To nejlepší z Říma + MOŘE (letecky z Prahy)

Popis
Jedinečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Říma a zrelaxujete na plážích v Ostii. Proniknete do samotného dějiště gladiátorských her, v muzeích Vatikánu odhalíte kumšt italských umělců a zastavíte se u proslulé fontány di Trevi. Prožijte s námi Prázdniny v Římě jako ve filmu a poznejte věčné město a půvab Ostie!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Koloseum + Forum Romanum

Dospělý 590.00 Kč
Dítě 100.00 Kč
Student 250.00 Kč

Vatikánská muzea

Dospělý 740.00 Kč
Dítě 350.00 Kč
Student 350.00 Kč

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění
Ubytování

Typ

hotel ***

Vybavení pokoje

hotel u moře v Římě
hotel je dostupný MHD do centra města
Strava

Strava

snídaně

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

22.06.2022 - 22.06.2022

2 500 Kč Příplatek za jednolůžkový pokoj
16 990 Kč dospělý

30.06.2022 - 30.06.2022

2 500 Kč Příplatek za jednolůžkový pokoj
16 990 Kč dospělý

Cena zahrnuje

letenku Praha - Řím - Praha letištní taxy transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět 4× ubytování v hotelu se snídaní průvodcovské služby tištěný průvodce městem zdarma

Cena nezahrnuje

zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel jízdné po Římě cestovní pojištění léčebných výloh Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 500 Kč

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Přílet do Říma. Přílet do Věčného města - Říma (Ciampino), ubytování, dle letového řádu možná  procházka Římem s průvodcem.
2 Prohlídka nejznámnějších římských památek - Kolosea či Fora Romana, vhození mince do Fontány di Trevi či procházka po Španělských schodech. Prohlídku města zahájíme u Kolosea, Palatina a   Fora Romana - kde se odehrávaly gladiátorské zápasy, dostatek času na prohlídku. Poté se vydáme se cestou římských fór - Césarovo fórum,   největší   Trajánovo fórum, novodobý památník Viktoria Emanuela II., vstoupíme na Kapitol a pohlédneme na Forum Romanum. Vyhlídka na město kopulí. Poté budeme pokračovat Via del Corso  k nejslavnější fontáně -  Fontána di Trevi, kterou proslavil F. Fellini ve svém filmu Dolce Vita. Vhodíme si minci do fontány, abychom se znovu někdy vrátili do Říma a procházku ukončíme procházkou po rušné obchodní třídě  Via Condotti  až ke Španělským schodům.
3 Dnes nás čeká návštěva Vatikánu, procházka Andělským mostem či zastávka u chrámu všech bohů - Pantheonu.  Ve Vatikánu bude prostor pro individuální volno či na prohlídku Vatikánských muzeí s freskovým cyklem od Michelangela  -  Stvoření světa ,  Poslední soud, dále  Rafaelovy stanze ,  Egyptské muzeum ,  Etruské muzeum ,  Sál map  a další. Pak se zastavíme na nejkosmopolitnějším náměstí na světě - nám. sv. Petra  s nádhernou  Berniniho kolonádou. Vstoupíme do chrámu sv. Petra, kde jsou uloženy ostatky sv. Petra, nad nímž je baldachýn od Berniniho. Uvidíme Pietu - dílo teprve 25 letého Michelangela, katedrálu sv. Petra a další památky. Vydáme se také  k Andělskému hradu, dříve Hadriánovo mauzoleum, pevnost, úkryt i místo milostných schůzek papežů. Nad řekou Tiberou je Andělský most  s 10 anděly a sochy sv. Petra a Pavla,  jímž se projdeme a budeme pokračovat na kouzelné barokní náměstí - Piazza Navona  s  Fontánou čtyř řek od Berniniho či kostelem sv. Agnese in Agone. Prohlídku v tento den zakončíme u nejzachovalejší antické památky Říma Pantheonu. Večer si můžeme dát společnou večeři, vše záleží na vzájemné domluvě.
4 Odpočinek na písčité pláži a koupání v Tyrhénském moři nebo prohlídka archeologického naleziště Ostia Antica. Po snídani nás čeká volno u moře -  koupání v Tyrhénském moři v Lido di Ostia, s kilometry dlouhou písčitou pláží, oblíbenou samotnými Římany. Pro ty, kteří by tento den neradi zaháleli, nabízíme návštěvu významného přístavního antického města - v acheologickém areálu  Ostia Antica . Město bylo založeno pro vojenskou posádku chránící ústí řeky Tibery před nájezdníky z moře. (Ev. osobní volno v Římě). Pouze v letních termínech, máte jedinečnou možnost spatřit s naším průvodcem Řím i jako město, které nikdy nespí - procházka nočním městem vás uchvátí.
5 Návrat do ČR. Po snídani dle letového řádu program v Římě s průvodcem nebo odjezd transfrem na letiště, návrat do ČR.

Typ dopravy: letecky

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.