Z Lisabonu za krásami severní Evropy

destinaceDestinace Portugalsko, Španělsko, Franci...
delka zajezduDélka zájezdu 11 nocí
typ ubytovaniTyp ubytování ****
dopravaDoprava letecká
pocasiPočasí v destinaci
terminyTermíny
Z Lisabonu za krásami severní Evropy
Z Lisabonu za krásami severní Evropy 1Z Lisabonu za krásami severní Evropy 2Z Lisabonu za krásami severní Evropy 3
Z Lisabonu za krásami severní Evropy 4Z Lisabonu za krásami severní Evropy 5Z Lisabonu za krásami severní Evropy 6
Z Lisabonu za krásami severní Evropy 7Z Lisabonu za krásami severní Evropy 8Z Lisabonu za krásami severní Evropy 9
Cena od 29 990 Kč
Poslat poptávku

Objevte rozmanité kouzlo Evropy - přeplujte z jihu až na sever na palubě lodi Monarch. Plavba začíná v Lisabonu, odkud budeme pokračovat směrem na sever. Na Pyrenejském poloostrově nás čeká zastávka ve španělském městě Vigo, pak už naše cesta povede až do severní Francie. Navštívíme přístavy Cherbourg a také vyhlášený Le Havre. V každém z nich budeme kotvit celý den, takže bude dostatek času na prohlédnutí měst. Odtud se vydáme do tří evropských metropolí a zároveň hlavních měst. Čeká nás totiž Londýn, Amsterodam a Kodaň. Města není třeba dlouze představovat. Na vlastní kůži budete moci prožít specifickou atmosféru přístavů i obdivovat krásu památek. Plavbu zakončíme v německém přístavu Rostock. 

společnost: Pullmantur Cruises
loď: Monarch  
oblast: Baltské moře, Severní moře a Norské fjordy
trasa:

Portugalsko, Španělsko, Francie, Německo, Anglie, Dánsko

trasa

Upozornění: 
Pro účast na plavbě je potřebný pas, platný ještě 6 měsíců po ukončení plavby.

Minimální počet k uskutečnění zájezdu byl dosažen. Uskutečnění zájezdu garantujeme!

allin

Itinerář

Den 1 - Praha - Lisabon

Setkání s průvodcem v odpoledních hodinách na letišti Václava Havla, odlet do Lisabonu. Po příletu transfer do hotelu.

Den 2 - prohlídka Lisabonu a nalodění

Portugalsko / Lisabon - Lisabon patří mezi nejzajímavější města v Evropě. Skvělá atmosféra je umocněná jedinečnou polohou. Město leží v ústí řeky Tejo do Atlantiku a na sedmi pahorcích. Na těch se rozkládá centrum města. To vše dělá z Lisabonu turistickou destinaci světového významu. Objevte čtvrť Baixa s pravoúhlým systémem ulic nebo Alfamu, nejstarší část města připomínající muslimskou minulost, romantickou věž Belém či mosty, z nichž jeden je kopií slavného Golden Gate v San Francisku. Tato portugalská metropole má rozhodně co nabídnout! V ranních hodinách prohlídka města. V poledne společné nalodění, schůzka s průvodcem a prohlídka lodě.

Den 3 - Španělsko / Vigo

Vigo dnes patří mezi ekonomické a průmyslové motor y Galicie. Důležitý rybářský a nákladní přístav leží jen 20 km od portugalských hranic v malebné zátoce Rias Baixas na pobřeží Atlantiku. Svým návštěvníkům nabízí pěkné historické centrum s pevností i několik zajímavých muzeí. Největším lákadlem je ale 80 km vzdálené Santiago de Compostela, které patří k nejvýznamnějším poutním místům Evropy. Historické centrum zapsané na seznamu UNESCO s obrovskou katedrálou sv. Jakuba s ostatky jednoho z 12 apoštolů patří bezesporu mezi nejpůsobivější místa Španělska.

Den 4 - na moři

Relaxační den na moři, bohatý program v režii Pullmantur, plavba směr Cherbourg Francie.

Den 5 - Francie / Cherbourg

Existenci největšího vojenského francouzského přístavu vždy doprovázela válečná historie. Vikingové, Normané, Angličané i Francouzi, ti všichni zde kotvili své válečné lodi připravené kdykoli vyrazit k útoku. I z toho důvodu byl Cherbourg jedním z hlavních cílů operace vylodění v Normandii během 2. sv. války, kdy byl prakticky srovnán se zemí. Obnovené město je dnes dobrým výchozím bodem pro poznávání okolních památek, mezi kterými vévodí slavný ostrovní klášter Mont Saint Michel. Vyrazit můžete i po stopách spojenecké operace Den D, kterou v okolí připomíná řada památníků, hřbitovů a muzeí.

Den 6 - Francie / Le Havre

Le Havre je vstupní branou do Normandie a jeho strategická poloha v kanálu la Manche při ústí řeky Seiny do Atlantiku z něj udělala jeden z největších evropských přístavů. Od doby svého založení v r. 1517 byl pod neustálou hrozbou útoků, ale nejvíce se na něm podepsala 2. sv. válka, kdy bylo město prakticky zničeno. Poválečná přestavba pod vedením architekta A. Perreta z něj ovšem udělala zcela unikátní příklad poválečné moderní architektury a městského plánování, jež Le Havru vynesla v r. 2005 i zápis na seznam světového dědictví UNESCO.

Den 7 - Anglie / Harwich

Londýn, energická metropole na řece Temži, se nemusí nikomu představovat. Big Ben, Tower Bridge, Buckinghamský palác, Piccadilly Circus či Greenwichský poledník jsou pojmy známé po celém světě. Hlavní město Spojeného království se chlubí nádhernými památkami i supermoderní architekturou od dob Římské říše po současnost, skvělými muzei, divadly, restauracemi i kulturní pestrostí. Vydejte se proto s námi po stopách anglických panovníků, průmyslové revoluce či bývalé koloniální mocnosti a navštivte jedno z nejnavštěvovanějších a nejvíce vzrušujících měst světa!

Den 8 - Holandsko / Ijmuiden

Amsterdam, jedno z nejkouzelnějších měst Evropy, je často srovnávaný s italskými Benátkami. A ne bezdůvodně - voda ho dělí na 90 ostrovů a 160 grachtů (kanálů), přes které vede až 1400 mostů. A voda a bohatství z dob minulých je tak nejdůležitějším elementem určující jeho vzhled, který nejlépe vynikne během projížďky po městských kanálech. Ale to není vše, Amsterdam může nabídnout mnohem víc! Světoznámá muzea, brusírny diamantů, květinový trh plný tulipánů i lehce neřestnou čtvrť červených luceren – to jsou všechno symboly města, které se díky své kráse, toleranci i různorodosti proslavilo po celém světě.

Den 9 - na moři

Relaxační den na moři, bohatý program v režii Pullmantur, plavba směr Kodaň.

Den 10 - Dánsko / Kodaň

Kodaň je městem mnoha tváří, kde si na své přijde opravdu každý, ať jde o milovníky historie, architektury i kultury. Tato kosmopolitní dánská metropole ležící u úzkého průlivu Øresund, který odděluje Dánsko od Švédska, patří k nejkrásnějším skandinávským městům. Historické centrum je plné památek, královských rezidencí a jedinečných kostelů. Nejmalebnější částí Kodaně je historický přístav Nyhavn s pastelovými domky a řadou restaurací a nesmíme zapomenout ani na věhlasnou sochu Malé mořské víly, která je symbolem města.

Den 11 - Německo / Rostock

Společné vylodění, prohlídka blízkého města Warnemünde s průvodcem, v odpoledních hodinách odjezd směr ČR. Bývalé hanzovní město Rostock ležící na pobřeží Baltského moře je prosyceno námořnickou romantikou na pozadí starobylých měšťanských domů z pálených cihel i vůní čerstvých ryb z místních vyhlášených restaurací. Společně se sousedním Warnemünde, které bylo už v 19. stol. vyhlášeným plážovým letoviskem a lázeňským centrem, tvoří jedinečnou kombinaci představující střípky kultury, historie i přírody typické pro severní pobřeží Německa.

Doprava

Letecká doprava Praha -> Lisabon, autobusová doprava Rostock -> Praha.

Ubytování

Název: Monarch
Typ:loď ****
Vybavení pokoje:

Vnitřní kajuta Classic

 • Kajuty na palubách 2-5
 • Velikost kajut 11,05 m2

Vnitřní kajuta Premium

 • Kajuty na palubách 4-7
 • Velikost kajut 11,05 m2

Kajuta s oknem Classic

 • Kajuty na palubách 2-4
 • Velikost kajut 11,33 m2

Kajuta s oknem Premium

 • Kajuty na palubách 4-7
 • Velikost kajut 14,58 m2

Kajuta s oknem Premium s omezeným výhledem

 • Kajuty na palubách 6-8
 • Velikost kajut 11,33 m2

Kajuta s balkonem Classic

 • Kajuty na vyšších palubách
 • Velikost kajut 24.52 m2
Služby:
 • 5 restaurací (Auster RestaurantBoreas RestaurantPanorama Buffet Restaurant, PizzeriaIce Cream Parlour), 5 barů včetně Rendezvous Lounge s živou hudbou a tanečním parketem
 • Kasino del Mar, divadlo Broadway Loungediskotéka, knihovna, fotogalerie, konferenční místnost
 • Tělocvična, lezecká stěna, dráha na jogging, hřiště na basketbal
 • Lázně del Mar, kde naleznete wellness procedury, salón krásy, masáže nebo mléčné koupele
 • Herna pro děti, kluby pro děti všech věkových skupin
 • Butiky, internetová kavárna
 • Ordinace lodního lékaře
Technické údaje o lodi:
Nosnost lodi (v tunách): 73.937
Délka lodě (v metrech): 268
Šířka lodě (v metrech): 32
Rychlost (v uzlech - 1,85 km): 19
Počet palub pro cestující: 12
Celkový počet kabin: 1.193
Maximální počet pasažérů: 2.733
Počet bazénů na lodi: 2 bazény, 2 vířivky
Další informace:

Loď Monarch byla součástí lodní společnosti Royal Caribbean International, dříve plula pod jménem "Monarch of the Seas". Jedná se o sesterskou loď lodi Sovereign společnosti Pullmantur, proto má podobný vzhled i vybavení.

Loď Monarch byla postavena v roce 1991 jako jedna z největších lodí na světě. Od roku 2013 patří pod vlajku lodní společnosti Pullmantur a je jejím nejnovějším přírůstkem. Loď prošlacelkovou rekonstrukcí, aby se přiblížila ostatním lodím flotily. Hosté tak nově na palubě najdou jedinečnou zmrzlinárnu, horolezeckou stěnu nebo konferenční centrum.

Na palubě je pro hosty připraveno nespočet restaurací, které nabídnou nezapomenutelné gurmánské zážitky. Zajít můžete třeba do Auster Restaurantu nebo Boreas Restaurantu. Milovníky italské kuchyně potěší pizzerie. V horkém počasí přijde určitě vhod i unikátní cukrárnaIce Cream Parlour s velkým výběrem lahodné zmrzliny.

Během dne se můžete nechat hýčkat v lázních Spa del Mar. Protáhnout tělo je možné v plně vybavené tělocvičně. K dispozici je i hřiště na basketbal nebo dráha na jogging.

Na palubě se nachází i divadlo Broadway Lounge plné živé hudby, tanečníků i komediálních vystoupení. Zajít můžete i do některého ze stylových barů nebo zkusit štěstí v kasinu del Mar.

Strava

Strava:all inclusive
Další informace:

3 hlavní jídla denně, svačiny a půlnoční bufet, neomezené množství alkoholických a nealkoholických nápojů

26.3484

Termíny

Ceny


29 990 Kč /os. / vnitřní kajuta Classic - AKČNÍ CENA
30 900 Kč /os. / vnitřní kajuta Premium - AKČNÍ CENA
32 900 Kč /os. / kajuta s oknem Classic - AKČNÍ CENA
33 900 Kč /os. / kajuta s oknem Premium - AKČNÍ CENA
38 900 Kč / os. / kajuta s balkonem Classic - AKČNÍ CENA

Cena zahrnuje

 • Leteckou dopravu Praha - Lisabon
 • Transfer letiště - přístav
 • Ubytování v hotelu v centru Lisabonu se snídaní, http://shiadu.com/portugal-lisbon-tesouro-da-baixa-services/ 
 • Autobusovou dopravu Praha - Rostock - Praha
 • Služby česky/slovensky mluvícího průvodce po celou dobu zájezdu
 • Prohlídka města Rostock
 • Ubytování v kajutě vybrané kategorie (9 nocí)
 • Přístavní poplatky
 • Zavazadlový a úklidový servis
 • Stravu s programem All Inclusive - 3 hlavní jídla denně, svačiny a půlnoční bufet, neomezené množství alkoholických a nealkoholických nápojů
 • Užívání bazénu, vířivek fitness centra a jiných sportovně-rekreačních zařízení
 • Účast na všech akcích pořádaných na palubě

Cena nezahrnuje

 • Fakultativní výlety a případné vstupy
 • Využívání služeb na lodi jako prádelna, fotograf, internet, salón krásy a podobně
 • Povinné spropitné pro obsluhu na lodi (93 €/os.)
 • Cestovní pojištění

Doplňující informace o ceně

Ceny jsou pohyblivé a uvedená cena je pouze orientační. Aktuální cena bude určená v okamžiku nezávazné rezervace.

Ostatní informace


Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK.

Recenze klientů

verze pro tisk

Produktový manažer

Rád Vám poradí a zodpoví Vaše dotazy.

Jana Vargova

Jana Vargova

Junior Leisure Product manager

+420 577 008 740
+420 702 291 199

Poptávkový formulář: Z Lisabonu za krásami severní Evropy

Poptávkový formulář rozhodně NENÍ závaznou objednávkou. Budeme Vás kontaktovat na Vámi uvedeném telefonním čísle nebo emailu a dáme Vám přesnou kalkulaci a odpovíme na všechny Vaše dotazy. Teprve potom se rozhodnete, jestli našich služeb využijete.

*
*
*
* Položky označené hvězdičkou jsou povinné.
Poslat poptávku

Naše společnost čerpá finanční příspěvek na osobní náklady nového zaměstnance z projektu "Odborné praxe pro mladé do 30 let ve Zlínském kraji". Tento projekt je financován z 85 % z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a z 15 % z prostředků státního rozpočtu ČR.