Popis

Pyreneje jsou velehory nacházející se mezi Španělskem a Francií. Vypravte se také vy poznat jejich osobité kouzlo. Prochodíte oblast knížectví Andorra, přírodní horskou rezervaci Cadí Moixeró i vysokohrské údolí Vall de Núria.
Druhá část zájezdu vás pak zavede ke Středozemnímu moři na Cap de Creus – nejvýchodnější bod Pyrenejského poloostrova a do míst, kde tvořil významný katalánský malíř Salvador Dalí. Lepší kombinaci turistiky, velehor, moře a kultury nenajdete?

Na co se můžete těšit:

 • neokoukané vysokohorské scenérie Pyrenejí
 • každý den túra v trochu jiných horách
 • po příjemné únavě z hor relax u moře
 • kousek věhlasného umělce Salvadora Dalího
 • degustaci výborných vín
Ubytování

Typ

hotel 3*/4*

Vybavení pokoje

standardní dvoulůžkové pokoje

Strava

Strava

polopenze

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

19.09.2021 - 26.09.2021

3 500 Kč Příplatek za samostatný pokoj
26 990 Kč Dospělá osoba ve dvoulůžkovém pokoji
26 990 Kč Senior 55+ ve dvoulůžkovém pokoji

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha – Barcelona – Praha
 • 7 nocí ve 3*/4* hotelech
 • polopenze
 • transfery dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu

Cena nezahrnuje

 • případné fakultativní výlety a vstupy
 • zubačku ve Vall de Nuria
 • cestovní pojištění
 • povinnou pobytovou taxu ve Španělsku 0,50 EUR/noc/os. Taxa je splatná na místě. 

Fakultativní příplatky

 • příplatek 3 500 Kč za jednolůžkový pokoj 

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ Odlet z Prahy do Barcelony. Přejezd do horského státu Andorra, ubytování.
2 etapa č. 1: ANDORRA - PIC MONTMALÚS 2 782 m. n. m. = 10 km stupeň obtížnosti: obtížnější trasa (srovnatelná s výstupem na Snežku) Trek s cílem vychutnat si krásu velehor v oblasti Andorry. Po dosažení sedla Montmalús 2 767 m. n. m. se nám otevřou výhledy na horské štíty, údolí s jezery a pasoucí se stáda divokých koní. V případě dobrého počasí vystoupáme i na samotný vrchol Pic Montmalús (2 782 m. n. m.). Jedná se o náročnější výstup z parkoviště GrauRoig, který si ale můžete zkrátit a vychutnat si tuto pyrenejskou idylu v klidu po svém. Ubytování v Andoře.
3 etapa č. 2: SKALNATÉ SEVERNÍ STĚNY POHOŘÍ CADÍ MOIXERÓ = 9 km stupeň obtížnosti: pohodová a technicky nenáročná etapa Již při přejezdu z Andorry do Španělska se nám představí nádherné severní stěny Cadí Moixeró. Je to pohled, který se musí zažít. Jakmile spatříte tuto horskou scenérii, budete se jí chtít dotknout. A to se vám při odpoledním pohodovém výstupu z vesničky Estany pod severní stěny Cadí Moixeró splní. Ubytování La Molina.
4 etapa č. 3: VALL DE NÚRIA - PIC NOUFONTS 2 861 m. n. m. = 10 km stupeň obtížnosti: obtížnější trasa (srovnatelná s výstupem na Snežku) Tato etapa je zajímavá již samotným výjezdem zubačkou do údolí Vall de Núria, které se nachází ve výšce 2 000 m. n. m. Odtud podnikneme výstup na horu Noufonts (2 861 m. n. m.). Jedná se o náročnější výstup, který se opět dá zkrátit a vychutnat ve svém tempu. Ubytování v Roses.
5 COSTA BRAVA A RELAX U MOŘE Tento den strávíme odpočinkem, koupáním a načerpáváním sil pro zbývající etapy. Ubytování v Roses.
6 etapa č. 4: HORSKÝ KLÁŠTER SANT PERE DE RODES = 10 km stupeň obtížnosti: pohodová a technicky nenáročná etapa Dnešní etapa nás zavede k horskému klášteru Sant Pere de Rodes, odkud se nám naskytnou nádherné výhledy na vyprahlé hory a Středozemní moře. Po sestupu na pobřeží zakončíme den degustací vín a delikates z oblasti Empordà. Ubytování v Roses.
7 etapa č. 5: CAP DE CREUS A SALVADOR DALÍ = 14 km stupeň obtížnosti: lehce náročnější, ale technicky nenáročná etapa Pobřežní městečko Cadaqués a vesnička Port Lligat jsou nerozlučně spjaty s legendárním malířem Salvadorem Dalím. My se vydáme po jeho stopách a obě místa si prohlédneme. Poté vyrazíme až na samotný Cap de Creus, který je nejvýchodnějším cípem Pyrenejského poloostrova a uděláme tak důstojnou tečku za naším putováním. Ubytování v Roses.
8 ODLET Transfer na letiště v Barceloně a odlet do Prahy.

Typ dopravy: letecky

Praha – Barcelona – Praha včetně všech poplatků

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.