Na kole podél Mosely

Popis

Údolí německé řeky Mosely je krajinou vskutku poetickou. Poklidně se vinoucí řeka, nekonečné vinice táhnoucí se od zelených břehů do vysokých kopců, prastará města s typickými hrázděnými domy a bohatou vinařskou historií patrnou na každém kroku a opravdu nespočet romantických hradů, ruin i ruiniček, z jejichž hradeb pohled udiveně sklouzává do hloubek na říční meandry. A jakmile si dáte v některé ze zdejších vinoték po decince vyhlášeného ryzlinku, což je chvíle téměř až obřadná, a na jazyku dlouze poválíte proslulou chloubu moselských mistrů vinařů, možná v sobě objevíte doposud skrytého poetu i vy. Cyklostezka jako víno vás provede po tom nejhezčím, co zdejší půvabný kraj nabízí a spěchat při tomto putování nemá smysl. Už jen proto, že sedmičku výtečného rýnského lze pořídit za velmi rozumné ceny. Proč tedy během etap nespočinout trochu déle a v okouzlení nenapsat třeba pár veršů.

Doporučený typ kola: trekové, horské, silniční

Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.


Denně ujedeme průměrně 60 - 70 km po perfektně udržovaných cyklostezkách s nulovým převýšením, zájezd je tedy vhodný i pro rodiny s dětmi. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu.

Přeprava kol
Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný občanský průkaz.

Elektrokolo
Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Nicméně z důvodů hmotnostních limitů vleků určených pro přepravu kol jich můžeme vzít jen určité množství. Při volné kapacitě si službu přepravy elektrokola můžete přímo rezervovat v objednávce, či jí konzultujte s naší prodejnou zájezdů. Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.
Ubytování

Typ

Nocovat budeme 3x v kempech*** ve vlastních stanech a spacácích.

Strava

Strava

polopenze

Další informace

Během zájezdu je zajištěna polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze začne druhý den zájezdu večeří a skončí pátý den zájezdu studeným večeřovým balíčkem na cestu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality místní kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.

Termíny

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 3x kemp
  • polopenzi
  • degustaci vín
  • průvodce
  • pojištění léč. výloh
  • zákonné pojištění CK
  • pišingr

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 den 1. - 2.

Večerní odjezd z Brna, cesta přes Prahu a Plzeň na trojmezí Německa, Lucemburska a Francie do městečka Schengen. Odtud již na kolech vyrazíme po vinařské cyklostezce přes univerzitní město TRIER, jedno z nejstarších německých měst s četnými římskými památkami až do našeho prvního kempu ( ↑ 0 m ↔ 70 km )

3

Rozjedeme se skrz malebné vísky do historií dýchajícího města BERNKASTEL-KUES se středověkými uličkami, domy, vinárnami a také fotogenickým hradem Landshut s vyhlídkou na město a říční meandry. Večer nás čeká zlatý hřeb v podobě ochutnávky vymazlených moselských vín ( ↑ 0 m ↔ 65 km )

4

Etapa s výhledy na ruiny hradů Grevenburg a Metternich, kterou zakončíme v romantickém COCHEMU s prastarým říšským hradem, který lze individuálně navštívit  ( ↑ 0 m ↔ 68 km )

5 den 5. - 6.

Poslední vyjížďka, kterou se s krajinou vinohradů a hradů rozloučíme nás zavede do historického města na soutoku Mosely a Rýna,KOBLENZU ( ↑ 0 m ↔ 60-65 km ). Cesta přes Německo domů

Typ dopravy: autobusová

Nástupní místa: Brno, Plzeň, Praha.

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.