Itálie - Lago di Garda na kole

Auditor IC Tour zde byl a ověřil shodu s našimi požadavky na kvalitu.
overeno IC Tour
destinaceDestinace Itálie
delka zajezduDélka zájezdu 6 dní / 5 nocí
dopravaDoprava autobusem
pocasiPočasí v destinaci
terminyTermíny
09.07.2018 - 15.07.2018
25.09.2018 - 30.09.2018
Itálie - Lago di Garda na kole
Lago di Garda
restaurace v hotelu Everest
pokoj v hotelu Everesthotel Everesthotel Miramonti
hotel Miramontihotel Miramonti
Cena od 8 390 Kč
Poslat poptávku
ubytování s bazénem * panoramatické výhledy * in-line dráhy * polopenze

Sedmidenní autobusový zájezd s 6 dny cyklisticko-poznávacích výletů u největšího severoitalského jezera Lago di Garda je určen všem příznivcům aktivního odpočinku. V průběhu této aktivní dovolené objevíme kouzelné pohledy na vrcholky Dolomit, projedeme malebné a historické vesničky, městečka kolem jezera i mimo něj. Navštívíme větší historická města - Trento a Veronu. Jezero odhalíme na kole, lanovkou, ale i na vlastní kůži při koupeli.

Náročnost:
Cyklovýlety jsou vedeny po kvalitních cyklistických stezkách a vedlejších silničkách s minimálním provozem. Etapy jsou voleny tak, aby vedly více z kopce, některé vedou údolím podél řek. V programu je pouze jedna náročnější etapa, která se dá alternovat etapou kolem jezera. Základní hvězdicové etapy měří cca 40 km.
Každý den cyklo-programu začínáme převozem vás i kol na začátek trasy.

Lago di Garda je jedno z nekrásnějšách koutů Evropy. Lago di Garda se rozprostírá se na hranici mezi třemi regiony - Trentino na severu, Lombardie na západě a jihu a Veneto na jihu a východě. Je současně největším Italským jezerem - 370 km2. Jezero Lago di Garda bylo vytvořeno obrovským Adižským ledovcem, který vyhloubil tuto gigantickou 372 metrů hlubokou vanu. Na severu je jezero úzké - 5km a rozšiřuje se až na 18km. Zatímco západní břeh vyplňují osamělé skupiny Alpi di Ledro, východní břeh je ve stínu kompaktního 60km dlouhého hřebene Monte Baldo, který převyšuje jezero Lago di Garda o 2000 metrů.

Je to nejatraktivnější cyklistická oblast, ideální podmínky pro biketreking, mountainbiking, windsurfing a horolezectví. Magnetem všech vyznavačů sportů je právě severní část jezera Lago di Garda s mírným klimatem. Jedinečná příroda, nádherné cyklostezky vedoucí od jezera v nadmořské výšce 65 m až na vrcholky hor do 2000 m. V jednom dni projedete typickou subtropickou vegetací s palmami, olivami, oleandry, přes vinicové háje až po alpskou vegetaci s jedlemi, borovicemi a horskou klečí. Po překrásných výhledech na jezero Lago di Garda, historické vesničky a Dolomity vás čeká příjemné koupaní v jezeře, pěší a cyklistická promenáda mezi městečky Torbole a Riva del Garda, příjemné posezení v typických italských pizeriích, spousta obchůdku a proslavená italská zmrzlina.

Detaily zájezdu a itinerář od nás dostanete na začátku zájezdu.Vždy do dvojic s denním programem a barevnou mapkou s doporučenou trasou, která vede zpravidla po menších silničkách, popřípadě cyklostezkách a co nejvíce se vyhýbá hlavním tahům. V materiálech je také pár informací o jednotlivých kulturních i přírodních zajímavostech etap. Sami si vyberete, jestli chcete více času věnovat jízdě na kole, přírodě nebo návštěvě některé z nabízených památek. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí!

Pomocník při balení - co vzít s sebou!

Pro cestování do zemí EU si vezměte buď platný cestovní pas nebo občanský průkaz se strojově čitelnou zónou. Je nutné si uvědomit, že občanský průkaz je cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Proto ministerstvo vnitra doporučuje, aby dítě mladší 15 let mělo svůj vlastní cestovní doklad, i když je zapsáno v občanském průkazu rodiče. Peníze - na případné vstupy a lázeňské taxy (os./den vždy uvedeno u zájezdu) a další náklady již záleží na Vás. Brašny do rámu nebo na řidítka, případně batůžek na záda a cyklistická láhev určitě přijdou vhod.

Praktickou pomůckou je i pouzdro na mapu, které lze umístit na řidítka. Nezapomeňte na základní náhradní díly (duše, lepení, lanka, olejničku na řetěz), pumpičku, zámek na kolo a raději i přední a zadní světlo( blikačku). Přilba není povinná, ale doporučujeme ji - „náhoda je blbec". Po delším čase stráveném na kole oceníte také cyklistické kalhoty a rukavice.

Do lékárničky si přidejte ještě polštářkovou náplast, obvaz a dezinfekci a vozte je s sebou. Pro možnost různého druhu počasí přibalte krém na opalování a pláštěnku. Hudební nástroje jsou pro večerní posezení vítány.

Itinerář

Den 1 -

odjezd z Prahy ve 22. 30 hod., noční přejezd autobusem do Itálie

Den 2 - program pro následující dny

Úvodní etapa vede podél řeky Sarco do městečka Arco. Další den vyrazíme do historické Verony a podél řeky Adige se vrátíme zpět k jezeru Lago di Garda. Z městečka Malcesine vyjedeme lanovkou i s koly na Monte Baldo a etapu pojedeme nitrem hor. Nemineme ani Lago di Ledro, krásnou Ponalskou stezku a městečko Riva del Garda.

Den 7 -

závěrečná etapa vede Rovereta do Trenta – po dojezdu etapy odjezd do ČR, příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách

 

Doprava

Vaši přepravu zajištujeme klimatizovanými autobusy zahraniční značky vybavenými lednicí, kávovarem a videem. Kola jsou přepravována v zaplachtovaném přívěsu pro 45 – 50 kol, který je tažen za autobusem. V přívěsu jsou upevňována co nejohleduplněji a ukládá je do něho zaškolený řidič autobusu, účastníci mohou pouze pomoci.

Autobus obvykle byva k dispozici minimalně 1x za den, takže si lze etapu zkratit podle Vašich představ, kondice, připadně počasi.

Cyklovýlety jsou vedeny po kvalitních cyklistických stezkách a vedlejších silničkách s minimálním provozem. Etapy jsou voleny tak, aby vedly více z kopce, některé vedou údolím podél řek. V programu je pouze jedna náročnější etapa, která se dá alternovat etapou kolem jezera. Základní hvězdicové etapy měří cca 40 km.
Každý den cyklo-programu začínáme převozem Vás i kol na začátek trasy.

Ubytování

Název: Everest*** / Miramonti**+
Typ:hotel
Vybavení pokoje:

příslušenství, TV/Sat., trezor, klimatizace, internet

Služby:

V hotelu nechybí restaurace, bar, bazén v zahradě a místo pro uložení kol. 

Další informace:

Hotel Everest se nachází v městečku Arco, hotel Miramonti v městečku Dro.

Strava

Strava:polopenze
Další informace:

snídaně formou švédských stolů; večeře servírované - 3 chody, bez nápojů

 

26.4264

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

09.07.2018 - 15.07.2018 | hotel Everest
Ceny
/ os. ve dvoulůžkovém pokoji 10 590 Kč Rezervovat
25.09.2018 - 30.09.2018 | hotel Miramonti
Cena zahrnuje

  • 5x nocleh s polopenzí v hotelu Everest nebo Miramonti
  • veškerou dopravu osob a kol zahraničním autobusem
  • barevné informační a mapové materiály
  • pojištění léčebných výloh v zahraničí, pojištění proti úpadku CK a programového vedoucího

Cena nezahrnuje

  • vstupy do turistických objektů, jízdné lanovkou a lodí.
  • Orientační ceny vstupů /1 osoba
  • lanovka Monte Baldo - 20,- €
  • Cascata Varone - 5,50 €
  • hrad Arco - 3,50 €

Ostatní informace


Zájezd se řídí všeobecnými smluvními podmínkami pořádající CK.

Recenze klientů

verze pro tisk

Produktový manažer

Rád Vám poradí a zodpoví Vaše dotazy.

Jana Vargova

Jana Vargova

Junior Leisure Product manager

+420 577 008 740
+420 702 291 199

Poptávkový formulář: Itálie - Lago di Garda na kole

Poptávkový formulář rozhodně NENÍ závaznou objednávkou. Budeme Vás kontaktovat na Vámi uvedeném telefonním čísle nebo emailu a dáme Vám přesnou kalkulaci a odpovíme na všechny Vaše dotazy. Teprve potom se rozhodnete, jestli našich služeb využijete.

*
*
*
* Položky označené hvězdičkou jsou povinné.
Poslat poptávku

Naše společnost čerpá finanční příspěvek na osobní náklady nového zaměstnance z projektu "Odborné praxe pro mladé do 30 let ve Zlínském kraji". Tento projekt je financován z 85 % z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a z 15 % z prostředků státního rozpočtu ČR.