PERU - po stopách dávných civilizací

destinaceDestinace Peru
delka zajezduDélka zájezdu 16 dnů
typ ubytovaniTyp ubytování ***
dopravaDoprava letecky
pocasiPočasí v destinaci
terminyTermíny
08.03.2018 - 23.03.2018
28.04.2018 - 13.05.2018
22.09.2018 - 07.10.2018
PERU - po stopách dávných civilizací
PERU - po stopách dávných civilizací 1PERU - po stopách dávných civilizací 2PERU - po stopách dávných civilizací 3
PERU - po stopách dávných civilizací 4PERU - po stopách dávných civilizací 5PERU - po stopách dávných civilizací 6
Cena od 87 900 Kč
Poslat poptávku

Opravdového poznání mýtického Peru dosáhnete právě na tomto poznávacím zájezdu. Naše průvodkyně Eva Farfánová Barriosová vedla v Peru hned několik archeologických výzkumů s významnými objevy a je autorkou řady odborných knih o Peru. Tato výprava se tak stane zcela výjimečným zážitkem. 

Eva Farfánová Barriosová, archeoložka se zaměřením na Peru, spisovatelka a průvodkyně zájezdu

Klikněte pro spuštění videa

Narodila se v Chrudimi. Studovala prehistorii a etnografii na Karlově univerzitě v Praze, ve studiu pokračovala na univerzitě v Utahu v USA a studia dokončila na Univerzitě svatého Marka v peruánské Limě. Zaměřila se na peruánskou archeologii a etnografii And. Řídila několik archeologických výzkumů na peruánském pobřeží, v Cuzcu, na Machu Picchu a studovala současné obyvatele And a jejich zvyky přežívající ještě z dob Inků. Vyučovala na dvou vysokých školách v Limě.

V Peru strávila dvacet osm let a koncem roku 2001 se vrátila do Čech. Žije v Praze a publikuje články o Peru v novinách a časopisech. Je autorkou knih Peruánské obrázky, Pohřbená tajemství starého Peru a Sexuální život ve starém Peru.

Vzrušují Vás záhadné obrazce na planině Nazca, tají se Vám dech nad stavební dokonalostí ztraceného města Inků Machu Picchu, nebo již dlouho toužíte plout po jezeře Titicaca? Ukrývá se snad právě zde bájné El Dorado? Neváhejte ani chviličku a vydejte se s námi na jedinečnou cestu, na které budete mít ojedinělou možnost nahlédnout pod roušku tajemství těchto dávných civilizací. Ale nejen to, během zájezdu se dozvíte mnoho zajímavostí ze života dávných i současných obyvatel této nádherné země, a to často i velmi pikantních.

Pro každého účastníka malá pozornost od nás: kniha  Sexuální život ve starém Perus podpisem autorky!

Poznámka:

Minimální počet účastníků zájezdu: 15.

Změna programu vyhrazena.

Změna hotelu vyhrazena.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu navýšení letištních poplatků.

Upozornění: doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

Itinerář

den místo
1V odpoledních hodinách odlet do Limy (přestup v Madridu).
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16Ve večerních hodinách přílet do Prahy.

Den 2 -

V ranních hodinách transfer do hotelu. Prohlídka moderní Limy – čtvrt Miraflores: Love Park, umístěný na útesech Miraflores s nádherným výhledem na limský záliv, návštěva předkolumbovského chrámu Pucllana s 25 metrů vysokou pyramidou, náměstími a rampami. Dále navštívíte čtvrt San Isidro s procházkou olivovým hájem, který byl v dobách španělské nadvlády velkou olivovou farmou. Návrat do hotelu, ubytování. (Hotel Britania – www.hbritaniamiraflores.com)

Den 3 -

Snídaně. Prohlídka Limy „Města králů“ založeného Franciscem Pizarrem – koloniální centrum s náměstím San Martín, Plaza Mayor, prezidentským palácem, radnicí a katedrálou. Návštěva typického koloniálního domu Aliaga, který nechal vystavět Francisco Pizarro pro svého kapitána Jerónima de Aliaga při zakládání města. Dále navštívíte klášter San Francisco. Poté přejezd do národního parku Paracas v provincii Pisco přímo na pobřeží Tichého oceánu. Ubytování. (Hotel San Agustin Paracas – www.hotelessanagustin.com.pe)

Den 4 -

Snídaně. Výlet do Národního parku Paracas a plavba lodí na ostrovyBallestas s pozorováním kolonií lachtanů, tučňáků, pelikánů či lvounů. Loď zastaví také naproti záhadnému obrazci ve tvaru svícnu. Odpoledne přejezd do Nazcy. Cestou zastávka u fotogenické oázy Huacachina. Ve měste Ica budete moci navštívit vyhlášené vinařství Caravedo s přednáškou o výrobě nejznámějšího místního nápoje Pisca. Navečer příjezd do města Nazca a ubytování. (Hotel Casa Andina Nazca – www.casa-andina.com)

Den 5 -

Snídaně. Fakultativně možnost letecké prohlídky záhadných obrazců na planině Nazca či jejich pozorování z vyvýšených míst a rozhleden. Oběd. Odpoledne přejezd do města Arequipa (cca 10 hodin.). Ubytování v nočních hodinách. (Hotel Casa Andina Arequipa – www.casa-andina.com)

Den 6 -

Snídaně. Prohlídka „Bílého města Arequipa“ ležícího pod majestátní sopkou El Misti – vyhlídka na město Carmen Alto, odkud máte Arequipu jako na dlani, tradiční čtvrť Yanahuara s malými uličkami, poté návštěva centra města s náměstím Plaza de Armas a katedrálou, návštěva kláštera Santa Catalina postaveného již v roce 1579. Odpoledne návštěva výrobny na zpracování vlny z lam a alpak. Návrat do hotelu.(Hotel Casa Andina Arequipa – www.casa-andina.com)

Den 7 -

Snídaně. Výlet k jednomu z nejhlubších kaňonů světa Colca s nádhernými výhledy na Andy, horské hřebeny, sopky a kaňony. Přejezd přes rezervaci Pampa Caňahuas, rozsáhlou rovinou obývanou lamou vikuňa, přejezd kolem kráteru Chucura. Uvidíte mnohé další sopky obklopující město Arequipa. Cestou se naučíte žvýkat koku, což je nejlepší prevence na nemoc z velké nadmořské výšky. Příjezd do malebné vesničky Chivay. Oběd a ubytování v kaňonu. Odpoledne fakultativně možnost návštěvy termálních lázní. (Hotel Ecco Inn Colca – www.ecoinnhotels.com)

Den 8 -

Snídaně. Odjezd na vyhlídku Cruz del Condor s výhledem na jeden z nejhlubších kaňonů světa Colca a pozorování andských kondorů. Poté návštěva typických indiánských vesniček Pinchollo, Maca, Achoma a Yanque, dále vyhlídky Antahuilque a Choquetico. Poté přejezd do města Puno, ležícího na březích nejvýše položeného splavného jezera světa Titicaca. Oběd formou balíčku. Ubytování. (Hotel Intiqa – www.intiqahotel.com)

Den 9 -

Snídaně. Výlet lodí na plovoucí rákosové ostrovy Uros, které obývá indiánský kmen aymarů, živící se rybařením a prodejem rukodělných výrobků. Poté pokračování výletu na ostrov Taquile, jenž byl součástí incké říše, která zde zanechala četné stopy. Budete moci obdivovat tkalcovskou zručnost místních obyvatel a projít se po ostrově s nádhernými výhledy na jezero. Oběd. Odpoledne návrat do hotelu. ((Hotel Intiqa – www.intiqahotel.com)

Den 10 -

Snídaně. Přejezd po náhorní plošině Altiplano do Cuzca, bývalého hlavního města incké říše. Cestou se uskuteční několik zajímavých zastávek: město Pucara a Alcra muzeum. Město Pukara bylo první osadou na náhorní plošině Altiplano, dále překonání nejvyššího bodu mezi Punem a Cuzcem La Raya (4 338 m.n.m). Oběd. Poté návštěva archeologického naleziště Raqchi s chrámem boha Viracochi a vesnice Andahuaylillas s kostelem San Pedro a s tzv. „andskou Sixtinskou kaplí“. Ubytování v Cuzcu. (Hotel Suenos del Inka – www.suenosdelinka.com)

Den 11 -

Snídaně. Dopoledne návštěva inckých chrámů KenkoPuka PukaraTambo Machay a pevnost Sacsayhuaman s nádherným výhledem na město. Odpoledne prohlídka koloniálního centra Cuzca – náměstí Plaza de Armas, katedrála, chrám slunce Koricancha. Návrat do hotelu. (Hotel Suenos del Inka –www.suenosdelinka.com)

Den 12 -

Snídaně. Odjezd do posvátného údolí Inků – návštěva místní farmy s pozorováním lam, alpak a vikuní. Následně výjezd nad městečko Pisac s návštěvou místního archeologického naleziště v horách. Oběd. Poté přejezd do městaOllantaytambo, velmi zachovalé incké vojenské pevnosti, prohlídka centra města s prohlídkou typického indiánského domu. Ubytování v posvátném údolí Inků. (Hotel Inkallpa – www.inkallpa.com)

Den 13 -

Snídaně. Panoramatická cesta vlakem údolím řeky Urubamba do mestečkaAguas Calientes. Následně výjezd a „dobytí“ Machu Picchu – „Ztraceného města Inků“ položeného na terase mezi strmými svahy pralesních And, jeden z nejúchvatnějších pohledů jaké lze spatřit. Prohlídka města a terasovitých políček. V odpoledních hodinách návrat vlakem do Ollantaytamba a zpět do Cuzca. Ubytování.(Hotel Suenos del Inka – www.suenosdelinka.com)

Den 14 -

Snídaně. Individuální program v Cuzcu – možnost nákupů či návštěvy některého z místních muzeí. (Hotel Suenos del Inka – www.suenosdelinka.com)

Den 15 -

Snídaně. Dopoledne individuální program. Odpoledne transfer na letiště v Cuzcu a odlet přes Limu zpět do Evropy a následně do Prahy (přestup v Madridu a Frankfurtu).

Doprava

Praha – Lima – Praha s přestupem


Ubytování

Typ:hotel ***
Vybavení pokoje:

standardní dvoulůžkové pokojích s příslušenstvím

Strava

Strava:snídaně 6x oběd
Další informace:

6x oběd

26.4316

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

28.04.2018 - 13.05.2018 | VYPRODÁNO
Ceny
/os. ve dvoulůžkovém pokoji 87 900 Kč Rezervovat
22.09.2018 - 07.10.2018
Cena zahrnuje

 • Ubytování 13 nocí se snídaní v hotelu 3* ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 6x oběd
 • Letecká doprava Praha – Lima – Praha s přestupem (včetně letištních poplatků ve výši 3 660 Kč)
 • Místní přelet Cuzco – Lima
 • Výlety dle programu včetně vstupů
 • Kombinovaná doprava klimatizovaným mikrobusem či dálkovým autobusem.
 • Lodní výlety na ostrovy Ballestas, plovoucí ostrovy Uros a ostrov Taquile
 • Doprava vlakem do Aguas Calientes a zpět
 • Služby českého a místního průvodce
 • Pojištění proti úpadku CK
 • BONUS: Každý účastník zájezdu obdrží knihu Sexuální život ve starém Peru s podpisem autorky

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • kapesné, spropitné, ani jiné vedlejší výdaje

Fakultativní příplatky (za osobu)

 • příplatek za jednolůžkový pokoj (11 500 Kč)
 • fakultativní let nad planinou Nazca (2 500 Kč) a jiné případné fakultativní akce

Ostatní informace

Zájezd se řídí všeobecnými smluvními podmínkami CK

Recenze klientů

verze pro tisk

Produktový manažer

Rád Vám poradí a zodpoví Vaše dotazy.

Jana Vargova

Jana Vargova

Junior Leisure Product manager

+420 577 008 740
+420 702 291 199

Poptávkový formulář: PERU - po stopách dávných civilizací

Poptávkový formulář rozhodně NENÍ závaznou objednávkou. Budeme Vás kontaktovat na Vámi uvedeném telefonním čísle nebo emailu a dáme Vám přesnou kalkulaci a odpovíme na všechny Vaše dotazy. Teprve potom se rozhodnete, jestli našich služeb využijete.

*
*
*
* Položky označené hvězdičkou jsou povinné.
Poslat poptávku

Naše společnost čerpá finanční příspěvek na osobní náklady nového zaměstnance z projektu "Odborné praxe pro mladé do 30 let ve Zlínském kraji". Tento projekt je financován z 85 % z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a z 15 % z prostředků státního rozpočtu ČR.