Vlaky Rovos Rail po Africe

destinaceDestinace Afrika
delka zajezduDélka zájezdu 14 dní / 13 nocí
dopravaDoprava vlastní / letecky
pocasiPočasí v destinaci
terminyTermíny
Vlaky Rovos Rail po Africe
Cena od na vyžádání
Poslat poptávku

Dřevem vykládaný interiér s jemnými detaily, vynikající kuchyně a přepych pětihvězdičkové úrovně služeb, vás bude rozmazlovat během cest po nejzajímavějších místech v okouzlující jižní Africe. Vlak vás vrátí do romantického času minulých dob cestování s vymoženostmi dnešní moderní doby. Zkušení cestovatelé zde naleznou nové možnosti, jak poznat kouzlo a tajemství Afriky a přitom si užít relaxace a elegantního stylu.

Rovos Rail je nejluxusnější vlak v Africe. Romantická cesta jižní Afrikou začíná na hlavním stanovišti soukromé železniční společnosti v Pretorii. Rovos má k dispozici 2 krásné zrenovované vlaky, každý z nich má místo pro 72 cestujících, kteří jsou ubytování v prostorných a luxusních kupé. Je použit klasický nábytek a dekorace jak v kupé tak ve společných prostorách jídelního vozu, lounge a vagonů na odpočinek a pozorování krajiny.
V ceně je zahrnuto ubytování, veškerá strava a nápoje i alkoholické, výlety během cesty.

Společnost Rovos rail provozuje soukromé vlakové soupravy Pýcha Afriky, křižující celou jižní Afriku až do Dar Es Salaamu. K tomu účelu má i vlastní hlavní nádraží s dílnami. Společnost vznikla v roce 1989 a získala brzy věhlas pro dokonalost rekonstrukce a luxus v historických vozech. Vlak pojme maximálně 72 cestujících ve 36 kabinách tří typů.

Život na palubě se dá jednoduše nazvat elegance, zážitky a styl.

Vrcholné zážitky zájezdu:
    - noblesní a romantické cestování ve stylu 20-tých a 30-tých let
    - Kapské Město - nejkrásnější konec světa
    - nesmírně působivé Viktoriiny vodopády
    - přestávka na focení a výstup na mostě přes Zambezi
    - pozorování divočiny v nejbohatším národním parku Afriky na slony, v Chobe, v otevřených terénních autech a lodí
    - přenocování v prvotřídní chatě typu safari přímo na břehu řeky Chobe
    - rezervace divoké zvěře Madikwe: napínavé Místa lovu v oblasti bez malárie
    - dvě přenocování v prvotřídní chatě typu safari v rezervací Madikwe
    - panoramatická cesta železnicí přes Rift Valley podél malebných útesů, vulkánů Mbeya, přes 300 mostů a 23 tunelů
    - Pýcha Rohan Vosa, zakladatele Rovos-Rail, elegantní stanice v Pretorii s historickými parními lokomotivami
    - metropole diamantů Kimberley s Big Hole (Velká díra), kdysi největší diamantového dolu na světě
    - výlet k vodopádům Chisimba v Zambii
    - Dar Es Salaam, největší přístavní město východního pobřeží Afriky
    - napínavé přednášky a vyprávění o historii a současnosti navštívených zemí

Itinerář

Den 1 - Kapské město

11.00 Odjezd z Kapského města ze stanice Pride of Africa .18.00 Příjezd do Matjiesfontein a prohlídka vesnice . Večeře a nocleh ve vlaku .
( Snídaně 07h00 - 10h00 • Oběd 13:00 • Čaj 16:30 • Večeře 19.30 )

Dopoledne začíná vaše cesta mimořádným vlakem Rovos Rail přes polovinu afrického kontinentu, když se na 23. nástupišti stanice v Kapském Městě ozve: Nastoupit prosím! Udělejte si pohodlí ve vašem komfortním apratmánovom oddílu, zatímco se vlak bude pomalu vinout přes půvabnou, sytě zelenou krajinu kapské provincie. Nebo si dopřejte ve společenském voze dobré jihoafrické víno ve společnosti vašich spolucestujících. Po tom, co vlak prošel tunel přes pohoří Hex-River, scenérie se změní a přejde do stejně fascinujícího tvrdšího horského světa oblasti Great Karoo. Skoro večer dosáhne vlak malé viktoriánské město Matjesfontein, kde budete mít čas na prohlídku historických lokomotiv a historicky významného hotelu Lord Milner. Znovu na palubě vás očekává chutné 3-chodové menu s jihoafrickými specialitami, (snídaně, oběd, večeře).

Den 2 - Z Great Karoo do města diamantů (Jihoafrická republika)

K poledni váš vlak přijede do historické stanice v Kimberley. Městečko zažilo na konci 19.století skutečnou diamantovou horečku, z níž vzešlo diamantové impérium De Beers, založené Cecilia Rhodes a dodnes řízené rodinou Oppenheimerové. Můžete se zahledět na známý Big Hole, kdysi největší diamantovou důl světa, a na láskyplně zrestaurované originální budovy z období Belle Epoque v Kimberley. Krátce po odchodu z Kimberley se vám nabídne opravdové divadlo přírody: stovky plameňáků změní břeh jednoho malého jezera na obrovskou růžovou stuhu. Večer projde vlak řeku Vaal na své cestě k 1800 m vysokému Highveld, (snídaně, oběd, večeře).

Den 3 - Capital Park (Jihoafrická republika)

Vedle zlatých dolech Witwaterstrandu, kterým Jižní Afrika dodnes vděčí za svou hospodářskou sílu, pokračuje cesta do Pretorie. Ve stylovém Capital Parku stanice Rovos, která připomíná šarm 30-tých let, objevíte originální, nákladně restaurované parní lokomotivy a můžete obdivovat srdce Rovos Rail, dílny, ve kterých ze starých, vyřazených vozů díky náročné ruční práci vznikají ušlechtilé tmavozelené salonní a lůžkové vozy. Po okružní prohlídce Pretorie se vlak vydá dále na západ do oblasti Kalahari, (snídaně, oběd, večeře).

Den 4 - Rezervace divoké zvěře

Po snídani přestoupíte do připravených autobusů a budete cestovat přes pohoří Dwars až po hranice Botswany. Už v odpoledních hodinách vás bude očekávat Vaše první Safari v otevřeném autě v rezervací divoké zvěře Madikwe, ve které není nebezpečí malárie. Čtvrtá největší chráněná oblast divoké zvěře v jižní části Afriky zahrnuje 75000 hektarů křovin a travnatých plání bohatých na divokou zvěř, a řadí se vzhledem ke své poloze mimo obvyklých tras k tajným tipem jižní Afriky. Dvě noci budete bydlet v prvotřídní chatě typu safari. Vaše zavazadla zůstane dobře chráněna ve vašem vlakovém oddíle, (snídaně, oběd, večeře).

Den 5 - Na Safari (Botswana)

Celý den je vám k dispozici na pozorování divoké zvěře. Zkušený myslivec, vás průvodce, vám zprostředkuje mnoho ze svých znalostí o zvycích divokých zvířat, jejichž stopy můžete sledovat v buši. Při troše štěstí uvidíte lvy, slony, nosorožci a možná i vzácné levharty. Známou se stala Madikwe operací Phoenix v roce 1993. Jako součást znovuzačlenění volně žijícími zvířaty na světě našlo téměř 8000 zvířat nový domov v Madikwe a dalo tak regionu zpět její původní zvířecí bohatství, (snídaně, oběd, večeře).

Den 6 - den Přes Kalahari (Botswana / Zimbabwe)

Z vaší chaty je jen pár kilometrů autobusem do Gaborone, hlavního města Botswany. Zde vás uvítá přátelská posádka zpět na palubě vlaku. Vaše cesta na sever povede přes širé nížiny Kalahari a přes obratník Kozoroha až po hranice Zimbabwe. Hraniční formality budou vybaveny pohodlně přímo ve vlaku. Zemi od nynějška budou dominovat suché savany severní části území Matabelové, (snídaně, oběd, večeře).

Den 8 - Kouř, který hřmí: Viktoriiny vodopády (Zimbabwe)

Mosi-oa-Tunaya, hřmící kouř, označuje místní kmen Kololo největší vodopády na Zemi. V roce 1855 jejich oficiálně jako první běloch objevil David Livingstone při své expedic z Mysu do Luandy. Procházka povede ze stanice Victoria Falls k Viktoriiným vodopádům, kam se dostanete po úzkých silničkách přes prales, po spádové hraně, po které se řítí prudký hřmící proud Zambezi. Za méně než dvě hodiny jízdy přejdete autobusem přes hranice Botswany. Přenocujete v idylické prvotřídní chatě u řeky Chobe. Při západu slunce podniknete plavbu člunem po řece, na které břehu se v chladnějších večerních hodinách scházejí sloni, nosorožci, antilopy a četné vodní ptactvo, (snídaně, oběd, večeře).

Den 9 - čekané v národním parku Chobe (Zimbabwe / Zambie)

Dnes si budete muset přivstat. V otevřených autech se jde opět na čekané do národního parku Chobe, bohatého na volně žijící zvířata. Následně si vychutnejte při Brunch výhled z terasy chaty, než se vydáte na cestu autobusem zpět k Viktoriiným vodopádům. Po lehkém obědě v tradičním hotelu Viktoriiny vodopády můžete podniknout okružní let vrtulníkem nad Viktoriiny vodopády (rezervace a platba na místě). Při tradičních tancích kmene Shangaan odpoledne váš vlak opustí nádraží Victoria Falls, aby pokračoval ve své cestě do Zambie. Okouzlující je cesta přes most přes Viktoriiny vodopády, které spojují Zimbabwe a Zambii. Váš vlak zastaví na výstup nad 120 metrů hlubokou propastí řeky Zambezi, s malebným pozadím vodní páry nad vodopády, (snídaně, oběd, večeře).

Den 10 - Po stopách Livingstona přes Zambii

Pomalu se Váš vlak hýbe na severovýchod na plošinu Batok ve vnitrozemí Zambie. Jde nyní na staré železniční trati z koloniálních časů, která vede k "měděnému pásu" v pohraniční oblasti mezi Zambií a Zaire. Přes řeku Kafue a hlavní město Lusaka vede cesta až do Kapiri Mposhi, kde Váš vlak projede na rozchod 1800 kilometrů dlouhé tratě tazar do Dar Es Salaamu. Tuto trať vybudovali v 70 letech čínští inženýři, aby vytvořily spojení vnitrozemí Zambie s přístavy na východním pobřeží. Přes území hustých lesů Miombo a palem Raffia jde váš vlak v noci až do kaňonů, odkud pokračuje ve své cestě do města Mpika. Sever Zambie se vyznačuje širokým, téměř neobývaným územím buše, kde pramení řeky Kongo a Zambezi. Sledujete stopy velkého afrického badatele Davida Livingstona, který zde kdysi pro Afriku ztratil své srdce. Doslova, protože jeho věrní služebníci Sussi a Chuma pohřbili Livingston nejdůležitější orgán v roce 1873 v těchto místech, (snídaně, oběd, večeře).

Den 12 - Přes Rift Valley do Tanzanie (Zambie / Tanzanie)

Ráno dosáhne váš vlak Kasaamu, kde čeká na vás výlet k vodopádům Chisimba. Železnice pak vede stále do kopce až k hranici mezi Zambií a Tanzanií. Přes dech beroucí průsmyky pokračuje trať dále přes jedny z geologicky nejzajímavějších regionů světa dolů do údolí Rift Valley. Vlak se pak vine po strmých svazích, prochází 23 tunelů a nesčetné mosty a utrácí vulkanický řetězec Mbeya. Great Rift Valley, největší africký zlem, obrovskou trhlinu Země, která se táhne z Jordánska přes Rudé moře až po východní Afriku. Vlak křižuje rezervaci divoké zvěře Selous, největší africký chráněný park volně žijících živočichů, nazvaný po lovci velké zvěře Frederikovi selous. Savana charakterizuje krajinu, baobabové lesy se střídají s plochými trnitými křovinami, (snídaně, oběd, večeře).

Den 14 - Příjezd do Dar Es Salaamu (Tanzanie)

Čím více se vlak blíží k oceánskému pobřeží, o to více je hustší vegetace, dokud na pobřežní nížině nepřejde do neproniknutelného tropického pralesa. Kolem oběda Váš vlak vejde do velké, čínskou modernu připomínající stanice tazar v Dar Es Salaamu, kde vás uvítá rušný život velkoměsta. Zde se rozloučíme s Rovos Rail a oblíbeným vlakovou četou, než budete dopraveni do velkorysého prvotřídního hotelu. Odpoledne budete objevovat se svým průvodcem rušné centrum Dar Es Salaamu, s jeho směsí moderních výškových budov a starých budov v koloniálním, z části nezaměnitelně německém stylu, (snídaně, večeře).

Doprava

Na požádání Vám zajistíme letenky.


Ubytování

Název: kupé
Vybavení pokoje:

"Royal Suite" – pouze dvě kabiny ve voze, 16 m2 ve viktoriánském stylu s obytnou částí a s vlastní koupelnou s vanou.
Restaurované vagóny určené k nočnímu spánku i k odpočinku během dne nabízí vše z moderní doby v eleganci dávných dob. Každá ze suit je klimatizována a určena pro dvojici pasažérů. Jejich typické Edwardovské rysy zachycuje přepych luxusního dřeva a kovaných doplňků. Lůžka v kupé jsou v manželské úpravě nebo odděleny. Všechny suity nabízí hostům mimo lůžka i psací stůl, úložný prostor, vlastní trezor na cennosti a minibar s občerstvením. Pokojový servis je vám k dispozici celých 24 hodin denně. V připojené koupelně naleznete dobové prvky propojené s moderním standardem dnešní doby, ať už jde o zásuvku, fén či sprchu.


"Deluxe Suite"
– tři kabiny ve voze (11 m2 ) buď s jedním velkým nebo dvěma oddělenými lůžky, s obytnou částí a koupelnou se sprchou. Obě kabiny jsou vybaveny psacím stolem a trezorem.

"Pulman Suite" – pět kabin ve voze (7 m2 ) s rozkládacím dvojlůžkem a koupelnou se sprchou. Všechny kabiny jsou vybaveny ledničkou. Vlak sebou veze vyhlídkový, restaurační i salonní vůz.

Části restauračních vozů jsou určeny výhradně pro nekuřáky. Kuřácký salónek se nachází u vozu umístěného na konci vlaku zvaného Observation car, kde je ideální místo ke sledování ubíhající krajiny. Obývací vagón slouží také k odpočinku, sklence vína či odpočinku u televize.

Strava

Strava:all inclusive
Další informace:

Každý z hostů by před cestou měl na tuto skutečnost pomyslet a nezapomenout si zabalit večerní šaty, které se vám hodí při každodenní večeři. Snídaně jsou podávány z bohatých švédských stolů. Výborní kuchaři si nechávají na večeřích záležet a připravují pro vás, své hosty, tříchodová menu skládající se z předkrmu, hlavního jídla a moučníku. Každý má navíc výběr, zda zvolí hlavní pokrm masový nebo rybu eventuálně pouze vegetariánské jídlo. Stejné je to i s obědem.
Všechny alkoholické a nealkoholické nápoje jsou zahrnuty v ceně zájezdu a budou vám v každém čase ochotně servírované v oddíle.

26.3484

Termíny

Ceny


Cena zahrnuje

Ubytování ve vlaku Rovos, The Pride of Africa
All inclusive
Všechny výlety dle itineráře cesty

Cena dále zahrnuje:

2 přenocování v prvotřídní chatě typu safari v rezervaci divoké zvěře Madikwe ", 3 jízdy na čekané v otevřeném safari-autě
1 přenocování v malebně položené chatě typu safari v národním parku Chobe, jízdy lodí s pozorováním divočiny na řece Chobe av otevřeném Safari autě
vaše velká zavazadla zůstává během nocí v chatách dobře chráněna ve vlaku
hotelové přenocování: 1 noc v prvotřídním hotelu v Kapském Městě, 1 noc v prvotřídním hotelu v Dar Es Salaam (při opačném směru Dar Es Salaam - Kapské Město 2 noci v prvotřídním hotelu v Dar Es Salaam)
večerní výlet na Signal Hill (Signální vrch) v Kapském Městě
Viktoriánský Matjiesfontein
diamantové město Kimberley s návštěvou Big Hole a skanzenu
návštěva stanice Rovos-Rail s originálními parními lokomotivami
prohlídka města Pretoria s průvodcem
tradiční tance kmene Shangaan
návštěva viktoriánské vodopádů a jízda vlakem po velkolepém mostě přes Zambezi
přestávka na focení a možnost na výstup na mostě přes Zambezi
výlet ke vodopádům Chisimba v Zambii
prohlídka města v Dar Es Salaam
výlet do přístavního města Bagamoyo
všechny výlety a prohlídky v němčině včetně vstupních poplatků
stravování dle průběhu cesty (R = snídaně, O = obědy, V = večeře), na palubě mimořádného vlaku jsou všechna jídla, jako i alkoholické a nealkoholické nápoje v ceně
zajímavé přednášky na palubě
bohatý informační materiál, naučný večer speciálně pro tuto cestu
služba praní na palubě vlaku
veškeré transfery a nosiči zavazadel

Praní prádla (omezené množství)

Cena nezahrnuje

Spropitné, upomínkové předměty, francouzské šampaňské a kaviár

Doplňující informace o ceně


Ostatní informace


Oblečení

Na našem exkluzivním zájezdu s Rovos Rail netrváme explicitně na způsobu odívání. Upravený ležérní vzhled je dostatečný. Na večeři si však s radostí můžete obléknout dlouhé šaty, resp. oblek s kravatou. Kdo však nechce, nemusí se toho držet. Vedle lehkém letním oblečení však výrazně doporučujeme přibalit si i několik teplých oděvů pro Kapsko oblast a severní vnitrozemí Jižní Afriky, jakož i na safari v otevřených vozidlech, které se uskutečňují převážně při východu slunce, resp. před jeho západem. Strážní služba ve vlaku je zahrnuta v ceně zájezdu.

Pokyny k cestovním pasem a vízům

Na tuto cestu potřebujete cestovní pas s nejméně 6 volnými stranami, který bude i po skončení zájezdu platný ještě nejméně 6 měsíců. Občané České republiky nepotřebují do Jihoafrické republiky a do Botswany vízum. Do Zimbabwe, Zambie a Tanzanie stojí víza cca á do 60 Eur.

Zdravotní pokyny

Pro tuto cestu vám doporučujeme nezbytně profylaxi vůči malárii a očkování proti žloutence. Očkování proti žluté horečce je předepsáno pro vstup do Tanzanie a Zambie. Včas si pořiďte vašeho lékaře i očkovací status vůči obrně, záškrtu a tetanu.

Během několika cestovních dnů bude váš vlak mezi půlnocí a časným ránem stát na vedlejší koleji, abyste si mohli užít noční klid. Berte prosím na vědomí, že při nepředvídatelných prodlevách toto nebude moci být dodrženy.

Pokud vám námi nabízené programy připadají příliš dlouhé, nezoufejte společnost Rovos Rail jezdí i pravidelné linky mezi jednotlivými městy a cesta pak trvá dva až čtyři noci. Tyto programy lze i v některých případech na sebe navázat a vy pak procestujete jižní Afriku od Kapského Města po Victoria Falls. Po krátkém programu pak můžete zůstat v jednom z měst nebo se vydat například na Mauritius nebo jiné ostrovy Indického oceánu.

Recenze klientů

verze pro tisk

Produktový manažer

Rád Vám poradí a zodpoví Vaše dotazy.

Michaela Musilová

Michaela Musilová

Senior Product manager IC Event

+420 577 008 740
+420 607 148 831

Poptávkový formulář: Vlaky Rovos Rail po Africe

Poptávkový formulář rozhodně NENÍ závaznou objednávkou. Budeme Vás kontaktovat na Vámi uvedeném telefonním čísle nebo emailu a dáme Vám přesnou kalkulaci a odpovíme na všechny Vaše dotazy. Teprve potom se rozhodnete, jestli našich služeb využijete.

*
*
*
* Položky označené hvězdičkou jsou povinné.
Poslat poptávku

Naše společnost čerpá finanční příspěvek na osobní náklady nového zaměstnance z projektu "Odborné praxe pro mladé do 30 let ve Zlínském kraji". Tento projekt je financován z 85 % z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a z 15 % z prostředků státního rozpočtu ČR.