Lázeňský dům Priessnitz**** léčebné lázně Jeseník

Popis

Priessnitz****

Sanatorium Priessnitz je nejen dominantou lázní, ale i širokého okolí. Tento hlavní lázeňský hotel nabízí ubytovací kapacitu 251 lůžek v kategorii apartmánů, dvoulůžkových a jednolůžkových pokojů, ale mimo jiné i tři jídelny, denní bar, zázemí pro procedury, wellness a beauty služby, bazén, zázemí pro lékaře a samozřejmě pro lázeňský společenský život. Jeho architektonický výraz, členění interiéru, architektonické detaily a osobnost architekta nadto z budovy činí i jednu z nejkvalitnějších a nejpůsobivějších staveb Jesenicka.

Vítejte na Gräfenberku...

Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku leží uprostřed nedotčené přírody Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku v nejsevernějším cípu Olomouckého kraje. Ve svém názvu nesou jméno svého zakladatele Vincenze Priessnitze a jsou vůbec prvním vodoléčebným ústavem světa. Už při první návštěvě na Vás zapůsobí jejich charismatické genius loci, výhledy na hřebeny Jeseníků či jedinečné Sanatorium Priessnitz.

 

Tajemství zdraví, které si na Gräfenberk jezdili zlepšovat králové i vévodové, najdete v pramenité horské vodě, energeticky silných místech a čistém ovzduší, které je obohaceno vzácným výskytem biogenních prvků. Unikátní klima pozitivně působí především na onemocnění dýchacích cest, štítné žlázy i psychických poruch. Světovou raritou lázní je Balneopark Vincenze Priessnitze, speciální „vodní zahrada“, v niž se můžete brodit potůčky, vyzkoušet Priessnitzovy lavičky nebo skotské střiky.

Navštivte jesenické lázně a objevíte tak neskonalou sílu dědictví velikána přírodního léčitelství.

Živá pramenitá voda

Síla zdejších horských pramenů spočívá v jejích molekulární struktuře, která z ní vytváří doslova „živou vodu". Molekuly vody se obecne shlukují do tzv. klastru a tyto klastry jí dávají, zjednodušeně řečeno, jakousi schopnost „paměti". Příznivé vlivy okolí vodu oživují (její molekuly tvoří složitejší klastry, nepříznivé ji „umrtvují" (klastry se rozpadají). Podle výzkumu Iichtenštejnské laboratoře Hado Life Europe prameny v okolí lázní vykazují vysokou „živost". Tím „nejživějším" je poměrně málo známý a odlehlý Finský pramen. Naopak Priessnitzův, Bezručův, Večerní a Jitřní pramen jsou charakteristické svou slabou, zdraví prospěšnou, radioaktivitou.

Unikátní poloha

Území, kde vznikly první vodoléčebné lázně světa – osada Gräfenberk, je považováno za jedinečné v kontextu celé Evropy. Leží totiž nad významným geologickým podložím s tektonickými zlomy a uzly s prokázaným unikátním výnosem některých kovů a stopových prvků z hlubokých zón zemské kúry až na terén lázní. Významné tektonické uzly se nacházejí na severním okraji lázeňského areálu a v okolí Bezručova pramene. Tyto geologické anomálie ovlivňují zdejší klima, vlastnosti vody i geoenergii místa. Už samotný Priessnitz proto na těchto místech intuitivně a úspěšně provozoval léčebné procedury, aniž měl k dispozici dnešní poznatky o geologické stavbě a výsledky geoatmochemických měření.

IONTY JODU I MOŘSKÉ SOLI

Ovzduší lázeňského areálu je ovlivňováno vzdušnými proudy Baltického moře s ionty jodu a molekulami mořské soli. Od jihu, západu a východu je areál chráněn hřebeny hor. Priessnitzovy lázně tak leží v nejčistším prostředí v rámci celé kontinentální Evropy.

VZÁCNÉ BIOGENNÍ PRVKY

Léčebný potenciál klimatu nadto umocňuje vzácný výskyt biogenních prvků (např. sodík, draslík, vápník, hořčík, lithium, železo, zinek aj.), prostupujících ve vysokých množstvích z geologického podloží do ovzduší. Klima lázní je tedy podobné takovým vyhlášeným oblastem jako Bad Gastein v Rakousku nebo Carlsbad Cavity v USA.

ŽIVÁ PRAMENITÁ VODA

A voda? Síla zdejších horských pramenů spočívá v jejich molekulární struktuře, která z ní vytváří doslova „živou vodu“.  Molekuly vody se obecně shlukují do tzv. klastrů a tyto klastry jí dávají, zjednodušeně řečeno, jakousi schopnost „paměti“. Příznivé vlivy okolí vodu oživují (její molekuly tvoří složitější klastry) nepříznivé ji „umrtvují“ (klastry se rozpadají). Podle výzkumů lichtenštejnské laboratoře Hado Life Europe prameny v okolí lázní vykazují vysokou „živost“. Tím „nejživějším“ je poměrně málo známý a odlehlý Finský pramen. Naopak Priessnitzův, Bezručův, Večerní a Jitřní pramen jsou charakteristické svou slabou, zdraví prospěšnou, radioaktivitou.

Ne náhodou tedy prý samotný Priessnitz několikrát prohlásil, že lidi neléčí on, ale tento kraj a vše, co k němu patří

Ubytování

Název

Lázeňský dům Priessnitz****

Služby

 • Recepce 24 hodin
 • Úschovna zavazadel
 • Trezor
 • Parkování u hotelu
 • TV
 • WI-FI
 • Praní a čištění oděvů
 • Obchod se suvenýry
 • Společenské prostory
 • Všechny prostory nekuřácké
 • Výtah

Volný čas

 • Sauna
 • Wellness
 • Bazén
 • Vířivka
 • Tenisové kurty
 • Discgolf
 • Minigolf
 • Půjčovna kol
 • Dětské hřiště
 • Kulečník

Nechte se hýčkat

Zakladatel našich lázní Vincenz Priessnitz vytvořil systém zásad péče o lidský organismus. Jeho důležitou součástí byl také odpočinek, tak potřebný k načerpání energie pro naše další aktivity. Jak si dnes představujeme umění správného odpočinku? Přeci jako Wellness && Relax! Podlehněte tomuto umění právě u nás!

WELNESS PROCEDURY

U nás neodoláte tradici ani exotice. Nevěříte? Naší pýchou jsou Priessnitzovy tradiční procedury, které se chlubí prestižní certifikaci JESENÍKY originální produkt®. Okusit u nás můžete ovšem i nepřekonatelné procedury exotické Indonésie a Thajska. Samozřejmostí jsou kúry či jednotlivé masáže a koupele provoněné bylinami, uvolnění přinášející masáže, kosmetické služby. V nabídce procedur nezapomínáme ani na Vaše děti.

RELAXACE NA ČERSTVÉM VZDUCHU

Překrásná příroda Jeseníků a Rychleb – to je naše chlouba. Už i samotný Vincenz Priessnitz své klienty vyháněl do okolních lesů k procházkám a pití osvěžující pramenité vody. Osvěžení v jednotlivých zastaveních Balneoparku, cvičení v nedalekém fitparku s dechberoucími výhledy na Hrubý Jeseník a náš speciální program GRÄFENBERG WALKING  se stanou Vaší každodenní radostí.

BAZÉN, NEBO SAUNA?

Čas si u nás určitě najdete na obojí. Lázeňský bazén si oblíbí Vaše děti. Vám doporučujeme vyzkoušet program Aqua GRÄFENBERG WALKING, který v sobě snoubí prvky aqua aerobiku a nordic walkingu.  Na starosti všedního dne určitě zapomenete v Saunovém světě. Než se osvěžíte v ochlazovacím bazénku, můžete si vybrat k Vašemu rozjímání mezi několika druhy saun.

Strava

Strava

polopenze

Další informace

Gastronomie

 • Denní bar
 • Restaurace
 • Jídelna

Termíny

Doplňující informace o ceně

WELLNESS POBYT 2022 /3 dny / 2 noci
3denní pobyt zahrnuje: 2x ubytování dle vybrané kategorie a sezony, 2x polopenze, 1x koupel ze solí z Mrtvého moře, 1x masáž částečná, 1x koupel vířivá s jodobromovu solí, 1x bazén s vířivkou

MEZISEZONA 2022
9.1.-3.4.
31.10.-18.12.

Pokoj standard 4 305 Kč / Pokoj superior 4 605 Kč / Standard suite 4 905 Kč

HLAVNÍ SEZONA 2022
4.4.-30.10.
Pokoj standard 5 225 Kč / Pokoj superior 5 825 Kč / Standard suite 6425 Kč

RELAXAČNÍ POBYT 2022 - 5 dní / 4 noci

Pro Vaši relaxaci a regeneraci jsme připravili speciální pobyt zaměřený na zdraví, sílu a vitalitu. Výjimečné horské ovzduší Jeseníků a Priessnitzova lázeňská léčba v kombinaci s moderními léčivými metodami Vás kompletně revitalizuje.

5denní pobyt zahrnuje: 4x ubytování dle vybrané kategorie a sezony, 4x polopenze, 1x koupel vířivá s rašelinovým extraktem, 1x parafín, 1x koupel perličková s bylinkami, 1x masáž klasická částečná, 1x chmelová masáž částečná, 1x bazén s vířivkou

MEZISEZONA 2022
9.1.-3.4.
31.10.-18.12.

Pokoj standard 7 870 Kč / Pokoj superior 8 470 Kč / Standard suite 9 070 Kč

HLAVNÍ SEZONA 2022
4.4.-30.10.
Pokoj standard 9 710 Kč / Pokoj superior 10 910 Kč / Standard suite 12 110 Kč

KOMPLEXNÍ POBYT 2022 /od 7 dní/6 nocí

Léčebný pobyt s lékařským vyšetřením a stanovením léčebného plánu na základě individuálního zdravotního stavu.
Voda léčí, voda uzdravuje... Přijeďte do lázní v Jeseníku a načerpejte zdraví, sílu a vitalitu. Priessnitzův odkaz, moderní léčebné metody a výjimečné klima jsou skvělým doporučením.
7denní pobyt zahrnuje: 6x kredit 600,- na léčebný program včetně lékařské prohlídky, 6x ubytování dle vybrané kategorie a sezony, 6x polopenze (pobyt je možné prodloužit od 6 nocí na libovolný počet nocí)
Skladbu léčebných procedur může upravit lékař na základě vstupní lékařské prohlídky, individuálního zdravotního stavu nebo kapacitních možností lázní.

MEZISEZONA 2022
9.1.-3.4.
31.10.-18.12.

Pokoj standard 11 040 Kč / Pokoj superior 11 940 Kč / Standard suite 13 020 Kč

HLAVNÍ SEZONA 2022
4.4.-30.10.
Pokoj standard 13 560 Kč / Pokoj superior 15 360 Kč / Standard suite 16 860 Kč

SENIORSKÝ POBYT 2022 /7 dní / 6 nocí

Léčebný pobyt s lékařským vyšetřením a upravením léčebného plánu na základě individuálního zdravotního stavu
Program vytvořený našimi lékaři Vám zajistí dokonalou celkovou regeneraci, povzbuzení těla i ducha a probudí ve Vás novou životní energii a optimismus.
7denní pobyt zahrnuje: vstupní a výstupní lékařské vyšetření, léčebný program, 6x ubytování dle vybrané kategorie a sezony, 6x polopenze
Doporučené léčebné procedury: 1x koupel pěnivá s rašelinovým extraktem, 2x masáž klasická částečná, 1x koupel se solí z Mrtvého moře, 2x plavání v rehabilitačním bazénu, 1x cvičení v přírodě/tělocvičně
Skladbu léčebných procedur může upravit lékař na základě vstupní lékařské prohlídky, individuálního zdravotního stavu nebo kapacitních možností lázní.

MEZISEZONA 2022
9.1.-3.4.
31.10.-18.12.

Pokoj standard 9 885 Kč / Pokoj superior 10 785 Kč / Standard suite 11 865 Kč

HLAVNÍ SEZONA 2022
4.4.-30.10.
Pokoj standard 12 405 Kč / Pokoj superior 14 205 Kč / Standard suite 15 705 Kč

Cena pobytů je za osobu/pobyt. Cena nezahrnuje poplatek z pobytu.

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář

Typ dopravy: vlastní

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.