Divoká Madeira

Popis
Myslíte si, že vás Madeira už ničím nepřekvapí? Patříte-li k rozeným turistům, vydejte se s naším zkušeným průvodcem objevit tento ostrov ze zcela jiné perspektivy.
Poznáte Madeiru, jaká bývala kdysi. Krásná, hrdá, divoká, svobodná a bez turistů. Prozkoumáte málo objevené turistické trasy, kam vás jiné cestovní kanceláře nikdy nevezmou. Zažijete blízkost strmých skal a horských masivů, objevíte zapomenuté levády, nadechnete se opojně vonícího vzduchu třetihorních vavřínových lesů a shlédnete impozantní dravost Atlantiku, kterou neúnavně dobývá rozeklané pobřeží Madeiry.
Ubytování

Typ

hotel 3*

Strava

Strava

polopenze

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

20.09.2021 - 27.09.2021

3 290 Kč Příplatek za samostatný pokoj
24 380 Kč Dítě od 2 do 12,99 let ve dvoulůžkovém pokoji
31 080 Kč Dospělá osoba ve dvoulůžkovém pokoji
31 080 Kč Senior 55+ ve dvoulůžkovém pokoji

27.09.2021 - 04.10.2021

3 290 Kč Příplatek za samostatný pokoj
24 380 Kč Dítě od 2 do 12,99 let ve dvoulůžkovém pokoji
31 080 Kč Dospělá osoba ve dvoulůžkovém pokoji
31 080 Kč Senior 55+ ve dvoulůžkovém pokoji

Fakultativní příplatky

  • příplatek za jednolůžkový pokoj dle ceníku
  • příplatek za večeře vč. nápoje dle ceníku

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 1. den – PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ Odlet z Prahy do hlavního města Madeiry Funchalu, transfer do hotelu. Ubytování. 
2 2. den – Trek č. 1: SEVEROZÁPAD OSTROVA Výchozí bod: Ribeira da Janela Cílový bod: Ribeira da Janela Stupeň obtížnosti: středně těžká trasa Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 10 km (přibližně 4 hodiny) Po snídani úvodní schůzka s průvodcem a sdělení bližších informací k programu celého zájezdu. Poté odjedete autobusem na severozápad ostrova Madeira. Odtud se vydáte po krásné levádě Ribeira da Janela. Cestou uvidíte úžasné výhledy na terasovitá políčka, tunely a příjemná místa k odpočinku. Návrat zpět stejnou cestou. Poté zastávka ve vesnici Seixal na severním pobřeží a koupání na písečné pláži, kterou znají jen místní obyvatelé.
3 3. den – Trek č. 2: CENTRÁLNÍ HORNATÁ OBLAST OSTROVA Výchozí bod: Boca da Corrida Cílový bod: Curral das Freiras Stupeň obtížnosti: těžká trasa Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 7 km (přibližně 3,5 hodiny) Dnešní den započnete výjezdem k sedlu Boca da Corrida. Cesta vede po neobyčejné horské trase s úchvatnými výhledy na centrální masiv směrem k vrcholu Pico Grande. Poté následuje prudký sestup do vesnice Curral das Freiras (Údolí jeptišek) a cestou zpět zastávka na vyhlídce Eira do Serrado. Možnost prodloužení výletu o výstup na horu Pico Grande (dle aktuální situace a konzultace s průvodcem).
4 4. den – Trek č. 3: POBŘEŽÍ Výchozí bod: Pico do Facho Cílový bod: Arco de Sao Jorge Stupeň obtížnosti: středně těžká trasa Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 5 km (přibližně 2,5 hodiny) Nejdříve se vydáte na vyhlídku Pico do Facho s úžasným výhledem na přistávací dráhu mezinárodního letiště a město Machico. Krátká túra vede vyprahlou krajinou směrem k městečku Caniçal. Poté se přesunete do městečka Porto da Cruz s vyhlídkou na majestátní Orlí skálu, možnost občerstvení. Na závěr dne se vydáte na krátký pobřežní trek v odlehlé častí ostrova, v oblasti Arco de Sao Jorge.
5 5. den – VOLNÝ DEN Volný den s možností fakultativních výletů – bližší nabídku Vám představí průvodce na místě.
6 6. den – Trek č. 4: JIHOZÁPADNÍ ČÁST OSTROVA Výchozí bod: Prazeres Cílový bod: Fajá da Ovelha Stupeň obtížnosti: lehká trasa Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 10 km (přibližně 4 hodiny) Dnes se vydáte autobusem na nejzápadnější a turisty opomíjený mys Ponta do Pargo. Zastavíte se na monumentální vyhlídce v blízkosti majáku, dále již bude následovat túra podél jedné z nejvýznamnějších levád na ostrově – Levada Nova. Odpočinková trasa vede eukalyptovými lesy a zemědělskou krajinou s výhledy na oceán. Cestou zpět navštívíte malebnou vesničku Jardím do Mar.
7 7. den – Trek č. 5: VNITROZEMÍ  Výchozí bod: Bica da Cana Cílový bod: Encumeada Stupeň obtížnosti: středně těžká až těžká trasa Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 10 km (přibližně 5 hodin) Poslední túru tohoto zájezdu započnete na vyhlídce Bica da Cana. Zde nastoupíte na trasu vedoucí podél krásné levády k sedlu Encumeada. Po cestě vás budou doprovázet nádherné výhledy na hory a jejich nejvyšší vrcholky, projdete se třetihorním pralesem Laurissilva a překonáte i několik tunelů.
8 8. den - ODLET Snídaně, transfer na letiště Funchal a odlet do Prahy.

Typ dopravy: letecky

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.