Popis

Zažijte nejkrásnější čas roku ve švýcarských Alpách - vydejte se s námi po kolejích a pěšky do evropských velehor v době, kdy kvetou alpské růže! Projdete si švýcarské hory, poplujete romantickým parníkem, objevíte vzrušující alpské železnice. V programu tohoto prázdninového zájezdu myslíme i na rodiny se školními dětmi, proto chystáme horskou turistiku, pestré výšlapy mohou trvat přibližně 3 hodiny. Kdo dává přednost relaxu, může se samostatně kochat alpskými krásami, průvodci doprovodí na horských stezkách aktivní účastníky.

Počet účastníků: 12 až 16

Program je vhodný pro turisty, kteří mají rádi železnice: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem, ale je určený pro všechny věkové kategorie. V zájezdu je zahrnuta také pěší turistika. Vypsané trasy absolvoval náš průvodce mnohokrát i s dětmi, ale dobře prosím zvažte své fyzické limity - je nutné samostatně ujít 3 hodiny v horském terénu. Na cestování, především turistiku, doporučujeme hůlky, pohorky a outdoorové oblečení, ideálně merino ve vrstvách. Na večeři se hodí lehce elegantní oblečení. Vzhledem k přesunům Vám doporučujeme zabalit si co nejúspornější zavazadla, ideálně menší kufříky na kolečkách. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě nebo další nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.

Ubytování

Název

3* - 4*

Typ

hotel prověřené rodinné hotely

Strava

Strava

polopenze

Další informace

bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

30.06.2024 - 05.07.2024

54 900 Kč / os. ve dvoulůžkovém pokoji

Cena zahrnuje

  • veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu)
  • 5x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 3* - 4* v prověřených rodinných hotelech
  • polopenze (bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů)
  • česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • dopravu

Fakultativní příplatky

  • jednolůžkový pokoj za příplatek 12.900,- CZK za celý pobyt

Doplňující informace o ceně

  • děti na přistýlce - od 6 let do 12 let: 50% sleva, od 12 do 16 let: 30% sleva

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Přílet a ochutnávka Švýcarska Po poledním přistání v Curychu nasedneme přímo v podzemí největšího švýcarského letiště na vlak, kterým prosvištíme severními rovinami přes Bern a poté pod Alpami 35 km dlouhým moderním tunelem Lötschberg až do Zermattu. Tady se ubytujeme v komfortním hotelu a vychutnáme si první vyhlídky na nejfotografovanější skálu světa - z čokolád a pohlednic tak důvěrně známý Matterhorn. Nocleh: Zermatt
2 Ikonický Matterhorn Užijeme si velkolepý matterhornský den. Z Zermattu, horského střediska, posazeného 1 600 metrů nad mořem (čili ve výšce Sněžky, a přece hluboko v údolí), vyjedeme spektakulární ozubnicovou dráhou na třítisícový Gornergrat (jízdné touto vysokohorskou vyhlídkovou železnicí je pro všechny účastníky zahrnuto v ceně zájezdu) s panoramaty velice známé hory světa – Matterhornu. Podle počasí možnost vycházky v okolí ozubnicové železnice a vysokohorských jezer (plavky s sebou!). Nocleh: Zermatt
3 Tajuplné walliské „levády“ Podobně jako je portugalský ostrov Madeira protkaný stovkami kilometrů terénních vodovodů levád, je švýcarský kanton Wallis protkaný stovkami kilometrů terénních vodovodů suonen. Díky důmyslnému zavlažování z ledovců pěstují ve Wallisu skvělé meruňky, šťavnatá rajčata, výborné víno a dokonce i šafrán. Podle počasí a kondice skupiny vybereme švýcarskou „levádu“, kterou poznáme zblízka během dobrodružné pěší túry. Navečer se přesuneme do vyhlídkového hotelu Belalp. Nocleh: Belalp
4 Král alpských ledovců Z Belalpu si uděláme celodenní výlet na nejkrásnější vyhlídku nad největším alpským ledovcem Aletsch, bezmála třítisícový Eggishorn. Tato hora je dobře dostupná vlakem a lanovkou a z jejího vrcholu se otevírá okouzlující panorama se slavnou zatáčkou 20 km dlouhého a 1 km silného ledového obra v údolí. Podle počasí a nálady skupiny se pak můžeme vydat i na výšlap okolo ledovce. V podvečer se vrátíme zase na Belalp, kde si můžete na horské vyhlídkové terase vychutnat sklenku švýcarského vína. Nocleh: Belalp
5 Thunské jezero Z Belalpu se ve finále našeho prázdninového putování za alpskými růžemi vypravíme do údolí k Thunskému jezeru, na dohled slavného tria věčně bílých velehor Eiger, Mönch a Jungfrau. Pojedeme stoletou vyhlídkovou železnicí Lötschberg skrz Alpy na sever. Stihneme i plavbu lodí romantickým krajem zámků na jezeře, u něhož přespíme? Nebo nám počasí dokonce dovolí plavání či paddleboard? Každopádně plavky s sebou! Nocleh: Thunské jezero
6 Relax, rozlučka a odlet Na závěr si ještě můžeme dopřát jezerní relax s alpskými vyhlídkami, poté už se budeme muset sbalit a vydat se na cestu k curyšskému letišti. Před odletem ještě zajdeme na nákup populárních švýcarských gastronomických suvenýrů, zejména čokolády a sýrů - velmi rádi Vám s výběrem poradíme. V podvečer odlet z Curychu do Prahy.

Typ dopravy: individuální

Doporučujeme letecky: vyzvedneme Vás na letišti v Curychu, letenky pro vás zajistíme. Aktuální cena zpáteční letenky Praha - Curych v době vypsání zájezdu od 9.900,- CZK (s blížícím se datem odletu cena zpravidla roste), letět je možné též z Vídně. Odlet z Prahy je kolem 10. - 11. hodiny, přílet zpět do Prahy kolem 18. - 19. hodiny.

Varianta automobil: Ve Švýcarsku Vám rádi zajistíme parkování. Setkání se skupinou a průvodcem podle dohody na místě. V případě příjezdu autem o den dříve nebo odjezdu později Vám můžeme objednat nocleh se snídaní (doplatek na vyžádání zašleme).

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.