Francouzské Švýcarsko + MONT BLANC (autobusem)

Popis
Švýcarsko, jak ho neznáte – s francouzským šarmem v hlavní roli. Objevíte půvabné Lausanne s katedrálou Notre-Dame, kosmopolitní Ženevu i středověký hrad Chillon tyčící se na skále u největšího švýcarského jezera. Pochutnáte si na lahodné čokoládě i vynikajících sýrech a panoramata nejvyšší hory Evropy vás dostanou. Dopřejte si zážitky jako cestovatel a poznejte „francouzské“ Švýcarsko!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění
Ubytování

Typ

hotel

Strava

Strava

snídaně

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

14.07.2021 - 14.07.2021

2 200 Kč Příplatek za jednolůžkový pokoj
9 190 Kč dospělý

Cena zahrnuje

autobusová doprava 2x ubytování v hotelu v pokojích s vlastním soc. zařízením 2x snídaně průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)

Cena nezahrnuje

vstupné na místě výběr sedadla v autobuse: 200 Kč/osoba Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 200 Kč

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Ve večerních hodinách odjezd autobusem z ČR dle nástupních míst přes Německo.
2 Dnes nás čeká seznámení se dvěma typickými švýcarskými produkty – zastavíme se totiž v čokoládovně a tradiční sýrárně. V pozdním odpoledni si pak dopřejeme procházku po historickém centru města Lausanne. V ranních hodinách příjezd do Švýcarska. Naší první švýcarskou zastávkou bude místo, které nadchne všechny milovníky sladkých dobrot a seznámí nás s historií jednoho z nejdůležitějších švýcarských symbolů. Společně se totiž zastavíme na prohlídku a ochutnávku v  čokoládovně Maison Cailler v městečku Broc. Zdejší multimediální expozice nás provede čokoládovou historií, od dob dávných Aztéků a Mayů až po revoluční švýcarské čokoládové vynálezy. Na závěr prohlídky pak bude následovat  množstevně neomezená ochutnávka čokolády firmy Cailler, jednoho z největších výrobců proslulého sladkého pokušení v celé zemi. Po prohlídce čokoládovny vyrazíme autobusem do nedalekého městečka Gruyeres , které proslulo výrobou legendárního stejnojmenného sýra. Zde společně navštívíme ukázkovou sýrárnu , kde se poutavou formou dozvíme o historii a procesu výroby sýru gruyere, který se podle nezměněné receptury vyrábí již od počátku 12. století. Samozřejmě nebude chybět ani ochutnávka několika variant zralosti tohoto sýra a rovněž možnost nákupu sýrové pochoutky ve zdejším obchůdku. Po návštěvě sýrárny se autobusem vydáme opět na cestu a naší poslední dnešní zastávkou bude město Lausanne na severním okraji  Ženevského jezera , které je pátým největším městem ve Švýcarsku. Zde se společně s průvodcem krátce projdeme po historickém centru a naší pozornosti neunikne především majestátní gotická katedrála Notre-Dame , jejíž stavba započala již v polovině 12. století. Katedrálu obklopují úzké středověké uličky, v nichž si budeme moci dopřát posezení v jedné z venkovních kavárniček nebo restaurací, třeba na ústředním náměstí Place de la Palud  s dvoupodlažní renesanční radnicí. Následně společně odjedeme autobusem na ubytování v blízkosti Ženevy.
3 Ráno si prohlédneme nejznámější památky Ženevy a odpoledne se vydáme na vyhlášenou Švýcarskou riviéru. Navštívíme opěvovaný středověký hrad Chillon a také letoviska Montreux a Vevey na břehu Ženevského jezera, spojená se jmény mnoha slavných umělců. Ráno po snídani nasedneme do autobusu a vydáme se vstříc poznání krás tzv. Švýcarské riviéry , oblasti rozkládající se na břehu Ženevského jezera, kterou si díky příjemnému podnebí, nádherné přírodě a mondénním městečkům v minulosti oblíbila evropská smetánka a mnozí umělci slavných jmen. Naší první zastávkou bude ikonický středověký hrad Chillon , vypínající se na skále přímo u jezera, který se právem řadí k nejznámějším památkám v zemi. Zájemci se budou moci vydat na krátkou hradní prohlídku, po níž se autobusem přesuneme do nedalekého letoviska Montreux , kterému se přezdívá perla Švýcarské riviéry. Symbolem tohoto městečka je především socha Freddieho Mercuryho – skupina Queen do této oblasti jezdila nahrávat své desky, a zvláště její frontman si městečko Montreux velmi zamiloval. Po procházce a volném čase bude následovat přesun autobusem do nedalekého Vevey , půvabného letoviska, v němž část svého života strávila ikona němého filmu, komik Charlie Chaplin . I zde se zastavíme u Chaplinovy sochy a projdeme se po promenádě kolem jezera. Odpoledne vyrazíme na společnou prohlídku jednoho z nejdůležitějších švýcarských měst, Ženevy. Autobusem dorazíme přímo ke kouzelnému Ženevskému jezeru , které je současně největším jezerem Švýcarska i Francie. Během naší společné procházky uvidíme nejprve ozdobnou budovu hotelu Beau Rivage , v jehož salónku podepsal v roce 1918 prezident Masaryk prohlášení o vzniku Československa. Kousek od hlavního vchodu do hotelu stojí také dojemná socha rakousko-uherské císařovny Sissi , na kterou byl právě zde spáchán atentát. Ve večerních hodinách naší pozornosti neunikne jeden ze symbolů města, tzv. Jet d’Eau , obrovská 140 metrů vysoká fontána tryskající přímo z jezera neuvěřitelnou silou až 200 km/h. Nedaleko tohoto gejzíru objevíme také známé květinové hodiny (Horloge Fleurie) , které u vchodu do Anglické zahrady vzdávají hold švýcarské hodinářské tradici a jsou tvořeny více než šesti tisíci květinami. Poté se již přesuneme do ženevského  starého města ke katedrále sv. Petra a Pavla , dominantě historického centra Ženevy. Po společné procházce nás bude čekat individuální volno, které bude možné využít k nákupům, procházkám nebo příjemnému posezení. Ve večerních hodinách návrat autobusem na ubytování v blízkosti Ženevy.
4 Dnes vyrazíme za hranice Švýcarska, do francouzského horského střediska Chamonix-Mont-Blanc, odkud se lanovkou vydáme na jeden z alpských vrcholů, abychom se pokochali panoramatem nejvyšší evropské hory Mont Blanc. Po snídani nás čeká odjezd autobusem k úpatí nejvyšší evropské hory  Mont Blanc . Naší zastávkou bude renomované horské středisko Chamonix-Mont-Blanc ve francouzském Horním Savojsku. Jedná se o základnu vysokohorské turistiky, horolezectví i lyžování, a právě sem také míří turisté, kteří se chtějí pokochat nádherou hory Mont Blanc a vysokohorskými panoramaty. Nás bude čekat společná jízda lanovkou na vrchol Aiguille du Mid (3 842 metrů n. m.), z něhož se nám naskytne jeden z vůbec nejkrásnějších výhledů nejen na Mont Blanc, ale na celé francouzské, italské i švýcarské Alpy. Až se dostatečně pokocháme skvělým výhledem, vrátíme se opět dolů do Chamonix, kde nás bude čekat volný čas, ve kterém zájemci mohou navštívit například zajímavé muzeum Musée Alpin , které popisuje historii dobývání nejvyšší evropské hory. V odpoledních hodinách odjezd přes Švýcarsko a Německo zpět do ČR.
5 V dopoledních hodinách návrat do ČR.

Typ dopravy: autokarem

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.