Řím pro rodiče a děti (letecky z Prahy)

Popis
Připraveni na dobrodružství v Římě? Děti s sebou – vyrážíme objevit věčné město se spoustou zábavy, úkolů i nevšedních zážitků. Spolu s ilustrovaným cestovatelem Vašíkem uvidíte světoznámé památky i skrytá místa, proniknete do tajů gladiátorských her, ochutnáte skvělou italskou zmrzlinu, těstoviny na všechny způsoby i nejlepší pizzu. Cestujte s dětmi za poznáním a užijte si Řím hravě a bez starostí!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: EASY (35 Kč / den / osoba)
EASY (35 Kč / den / osoba)
EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (98 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění
Ubytování

Typ

hotel ***

Vybavení pokoje

hotel u centra Říma
hotel je dostupný MHD do centra města
Strava

Strava

snídaně

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

26.03.2020 - 26.03.2020

13 990 Kč dospělý
14 990 Kč dospělý

29.05.2020 - 29.05.2020

14 990 Kč dospělý

28.10.2020 - 28.10.2020

14 990 Kč dospělý

Cena zahrnuje

leteckou přepravu Praha – Řím – Praha kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel viz níže transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět 3x ubytování v hotelu 3x snídaně průvodcovské služby dárek pro malé cestovatele tištěný průvodce městem zdarma

Cena nezahrnuje

zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel jízdné po Římě cestovní pojištění léčebných výloh Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 200 Kč

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Začneme pomalu, abychom malé dobrodruhy neunavili. Seznámíme se s ilustrovaným Vašíkem a předáme vám tajný cestovatelský deník, se kterým budeme „pracovat“ (a bavit se) po celou dobu zájezdu. Odlet z Prahy a  p řílet do Věčného města –  Říma, ubytování a nutná organizační schůzka s průvodcem. Podle času příletu si můžeme naplánovat společnou  večerní procházku  Římem.
2 Dnes se vydáme za hrdinnými gladiátory a povíme si něco o základech Říma, ale i samotných Římanech. Na vlastní kůži zjistíme, jak důležité je nelhat a proč tady házejí mince do fontán. Po snídani se vydáme za gladiátory přímo do slavného amfiteátru – Kolosea, ve kterém kdysi bojovali gladiátoři s divokými zvířaty. Pokračovat budeme k Foru Romanu, historickému středu města, u kterého si povíme, jak to kdysi v Římě chodilo. Vystoupáme na pahorek Kapitol, kde se vyfotíme s legendární sochou vlčice a povíme si o dvojčatech Romulovi a Removi, kteří podle pověsti založili Řím. Výtahem pak vyjedeme do nejvyšší části památníku Viktora Emanuela II., ze kterého se nám naskytne krásný pohled na celé město. Pokračovat budeme ke známé masce ve zdi, Ústům pravdy, kde otestujeme své svědomí. Stačí jen vložit ruku… Na oběd si můžete zajít individuálně nebo spolu s průvodkyní na  jednu z nejlepších pizz v Itálii , kterou si sami zkusíte italsky objednat. Do Fontány di Trevi vhodíme, pravou rukou přes levé rameno – tedy tak, jak se to dělat má, minci, abychom se do Říma opět podívali. Spočítáme, kolik schodů vlastně mají proslulé Španělské schody a zbytek dne pak strávíme v parku Villa Borghese. Zájemci mohou navštívit místní ZOO nebo si půjčit rikšu a projet tak celý park.
3 Třetí den zájezdu bude mít mnoho chutí a vůní. Ochutnáme pizzu, zmrzlinu i vodu, která do pítek míří z dosud funkčních římských akvaduktů, a na chviličku se dokonce ocitneme v jiné zemi! Brzy ráno se vydáme do Vatikánu za papežem Františkem a Švýcarskou gardou, která zaujme na první pohled svou typickou uniformou. Pokračovat budeme k Andělskému hradu, který je obklopen  krásným parkem . V parku využijeme čas ke společným hrám a zábavným aktivitám. K hradu vede krásný Andělský most přes který se projdeme. Cestou  vyzkoušíme, jak pít jako praví Římané , tedy z nádherně vyvedených pítek na ulici, a na oběd si dáme  italské těstoviny na všechny možné způsoby . Pokračovat budeme k Pantheonu, neboli chrámu všech bohů. Vyzkoušíme  zmrzlinu po římsku , na které nesmí chybět šlehačka. Potom už budete mít spoustu času na nákup typických italských suvenýrů.
4 Každé dobrodružství má svůj začátek, ale i konec. Vašík se s námi dnes rozloučí a vy si domů krom zážitků, nových znalostí a svého cestovatelského deníku, odvezete i tajuplný poklad.. Naše cestovatelská mise je u cíle. Po snídani bude následovat (dle letového řádu) krátký program v Římě s průvodcem nebo rovnou odjezd transferem na letiště a poté  návrat do ČR . 

Typ dopravy: letecky

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.