ČESKÉ A MORAVSKÉ PAMÁTKY UNESCO s Olgou Žákovou

Popis
15 HODNOTNÝCH VSTUPŮ V CENĚ, VYNIKAJÍCÍ PRŮVODKYNĚ
Zájezd s  jednou z našich nejlepších a také nejoblíbenějších průvodkyň, paní Olgou Žákovou. K velkým koníčkům této průvodkyně patří česká i evropská historie  a místa, kam často doprovází zahraniční turisty, perfektně zná. 
Chcete-li se tedy dozvědět spoustu souvislostí, zajímavostí a navštívit místa, která se díky své jedinečnosti dostala na seznam UNESCO , vydejte se společně s Olgou Žákovou na unikátní 8denní zájezd po Praze, Čechách a Moravě. Cestovat budete pohodlným mikrobusem, ubytování s polopenzí je zajištěno v kvalitních hotelech.
Většina hodnotných vstupů je zahrnuta do ceny zájezdu! Kvalitní ubytování na atraktivních místech.
Ubytování

Typ

hotel

Strava

Strava

polopenze

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

11.09.2021 - 18.09.2021

17 900 Kč Cena

Cena zahrnuje

dopravu mikrobusem 7x ubytování v 3-4* hotelu 7x snídaně vstupné do zámku a divadla v Českém Krumlově vstupné do zámku v Telči vstupné do baziliky sv. Prokopa v Třebíči vstupné do Vily Tugendhat v Brně vstupné do zámku a na věž v Kroměříži vstupné do zámku, skleníku a minaretu v Lednici vstupné do zámku a divadla v Litomyšli vstupné do chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře průvodce cestovní pojištění D5S včetně storna do 5 000 Kč

Cena nezahrnuje

další stravu další výše neuvedené služby

Doplňující informace o ceně

děti a mládež do 25 let - nelze sčítat s dalšími slevami osoby starší 65 let - nelze sčítat s dalšími slevami odečet 2 noclehů v Praze 17363 Kč, Slevněná časově omezená cena: 17363 Kč (z původní ceny 17900 Kč sleva 3 %, zbývá 26 dnů, platí do 10. 5. 2021, u termínu 06CR.211109)

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Dopoledne sraz v Praze u hlavního nádraží, čas bude upřesněn. Vezmeme vám zavazadla do mikrobusu, kterým nejprve podnikneme okružní jízdu. Poté pokračujeme v prohlídkách převážně pěšky. Praha je nejvýznamnější městskou památkovou rezervací u nás. Ubytování v hotelu se snídaní na 2 noci.
2 Historické jádro o rozloze 866 hektarů zahrnuje unikátní urbanistický celek Pražského hradu (vstupné v ceně do Starého královského paláce, baziliky sv. Jiří, Zlaté uličky a katedrály sv. Víta) a Hradčan, Malé Strany včetně Karlova mostu, Starého Města s Josefovem (dochovaná část bývalého Židovského Města), Nového Města, Vyšehradu i jejich jednotlivé památky. Zvláštní pozornost budeme věnovat Václavskému náměstí a Karlovu mostu.
3 Ráno opustíme Prahu a vydáme se objevovat další české poklady. Nejprve navštívíme Holašovice. Na seznam UNESCO byl zapsán téměř zcela dochovaný středověký systém obytných domů a sýpek. Český Krumlov je mimořádným architektonickým skvostem. V historickém sídle rodu Rožmberků si prohlédneme zámecké budovy, slavný maškarní sál, unikátní barokní divadlo, zámeckou zahradu s rokokovou fontánou a letohrádek Bellarie s otáčivým hledištěm. Vstupné je v ceně. Na nocleh odjedeme do Telče.
4 Ráno se budeme věnovat prohlídce Telče. Historické jádro města si udrželo po celá staletí svou osobitou tvář. Prohlédneme si také zámecký komplex a přilehlou zahradu s parkem. Vstupné je v ceně. Třebíč kdysi patřila k významným střediskům židovské kultury na Moravě a unikátně zachovaná židovská čtvrť je němým svědectvím soužití židů a křesťanů. Nezapomeneme navštívit také Baziliku sv. Prokopa (vstupné je v ceně). Na nocleh se přesuneme do Brna.
5 Z centra města se projdeme k hradu Špilberku a po obědě navštívíme brněnský architektonický skvost – Vilu Tugendhat (vstupné v ceně). Nejvýznamnější evropská stavba architekta Ludwiga Miese van der Rohe byla postavena v letech 1929-1930 pro manžele Tugendhatovy v Brně – Černých Polích. Na seznam světového kulturního dědictví UNESCO byla zapsána v roce 2001. Navečer opustíme Brno a vydáme se na Hanou. Ubytování v centru Olomouce (3 noci).
6 Dopoledne se budeme věnovat prohlídce Olomouce. Jako UNESCO památka je od roku 2000 chráněn Sloup Nejsvětější Trojice. Vysvěcení olomouckého Sloupu Nejsvětější Trojice 9. září 1754 se osobně účastnil tehdejší první pár monarchie, císařovna Marie Terezie se svým manželem Františkem I. Štěpánem Lotrinským. Prohlédneme si historické jádro města, které je chráněno jako městská památková rezervace, po pražské druhá nejvýznamnější v Česku.  Odpoledne se vydáme do tzv. hanáckých Atén – Kroměříže. Významným majetkem olomouckých biskupů se původně tržní osada stala ve 12. stolení a následně byla povýšena na město. Díky historickým zahradám a Arcibiskupskému zámku byla Kroměříž v roce 1998 zapsána na seznam UNESCO. Vstup do historických sálů, věže a zahrady v ceně. Návrat na ubytování do Olomouce.
7 Po snídani zamíříme na jižní Moravu. Historie Lednicko-valtického areálu (pod UNESCO od roku 1996) se začala psát ve 12. století, kdy tu rod ze Seefeldu vybudoval mohutný pomezní hrad, v jehož podhradí vzniklo město Valtice. Prohlédneme si lednický zámek, zámecký skleník a minaret (vstupné v ceně). Část původního barokního zdiva sice zůstala zachována, ale nový vzhled fasády byl doplněn o řadu nových prvků, jako jsou cimbuří, balkony, arkýře, komíny a věžičky. Romantický novogotický vzhled získaly také interiéry s vynikajícími ukázkami bohaté řezbářské výzdoby. Na území areálu se nachází řada drobných staveb v romantickém stylu (Skleník, Lovecký zámeček, Minaret, Apollonův chrám, Hraniční zámeček, Rybniční zámeček, Nový dvůr, Chrám Tří Grácií, Janův hrad, Obelisk a Rendez-vous). Návrat na ubytování.
8 Dnes se vydáme do rodiště slavného hudebního skladatele Bedřicha Smetany. Narodil se přímo na zámku v Litomyšli (vstupné do reprezentačních sálů a divadla v ceně). Světově výjimečný význam byl renesančnímu zámku z druhé poloviny 16. století přiznán v roce 1999. Je významným dokladem arkádového zámku italského typu. Uchoval si téměř nedotčený vzhled z dob renesance, včetně unikátní sgrafitové výzdoby fasád a štítů. K historicky nejvýznamnějším městům České republiky patří Kutná Hora. Prohlédneme si pozdně gotický Chrám svaté Barbory (vstupné je v ceně) a dočasné sídlo českých králů – Vlašský dvůr. Navečer odjezd mikrobusem do Prahy přes Pardubice, odkud můžete odjet domů vlakem do mnoha směrů.

Typ dopravy: mikrobusem

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.