy docházelo k míchání jednotlivých evropských kultur, především kultury latinské, germánské a slovanské. V historickém centru je i dnes možné zachytit stopy tohoto multikulturalismu. Velké množství budov, veřejných i soukromých, pochází z roku 700, což bylo pro Gorizii jejím „zlatým stoletím".

Za shlédnutí určite stojí Dóm, Ghetto se synagogou a Vila Coronini obklopená parkem plným velmi starých a vzácných rostlin. Také hrad v Gorizii patří mezi nejkrásnější v kraji a představuje centrum kulturního života. V jeho areálu se konají mnohé kulturní aktivity jako například výstavy, divadelní představení, promítání filmů, koncerty a jiné akce.

12:00  Oběd je individuální, doporučujeme však navštívit Trattoria Alla Luna, restauraci s italskou a slovinskou kuchyní.

14:00  Cestou do Cividale del Friuli se zastavte v nedalekém vinném sklípku úspěšného vinaře Renzo Sgubin

16:00 Odpolední prohlídka Cividale del Friuli, jednoho z nejzajímavějších městeček severovýchodní Itálie, které uchovává velice bohaté umělecké, kulturní a historické dědictví. Jeho osobité keltské, lombardské a benátské kořeny jsou stále patrné při procházce historickým centrem. Cividale bylo založeno Římany mezi léty 56 a 50 před Kristem. V této době zde Julius Caesar stavěl Forum Iulii, z čehož byl následně odvozen dnešní název celého kraje „Friuli" (Furlansko). Historickému centru dominuje náměstí  Piazza del Duomo, kde sídlí Národní archeologické muzeum. Naleznete zde také katedrálu z 15. století, která je postavena v benátském gotickém stylu. Uvnitř se nachází nádherný oltář věnovaný Panně Marii. Město rozděluje řeka Natisone, přes kterou se klene impozantní most Ponte del Diavolo. Za pozornost rovněž stojí tzv. keltské katakomby. Účel těchto podzemních síní vytesaných do skal zůstává dosud nevyjasněný. Nabízejí se možnosti, že tyto síně sloužily jako keltský hřbitov nebo lombardská vězení. K dokonalému prožitku konzumace vína nestačí pouze jeho kvalita, potřebné jsou také znalosti a správné dodržování základních pravidel. Proto jsme pro Vás připravili zajímavý seminář o důležitosti výběru správného degustačního poháru. Naučíme Vás, jak vybrat číši, která dá správně vyniknout chuti a vůni prezentovaného vína. Pro srovnání Vám přednášející dá ochutnat čtyři rozdílné typy vín ve čtyřech rozdílných pohárech.

Den 3 - San Daniele a Udine

10:00 Návštěva San Daniele del Friuli, městečka bohatého na umění, kulturu a řemeslnou výrobu. Známé je však především výrobou té nejlepší šunky. Za shlédnutí jistě stojí chrám Duomo di San Michele Arcangelo, skvostná Knihovna, kostel Madonna della Fratta a Sant´Antonio Abate s úchvatným cyklem renesančních fresek poutníka Sv. Daniela.

12:00 Prohlídka výrobny šunky s ochutnávkou v Prosciuttificio Il Camarin. Oběd na bázi specialit připravených z místní šunky San Daniele.

15:00 Prohlídka Udine, centra a pravého historického, kulturního a zeměpisného srdce regionu Furlansko - Julské Benátsko. Při procházce romantickými uličkami centra na Vás dýchne kouzlo „staré Itálie". Nad Piazza Libertá se pyšně tyčí Udinský hrad, odkud se vám otevře panorama celého Furlanska. Pro obdivovatele umění stojí jistě za pozornost slavné fresky od Giambattisty Tiepola zachované v sálech Paláce patriarchy a v Dómu.

19:30 Večeře ve vyhlášené restauraci La Ciacarade. Místní šéfkuchař Vám představí mnohá tajemství zdejší kuchyně.

Den 4 - Palmanova a Aquileia

10:00 Procházka po Palmanově, známém opevněném městě založeném v roce 1593 Benátčany. Městečko, navržené furlanským architektem Giuliem Savorgnanem, je ukázkou původních půdorysů měst, kdy bylo opevnění stavěno ve tvaru devíticípé hvězdy. Dle renesanční literatury je Palmanova považována za „ideální město", jakož i dokonalý příklad bezchybné vojenské architektury.

12:30 Je třeba ochutnat také pravou italskou pizzu! Pro tento zážitek doporučujeme výbornou pizzerii ve městě Palmanova - Pizzeria al Gambero.

15:30 Návštěva městečka Aquileia, nejdůležitějšího archeologického místa celého regionu. Bylo založeno Římany a dosáhlo svého největšího věhlasu v 1. století po Kristu, kdy se stalo důležitým centrem šíření křesťanství a sídlem patriarchátu.  Nejvýznamnější stavbou Aquilei je patriarchální  bazilika, která byla popstavena v 11. století na místě staré křesťanské stavby z roku 313. Z této stavby se dochovala úchvatná mozaiková dlažba v lodi baziliky a podzemních kryptách. Další ukázky mozaik a kamenných reliéfů z klasického období, skla a jantaru spatříte v Národním archeologicém muzeu.

Večerní program individuální.         

Den 5 - Terst

10:00 Návštěva Terstu, hlavního města regionu. V minulosti byl Terst největším námořním přístavem Rakousko-Uherského impéria. Jeho bohatou historii dokládají nespočetné neoklacisistní paláce ve starobylém centru, které končí přímo u moře Náměstím Jednoty.  Dominantou starého města je komplex hradu S. Giusta. Terst je velice živým městem středoevropského charakteru. Velké kulturní tradice jsou zde stále živé a nespočetně je i nabídek různých představení, koncertů a výstav.

13:00 Oběd v restauraci Al Faro s výhledem na Terstský záliv.

15:30 Návštěva Hradu Miramare, postaveném mezi lety 1856 a 1860 z nařízení arcivévody Maxmiliána Habsburského.

Doprava

vlastní

Vzdálenost: 
Udine - Brno 588 km
Udine - Praha 701 km
Udine - Zlín 689 km

Na trase se platí mýtné.


Ubytování

Název: Rodinné vinařství Giorgia Colutty
Typ: apartmány
Poloha:5 km od Udine, v hlavní přímořské oblasti, u hor a kulturních center jako jsou Cividale a Aquilea
Vybavení pokoje:

klimatizace, WiFi, TV, telefon

Strava

Strava:polopenze částečná
26.3484

Termíny

Ceny


10 856 Kč / osoba

Cena zahrnuje

ubytování (4 noci), snídaně, večeře v restauraci Elliot, ochutnávka vín v Renzo Sgubin, seminář o víně, návštěva šunkárny Camarin a oběd v Camarin, večeře v Ciacarade, oběd v restauraci Il Faro, vstupy (Villa Coronini v Gorizii, Gorizijský hrad, archeologické muzeum Cividale, knihovna Guarneriana a St.Daniele, Palác patriarchů, krypty v Aquileia, Campanile Aquileia, archeologické muzeum v Aquileia, muzeum San Giusto Trieste, hrad Miramare), průvodce (2 dny)

Ostatní informace

Zájezd se řídí všeobecnými smluvními podmínkami CK

Recenze klientů

verze pro tisk

Produktový manažer

Rád Vám poradí a zodpoví Vaše dotazy.

Michaela Musilová

Michaela Musilová

Senior Product manager IC Event

+420 577 008 740
+420 607 148 831

Poptávkový formulář: Cesta za vínem po Furlansku

Poptávkový formulář rozhodně NENÍ závaznou objednávkou. Budeme Vás kontaktovat na Vámi uvedeném telefonním čísle nebo emailu a dáme Vám přesnou kalkulaci a odpovíme na všechny Vaše dotazy. Teprve potom se rozhodnete, jestli našich služeb využijete.

*
*
*
* Položky označené hvězdičkou jsou povinné.
Poslat poptávku

Naše společnost čerpá finanční příspěvek na osobní náklady nového zaměstnance z projektu "Odborné praxe pro mladé do 30 let ve Zlínském kraji". Tento projekt je financován z 85 % z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a z 15 % z prostředků státního rozpočtu ČR.