Jizerky na běžkách

Popis
Jizerská náhorní plošina je kraj běžkařům zaslíbený ? V čem tkví kouzlo a krása? Výškové metry nastoupáte autobusem, ubytujete se, dobře se najíte, odpočinete si, a pak už si jen užíváte krás jizerskohorské přírody z bíle stopy.
Protržená přehrada, Smědava, Jizera, Pytlácké kameny, Paličník, to je jen zlomek toho, co uvidíte v bílém hávu ?. Ale nebojte, nebude se jednat o jizerský maraton. Vše bude na pohodu a o radosti z pohybu. Trasy jsme naplánovali v délce od 8 do 22 kilometrů a vždy je lze individuálně upravit, a to do plusu i do mínusu.
Ubytováni budete ve velmi komfortním 4* hotelu Jizerka 4, což samo o sobě bude zážitkem!
Mějte se fajn a běhu na lyžích v Jizerkách zdar!
Mgr. Tomáš Hubka – autor zájezdu
Ubytování

Typ

hotel

Strava

Strava

snídaně

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

15.03.2021 - 19.03.2021

4 000 Kč Příplatek za samostatný pokoj
7 800 Kč Dospělá osoba ve dvoulůžkovém pokoji
7 800 Kč Senior 55+ ve dvoulůžkovém pokoji

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 1. den - příjezd a ubytování, etapa č.1: Jizerka - Bukovec Odjezd od Fantovy kavárny na hlavním nádraží v Praze v ranních hodinách. Po příjezdu na Jizerku ubytování a oběd. Odpoledne zahřívací vyjížďka v okolí Jizerky – Mořina, Hnojový dům, Promenádní – u bunkru, vyhlídka na Souš, Bukovec. Délka etapy cca 8 km.
2 2. den - etapa č. 2: Smědava – Jizera Hned po ránu namažeme lyže a pomažeme ku Smědavě, středobodu severní části Jizerek. Po občerstvení, borůvkové knedlíky z místních borůvek jsou neodolatelné, se vydáme na běh kolem Jizery. Při dobré konstelaci staneme i na skalnatém vrcholu druhé nejvyšší hory Jizerek a vychutnáme si nekonečné obzory ???? Délka etapy cca 22 km. Kratší varianta bez Jizery cca 14 km.
3 3. den - etapa č. 3: Pytlácké kameny – Paličník Nad Jizerkou se tyčí krásné skalky s mýtickým názvem Pytlácké kameny. Túra kolem nich opravdu stojí za to. Navíc se jedná o túru mimo hlavní lyžařské tahy, takže si tu užijete krásné jizerské ticho. Přes Velkou Jizerskou louku doputujete až ke skalní vyhlídce Paličník odkud jsou parádní výhledy na celé Frýdlantsko a vesničky na úpatí Jizerek. Délka etapy cca 22 km. Kratší varianta bez Paličníku cca 16 km.
4 4. den - etapa č. 4: Orle (Polsko) Čtvrtou etapu nasměrujeme k našim polským sousedům, do horské osady Orle. Užijete si nejen zapadlou horskou romantiku, ale i něco z tradiční gastronomie polských horalů. Vzdáme hold místní sklářské minulosti a kolem hory Bukovec se vrátíme opět za naši českou pec. S ohledem na poslední společný večer to za pecí i patřičně rozjedeme ????. Délka etapy cca 11 km.
5 5. den - etapa č. 5: Údolím Jizery na Mýtiny, odjezd do Prahy Domů netřeba pospíchat! Tudíž věci po snídani naložíme do autobusu, opět skočíme do lyží a vychutnáme si poslední den parádními kilometry. Čeká nás etapa údolím Jizery, kterým dojedeme až na úpatí Krkonoš na Mýtiny. Zde se pochválíme za parádní sportovní výkony a další kilometry již necháme autokaru směr Praha. Délka etapy cca 7 km.
6 6. a 7. den - individuální pobyt na vyžádání Pro zájemce s vlastní dopravou, je možné pobyt na vyžádání prodloužit o sobotu a neděli, a to za cenu 1 250 Kč / osoba / noc / snídaně.

Typ dopravy: autobusem

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.