Hotel Ionian Sea & Villas Aqua Park**** ŘECKO > KEFALONIE > KOUNOPETRA

Popis

POLOHA

 • Městečko Lixouri cca 7 km
 • Možnost využít hotelový minibus za poplatek cca 4 EUR
 • Restaurace a taverny cca 3 km
 • Letiště Kefalonia cca 50 km

PLÁŽ

 • Menší pláž cca 150 m
 • Pozvolný písčito-oblázkový vstup do moře
 • Cesta na pláž je přes místní, málo frekventovanou komunikaci
 • Lehátka a slunečníky za poplatek cca 6 EUR/set, plážové osušky za poplatek cca 5 EUR (výměna 1x za pobyt zdarma)
 • Oblíbená pláž Xi cca 5 km

 

KOUNOPETRA

 

Letovisko na jihu poloostrova Paliki patří k těm menším a klidnějším. Je vzdáleno asi 10 km od Lixouri, těšit se můžete na několik písčitých pláží s pozvolným vstupem do moře. Název Kounopetra v řečtině znamená „pohybující se kameny“, jedná se o jeden ze zvláštních jevů na ostrově Kefalonie. V okolí najdete strmé skály a nedotčenou přírodu, která láká k pěším výletům. Turistům jsou zde k dispozici restaurace, bary, taverny a obchůdky se suvenýry.

KEFALONIE

Kefalonie je díky své rozloze (cca 780 km²) největší z Jónských ostrovů a zároveň šestý největší ostrov patřící Řecku. Cestovní kanceláře sem dlouho pořádaly pouze jednodenní výlety, ani dnes se tu hotely „nemačkají“ jeden na druhý. Jezdí do nich hlavně ti, kteří chtějí prožít klidnou dovolenou, daleko od přeplněných pláží. I na těch nejrušnějších v letoviscích Skala a Lassi není zatím nával.

Oblíbená je rovněž pláž Xi na poloostrově Paliki. Sytě červený písek vytváří dokonalý kontrast s bílými skalami, které ho obklopují. Jak se tam dostal, to nikdo neví. Říká se, že až z daleké Sahary, což je však dost nepravděpodobné. Není to ovšem jediná přírodní záhada ostrova Kefalonie.

Moderní vědou nevysvětlené úkazy tady najdeme ještě dva – skálu Kounopetra, pohybující se rytmicky s mořem, a útvar Katavothres, kde v hlubokých děrách mizí spousta mořské vody, aby se po sedmnáctikilometrové cestě pod zemí objevila v jezerech na opačné straně ostrova. Těžko předvídatelná cesta těchto vod byla odhalena v roce 1963 rakouskými geology, kteří vodu obarvili.

Raritou je i vzácný druh smrku, který roste jen tady, také volně žijící divoké koně, na něž se dá během túry při troše štěstí narazit. Nejen geologové se pak vydají do jeskyně Drogarati, staré 150 milionů let, a do jezerní sluje, nebo spíše velké podvodní „nádrže“ – Melissani. Podstatnou část ostrova tvoří hornatý a mnohdy nepřístupný terén, nejvyšší hora nese název Ainos (1 628 m) a nachází se na jihovýchodě Kefalonie.

Vyznáte-li se v historii, pak asi víte, že na Kefalonii se odehrál jeden z největších masakrů druhé světové války. Koncem září roku 1943 zde bylo – po italské kapitulaci po boji proti Němcům – zavražděno více než 5000 italských vojáků. Jejich popravu tehdy nařídil Adolf Hitler.

Historických míst a archeologických nálezů na Kefalonii není mnoho, za což nemohou nájezdy dobyvatelů, ale zemětřesení. To poslední v roce 1953 zničilo zejména hlavní město Argostoli – zůstalo jen pár domů, most a obelisk.

Milovníci památek se mohou vydat lodí na ostrov Ithaka, tedy do rodiště Odyssea, legendárního hrdiny z Trojské války. Zdatný turista jej obejde pěšky za den. Cesta borovými lesy, cypřišovými háji i oblastmi s olivovníky, kde nespatříte živou duši, je učiněným balzámem na nervy. Možná i proto zde britský korunní princ Charles a jeho žena Diana strávili část líbánek. Cesta se dá zpestřit návštěvou několika klášterů, ale ne do všech vás mniši pustí.

V Kefalonii, kde se pěstují především olivy, vinná réva a fíky, se dá i dobře najíst. Výtečné jsou masové kuličky keftedes i jehněčí kotlety, jako předkrm sardinky pečené v peci či masový koláč, na závěr sladká rýže. K ní se hodí retsina, víno s nezvyklou chutí, kterou mu propůjčuje pryskyřice, jež se do něj přidává.

ARGOSTOLI – HLAVNÍ MĚSTO

Živé město, v němž naleznete množství taveren, barů, obchůdků se suvenýry i supermarketů, je současně důležitým přístavem, odkud několikrát denně vyjíždí trajekt do Lixouri, druhého největšího města ostrova, ležícího na protější straně zálivu, na poloostrově Paliki. Centrem veškerého dění v Argostoli je čtvercové náměstí Valianou nedaleko přístavu. Argostoli spojuje s protějším břehem kamenný most Drapanu z roku 1813, zhruba v jeho polovině stojí obelisk, pomník Radikalu, považovaný za symbol svobody. Na severním výběžku chrání vjezd do přístavu Argostoli nádherný, bíle zářící maják Fanari. Přímo na nábřeží lze nakupovat čerstvé ryby z malých člunů řeckých rybářů, zážitkem může být pozorování želv, které sem připlouvají.

POBYTOVÁ TAXA

V Řecku je zavedena povinná pobytová taxa, která platí pro všechny přílety od 1. 1. 2018. Pobytová taxa je splatná na místě po příjezdu do ubytovacího zařízení. Její výše se odvíjí od kategorie daného ubytovacího zařízení. Přibližná výše této pobytové taxy je v 5* hotelu cca 4 EUR/pokoj/noc, ve 4* hotelu cca 3 EUR/pokoj/noc, ve 3* hotelu a méně cca 1,5 EUR/pokoj/noc. Upozorňujeme, že výše pobytové taxy může být během sezóny změněna. Případné změny naleznete na www.mzv.cz.

 

Ubytování

Název

Hotel Ionian Sea & Villas Aqua Park****

Typ

hotel

Vybavení pokoje

UBYTOVÁNÍ

 • Standardní pokoj
 • Klimatizace zdarma (1. 6.–30. 9.)
 • Koupelna se sprchou nebo vanou, WC, vysoušeč vlasů
 • Telefon
 • SAT-TV
 • Rychlovarná konvice
 • Minilednička zdarma
 • Balkon nebo terasa
 • Dětská postýlka na vyžádání zdarma
 • Mezonet
 • Přízemí a 1. patro jsou propojeny (klienti mají vizuální kontakt mezi 1. patrem a přízemím, jedná se tedy o dvoupatrový pokoj)

WWW STRÁNKY HOTELU

www.ionianseahotel.gr

Služby

POPIS

 • Recepce, restaurace
 • 2 bary (hlavní bar zdarma, bar v aquaparku za poplatek)
 • Minimarket, obchůdek se suvenýry
 • Bezpečnostní schránky na recepci za poplatek cca 10 EUR/týden
 • Bazény pro dospělé a pro děti
 • Aquapark zdarma
 • Lehátka a slunečníky zdarma

INTERNET

 • Wi-Fi ve všech veřejných prostorách hotelu zdarma

SPORT A ZÁBAVA

 • Zdarma: animační programy v rámci Blue a Croco Clubu, dětské animační programy, dětské hřiště, miniklub, fotbal, tenis bez osvětlení, volejbal, stolní tenis
 • Za poplatek: kulečník, doporučujeme zapůjčit si automobil a poznat ostrov po vlastní ose

Další informace

DOČASNÁ OPATŘENÍ HOTELU (PREVENCE COVID-19): Miniklub – dočasně mimo provoz

 • UPOZORNĚNÍ: Zákazník bere na vědomí a souhlasí, že v rámci zájezdu budou z titulu ochrany zdraví a bezpečnosti zákazníků uplatňovány zvýšené nároky na hygienu a další opatření související se současnou situací, s jejichž demonstrativním výčtem byl zákazník pořadatelem předem seznámen. Zákazník se zavazuje přijmout a dodržovat opatření určená k ochraně zdraví s tím, že důsledky takových opatření ani opatření samotná nejsou důvodem pro konstatování nižší jakosti náhradního zájezdu. Zákazník bere taktéž na vědomí, že s ohledem na veřejnoprávní opatření nebudou v provozu animační programy Blue Club a Croco Club. Více informací ZDE.
 • UPOZORNĚNÍ: V Řecku je zavedena povinná pobytová taxa, která platí pro všechny přílety od 1. 1. 2018. Pobytová taxa je splatná na místě po příjezdu do ubytovacího zařízení. Její výše se odvíjí od kategorie daného ubytovacího zařízení. Přibližná výše této pobytové taxy je v 5* hotelu cca 4 EUR/pokoj/noc, ve 4* hotelu cca 3 EUR/pokoj/noc, ve 3* hotelu a méně cca 1,5 EUR/pokoj/noc. Upozorňujeme, že výše pobytové taxy může být během sezóny změněna. Případné změny naleznete na www.mzv.cz.
Strava

Strava

all inclusive

Další informace

STRAVOVÁNÍ

 • All Inclusive: snídaně, oběd a večeře formou bufetu, lehké občerstvení během celého dne, zmrzlina, čaj a zákusky, neomezené množství místních vybraných alko a nealko nápojů v barech a restauraci dle jejich otevírací doby (10.00–23.00)

Termíny

Fakultativní příplatky

OKRUH OSTROVEM

Celodenní výlet po ostrově zahájíte v ranních hodinách. Cesta začne buď v hlavním městě ostrova, Argostoli, nebo v městečku Lixouri. Několik kilometrů jižně od Argostoli se nachází hrad sv. Jiří (St. George). Do dnešní doby se z pevnosti dochovaly spíše ruiny. Toto starobylé opevnění patří mezi nejnavštěvovanější místa na ostrově, a jelikož se nachází na kopci, tak si odtud můžete vychutnat nezapomenutelné výhledy do okolí. Pokračovat budete podél pobřeží, kde se vám naskytne překrásný pohled na Kefalonský záliv. Další zastávkou je nejvíce fotografovaná pláž ostrova, Myrtos. Bezesporu patří mezi nejnavštěvovanější a nejznámější pláže ostrova, dokonce se řadí i mezi nejkrásnější pláže světa. Bílé kamínky z dálky působí jako jemný písek a moře hraje několika odstíny modré. Pláž je obklopena mohutnými útesy, které jsou na vrcholcích porostlé bujnou vegetací. Pokračujeme do přímořské a přístavní vesničky Agia Efimia, kde si v některé z místních restaurací podél pobřeží dáte oběd, při kterém si můžete vychutnat pohled na blízký ostrov Ithaka. Po obědě následuje přejezd na východní pobřeží ostrova. O nezapomenutelný zážitek se postará plavba loďkou v průzračně čirých vodách jezera Melissani, které obklopují masivní skaliska. Následuje návštěva nejvýznamnějšího a největšího kláštera, sv. Gerasimose – patrona ostrova. Klášter se nachází v údolí vína Robola. Výlet zakončíte návštěvou místního vinařství (výroba vína + ochutnávka).

Ceny výletu z letovisek Karavados, Skala:
Dospělá osoba/děti 2 – 12 let: 1.390,- Kč/790,- Kč

Ceny výletu z letovisek Vrahinari, Kounopetra, Lixouri:
Dospělá osoba/děti 2 – 12 let: 1.190,- Kč/790,- Kč

OSTROV ITHAKA

Vaše celodenní dobrodružství zahájíte v malebném přístavu městečka Sami. Trajektem se přesunete na ostrov Ithaka, na místo zvané Pisaeto. Poté následuje přesun do hlavního města a přístavu Ithaka, jež je známé také jako Vathy. Cestou můžete obdivovat krásnou přírodu. Po příjezdu do Vathy bude prostor na procházku po městě. Můžete zde vidět sochu Odyssea, navštívit městské archeologické muzeum nebo posedět u šálku kávy. Ostrov Ithaka je slavný především díky Homérově eposu o králi Odysseovi, hrdinovi z Trójské války. Nyní zde nenajdete žádná přeplněná turistická letoviska, ale především malé rodinné penziony s tradiční gastronomií a na celém ostrově panuje pohodová řecká atmosféra. Po prohlídce města Vathy následuje přejezd do tradiční vesničky Kioni. Cestou bude zastávka přímo u malebné pláže, kde bude čas na koupání a opalování. Po příjezdu do romantické vesničky Kioni následuje oběd. Pokračujete do vesničky Stavros, která leží v severní části ostrova. Zde ochutnáte tradiční medovou sladkost, rovani. Cestou zpět do Pisaeta budete mít prostor k odpočinku a k pozorování místní neposkvrněné přírody. Po příjezdu následuje cesta trajektem zpět do Kefalonie.

Ceny výletu z letovisek Karavados, Skala:
Dospělá osoba/děti 2 – 12 let: 1.490,- Kč/890,- Kč

Ceny výletu z letovisek Vrahinari, Kounopetra, Lixouri:
Dospělá osoba/děti 2 – 12 let: 1.390,- Kč/790,- Kč

POZNÁMKY:

V destinaci u našich delegátů je k dispozici podrobnější program každého výletu a případně i rozšířená nabídka výletů. Programy výletů mohou být dle aktuální situace v místě pobytu změněny.

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář

Typ dopravy: letecká

z Prahy

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.