MORAVSKÉ UNESCO PAMÁTKY s Olgou Žákovou

Popis
ROZKVETLÉ JARO V KRÁSNÝCH MORAVSKÝCH MĚSTECH, VYNIKAJÍCÍ PRŮVODKYNĚ
Premiéru zájezdu po našich UNESCO památkách jsme uskutečnili v červenci roku 2020, kdy jsme se zaměřili na jejich českou část. Zájezd s  jednou z našich nejlepších a také nejoblíbenějších průvodkyň, paní Olgou Žákovou, byl velmi úspěšný, proto navazujeme cestou po převážně moravských krajích. K  velkým koníčkům této průvodkyně patří česká i evropská historie  a místa, kam často doprovází zahraniční turisty, perfektně zná. 
Chcete-li se tedy dozvědět spoustu souvislostí, zajímavostí a navštívit místa, která se díky své jedinečnosti dostala na seznam UNESCO , vydejte se začátkem května společně s Olgou Žákovou na poznávací 4denní zájezd. Cestovat budete pohodlným mikrobusem, ubytování s polopenzí je zajištěno v kvalitních hotelech.
Většina hodnotných vstupů je zahrnuta do ceny zájezdu! Kvalitní ubytování na atraktivních místech.
Ubytování

Typ

hotel

Strava

Strava

polopenze

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

08.05.2021 - 11.05.2021

12 500 Kč Cena

Cena zahrnuje

dopravu mikrobusem z Prahy a zpět (možnost připojení 1. den v Pardubicích) parkovné a silniční poplatky 3x ubytování v 3-4* hotelu 3x snídaně 3x večeře vstupné do hřebčína v Kladrubech vstupné do zámku a divadla v Litomyšli vstupné do zámku a na věž v Kroměříži vstupné do zámku, skleníku a minaretu v Lednici vstupné do vily Tugendhat průvodce cestovní pojištění D5S včetně storna do 5 000 Kč

Cena nezahrnuje

další stravu další výše neuvedené služby

Doplňující informace o ceně

děti a mládež do 25 let - nelze sčítat s dalšími slevami osoby starší 65 let - nelze sčítat s dalšími slevami Klienti nad 60 let nástup v Pardubicích, bez programu v Kladrubech

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Ranní odjezd z Prahy. Kulturní krajina pro chov koní v Kladrubech byla na seznam památek UNESCO zapsána teprve nedávno – v roce 2019. My si prohlédneme hřebčín (vstupné v ceně), který po staletí slouží k chovu tzv. starokladrubských běloušů. Představují celosvětově unikátní podobu barokního koně, který se nevyskytuje v žádném dalším hřebčíně světa. Poté se cestující z východních částí ČR mohou připojit k zájezdu v Pardubicích na nádraží. Naší další zastávkou bude rodiště slavného hudebního skladatele Bedřicha Smetany. Narodil se přímo na zámku v Litomyšli (vstupné do reprezentačních sálů a divadla je v ceně). Světově výjimečný význam byl renesančnímu zámku z druhé poloviny 16. století přiznán v roce 1999. Je významným dokladem arkádového zámku italského typu. Přes úpravy interiéru, především na konci 18. století, si stále uchoval téměř nedotčený vzhled z dob renesance, včetně unikátní sgrafitové výzdoby fasád a štítů. Dochovaly se také mnohé hospodářské budovy a zámecká zahrada. Na ubytování se přesuneme do nádherné moravské metropole – Olomouce. Ubytování v centru přímo vybízí k podvečerní procházce Bezručovými sady, podél Mlýnského potoka a pod rozsáhlými hradbami starého města. Ubytování v hotelu s polopenzí na 2 noci.
2 Po snídani se vydáme do tzv. hanáckých Atén – Kroměříže. Významným majetkem olomouckých biskupů se původně tržní osada stala ve 12. stolení a následně byla povýšena na město. Díky historickým zahradám a Arcibiskupskému zámku byla Kroměříž zapsána na seznam UNESCO v roce 1998. Interiéry zámku jsou bohatě zdobeny a vybaveny množstvím původního dobového zařízení. Takzvaná Podzámecká zahrada byla v 19. století proměněna na stylový krajinářský park o rozloze 64 hektarů. Vstup do historických sálů, věže a zahrady v ceně. Později odpoledne a navečer se budeme věnovat prohlídce Olomouce. Jako UNESCO památka je od roku 2000 chráněn Sloup Nejsvětější Trojice. Budování morových sloupů odstartoval Tridentský koncil, který tak dal období baroka jeden z výrazných rysů. Vzorem byl sloup na Piazza Santa Maria Maggiore v Římě, vztyčený roku 1614. Dobou svého vzniku v letech 1716-1754 patří olomoucký monument až k posledním příkladům této módní vlny. Ale svou výtvarnou koncepcí, bohatstvím figurální výzdoby a konečně i rozměry a výškou (35 m) se od všech podobných památek výrazně odlišuje. Sloup se po svém dokončení stal pro obyvatele města zdrojem nesmírné hrdosti, protože všichni, kdo se na jeho stavbě podíleli, byli občany Olomouce. Jeho vysvěcení 9. září se osobně účastnil tehdejší první pár monarchie, císařovna Marie Terezie se svým manželem Františkem I. Štěpánem Lotrinským. Prohlédneme si historické jádro, které je chráněno jako městská památková rezervace, po pražské druhá nejvýznamnější v Česku. 
3 Po snídani zamíříme na jižní Moravu. Historie Lednicko-valtického areálu (pod UNESCO od roku 1996) se začala psát ve 12. století, kdy tu rod ze Seefeldu vybudoval mohutný pomezní hrad, v jehož podhradí vzniklo město Valtice. Prohlédneme si lednický zámek, zámecký skleník a minaret (vstupné v ceně). Současnou podobu dala zámku novogotická přestavba ve stylu tudorské gotiky z let 1846-1858, jejímž autorem byl Jiří Wingelmüller. Část barokního zdiva sice zůstala zachována, ale nový vzhled fasády byl doplněn o řadu přístaveb a nových prvků, jako jsou cimbuří, balkony, arkýře, komíny a věžičky. Romantický novogotický vzhled získaly také interiéry s vynikajícími ukázkami bohaté řezbářské výzdoby. Na území areálu se nachází řada drobných staveb v romantickém stylu (Skleník, Lovecký zámeček, Minaret, Apollonův chrám, Rybniční zámeček, Nový dvůr, Chrám Tří Grácií, Janův hrad, Obelisk a Rendez-vous). Dnešní ubytování s polopenzí je zajištěno v jedné z nich, v krásném prostředí Hraničního zámečku. V případě dostatečného zájmu zajistíme řízenou degustaci moravských vín za příplatek.
4 Ráno se vydáme do Brna. Z centra města se projdeme na hrad Špilberk, odkud je pěkný panoramatický výhled na celé město a okolí. Po obědě navštívíme brněnský architektonický skvost – Vilu Tugendhat (vstupné v ceně).  Nejvýznamnější evropská stavba architekta Ludwiga Miese van der Rohe byla na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO zapsána v roce 2001. Byla postavena v letech 1929-1930 pro manžele Tugendhatovy v Brně – Černých Polích. Projektováním domu byl pověřen jeden z nejvýznamnějších evropských architektů té doby Ludwig Mies van der Rohe. V roce 1938 manželé Tugendhatovi emigrovali do švýcarského St. Gallen. Během války byl dům zabaven gestapem a při osvobozování Brna byl poničen. Provedené opravy a nevhodné úpravy se architektonické podstaty stavby naštěstí nedotkly. Navečer odjezd do Prahy. Z Brna je dobré vlakové spojení do Pardubic a dále do různých směrů.

Typ dopravy: mikrobusem

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.