NOVINKA! Ženeva, hodinky, sýry a čokoláda

Popis

Vydejte se s námi na začátku podzimních dnů na Ženevské jezero, do nejzápadnějšího koutu Švýcarska, proslulého nejen samotnou Ženevou, ale také spoustou dalších lákadel jako jsou legendární švýcarské hodinky, sýry, čokolády a samozřejmě vlaky.

Program je vhodný pro turisty, kteří mají rádi železnice: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem. Vzhledem k přesunům Vám doporučujeme zabalit si co nejúspornější zavazadla, ideálně menší kufříky na kolečkách. Na cestu potřebujete pohodlné turistické oblečení do každého počasí a dobré boty do terénu. Na večeři se hodí pohodlné lehce elegantní oblečení. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě nebo další nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.

  • V případě zájmu možno pobyt prodloužit (program individuální).
Ubytování

Název

prověřené rodinné hotely

Typ

hotel 4-5*

Strava

Strava

polopenze

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

03.10.2024 - 06.10.2024

29 900 Kč

Cena zahrnuje

veškerou dopravu ve Švýcarsku dle programu3x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 3* - 4* v prověřených hotelech, polopenzi (bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů), česky mluvícího průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění

Fakultativní příplatky

Děti v rodinném pokoji - od 6 let do 12 let: 50% sleva, od 12 do 16 let: 30% sleva; jednolůžkový pokoj za příplatek 6.900,- CZK za celý pobyt

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Přílet a ochutnávka Ženevy Po příletu na ženevské letiště Cointrin nasedneme do vlaku a dojedeme během pár minut do města, které je sídlem spousty světových organizací, jako je například Světová zdravotnická organizace či Mezinárodní Červený kříž, který zde byl v 19. století založen a jehož symbolem se stala švýcarská vlajka v reverzních barvách. Nahlédneme do historického centra Ženevy s katedrálou a prohlédneme si - podle letového řádu a počasí - případně také další zajímavosti mezinárodního města.
2 Hodinky a Lausanne Dopoledne se vydáme do bohémské ženevské čtvrti Carouge a prohlédneme si muzeum luxusních hodinek Patek Philippe. Poté se přesuneme do Lausanne, kde sídlí Mezinárodní olympijský výbor a desítky světových sportovních federací. Pýchou města je vedle historického centra na kopci, dostupného jediným švýcarským metrem, také velkolepé Olympijské muzeum v pobřežní čtvrti Ouchy. Objevíte tam sochu i tretru Emila Zátopka?
3 Sýry, čokoláda a vlaky Tento den věnujeme nádherné vlakové exkurzi do vysočiny nad Ženevským jezerem, kde se rodí proslulé švýcarské lahůdky: sýry značky Gruyere a čokolády značky Cailler. Nahlédneme do obou fabrik, okoštujeme místní chutě a jako bonus si prohlédneme středověký hrad Gruyere a bizarní muzeum výstředního švýcarského umělce Hanse Rudiho Gigera, oscarového tvůrce filmového Vetřelce.
4 Montreux, Queen a odlet Na závěr našeho putování švýcarskou riviérou si prohlédneme noblesní středisko Montreux, které si oblíbila Sissi i kapela Queen - její frontman Freddie Mercury zde žil a na nábřeží má sochu od české umělkyně Ireny Sedlecké. V místním casinu můžeme navštívit někdejší nahrávací studio kapely a zbyde-li čas, zastavíme se i na vodním hradě Chillon kousek za Montreux. Odpoledne vyrazíme na letiště a domů.

Typ dopravy: individuální

Doporučujeme letecky: vyzvedneme Vás na letišti v Ženevě, letenky pro vás zajistíme. Aktuální cena zpáteční letenky Praha - Ženeva v době vypsání zájezdu od 6.900,- CZK (s blížícím se datem odletu cena zpravidla roste), letět je možné též z Vídně. Odlet z Prahy je kolem 13. - 14. hodiny, přílet zpět do Prahy kolem 15. - 16. hodiny.

Varianta automobil: Ve Švýcarsku Vám rádi zajistíme parkování. Setkání se skupinou a průvodcem podle dohody na místě. V případě příjezdu autem o den dříve Vám můžeme zajistit nocleh se snídaní (doplatek na vyžádání zašleme).

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.