PERU - po stopách dávných civilizací

Popis

Opravdového poznání mýtického Peru dosáhnete právě na tomto poznávacím zájezdu. Naše průvodkyně Eva Farfánová Barriosová vedla v Peru hned několik archeologických výzkumů s významnými objevy a je autorkou řady odborných knih o Peru. Tato výprava se tak stane zcela výjimečným zážitkem.

Vzrušují Vás záhadné obrazce na planině Nazca, tají se Vám dech nad stavební dokonalostí ztraceného města Inků Machu Picchu, nebo již dlouho toužíte plout po jezeře Titicaca? Ukrývá se snad právě zde bájné El Dorado? Neváhejte ani chviličku a vydejte se s námi na jedinečnou cestu, na které nahlédnete pod roušku tajemství dávných civilizací i do života současných obyvatel této nádherné země.

Na co se můžete těšit v Peru

 • ztracené město Inků Machu Picchu
 • skvělou průvodkyni a zároveň archeoložku Evu Farfánovou Barriosovou 
 • pozorování kondorů nad jedním z nejhlubších kaňonů Colca
 • plavbu po legendárním jezeře Titicaca
 • dechberoucí památky, které nám zanechaly dávné civilizace
 • rozmanitou a nezničenou přírodu 

Eva Farfánová Barriosová, archeoložka se zaměřením na Peru, spisovatelka a průvodkyně zájezdu

Klikněte pro spuštění videa

Narodila se v Chrudimi. Studovala prehistorii a etnografii na Karlově univerzitě v Praze, ve studiu pokračovala na univerzitě v Utahu v USA a studia dokončila na Univerzitě svatého Marka v peruánské Limě. Zaměřila se na peruánskou archeologii a etnografii And. Řídila několik archeologických výzkumů na peruánském pobřeží, v Cuzcu, na Machu Picchu a studovala současné obyvatele And a jejich zvyky přežívající ještě z dob Inků. Vyučovala na dvou vysokých školách v Limě.

V Peru strávila dvacet osm let a koncem roku 2001 se vrátila do Čech. Žije v Praze a publikuje články o Peru v novinách a časopisech. Je autorkou knih Peruánské obrázky, Pohřbená tajemství starého Peru a Sexuální život ve starém Peru.

Vzrušují Vás záhadné obrazce na planině Nazca, tají se Vám dech nad stavební dokonalostí ztraceného města Inků Machu Picchu, nebo již dlouho toužíte plout po jezeře Titicaca? Ukrývá se snad právě zde bájné El Dorado? Neváhejte ani chviličku a vydejte se s námi na jedinečnou cestu, na které budete mít ojedinělou možnost nahlédnout pod roušku tajemství těchto dávných civilizací. Ale nejen to, během zájezdu se dozvíte mnoho zajímavostí ze života dávných i současných obyvatel této nádherné země, a to často i velmi pikantních.

Pro každého účastníka malá pozornost od nás: kniha  Sexuální život ve starém Peru s podpisem autorky!

Poznámka:

Minimální počet účastníků zájezdu: 15.

Změna programu vyhrazena.

Změna hotelu vyhrazena.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu navýšení letištních poplatků.

Upozornění: doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

Ubytování

Typ

hotel ***

Vybavení pokoje

standardní dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím

Strava

Strava

snídaně + 6x oběd

Termíny

Cena zahrnuje

 • ubytování 13 nocí se snídaní v hotelu 3* ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 6x oběd
 • leteckou dopravu Praha – Lima – Praha s jedním nebo dvěma přestupy (včetně letištních poplatků ve výši 3 600 Kč)
 • místní přelet Cuzco – Lima
 • výlety dle programu včetně vstupů
 • dopravu klimatizovaným mikrobusem či dálkovým autobusem
 • lodní výlety na ostrovy Ballestas, plovoucí ostrovy Uros a ostrov Taquile
 • doprava vlakem do Aguas Calientes a zpět
 • služby českého a místního průvodce
 • BONUS: každý účastník zájezdu obdrží knihu Sexuální život ve starém Peru s podpisem Evy Farfánové Barriosové, autorky a průvodkyně zájezdu

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • kapesné, spropitné, ani jiné vedlejší výdaje

Fakultativní příplatky

 • příplatek za jednolůžkový pokoj (10 700 Kč)
 • fakultativní let nad planinou Nazca (100 USD) a jiné případné fakultativní akce

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 ODLET PRAHA - LIMA V odpoledních hodinách odlet do Limy (přestup v Madridu).
2 LIMA V ranních hodinách transfer do hotelu. Prohlídka moderní Limy – čtvrt Miraflores: Love Park, umístěný na útesech Miraflores s nádherným výhledem na limský záliv, návštěva předkolumbovského chrámu Pucllana s 25 metrů vysokou pyramidou, náměstími a rampami. Dále navštívíte čtvrt San Isidro s procházkou olivovým hájem, který byl v dobách španělské nadvlády velkou olivovou farmou. Návrat do hotelu, ubytování.
3 LIMA Snídaně. Prohlídka Limy „Města králů“ založeného Franciscem Pizarrem (UNESCO) – koloniální centrum s náměstím San Martín, Plaza Mayor, prezidentským palácem, radnicí a katedrálou. Návštěva typického koloniálního domu Aliaga, který nechal vystavět Francisco Pizarro pro svého kapitána Jerónima de Aliaga při zakládání města. Dále navštívíte klášter Santo Domingo. Poté přejezd do národního parku Paracas v provincii Pisco přímo na pobřeží Tichého oceánu. Ubytování.
4 NÁRODNÍ PARK PARACAS Snídaně. Výlet do Národního parku Paracas a plavba lodí na ostrovy Ballestas s pozorováním kolonií lachtanů, tučňáků, pelikánů či lvounů. Loď zastaví také naproti záhadnému obrazci ve tvaru svícnu. Odpoledne přejezd do Nazcy. Ve měste Ica budete moci navštívit vyhlášené vinařství s přednáškou o výrobě nejznámějšího místního nápoje Pisca. Navečer příjezd do města Nazca a ubytování.
5 PLANINA NAZCA - AREQUIPA Snídaně. Fakultativně možnost letecké prohlídky záhadných obrazců na planině Nazca (UNESCO) či jejich pozorování z vyvýšených míst a rozhleden. Oběd. Odpoledne přejezd do města Arequipa (cca 10 hodin.). Ubytování v nočních hodinách.
6 AREQUIPA Snídaně. Prohlídka „Bílého města Arequipa“ ležícího pod majestátní sopkou El Misti (UNESCO) – vyhlídka na město Carmen Alto, odkud máte Arequipu jako na dlani, tradiční čtvrť Yanahuara s malými uličkami, poté návštěva centra města s náměstím Plaza de Armas a katedrálou, návštěva kláštera Santa Catalina postaveného již v roce 1579. Odpoledne návštěva výrobny na zpracování vlny z lam a alpak. Návrat do hotelu.
7 KAŇON COLCA A VESNIČKA CHIVAY Snídaně. Výlet k jednomu z nejhlubších kaňonů světa Colca s nádhernými výhledy na Andy, horské hřebeny, sopky a kaňony. Přejezd přes rezervaci Pampa Caňahuas, rozsáhlou rovinou obývanou lamou vikuňa, přejezd kolem kráteru Chucura. Uvidíte mnohé další sopky obklopující město Arequipa. Cestou se naučíte žvýkat koku, což je nejlepší prevence na nemoc z velké nadmořské výšky. Příjezd do malebné vesničky Chivay. Oběd a ubytování v kaňonu. Odpoledne fakultativně možnost návštěvy termálních lázní.
8 POZOROVÁNÍ KONDORŮ A JEZERO TITICACA Snídaně. Odjezd na vyhlídku Cruz del Condor s výhledem na jeden z nejhlubších kaňonů světa Colca a pozorování andských kondorů. Poté návštěva typických indiánských vesniček Pinchollo, Maca, Achoma a Yanque, dále vyhlídky Antahuilque a Choquetico. Poté přejezd do města Puno, ležícího na březích nejvýše položeného splavného jezera světa Titicaca. Oběd formou balíčku. Ubytování.
9 VÝLET NA OSTROVY Snídaně. Výlet lodí na plovoucí rákosové ostrovy Uros, které obývá indiánský kmen aymarů, živící se rybařením a prodejem rukodělných výrobků. Poté pokračování výletu na ostrov Taquile, jenž byl součástí incké říše, která zde zanechala četné stopy. Budete moci obdivovat tkalcovskou zručnost místních obyvatel a projít se po ostrově s nádhernými výhledy na jezero. Oběd. Odpoledne návrat do hotelu.
10 CUZCO Snídaně. Přejezd po náhorní plošině Altiplano do Cuzca, bývalého hlavního města incké říše. Cestou se uskuteční několik zajímavých zastávek: město Pucara a místní muzeum. Město Pukara bylo první osadou na náhorní plošině Altiplano, dále překonání nejvyššího bodu mezi Punem a Cuzcem La Raya (4 338 m.n.m). Oběd. Poté návštěva archeologického naleziště Raqchi s chrámem boha Viracochi a vesnice Andahuaylillas s kostelem San Pedro a s tzv. „andskou Sixtinskou kaplí“. Ubytování v Cuzcu.
11 INCKÉ CHRÁMY A CUZCO Snídaně. Dopoledne návštěva inckých chrámů Kenko, Puka Pukara, Tambo Machay a pevnost Sacsayhuaman s nádherným výhledem na město. Odpoledne prohlídka koloniálního centra Cuzca (UNESCO) – náměstí Plaza de Armas, katedrála, chrám slunce Koricancha. Návrat do hotelu.
12 MĚSTEČKO PISAC A OLLANTAYTAMBO Snídaně. Odjezd do posvátného údolí Inků – výjezd nad městečko Pisac s návštěvou místního archeologického naleziště v horách. Oběd. Poté přejezd do města Ollantaytambo, velmi zachovalé incké vojenské pevnosti, prohlídka centra města s prohlídkou typického indiánského domu. Ubytování v posvátném údolí Inků.
13 MACHU PICCHU Snídaně. Panoramatická cesta vlakem údolím řeky Urubamba do mestečka Aguas Calientes. Následně výjezd a „dobytí“ Machu Picchu (UNESCO) – „Ztraceného města Inků“ položeného na terase mezi strmými svahy pralesních And, jeden z nejúchvatnějších pohledů jaké lze spatřit. Prohlídka města a terasovitých políček. V odpoledních hodinách návrat vlakem do Ollantaytamba a zpět do Cuzca. Ubytování.
14 CUZCO - OSOBNÍ VOLNO Snídaně. Individuální program v Cuzcu – možnost nákupů či návštěvy některého z místních muzeí.
15 OSOBNÍ VOLNO - ODLET Snídaně. Dopoledne individuální program. Odpoledne transfer na letiště v Cuzcu a odlet přes Limu zpět do Evropy a následně do Prahy s přestupem.
16 PŘÍLET DO PRAHY Ve večerních hodinách přílet do Prahy.

Typ dopravy: letecky

leteckou dopravu Praha – Lima – Praha s jedním nebo dvěma přestupy (včetně letištních poplatků ve výši 3 600 Kč)

Předběžný odletový řád

4.9.-19.9.2019 IB 3149 15:00 Praha 18:05 Madrid LA 2034 15:06 Cuzco (18.9.) 16:38 Lima

LA 2485

00:35 Madrid (5.9.) 06:00 Lima (5.9.) LA 2484 18:45 Lima 13:50 Madrid (19.9.)
      OK 701 15:20 Madrid 18:10 Praha

Česky hovořící průvodce vás bude očekávat již na letišti v Praze a doprovodí vás až do cílové destinace. Bude s vámi i během mezipřistání. Stvrzení letového řádu, místo a čas srazu na Letišti Václava Havla bude uveden v Pokynech k odletu, které od nás obdržíte cca 2 týdny před odletem.

Orientační délka letů: Praha – Madrid (od 3 hod.), Madrid – Lima  (od 12 hod.), Madrid – Frankfurt (od 2,5 hod.), Cuzco – Lima (od 1,5 hod.), Lima – Barcelona (od 12,5 hod.), Lima – Madrid (od 12 hod), Barcelona – Praha (od 2,5 hod.), Frankfurt – Praha (od 1,5 hod.).

Letecká společnost LATAM Airlines Group SA

LATAM Airlines Group SA je jedním z největších světových dopravců. Vznikl v roce 2012 sloučením dvou latinskoamerických leteckých dopravců - chilského LAN Airlines a brazilského TAM Airlines. LATAM Airlines Group operuje denně lety do Evropy z několika latinskoamerických metropolí. V rámci Jižní Ameriky nabízí spojení na 116 letišť včetně unikátního Velikonočního ostrova.

LATAM Airlines Group disponuje moderními letadly, která splňuji nejpřísnější bezpečnostní kritéria a neustále se snaží svou flotilu modernizovat. Pro své dálkové lety využívá především letadla typu Boeing 787-8 Dreamliner, 777 a Airbusy A350. Regionální a vnitrostátní lety jsou obsluhované ve většině případů Airbusy A320, případně A321.

Váhové limity zavazadel

Cestující v ekonomické třídě si může s sebou na palubu vzít příruční zavazadlo o maximální hmotnosti  8 kg s rozměry do 55 x 35 x 25 cm (včetně koleček, rukojeti). Pod sedadlo před sebou (kromě míst u exitu) si může cestující umístit například kabelku, tašku na notebook, apod. Maximální rozměry tohoto zavazadla jsou 45 x 35 x 20 cm.

Standardní limit pro odbavené zavazadlo cestujících společnosti LATAM Airlines Group je 1 kus zavazadla do hmotnosti  23 kg, které v součtu rozměrů nesmí přesahovat158 cm (délka x šířka x hloubka). Limit se může lišit v závislosti na destinaci a správný údaj pro limit naleznou cestující uvedený v letence nebo v přepravních podmínkách.

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.