Albánská odysea

Popis

Vydejte se s námi za turistikou do Albánie. Zavedeme vás do hor, provedeme po pasteveckých stezkách na pobřeží, ukážeme vám ospalý albánský venkov a užijete si i opravdu rušná města.


„Když jsem poprvé vystoupil v Albánii z letadla, tak jsem tušil, že to bude stát za to. A stálo! Albánie mě překvapila. Všude byli lidé milí, vstřícní a ochotní. Má první cesta vedla na sever do hor a již samotná jízda po místních silnicích byl zážitek z jiného světa. A pak konečně hory – krásně divoké, málo osídlené. Ospalý venkov s pasteveckými stezkami a protiklad – moderní města Tirana, Drač. To se musí zažít, o tom se nedá vyprávět.“


Mgr. Tomáš Hubka – autor zájezdu


Pozvánka


1. DEN: Přílet do Tirany

Přejezd do Skadaru – brány do Albánských Alp. Ubytování v oblasti Skadarského jezera.2. DEN: HORY A ZŘÍCENINA HRADU NAD SKADARSKÝM JEZEREM

Tato etapa v sobě snoubí hodnotný výstup na horu Taraboshit (593 m.n.m.), která se tyčí nad Skadarským jezerem, a pozorování každodenního pasteveckého života. Při cestě vzhůru vám totiž budou dělat společnost pasáčci ovcí a jejich početná stáda.Odpoledne se vrátíte zpět do Skadaru, kde navštívíte pevnost Rozafa, odkud si užijete krásné výhledy na Skadarské jezero. K pevnosti Rozafa se váže legenda, kterou vám ale bude vyprávět průvodce až na místě.


Celá trasa je dlouhá asi 16 km; technicky nenáročný výstup s převýšením cca 550 m; ubytování v oblasti Skadarského jezera.3. DEN: SKALISTÉ HORY A ROMANTIKA ÚDOLÍ THETH

Každé hory mají nějaké „NEJ“. V Albánských Alpách to je údolí Theth. Okružní túra kolem údolí je nekonečná pastva pro oči. Okolní skalisté hory v kombinaci s vesnickou romantikou a kostelíkem uprostřed luk je prostě paráda, která se musí zažít, ta se popsat ani nedá

Ubytování

Typ

hotel

Vybavení pokojeStrava

Strava

polopenze

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

31.05.2024 - 07.06.2024

4 500 Kč Příplatek za samostatný pokoj
25 990 Kč Senior 55+ ve dvoulůžkovém pokoji

20.09.2024 - 27.09.2024

4 500 Kč Příplatek za samostatný pokoj
26 490 Kč Senior 55+ ve dvoulůžkovém pokoji

27.09.2024 - 07.10.2024

6 500 Kč Příplatek za samostatný pokoj
28 490 Kč Senior 55+ ve dvoulůžkovém pokoji

Cena zahrnuje

leteckou dopravu Praha – Tirana – Praha včetně všech poplatků 7/10 nocí v 3*/4* ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím polopenzi bez nápojů u večeří transfery dle programu výlety dle programu služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena nezahrnuje

příplatek od 4 500 Kč za jednolůžkový pokoj dle délky zájezdu vstupy dle programu vstup do pevnosti Rozafa cca 2 EUR/os. degustaci a zmrzlinu v Drači lístek na lanovku na Dajti cca 15 EUR/os. místní přejezdy autobusem v Thethu cca 9 EUR/os. případné fakultativní výlety spropitné ani jiné vedlejší výdaje pobytovou taxu 1 EUR/os./noc splatnou na místě v EUR cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
0

Pozvánka

1

1. DEN: Přílet do Tirany

Přejezd do Skadaru – brány do Albánských Alp. Ubytování v oblasti Skadarského jezera.

2

2. DEN: HORY A ZŘÍCENINA HRADU NAD SKADARSKÝM JEZEREM

Tato etapa v sobě snoubí hodnotný výstup na horu Taraboshit (593 m.n.m.), která se tyčí nad Skadarským jezerem, a pozorování každodenního pasteveckého života. Při cestě vzhůru vám totiž budou dělat společnost pasáčci ovcí a jejich početná stáda.

Odpoledne se vrátíte zpět do Skadaru, kde navštívíte pevnost Rozafa, odkud si užijete krásné výhledy na Skadarské jezero. K pevnosti Rozafa se váže legenda, kterou vám ale bude vyprávět průvodce až na místě.

Celá trasa je dlouhá asi 16 km; technicky nenáročný výstup s převýšením cca 550 m; ubytování v oblasti Skadarského jezera.

3

3. DEN: SKALISTÉ HORY A ROMANTIKA ÚDOLÍ THETH

Každé hory mají nějaké „NEJ“. V Albánských Alpách to je údolí Theth. Okružní túra kolem údolí je nekonečná pastva pro oči. Okolní skalisté hory v kombinaci s vesnickou romantikou a kostelíkem uprostřed luk je prostě paráda, která se musí zažít, ta se popsat ani nedá

4

4. DEN: ÚDOLÍM THETH K MODRÉMU OKU

Modré oko je pramen vyvěrající z nitra země, který se při slunečním svitu zbarví do modra a připomíná duhovku se zornicí oka – zkrátka zajímavý přírodní úkaz, který stojí za to a je navíc umocněn krásou okolních hor.

Trasa je dlouhá přibližně 11 km; pohodová technicky nenáročná etapa s převýšením cca 300 m; ubytování v Theth.

5

5. DEN: HORY BURI A BAJRAKTARIT NAD ÚDOLÍM THETH

V ranních hodinách vyjedete nad údolí a s Albánskými Alpami se rozloučíte túrkou vedoucí na mýtinu pod horami Buri a Bajraktarit. Cestu na Dračskou riviéru proložíte zastávkou u legendárního mostu Ura e Mesit.

Trasa je dlouhá přibližně 6 km; krátká technicky nenáročná etapa s převýšením cca 550 m; ubytování na Dračské riviéře.

6

6. DEN: OLIVOVÁ ROMANCE A MĚSTO KRUJË

Do druhé části putování po Albánii jsme zakomponovali více kulturního poznávání, které začne v horském městečku Krujë. Toto město se pyšní krásně zachovalým hradem, mešitou a živoucím tureckým trhem.

Po pořádné porci historie se opět vydáte na cestu po „svých“. Tentokráte vás zavedeme mezi olivovníky s výhledy na Středozemní moře a nekonečnou albánskou vrchovinu.

Trasa je dlouhá asi 13 km; technicky nenáročná etapa (cca 1/3 do kopce); ubytování na Dračské riviéře.

7

7. DEN: HLAVNÍ MĚSTO TIRANA A TÚRA V NP DAJTI

Co by to bylo za poznávání Albánie, kdybyste minuli hlavní město Tiranu. Tirana překvapí! A to především tím, o jak moderní a čisté město se jedná. Návštěva města vám přiblíží, jak se v tehdejší Albánii pod diktátorem Hodžou žilo a jak je Albánie podobná České republice. Poté se vydáte na pěší túru ve vrcholných partiích NP Dajti, který se rozprostírá nad Tiranou a poskytuje jedinečné výhledy na albánskou metropoli.

Trasa je dlouhá přibližně 5 km; pohodová technicky nenáročná etapa; ubytování na Dračské riviéře.

Albánie pro seniory, foto 1

8

8. DEN: ODLET

Transfer na letiště v Tiraně a odlet do Prahy.

9

Varianta zájezdu na 11 dní

8. den: Relax na Dračské riviéře

Zájezdy pro seniory 55+, foto 6

9. a 10. den: Fakultativní výlet do města Berat (UNESCO, cena: 40 EUR) a města Drač (cena: 20 EUR)

11. den: Odlet

10

POZNÁMKA

  • Minimální počet účastníků: 20.
  • Změna programu vyhrazena.
  • Pořadí navštívených míst může být změněno.
11

NÁROČNOST

12

Typ dopravy: letecky

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.