Nejkrásnější vyhlídkové trasy

Auditor IC Tour zde byl a ověřil shodu s našimi požadavky na kvalitu.
overeno IC Tour
destinaceDestinace Švýcarsko
delka zajezduDélka zájezdu 6dní/5nocí
typ ubytovaniTyp ubytování Hotel 3*
dopravaDoprava vlastní
pocasiPočasí v destinaci
terminyTermíny
Nejkrásnější vyhlídkové trasy
Úpatí Alpvelkolepý ledovec Aletschparní železnice Furka
Rýnský kaňonVelehory v Saas Fee
Cena od 32 900 Kč
Poslat poptávku

Švýcarsko v roce 2016 prožije velkou železniční revoluci – a vy můžete být s námi u toho! Zkraje června bude pro první předváděcí jízdy otevřen pod Alpami nejdelší tunel světa: nový Gotthard o délce 57 kilometrů. V doprovodu našeho nadšeného železničního průvodce Petra Čermáka, autora tří švýcarských bedekrů, můžete během okruhu nejkrásnějšími vyhlídkovými vlaky navštívit nejen nový nejdelší tunel, ale také překrásnou starou Gotthardskou dráhu, svezete se též světoznámým Ledovcovým expresem či obdivovaným klenotem ze seznamu světového dědictví UNESCO – vysokohorskou železnicí Albula/Bernina. Připomínáme, že tento okruh je určen pro milovníky železnic, neboť zahrnuje hodně cestování vlakem.

Další zájezdy: Parní vlaky, hory a jezeraTo nejhezčí ze Švýcarska

Tento zájezd je vhodný pro turisty, kteří mají rádi železnice: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem. Program je určený pro všechny věkové kategorie. Ve vybraných dnech nabízíme možnost pěších vycházek. Počítejte prosím s tím, že program se může operativně upravovat podle počasí. Vzhledem k poznávacímu programu zájezdu a mnoha přesunům Vám doporučujeme zabalit si úspornější, snadno přenosná zavazadla. Počítejte prosím s tím, že budete často cestovat i se zavazadly. Na cestu potřebujete pohodlné turistické oblečení do každého počasí a dobré boty do každého terénu. Nezapomeňte fotoaparát či videokameru. Pokud se rádi koupete, přibalte plavky, i ve Švýcarsku se za příznivého počasí mohou hodit.

Min. počet účastníků: 12 
Max. počet účastníků: 18 
Průvodce: Petr Čermák

Program je vhodný pro všechny věkové kategorie. Pro pěší výlety se můžete rozhodnout dle vlastního odhadu, vždy nabízíme náhradní program pro ty, kteří nemají zájem o pěší turistiku.

Itinerář

Den 1 - Rhätská dráha

Společný program vlakového okruhu začne odpoledne v největším švýcarském kantonu Graubünden, který je domovem obdivované Rhätské dráhy. Ta provozuje bezmála 400 km alpských úzkokolejek bez jediného metru zubačky. Cestou ochutnáte první desítky kilometrů a v případě zájmu můžete navštívit drážní muzeum. Cestování vlakem: 3 až 4 hodiny. Nocleh: Bergün, kanton Graubünden.

Den 2 - Albula/Bernina

Památeční železnice ze seznamu světového dědictví UNESCO, to je 122 kilometrů úzkokolejky Albula/Bernina v kantonu Graubünden. Prohlédnete si její nejkrásnější místa včetně vrcholového průsmyku Bernina, přičemž do nadmořské výšky 2253 metrů vyšplhá vlak bez pomoci ozubnice! Podle počasí možnost krátké vycházky. Cestování vlakem: přibližně 6 hodin. Nocleh: Bergün, kanton Graubünden.

Den 3 - Ledovcový expres

Užijete si nejpomalejší rychlík světa. Světoznámým Ledovcovým expresem sjedete nejprve z hor (1400 metrů nad mořem) do kaňonu divokého Předního Rýna (600 metrů nad mořem), načež vyjedete do průsmyku Oberalp (2033 metrů nad mořem). Pouť zpestří desítky tunelů a obdivuhodných viaduktů, podle počasí též vyhlídková plavba parníkem. Cestování vlakem: přibližně 6 hodin. Nocleh: Brunnen, pobřeží Luzernského jezera.

Den 4 - Gotthard

Velkolepý vlakový den s legendární Gotthardskou železnicí! Od Luzernského jezera se vydáte na jižní stranu Alp do „italského“ kantonu Ticino a zpět – jednu cestu můžete podniknout při předváděcí jízdě zbrusu novým nejdelším tunelem světa (57 km) rychlostí až 200 km/h, druhou pomaleji po staré horské trati s fotozastávkou v ikonické horské vsi Wassen. Cestování vlakem: přibližně 4 hodiny. Nocleh: Brunnen, pobřeží Luzernského jezera.

Den 5 - velehorský Wallis

ráno odjezd do Luzernu (možnost krátké prohlídky nejnavštěvovanějšího dopravního muzea Evropy), odpoledne přesun do velehorského kantonu Wallis; cestou si z vyhlídkových tratí prohlédnete neuvěřitelně proměnlivou krásu švýcarské krajiny. A večer už můžete obdivovat západ slunce v kraji věčného ledu, jehož dominantou je nejfotografovanější hora planety Matterhorn. Cestování vlakem: přibližně 5 hodin. Nocleh: Zermatt, kanton Wallis.

Den 6 - rozlučka s Matterhornem

Přivstanete si ráno na okouzlující matterhornský východ slunce? Dopoledne strávíte v průzračném horském vzduchu velehorského kantonu Wallis, který je domovem víc než 40 čtyřtisícových alpských štítů. Před odjezdem domů každopádně nezapomeňte na lahodné švýcarské suvenýry v podobě vyhlášených sýrů, čokolád, ale i vína – ve Wallisu najdete obzvlášť bohatý výběr! Cestování vlakem: přibližně 3 hodiny (+ návrat domů).

Doprava

Doporučujeme letecky: letenky pro vás zajistíme, cena zpáteční letenky Praha - Basilej/Curych cca od 3.000,- CZK

Varianta autobus: noční spoj Praha - Curych od 2.800,- CZK

Varianta vlak: noční lůžkový od 3.900,- CZK

Varianta automobil: z Prahy 800 km, ve Švýcarsku zajistíme parkoviště za 250,- CZK na den 

Ubytování

Typ:hotel Hotel 3*

Strava

Strava:polopenze
Další informace:

snídaňové bufety a tříchodové večeře z typicky švýcarských jídel navštívených regionů

26.3484

Termíny

Ceny


32 900 Kč /os. ve dvoulůžkovém pokoji

Cena zahrnuje

  • veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky dle programu, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky v hodnotě 4.000,- CZK)
  • 5x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 3* (2x kanton Graubünden, 2x centrální Švýcarsko 1x Wallis (dvojlůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • polopenze (snídaňové bufety a tříchodové večeře z typicky švýcarských jídel navštívených regionů)
  • česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • doprava do Švýcarska

Fakultativní příplatky (za osobu)

  • jednolůžkový pokoj za příplatek 3.500,- CZK za celý pobyt

Doplňující informace o ceně

děti od 6 let do 16 let: 50% sleva

Recenze klientů

verze pro tisk

Produktový manažer

Rád Vám poradí a zodpoví Vaše dotazy.

Michaela Musilová

Michaela Musilová

Senior Product manager IC Event

+420 577 008 740
+420 607 148 831

Poptávkový formulář: Nejkrásnější vyhlídkové trasy

Poptávkový formulář rozhodně NENÍ závaznou objednávkou. Budeme Vás kontaktovat na Vámi uvedeném telefonním čísle nebo emailu a dáme Vám přesnou kalkulaci a odpovíme na všechny Vaše dotazy. Teprve potom se rozhodnete, jestli našich služeb využijete.

*
*
*
* Položky označené hvězdičkou jsou povinné.
Poslat poptávku

Naše společnost čerpá finanční příspěvek na osobní náklady nového zaměstnance z projektu "Odborné praxe pro mladé do 30 let ve Zlínském kraji". Tento projekt je financován z 85 % z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a z 15 % z prostředků státního rozpočtu ČR.