PERU - Po stopách dávných civilizací s PhDr. Evou Farfánovou Barriosovou

Popis

Vězte, že díky znalostem a vyprávění naší průvodkyně Evy Farfánové Barriosové se bude jednat o zcela výjimečný zážitek a opravdové poznání mýtického Peru. Vedla několik archeologických výzkumů v Peru s významnými objevy a je autorkou řady odborných knih o Peru.

Vzrušují Vás záhadné obrazce na planině Nazca, tají se Vám dech nad stavební dokonalostí ztraceného města Inků Machu Picchu, či jste vždy snili plout po jezeře Titicaca? Ukrývá se snad zde bájné El Dorado? Neváhejte ani chviličku a vydejte se s námi na jedinečnou cestu, kdy budete mít zcela ojedinělou možnost pohlédnout pod roušku tajemství těchto dávných civilizací. Ale nejen to, během zájezdu se dozvíte mnoho zajímavostí, a to i velmi pikantních, ze života dávných i současných obyvatel této nádherné země.

Pro každého účastníka malá pozornost od nás: kniha  Sexuální život ve starém Peru s podpisem autorky

Ubytování

Typ

hotel dvojlůžkový pokoj

Strava

Strava

snídaně + 5x oběd

Termíny

Cena zahrnuje

 • Ubytování 13 nocí se snídaní v hotelu 3* ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím (navíc zajištěn 5x oběd).
 • Letecká doprava Praha – Lima – Praha s přestupem (včetně letištních poplatků ve výši 3 387,- Kč).
 • Místní přelet Cuzco – Lima.
 • Výlety dle programu včetně vstupů.
 • Kombinovaná doprava klimatizovaným mikrobusem či dálkovým autobusem.
 • Lodní výlety na ostrovy Ballestas, plovoucí ostrovy Uros a ostrov Taquile.
 • Doprava vlakem do Aguas Calientes a zpět.
 • Služby českého a místního průvodce.
 • Pojištění proti úpadku CK.
 • BONUS: Každý účastník zájezdu obdrží knihu Sexuální život ve starém Peru s podpisem autorky.

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění (1 950 Kč/pobyt pro osoby 0-69 let; 3 600 Kč/pobyt pro osoby starší 70 let).
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (10 900 Kč)
 • mezinárodní odletová taxa z Limy (cca 31 USD)
 • místní odletová taxa (cca 12 USD)
 • fakultativní let nad planinou Nazca (cca 99 USD) a jiné případné fakultativní akce
 • kapesné, spropitné, ani jiné vedlejší výdaje
Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Praha - Lima

Letecký přesun Praha – Lima. 

2 Lima

Transfer do hotelu a ubytování. Prohlídka moderní Limy – čtvrt Miraflores: Love Park, umístěný na útesech Miraflores s nádherným výhledem na limský záliv, návštěva předkolumbovského chrámu Pucllana s 25 metrů vysokou pyramidou, náměstími a rampami. Dále návštěva čtvrti San Isidro s procházkou olivovým hájem, kde původně v dobách španělské nadvlády byla velká olivová farma. Návrat do hotelu.

3 Lima

Snídaně. Prohlídka Limy „Města králů“ založeného Franciscem Pizarrem – koloniální centrum s náměstím San Martín, Plaza Mayor, vládním palácem, radnicí a katedrálou. Návštěva typického koloniálního domu Aliaga, který nechal vystavět Francisco Pizzaro pro svého kapitána Jerónima de Aliaga při zakládání města. Dále návštěva kláštera San Francisco. Poté přejezd do národního parku Paracas v provincii Pisco přímo na pobřeží Tichého oceánu. Ubytování.

4 Ostrovy Ballestas

Snídaně. Výlet do Národního parku Paracas a plavba lodí na ostrovy Ballestas s pozorováním kolonií lachtanů, tučňáků, pelikánů či lvounů. Loď zastaví také naproti slavnému, dosud nevysvětlitelnému, obrazci ve tvaru svícnu. Poté volný čas na pobřeží Tichého oceánu. Odpoledne přejezd do města Nazca. Ubytování.

5 Nazca

Snídaně. Fakultativně možnost letecké prohlídky záhadných obrazců na planině Nazca či jejich pozorování z vyvýšených míst a rozhleden. Odpoledne přejezd do města Arequipa. Ubytování v nočních hodinách.

6 Arequipa

Snídaně. Prohlídka „Bílého města Arequipa“ ležícího pod majestátní sopkou El Misti – vyhlídka na město Carmen Alto, odkud máte Arequipu jako na dlani, tradiční čtvrť Yanahuara s malými uličkami, poté návštěva centra města s náměstím Plaza de Armas a katedrálou, návštěva kláštera Santa Catalina postaveného již v roce 1579. Odpoledne návštěva výrobny na zpracování vlny z lam a alpak. Návrat do hotelu.

7 Chivay

Snídaně. Výlet k jednomu z nejhlubších kaňonů světa Colca s nádhernými výhledy na Andy, horské hřebeny, sopky a kaňony. Přejezd přes rezervaci Pampa Caňahuas, rozsáhlou rovinou obývanou lamou vikuňa, přejezd kolem kráteru Chucura a uvidíme další sopky obklopující město Arequipa. Příjezd do malebné vesničky Chivay. Ubytování. Odpoledne volno, možnost individuální návštěvy termálních lázní. (Oběd)

8 Cruz del Condor

Snídaně. Odjezd na vyhlídku Cruz del Condor s výhledem na jeden z nejhlubších kaňonů světa Colca a pozorování andských kondorů. Poté návštěva typických indiánských vesniček Pinchollo, Maca, Achoma a Yanque, dále vyhlídky Antahuilque a Choquetico. Poté přejezd do města Puno, ležícího na březích nejvýše položeného splavného jezera světa TiticacaUbytování. (Oběd)

9 Ostrovy Uros a ostrov Taquile

Snídaně. Výlet lodí na plovoucí rákosové ostrovy Uros, které obývá indiánský kmen aymarů, živící se rybařením a prodejem rukodělných výrobků. Poté pokračování výletu na ostrov Taquile, jenž byl součástí incké říše, která zde zanechala četné stopy. Budeme moci obdivovat tkalcovskou zručnost místních obyvatel. Odpoledne návrat do hotelu. (Oběd)

10 Pucara a Andahuaylillas

Snídaně. Přejezd po náhorní plošině Altiplano do Cuzca, bývalého hlavního města incké říše. Cestou se uskuteční několik zajímavých zastávek: město Pucara a Alcra muzeum. Město Pukara bylo prvním osadou na náhorní plošině Altiplano, dále překonání nejvyššího bodu mezi Punem a Cuzcem La Raya (4 338 m.n.m), poté návštěva archeologického naleziště Raqchi s chrámem boha Viracochi a vesniceAndahuaylillas s kostelem San Pedro a s tzv. „andskou Sixtinskou kaplí“. Ubytování v Cuzcu. (Oběd)

11 Cuzca

Snídaně. Dopoledne návštěva chrámů KenkoPuka PukaraTambo Machay a pevnost Sacsayhuaman s nádherným výhledem na město. Odpoledne prohlídka Cuzca – koloniální centrum města, náměstí Plaza de Armas, katedrála, chrám slunce Koricancha. Návrat do hotelu.

12 Pisac a Ollantaytamba

Snídaně. Odjezd do posvátného údolí Inků – návštěva městečka Pisac s typickým indiánským tržištěm, kde můžete obdivovat místní produkty jako oděvy z vlny alpak, hudební nástroje, dřevořezby, šperky, malby a mnoho dalších. Návštěva místního archeologického naleziště v horách nad městem. Poté přejezd do Ollantaytamba, velmi zachovalé incké vojenské pevnosti. Ubytování v posvátném údolí Inků. (Oběd).

13 Aguas Calientes a Machu Picchu

Snídaně. Panoramatická cesta vlakem údolím řeky Urubamba do mestečkaAguas Calientes. Následně výjezd a „dobytí“Machu Picchu– „Ztraceného města Inků“ položeného na terase mezi strmými svahy pralesních And, jeden z nejúchvatnějších pohledů jaké lze spatřit. Prohlídka města a terasovitých políček. V odpoledních hodinách návrat vlakem do Ollantaytamba a zpět do Cuzca. Ubytování.

14 Cuzcu

Snídaně. Individuální program v Cuzcu – možnost nákupů či návštěvy některého z místních muzeí.

15 Lima

Transfer na letiště a odlet přes Limu zpět do Evropy a následně do Prahy.

16 Praha

Transfer na letiště a odlet přes Limu zpět do Evropy a následně do Prahy.

Typ dopravy: letecky

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.