Výprava do Středozemě

Popis

Země, která je jedním z nejlepších míst pro pěší turistiku na světě. Země rozmanitá tak, že je jen těžko možné popsat ji několika málo slovy. Nový Zéland vás uchvátí na první pohled. Jeho blankytně modrá jezera, zurčící vodopády, panenské pláže, nekonečné zelené pastviny i vysoko do nebe čnící hory s vrcholky celoročně pocukrovanými sněhem vás jako mávnutím kouzelného proutku přenesou do světa fantazie. Světa, který se proslavil jako Středozem v trilogii Pán prstenů a kde se sami budete cítit jako v kulisách velkolepého hollywoodského filmu.

Nechte se zlákat krásami země Maorů, jež vás přivítá překrásnou nespoutanou přírodou, výtečnou kuchyní i náručí plnou nezapomenutelných zážitků.  

Na co se můžete těšit?

 • nezkaženou divokou přírodu s rozmanitou faunou i flórou
 • horké termální prameny a gejzíry
 • nejsnadněji přístupné ledovce na světě
 • horské scenérie, jež vám vyrazí dech
 • panenské písečné pláže a romantické zálivy
 • křišťálově čistá jezera s neskutečně modrou hladinou
 • velkolepé národní parky

Delegát se o Vás bude starat od samého začátku a po celou dobu pobytu Vám bude k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
Program je koncipován tak, abyste poznávali krásy Nového Zélandu a zároveň relaxovali. Žádná náročná honička nabitého poznávacího zájezdu Vás nečeká.

Ubytování

Typ

hotel / motel

Vybavení pokoje

standardní dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím

Strava

Strava

beze stravy

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

03.03.2019 - 21.03.2019

96 990 Kč /os.

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha – Auckland s přestupem v Dubaji a Christchurch – Praha s 1 mezipřistáním a přestupem v Dubaji (včetně všech poplatků)
 • ubytování 15 nocí ve 3* hotelech či motelech 
 • transfery dle programu 
 • výlety a treky dle programu včetně vstupů
 • trajekt mezi severním a jižním ostrovem
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého pobytu
 • plavba loďkou podél pobřeží v Národním parku Abel Tasman
 • maorská show s tradiční večeří

Cena nezahrnuje

 • stravování
 • vstupy do objektů, které nejsou v programu zájezdu
 • fakultativní výlety
 • vstupné do Hobbitonu (Hobitín, cca 1 550 Kč/osoba)
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje

Fakultativní příplatky

 • cestovní pojištění 1 580 Kč/pobyt/osoba do 69 let, 2 240 Kč/pobyt/osoba nad 70 let
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 18 000 Kč

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Odlet PRAHA – AUCKLAND Odlet z Prahy s leteckou společností Emirates do Aucklandu s přestupem v Dubaji. Přílet na Nový Zéland třetí den v dopoledních hodinách.
3 AUCKLAND – prohlídka města Po příletu do Aucklandu vás čeká transfer do hotelu v centru města a ubytování. Po krátkém odpočinku se vydáte na prohlídku Aucklandu a jeho centra. Podíváte se na známou tepnu města Queen street, historickou radnici nebo krásnou budovu divadla. Fakultativně také můžete navštívit věž Sky Tower, která je nejvyšší věží na jižní polokouli. Poté si již užijete zasloužený odpočinek po dlouhé cestě. Ubytování v Aucklandu či okolí.
4 Poloostrov COROMANDEL – nejkrásnější pláže Ráno se vydáte z Aucklandu autobusem na poloostrov Coromandel. Toto úžasné místo je známé především díky svému krásnému pobřeží a pohádkovým písečným plážím. Jednou z hlavních atrakcí je pláž Hot Water Beach, na které si můžete během odlivu vyhloubit v písku malý bazének, jenž se po chvíli naplní horkou spodní vodou a vy tak budete mít termální lázně sami pro sebe. Za vidění stojí i Cathedral Beach, která je považována za nejkrásnější pláž na Novém Zélandu. Ubytování v oblasti Coromandel.
5 COROMANDEL – HOBBITON – město ROTORUA Dopoledne můžete ještě strávit prohlídkou krásné oblasti poloostrova Coromandel a kolem oběda už vás čeká přejezd do jednoho z nejznámějších míst na severním ostrově, města Rotorua. Odpoledne můžete navštívit slavný Hobbiton – městečko, které bylo postaveno speciálně pro natáčení trilogie Pán prstenů a filmu Hobit. Prohlédnete si zde hobití nory či pravý středozemský hobití hostinec a nasajete atmosféru ze světa fantazie, která se v těchto kulisách pod širým nebem ukrývá. Po příjezdu do města Rotorua budete mít možnost fakultativně vyzkoušet místní termální prameny a večer si užijete maorské vystoupení s tradiční večeří zvanou Hangi. Ubytování v Rotorua či okolí.
6 Jezero TAUPO – geotermální park WAI-O-TAPU Dopoledne si užijete návštěvu geotermálních parků s gejzíry a bublajícím bahnem. Poté vás čeká kratší přejezd k jezeru Taupo a návštěva nejlepšího geotermálního parku Wai-o-Tapu, jehož vybuchující gejzíry, bahenní jezírka či krátery s vařící vodou hrají pestrými barvami. Nakonec si budete moci užít i koupání v termálních pramenech v přírodě, které využívají jen místní obyvatelé a jsou tak skryty před davy turistů. Ubytování v Turangi či okolí.
7 TONGARIRO – túra po národním parku Ráno přejedete krátký úsek od jezera Taupo do národního parku Tongariro. Ten je znám především díky svým sopkám a krásným turistickým trasám. Budete se moci vydat na procházku či túru dle vlastního uvážení do blízkosti sopek. Užijete si nádherné výhledy na okolní vulkány a krásná sopečná jezírka s tyrkysově modrou hladinou. Nachází se zde také Tongariro Alpine Crossing, která je považována za nejkrásnější jednodenní túru na Novém Zélandu. Ubytování v Turangi či okolí. Možnost fakultativního vyhlídkového letu nad vrcholky sopek. Aktuální nabídka a ceny fakultativních výletů u průvodce.
8 NAPIER – vinice a prohlídka města Návštěva města Napier, jež proslulo výrobou a vývozem vína. V jeho okolí se nachází rozlehlé vinice, které také můžete navštívit. Prohlédnete si též centrum města s jeho krásnou architekturou ve stylu art deco. Ubytování v Napier či okolí.
9 WELLINGTON – prohlídka hlavního města Dopoledne vás čeká vás pohodová jízda z Napieru do Wellingtonu. Cesta vede typickou novozélandskou krajinou, kterou si budete moci po cestě vychutnávat. Odpoledne si prohlédnete hlavní město Wellington a jeho pamětihodnosti jako je budova parlamentu nebo válečný památník. Město je kulturním centrem Nového Zélandu a za zmínku stojí také jeho krásná architektura. Procházku po centru si můžete zpříjemnit v některé z mnoha útulných restaurací, hospůdek nebo kaváren, či opustit rušný střed města a vyjet historickou lanovou dráhou až k botanické zahradě a k výhledům na celý přístav. Ubytování ve Wellingtonu či okolí.
10 Trajektem na JIŽNÍ OSTROV – město NELSON V dopoledních hodinách na vás bude čekat trajekt, s jehož pomocí se dopravíte ze severního ostrova na jižní. Během několikahodinové plavby se můžete kochat nádhernými scenériemi okolních ostrůvků. Po vylodění na jižním ostrově budete pokračovat do oblasti města Nelson, kde se ubytujete. Město Nelson a jeho okolí jsou zároveň vstupní branou do dalšího nádherného národního parku, do nějž zavítáte další den. Ubytování v Nelsonu či okolí.
11 ABEL TASMAN – prohlídka národního parku Celý den strávíte prohlídkou nádherného parku Abel Tasman. Čekají tu na vás především panenské divoké pláže, skvělé vycházky podél pobřeží či možnost projížďky na kajaku. Pokud budete mít štěstí, zahlédnete i lachtany, kteří se často vyhřívají na skalnatém pobřeží. Vydáte se na příjemnou plavbu loďkou s možností projít se z jedné pláže na druhou. Během cesty tak poznáte velkou část národního parku Abel Tasman. Den si zpříjemníte koupáním na pohádkových plážích s křišťálově čistou vodou. Ubytování v Nelsonu či okolí.
12 GREYMOUTH – palačinkové skály PUNAKAIKI Dopoledne se vydáte se do městečka Greymouth, jehož okolí bylo dříve významným nalezištěm zlata na Novém Zélandu. Cesta vede po krásném pobřeží, z něhož se nabízí úchvatné vyhlídky do okolní krajiny. Odpoledne se zastavíte na místě zvaném Punakaiki (Palačinkové skály), které jsou oblíbenou turistickou atrakcí. Skály vznikly zvětráváním pískovce na pobřeží a svým tvarem připomínají na sebe poskládané palačinky. V případě příznivého počasí si můžete cestou udělat také procházku k útesu, odkud lze pozorovat kolonii tuleňů. Ubytování v Greymouth či okolí.
13 ARTHUR´S PASS – národní park Celý den strávíte turistikou v krásné přírodě národního parku Arthur´s Pass. V divoké horské oblasti s příkrými úbočími a hlubokými soutěskami si užijete nádherné výhledy do okolí. Budete obklopeni úžasnými horskými velikány, jejichž výška je kolem 2000 m. Zastavíte se také ve skalním městě Castle Hill, jehož obrovské balvany jsou rozesety po okolí. Roku 2002 pak bylo dalajlámou prohlášeno za spirituální centrum vesmíru. Mimo jiné se zde také natáčel film Letopisy Narnie. Ubytování v Greymouth či okolí.
14 FOX A FRANZ JOZEF – nejznámější ledovce Ráno se vydáte na cestu do vesničky Franz Josef. Zde si budete moci celé odpoledne užívat pohledů na ledovce Fox a Franz Josef, které patří mezi nejznámější a také nejdostupnější ledovce na Novém Zélandu. Budete se moci vydat na procházku, abyste si tyto přírodní skvosty zblízka prohlédli. Pro zájemce je možné vydat se fakultativně na túru přímo po ledovci s profesionálním průvodcem nebo jeho krásy obdivovat z paluby vrtulníku. Ubytování v oblasti Franz Josef nebo Fox. Možnost fakultativního vyhlídkového letu vrtulníkem, túra po ledovci s průvodcem či návštěva termálních lázní. Aktuální nabídka a ceny fakultativních výletů u průvodce.
15 Jezero MATHESON LAKE – ARROW TOWN – QUEENSTOWN Dopoledne si prohlédnete nedaleké zrcadlové jezero Matheson Lake, které je známé tím, že se na jeho hladině zrcadlí okolní krajina a strmé hory. Dále budete pokračovat na jih až k městečku Wanaka, jež leží u jezera obklopeno úžasnou přírodou. V případě dostatku času se zastavíte v historickém zlatokopeckém městečku Arrow Town a odtud budete pokračovat až do cílové stanice ve městě Queenstown. Ubytování ve Queenstownu či okolí.
16 QUEENSTOWN – prohlídka města Celý den strávíte prohlídkou města Queenstown ležícího v krásné přírodě u jezera Wakatipu s výhledem na okolní hory a kaňony. Město je centrem všeho dění na jižním ostrově a podle mnohých také nejkrásnějším na celém Novém Zélandu. Dopoledne si projdete město a jeho centrum, odpoledne si pak můžete užít volný čas a sami poznávat další krásná místa. Budete moci například vyjet lanovkou na krásnou vyhlídku nad městem nebo se projet parníkem po jezeře. Ubytování ve Queenstownu či okolí. Možnost fakultativního výletu na fjordy k místu Milford Sound. Aktuální nabídka a ceny fakultativních výletů u průvodce.
17 Průsmyk LINDIS PASS a národní park MT. COOK Během dopoledne se vydáte z Queenstownu do vesnice Mount Cook. Po cestě můžete sledovat typické scenérie Nového Zélandu – krásná jezera, zelené louky a pasoucí se ovce. Uděláte si zastávku na focení u některých jezer a také v horském průsmyku Lindis Pass, odkud se vám naskytne výhled na místa, kde se natáčela slavná trilogie Pán prstenů. Odpoledne vás čeká krátká procházka v národním parku Mt. Cook pod stejnojmennou nejvyšší horou Zélandu. Užijete si cestu údolím s pohledy na zasněžené štíty hor, jezera a ledovce. Ubytování ve vesnici Twizel či okolí. Možnost fakultativního scénického letu vyhlídkovým letadlem či helikoptérou s přistáním na ledovci. Aktuální nabídka a ceny fakultativních výletů u průvodce.
18 Jezera TEKAPO a PUKAKI – město CHRISTCHURCH – odlet do PRAHY Dopoledne si užijete cestu kolem krásných jezer Tekapo a Pukaki, jejichž mléčně modrá hladina vás zajisté uchvátí. Samozřejmostí bude zastávka na procházku v okolí jezer a focení. Poté již budete pokračovat až do města Christchurch. Odpoledne si můžete projít jeho centrum a užít si poslední pohodové chvíle na Novém Zélandu. Večer následuje transfer na letiště a odlet do Prahy.
19 přílet do PRAHY

Typ dopravy: letecká

Praha – Auckland s přestupem v Dubaji a Christchurch – Praha s 1 mezipřistáním a přestupem v Dubaji; transfery dle programu

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.