Losími A Sobími Stezkami Do Norských Hor

Popis
TERMÍNU OD 9. 8. 2020 SE ÚČASTNÍ CESTOVATEL JIŘÍ KOLBABA.
Nejkrásnější přírodní kouty Norska jsou navlečené jako korále kolem nejvyššího pohoří celé Skandinávie. Zdejší Národní park Jotunheimen s mnoha více jak dvoutisícovýni štíty, ledovcová pole a jezera, divoké řeky, vodopády a hluboké borové lesy se těší na ty, kteří si za jejich krásou vyšlápnou při 3-7hodinových vycházkách a túrách. Podíváme se také do krásného lesnatého okolí divoké řeky Sjoa a na otevřenou krajinu u  NP Rondane. Téměř celý program uskutečníme uprostřed panenské norské přírody téměř na konci civilizace, většinou bez davů turistů. Zavítáme i do proslulé oblasti fjordů.
Úspěšný, pohodový letecký zájezd pro široké spektrum klientů, mj. pro turisty zvyklé na pohyb a delší túry v horách, nebo pro ty, kdo rádi relaxují při klidnější chůzi více o samotě. Turistická náročnost tzv. fialová botička totiž nabízí možnost projít plánované trasy s průvodcem, nebo si udělat samostatný program bez průvodce s určením místa srazu a společným odjezdem autobusem na další program. 
V ceně je 6 snídaní (mimo 2. dne). Za příplatek je možné objednat si společné večeře.  Ubytování je v pěkném hostelu ve dvoulůžkových pokojích a v chatách se dvěma pokoji.  Podrobnosti na webu v záložce Popis ubytování.
Ubytování

Typ

chata

Strava

Strava

snídaně

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

16.07.2020 - 23.07.2020

26 500 Kč Cena

09.08.2020 - 16.08.2020

26 500 Kč Cena

Cena zahrnuje

letenku Praha – Oslo a zpět vč. let. tax dopravu podle velikosti skupiny autobusem nebo mikrobusem místní trajekty ubytování 4x ve dvoulůžkových pokojích hostelu, 3x v chatách KEMP PLUS (2 pokoje po dvou osobách, 1x manželská postel, 1x palanda), vše s vlastním příslušenstvím (WC, sprcha v pokoji – chatě) a povlečením 6x snídaně průvodce cestovní pojištění K6S vč. storna a pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

vstupné a jízdné 300 NOK (včetně plavby po jezeře Gjende) další neuvedené služby

Doplňující informace o ceně

děti a mládež do 25 let - nelze sčítat s dalšími slevami osoby starší 65 let - nelze sčítat s dalšími slevami

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1  Večer odlet z Prahy na letiště Oslo Gardermoen. Pozdě večer přejezd podél největšího norského jezera Mjřsa (362 km˛) na ubytování za Lillehammer.
2  Dopoledne nás čeká výstup na horu Skeikampen nebo individuální procházka v idylické norské přírodě. Odpoledne po bezpečnostní přestávce dopravce se přesuneme na místo 4denního pobytu, cestou nákup potravin. Večer možnost další vycházky přímo z místa ubytování.
3  Po snídani přejedeme k jezeru Lemonsjoen, odkud se vydáme na přechod hřebene za výhledy na zajímavě zabarvené jezero Tesse. Přibližně 4hodinová trasa končí u horského hotelu Brimi, kde se lze občerstvit a kde bude čekat autobus s těmi, kteří se odsud vydali na samostatné toulky po oblasti. V případě dobrého počasí se cestou zpět zastavíme u peřejí divoké ledovcové řeky Sjoa v údolí Sjodalen.
4 Brzká snídaně.  V dnešním dni nás čeká tzv. norská národní túra – přechod hřebenem Bessegen nad jezerem Gjende. Tato náročná celodenní túra v národním parku Jotunheimen je jedna z nejkrásnějších tras nejen v Norsku. Ráno doplujeme po jezeře Gjende na chatu Memurubu, odkud se vydáme zpět přes hřeben Besseggen. Po náročném výstupu na vrchol Vestfjellet budeme odměněni výhledy na vrcholy pohoří Jotunheimen, náhorní plošinu Valdresflya a na krásné ledovcové jezero Gjende. Sestup zpět končí u horské chaty Gjendesheim. Délka túry je asi 8 hodin. Méně zdatní mohou samostatně uskutečnit asi 5hodinovou túru z chaty Gjendesheim (tam a zpět stejná trasa) anebo na chatu Bessheim, kam pro ně přijede autobus. 
5  Po předcházejícím náročném dni nás čeká výlet na okraj Národního parku Rondane. Asi 4-5 hodin půjdeme malebnou bezlesou krajinou. Z horského střediska Hřvringen dojdeme na chatu Peer Gynt Hytta a dále do rekreační oblasti Mysuseter. Navečer si můžeme dokoupit potraviny v městečku Otta.
6  Než dnes později odpoledne dosáhneme ramena fjordů, navštívíme v městečku Lom sloupový kostel a po výjezdu na nejvýše položenou norskou silnici Sognefjellveien s výhledy na štíty v NP Jotunheimen se vydáme na přibližně 4hodinovou túru v krajině vymodelované ustupujícím ledovcem. Kolem nejzazšího ramene dlouhého fjordu Sognefjorden přijedeme večer na ubytování.      
7  Po snídani odjedeme na trajekt přes fjord a dále do městečka Řvre Ĺrdal. Odsud se vydáme vstříc jednomu z nejvyšších norských vodopádů Vettifossen. Opět se tak budeme pohybovat na okraji NP Jotunheimen. Doba túry je asi 6-7 hodin – cca 13.5 km. K večeru návrat na místo ubytování. 
8  Brzy ráno odjezd, přesun na letiště Gardermoen a navečer odlet do Prahy. Pozn.: Sled jednotlivých dní výše uvedeného programu může průvodce změnit, například na základě předpovědi počasí, vzhledem ke dni v týdnu, a z toho vyplývající otevírací doby obchodů, nebo podle předpokládaného počtu turistů v navštívených místech.

Typ dopravy: letecky

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.