Poznávací zájezd - Laponsko

destinaceDestinace Finsko
delka zajezduDélka zájezdu 9 dní / 8 nocí
typ ubytovaniTyp ubytování na pokojích v chatě
dopravaDoprava letecky
pocasiPočasí v destinaci
terminyTermíny
Poznávací zájezd - Laponsko
Cena od 24 966 Kč
Poslat poptávku

Při poznávacím zájezdu do Finského Laponska s plnou penzí budete okouzleni barvami podzimu tzv. "ruska time". Ideální dovolená ve Finsku.

Podzim v Laponsku, zvaný "Ruska" je od konce srpna den ode dne intenzívnější. Sobi Vám zde dávají dobrou noc a nejprve musíte vysbírat všechny borůvky, brusinky a křemenáče, abyste si mohli na okamžik sednout na zem a pozorovat tu okázalou nádheru laponské přírody. Tento jev začíná, když dny se zkrátí a noci u bažin, vřesovišť a na kopcích jsou chladné. Rostliny se začnou připravovat na dlouhou zimu, zelený chlorofyl putuje z listů do větví, kmene a kořenů, v tu chvíli listy zazáří všemi barvami. Čím více noční teploty klesnou pod nulu a počasí je sušší, tím živější je paleta barev. Břízy dostanou jemný odstín žluté, osiky zčervenají a borůvky, brusinky a jiné keře dostanou odstín jasně červené.


Každodenní turistické výlety začnete od břehů jezera Jerisjärvi. Během týdne v unikátní laponské přírodě se budete dozvídat o každodenním životě v Laponsku dříve a dnes. Budete grilovat a vařit na otevřeném ohni. Průvodce Vám povypráví o specialitách Laponska, o hnaní sobů, polární záři, živých barvách podzimu (období ruska), polární noci a dalších aspektech laponského života a přírody.

Itinerář

den místo
1
2
3
6
7

Den 1 -

den příjezdu. Večeře a nocleh v Rauhala. Ubytování v chatkách nebo v pokojích pro 2 osoby.

Den 2 -

Po snídani Vám průvodce popovídá o programu nadcházejícího turistického týdne. První celodenní pěší túra povede lesem a přes kopec Järvilaki po staré silnici pro koně. Denně ujdete okolo 15 km v různých lesních oblastech a kopcích. V průběhu cesty Vám průvodce povykládá o okolní přírodě.

Den 3 -

pondělí-čtvrtek - Každý den podniknete některý z 13-16 km turistických výletů v různých lesních oblastech. Projedete se na kanoe na jezeře Jerisjärvi, návštívíte staré rybářské chýše, kde Vám průvodce povypráví skutečné příběhy o životě kolem rybářského jezera Jerisjärvi.

Den 6 -

Autobusem navštívíte národní park Yllästunturi a jeho návštěvnické centrum. Shlédnete multimediální show o flóře a fauně v této oblasti. Pěšky se vypravíte z Pallas k jezeru Sarvijärvi, u kterého poobědváte. V pozdním odpoledni se autobusem vrátíte zpátky do místa ubytování v Rauhala a vychutnáte si poslední společné jídlo v laponském okolí.

Den 7 -

den odjezdu. Po snídani transfer na letiště Kittilä.


Doprava

letecky

Ubytování

Název: Rauhala
Typ: na pokojích v chatě
Poloha:Rauhala se nachází mezi lyžařskými střediskami Muonio a Levi - cca. 30 km
Vybavení pokoje:

- dvoulůžkové pokoje jsou vybaveny sprchou, koupelnou a TV
- čtyřlůžkové pokoje jsou vybaveny mini-kuchyňkou, sprchou a WC, s TV na chodbě

Strava

Strava:plná penze
26.3484

Termíny

Ceny


24 346 Kč /os./9 dní

Cena zahrnuje

autobusovou dopravu v souladu s programem, služby anglicky hovořícího průvodce, plnou penzi, jak je uvedeno v programu: snídaně, obědové balíčky, večeře, ubytování, transfer z / na letiště Kittilä

Cena nezahrnuje

letenku (od 8.000,-Kč)

Ostatní informace

Zájezd se řídí všeobecnými smluvními podmínkami CK

Recenze klientů

verze pro tisk

Produktový manažer

Rád Vám poradí a zodpoví Vaše dotazy.

Michaela Musilová

Michaela Musilová

Senior Product manager IC Event

+420 577 008 740
+420 607 148 831

Poptávkový formulář: Poznávací zájezd - Laponsko

Poptávkový formulář rozhodně NENÍ závaznou objednávkou. Budeme Vás kontaktovat na Vámi uvedeném telefonním čísle nebo emailu a dáme Vám přesnou kalkulaci a odpovíme na všechny Vaše dotazy. Teprve potom se rozhodnete, jestli našich služeb využijete.

*
*
*
* Položky označené hvězdičkou jsou povinné.
Poslat poptávku

Naše společnost čerpá finanční příspěvek na osobní náklady nového zaměstnance z projektu "Odborné praxe pro mladé do 30 let ve Zlínském kraji". Tento projekt je financován z 85 % z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a z 15 % z prostředků státního rozpočtu ČR.