Krásy malebného Toskánska

Popis

Pojeďte s námi na poznávací zájezd do Toskánska a objevte tento nejkrásnější italský region plný architektonických skvostů, úžasných výhledů a vynikajícího vína.


Malebná toskánská krajina vypadá jako pohádková. Našim smyslům nabízí podmanivou hru barev a stínů, kterou rozehrávají zelené toskánské kopce protkané nitkami cypřišových alejí. Pyšní se také svými dvěma nejkrásnějšími městy – Florencií a Sienou, která jsou spjata s životy velikánů jako byl da Vinci nebo Buonarroti. A co teprve relax v nádherných termálních lázních Saturnia pod širým nebem! Tuto lahůdku si rozhodně nenechte ujít. S námi uvidíte a zažijete to nejkrásnější, co tento úchvatný region nabízí.


 


1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy do Pisy s přestupem, transfer do hotelu v okolí Sieny.


2. den: SIENA (UNESCO)

Po snídani zamíříte do srdce typického Toskánska, středověké Sieny (UNESCO). Prohlédnete si nejkrásnější části města, včetně centrálního náměstí ve tvaru mušle Piazza del Campo. Prohlídka začne návštěvou katedrály Nanebevzetí Panny Marie, dále navštívíte gotický palác s muzeem Palazzo Pubblico a můžete i vystoupat na třetí nejvyšší středověkou věž v Itálii Torre del Mangia.Následovat bude přesun ke kostelu San Domenico, kde je uchována lebka a prst svaté Kateřiny Sienské. Prohlídku města ukončíte v baptisterii San Giovanni.3. den: OPATSTVÍ SAN GALGANO, SAN GIMIGNANO (UNESCO)

Víte, že kdyby chtěl král Artuš vytáhnout meč z kamene, musel by za ním do Toskánska? Právě nyní vás čeká výprava do opatství San Galgano za tímto legendárním mečem ve skále, který se snad stal předobrazem britské legendy o králi Artuši.Odpoledne následuje odjezd do San Gimignana, nazývaného toskánský Manhattan díky vysokým středověkým věžím. V rámci prohlídky tohoto architektonického skvostu (UNESCO) se můžete zastavit v muzeu či katedrále Nanebevzetí Panny Marie. Třešničkou na dortu bude ochutnávka místní zmrzliny, která je opakovaně vyhodnocována jako nejlepší na světě. Odpoledne následuje návštěva vinařství s ochutnávkou vín.4. den: MĚSTO MONTERIGGIONI A COLLE DI VAL D'ELSA

Po snídani zamíříte do úchvatného Monteriggioni, městečka obklopeného vinicemi, které je zároveň i hradem, pevností a vinotékou pod širým nebem. Prohlédnete si pevnost, hradby, bránu Porta Franca a zbyde vám čas i na ochutnávání místních laskomin.Poté se přesunete do města Colle di Val d’Elsa, jehož geniální vodní a kanalizační systém z 11. století pomohl v rozvoji textilního a sklářského průmyslu. Ne nadarmo je tato oblast známá jako Město křišťálu. Můžete zde navštívit výstavu skla a křišťálu nebo se podívat do místního archeologického muzea. Prohlídku města zakončíte v jeho horní části. Těšit se tu můžete na hrad Casttelo a procházku nádhernými uličkami.


5. den: VOLNÝ DEN / FAKULTATIVNÍ VÝLET DO TERMÁLNÍCH LÁZNÍ TERME DI SATURNIA

Před vámi je volný den určený k odpočinku a načerpání sil. Pro zájemce je připraven výlet do oblasti Saturnia, kde navštívíte termální lázně Terme Di Saturnia. Legenda vypráví, že prameny vznikly díky bohu Saturnovi, který se tak rozhněval na lidstvo konající zlé skutky, až poslal na Zemi blesk, který otevřel kráter. Z tohoto kráteru následně vytryskly prameny, které jsou tu dodnes. V Toskánsku se tak zrodil jedinečný úkaz, za kterým se rozhodně vyplatí jet. Teplota pramenů má v průměru 37 °C a léčivá voda pomáhá hlavně na revmatismus nebo plicní onemocnění.6. den: FLORENCIE (UNESCO)

Pooznejte s námi královnu toskánských měst, kolébku renesance a humanismu – Florencii (UNESCO). Společně projdete nejkrásnějšími zákoutími slavného města a prohlédnete si ty nejpozoruhodnější památky, včetně slavného náměstí Piazza del Duomo.Dále se podíváte ke katedrále Santa Maria del Fiore se slavnou kopulí, která je třetí největší svého druhu. Projdete se také po Mostě zlatníků (Ponte Vecchio) a dojdete až ke Galerii Akademia, kde můžete obdivovat sbírky maleb a sochařského umění, včetně sochy Davida. Poté následuje osobní volno.


7. den: MĚSTA VOLTERRA A LUCCA

Dopoledne se vydáte do Volterry – jednoho z nejvýznamnějších měst starověké Etrurie. Nachází se ve výšce 545 metrů nad mořem a je obehnáno dvojí hradbou, etruskou a středověkou. Kromě bohaté historie se město proslavilo výrobky z alabastru, který se v okolí těží dodnes.Poté se vypravíte do města Lucca spjatého se skladatelem Giacomem Puccinim. Jeho historické centrum patří k největším architektonickým pokladům v Itálii. Obdivovat zde můžete mohutné hradby, elegantní třídu Via Fillungo plnou butiků a restaurací nebo věž s orlojem Torre delle Ore z 15.století. Následuje osobní volno s možností nákupů, třeba zdejšího vyhlášeného olivového oleje.


8. den: PISA, ODLET

Po snídani vás čeká návštěva Pisy, působiště Galilea Galilee a Leonarda Fibonacciho. Těšit se můžete na slavné Náměstí zázraků Piazza dei Miracoli a jeho architektonické skvosty – katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, křtitelnici a šikmou věž. Poté si užijete poslední okamžiky v Toskánsku během osobního volna. Následuje transfer na letiště a odlet do Prahy.POZNÁMKA:


  • Minimální počet účastníků: 15.

  • Vstupy nejsou v ceně zájezdu, kromě těch, které si předem zamluvíte při vytváření rezervace a uhradíte společně s celou rezervací

  • Změna programu vyhrazena.

  • Pořadí navštívených míst může být změněno.Ubytování

Typ

hotel

Vybavení pokojeStrava

Strava

polopenze

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

15.10.2024 - 22.10.2024

5 290 Kč Příplatek za samostatný pokoj
38 990 Kč Senior 55+ ve dvoulůžkovém pokoji
39 990 Kč Senior 55+ ve dvoulůžkovém pokoji

Cena zahrnuje

leteckou dopravu Praha – Pisa – Praha s přestupem včetně všech poplatků 7 nocí ve 3*/4* hotelích, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím polopenzi transfery dle programu služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena nezahrnuje

příplatek za jednolůžkový pokoj 5 290 Kč fakultativní výlety a veškeré vstupy (hradí se na místě – kromě možností, které si zvolíte při vytváření rezervace) spropitné ani jiné vedlejší výdaje povinnou pobytovou taxu 2,5 EUR/os/den* cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
0

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy do Pisy s přestupem, transfer do hotelu v okolí Sieny.

1

2. den: SIENA (UNESCO)

Po snídani zamíříte do srdce typického Toskánska, středověké Sieny (UNESCO). Prohlédnete si nejkrásnější části města, včetně centrálního náměstí ve tvaru mušle Piazza del Campo. Prohlídka začne návštěvou katedrály Nanebevzetí Panny Marie, dále navštívíte gotický palác s muzeem Palazzo Pubblico a můžete i vystoupat na třetí nejvyšší středověkou věž v Itálii Torre del Mangia.

Následovat bude přesun ke kostelu San Domenico, kde je uchována lebka a prst svaté Kateřiny Sienské. Prohlídku města ukončíte v baptisterii San Giovanni.

2

3. den: OPATSTVÍ SAN GALGANO, SAN GIMIGNANO (UNESCO)

Víte, že kdyby chtěl král Artuš vytáhnout meč z kamene, musel by za ním do Toskánska? Právě nyní vás čeká výprava do opatství San Galgano za tímto legendárním mečem ve skále, který se snad stal předobrazem britské legendy o králi Artuši.

Odpoledne následuje odjezd do San Gimignana, nazývaného toskánský Manhattan díky vysokým středověkým věžím. V rámci prohlídky tohoto architektonického skvostu (UNESCO) se můžete zastavit v muzeu či katedrále Nanebevzetí Panny Marie. Třešničkou na dortu bude ochutnávka místní zmrzliny, která je opakovaně vyhodnocována jako nejlepší na světě. Odpoledne následuje návštěva vinařství s ochutnávkou vín.

3

4. den: MĚSTO MONTERIGGIONI A COLLE DI VAL D'ELSA

Po snídani zamíříte do úchvatného Monteriggioni, městečka obklopeného vinicemi, které je zároveň i hradem, pevností a vinotékou pod širým nebem. Prohlédnete si pevnost, hradby, bránu Porta Franca a zbyde vám čas i na ochutnávání místních laskomin.

Poté se přesunete do města Colle di Val d’Elsa, jehož geniální vodní a kanalizační systém z 11. století pomohl v rozvoji textilního a sklářského průmyslu. Ne nadarmo je tato oblast známá jako Město křišťálu. Můžete zde navštívit výstavu skla a křišťálu nebo se podívat do místního archeologického muzea. Prohlídku města zakončíte v jeho horní části. Těšit se tu můžete na hrad Casttelo a procházku nádhernými uličkami.

4

5. den: VOLNÝ DEN / FAKULTATIVNÍ VÝLET DO TERMÁLNÍCH LÁZNÍ TERME DI SATURNIA

Před vámi je volný den určený k odpočinku a načerpání sil. Pro zájemce je připraven výlet do oblasti Saturnia, kde navštívíte termální lázně Terme Di Saturnia. Legenda vypráví, že prameny vznikly díky bohu Saturnovi, který se tak rozhněval na lidstvo konající zlé skutky, až poslal na Zemi blesk, který otevřel kráter. Z tohoto kráteru následně vytryskly prameny, které jsou tu dodnes. V Toskánsku se tak zrodil jedinečný úkaz, za kterým se rozhodně vyplatí jet. Teplota pramenů má v průměru 37 °C a léčivá voda pomáhá hlavně na revmatismus nebo plicní onemocnění.

5

6. den: FLORENCIE (UNESCO)

Pooznejte s námi královnu toskánských měst, kolébku renesance a humanismu – Florencii (UNESCO). Společně projdete nejkrásnějšími zákoutími slavného města a prohlédnete si ty nejpozoruhodnější památky, včetně slavného náměstí Piazza del Duomo.

Dále se podíváte ke katedrále Santa Maria del Fiore se slavnou kopulí, která je třetí největší svého druhu. Projdete se také po Mostě zlatníků (Ponte Vecchio) a dojdete až ke Galerii Akademia, kde můžete obdivovat sbírky maleb a sochařského umění, včetně sochy Davida. Poté následuje osobní volno.

6

7. den: MĚSTA VOLTERRA A LUCCA

Dopoledne se vydáte do Volterry – jednoho z nejvýznamnějších měst starověké Etrurie. Nachází se ve výšce 545 metrů nad mořem a je obehnáno dvojí hradbou, etruskou a středověkou. Kromě bohaté historie se město proslavilo výrobky z alabastru, který se v okolí těží dodnes.

Poté se vypravíte do města Lucca spjatého se skladatelem Giacomem Puccinim. Jeho historické centrum patří k největším architektonickým pokladům v Itálii. Obdivovat zde můžete mohutné hradby, elegantní třídu Via Fillungo plnou butiků a restaurací nebo věž s orlojem Torre delle Ore z 15.století. Následuje osobní volno s možností nákupů, třeba zdejšího vyhlášeného olivového oleje.

7

8. den: PISA, ODLET

Po snídani vás čeká návštěva Pisy, působiště Galilea Galilee a Leonarda Fibonacciho. Těšit se můžete na slavné Náměstí zázraků Piazza dei Miracoli a jeho architektonické skvosty – katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, křtitelnici a šikmou věž. Poté si užijete poslední okamžiky v Toskánsku během osobního volna. Následuje transfer na letiště a odlet do Prahy.

8

POZNÁMKA:

  • Minimální počet účastníků: 15.
  • Vstupy nejsou v ceně zájezdu, kromě těch, které si předem zamluvíte při vytváření rezervace a uhradíte společně s celou rezervací
  • Změna programu vyhrazena.
  • Pořadí navštívených míst může být změněno.

Typ dopravy: letecky

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.