NOVINKA! Jarní ledovcový expres, horské vycházky a lázně

Popis

Vydejte se s námi na švýcarské koleje v nejpestřejší sezoně: v údolí už krajina krásně kvete, zatímco na horách stále leží sníh. Využijte výhodného termínu přes český státní svátek 8. května k velké vlakové výpravě Ledovcovým expresem v komfortu 1. třídy, k jarním vyhlídkovým vycházkám kolem kolejí i k rozmazlování v horských termálních lázních.

EXKLUZIVNÍ BONUS: komplet Ledovcový expres v 1. třídě včetně oběda, vyhlídková zubačka na třítisícovku Gornergrat.

Počet účastníků: 12 až 16

Program je vhodný pro turisty, kteří mají rádi železnice: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem. Vzhledem k přesunům Vám doporučujeme zabalit si co nejúspornější zavazadla, ideálně menší kufříky na kolečkách. Na cestu potřebujete pohodlné turistické oblečení do každého počasí a dobré boty do každého terénu. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě nebo další nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.

Ubytování

Název

v prověřených rodinných hotelech

Typ

3 - 4*

Strava

Strava

polopenze

Další informace

bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

07.05.2024 - 12.05.2024

54 900 Kč /os. ve dvoulůžkovém pokoji

Cena zahrnuje

  • veškerou dopravu ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu) - vlakový pas ve 2. třídě, cesta Ledovcovým expresem v 1. třídě, 5x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 3* v prověřených hotelech, 4x polopenzi (bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů), 1x obědčesky mluvícího průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění

 

Fakultativní příplatky

  • jednolůžkový pokoj za příplatek 12.900,- CZK za celý pobyt

Doplňující informace o ceně

  • děti v rodinném pokoji - od 6 let do 12 let: 50% sleva, od 12 do 16 let: 30% sleva

 

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1. Luzernské jezero a Tellovy legendy Po přistání nasedneme přímo na curyšském letišti na vlak a vydáme se k Luzernskému jezeru opředenému švýcarskými národními mýty a legendami o Wilhelmu Tellovi. Zastavíme se v malebném Luzernu u slavného dřevěného mostu, poplujeme parníkem a poté se nejstarší zubačkou Evropy vyvezeme na nádhernou horskou vyhlídku Rigi Kaltbad, kde přenocujeme. Na místě je možnost vycházek do blízkého okolí podle tipů průvodce nebo relaxu v horských lázních. Nocleh: wellness Rigi
2. Wellness a Heidi, děvčátko z hor Ráno od 8 do 10 hodin bývá wellness na Rigi s venkovním vyhřívaným bazénem tradičně vyhrazen pouze hotelovým hostům, neváhejte této exkluzivní možnosti využít. Podél hotelu šplhá na Rigi nejstarší ozubnicová železnice Evropy, před odjezdem do hor kantonu Graubünden si krátce můžete vyjet na vrchol Rigi Kulm. Odpoledne se vydáme na východ Švýcarska do kraje literární hrdinky Heidi, děvčátka z hor a budeme objevovat z vlaku či pěšky největší švýcarský kanton Graubünden, jehož dopravní páteří je světově obdivovaná úzkorozchodná Rhätská dráha. Nocleh: kanton Graubünden
3. Horská kolejová jízda a Svatý Mořic Třetí den si společně užijeme úžasné úzkokolejky Rhätské dráhy, za níž se do Švýcarska sjíždějí natěšení vláčkaři z celého světa. Vyjedeme bez ozubnice z údolí Rýna až do průsmyku Bernina (2 253 m n. m.) a pokud počasí dovolí, mrkneme se i pod průsmyk ke švýcarsko-italskému pomezí, kam vlak sestoupí bez pomoci zubačky během pár desítek minut od ledovců až k palmám. Zastavíme se i ve Svatém Mořici a obhlédneme luxus legendárního alpského střediska, jehož symbolem je zářící slunce. Projedeme se také moderním vlakem po památeční Albulské železnici ze seznamu UNESCO. Nocleh: kanton Graubünden
4. Ledovcový expres v 1. třídě i s obědem Velký vlakový den! Vydáme se legendárním Ledovcovým expresem na epickou železniční pouť napříč Švýcarskem horskými úzkokolejkami. Kompletní trasa světoznámého panoramatického vlaku je dlouhá 291 kilometrů, vede přes 291 mostů a 91 tunelů. Jako bonus máte u nás v ceně zájezdu cestu v 1. třídě včetně oběda servírovaného na palubě přímo na Vaše místo. Na závěr dne se ubytujeme ve velehorském kantonu Wallis, který oplývá čtyřmi desítkami čtyřtisícových vrcholů včetně ikonického Matterhornu. Program večera bude volný. Nocleh: kanton Wallis
5. Velehorský Zermatt a vyhlídka na Matterhorn Do Zermattu jezdí odpočívat nejslavnější osobnosti světa. A dobře vědí proč. Je to - na rozdíl od Svatého Mořice či Davosu - diskrétní kout Alp. A pak je tu přece Matterhorn! Vyjedeme si zubačkou do hor nad Zermattem, konkrétně na třítisícovou ledovcovou vyhlídku Gornergrat (u nás samozřejmě v ceně zájezdu) přímo naproti Matterhornu. Odpoledne si můžete v centru Zermattu dát místní horské dobroty podle tipů průvodce nebo třeba zajít do alpinistického muzea, které detailně dokumentuje drsné dějiny dobývání Matterhornu. Nocleh: kanton Wallis
6. Legendární švýcarské dobroty a odlet Podle počasí a nálady můžeme dopoledne v údolí pod velehorami ještě zkusit vyšlápnout na jarní horskou vycházku. Každopádně kolem poledne už vyrazíme na cestu k curyšskému letišti. Před odletem se určitě zastavíme na nákupy populárních švýcarských gastronomických suvenýrů - čokolády, sýrů, nebo třeba vína a dalších dobrot. Náš průvodce vám s radostí poradí s výběrem těch nejlepších chutí. V podvečer pak odletíme z Curychu domů.

Typ dopravy: individuální

Doporučujeme letecky: vyzvedneme Vás na letišti v Curychu, letenky pro vás zajistíme. Aktuální cena zpáteční letenky Praha - Curych v době vypsání zájezdu od 9.900,- CZK (s blížícím se datem odletu cena zpravidla roste), letět je možné též z Vídně. Odlet z Prahy je kolem 10. - 11. hodiny, přílet zpět do Prahy kolem 18. - 19. hodiny.

Varianta automobil: Ve Švýcarsku Vám rádi zajistíme parkování. Setkání se skupinou a průvodcem podle dohody na místě. V případě příjezdu autem o den dříve Vám můžeme objednat nocleh se snídaní (doplatek na vyžádání zašleme).

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.