Pěší turistika na Madeiře

Popis
Ostrov Madeira, kde panuje celoročně velmi příznivé počasí, je populární destinací i pro pěší turistiku. Projděte si s naším zkušeným průvodcem Madeiru křížem krážem a poznejte tento ostrov z jiného pohledu.
Čekají vás strmé skály a horské masivy, které pokrývá divoká a nespoutaná vegetace. Hluboké vavřínové a eukalyptové lesy, či romantické hortenzie kontrastující s krásou okolní zeleně. Nesmíme zapomenout ani na bizarní útesy, které jsou bez ustání bičovány dravými vlnami Atlantiku. Jako perly jsou pak v této neskutečné kráse rozesety malebné vesničky a městečka, které spojují typické zavlažovací kanály – levády.
Ubytování

Typ

hotel 3*

Strava

Strava

polopenze

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

17.05.2021 - 24.05.2021

3 290 Kč Příplatek za samostatný pokoj
24 380 Kč Dítě od 2 do 12,99 let ve dvoulůžkovém pokoji
31 080 Kč Dospělá osoba ve dvoulůžkovém pokoji
31 080 Kč Senior 55+ ve dvoulůžkovém pokoji

24.05.2021 - 31.05.2021

3 290 Kč Příplatek za samostatný pokoj
24 380 Kč Dítě od 2 do 12,99 let ve dvoulůžkovém pokoji
31 080 Kč Dospělá osoba ve dvoulůžkovém pokoji
31 080 Kč Senior 55+ ve dvoulůžkovém pokoji

20.09.2021 - 27.09.2021

3 290 Kč Příplatek za samostatný pokoj
24 380 Kč Dítě od 2 do 12,99 let ve dvoulůžkovém pokoji
31 080 Kč Dospělá osoba ve dvoulůžkovém pokoji
31 080 Kč Senior 55+ ve dvoulůžkovém pokoji

27.09.2021 - 04.10.2021

3 290 Kč Příplatek za samostatný pokoj
24 380 Kč Dítě od 2 do 12,99 let ve dvoulůžkovém pokoji
31 080 Kč Dospělá osoba ve dvoulůžkovém pokoji
31 080 Kč Senior 55+ ve dvoulůžkovém pokoji

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 1. den – PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ Odlet z Prahy, přílet na letiště Funchal, transfer do hotelu a ubytování. 
2 2. den – Trek č. 1: RIBEIRO FRIO - PORTELA Výchozí bod: Ribeiro Frio Cílový bod: Portela Stupeň obtížnosti: příjemná turistika pro všechny (úzká cesta podél levády) Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 11 km Po snídani úvodní schůzka s průvodcem a sdělení bližších informací k programu celého zájezdu. Začátek treku započnete návštěvou pstruží farmy v Ribeiro Frio a poté se vydáte na cestu kolem levády do vesnice Portela. Levády jsou unikátní systém zavlažovacích kanálů, který zpravidla svádí vodu z hor na terasovitá políčka na pobřeží. Tato cesta vás povede krajinou třetihorních lesů Laurissilva po úbočí zelených hor s výhledy na severní pobřeží až do vesnice Portela. Příjemná pohodová trasa pro všechny.
3 3. den – Trek č. 2: PONTA DE SAO LOURENÇO Výchozí bod: Ponta de Sao Lourenço Cílový bod: Ponta de Sao Lourenço Stupeň obtížnosti: středně těžká (trasa zčásti vede po nedávno vybudované cestě) Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 7,5 km Trekking překrásnou krajinou barevných útesů na nejvýchodnějším výběžku ostrova. Krásné vyhlídky, vlny Atlantiku, barevné skály a fotogenická místa. Tato túra je dokladem pestrosti madeirské krajiny, polopouštní charakter této oblasti má v sobě zvláštní kouzlo a je protikladem k všudypřítomné zeleni zbylé části ostrova. Za dobré viditelnosti můžete dohlédnout i na sousední ostrov Porto Santo. Při této túře přejdete nejužší místo ostrova, odpočinete si v malé „oáze“ Casa da Sardinha a po skončení pěšího výletu se vykoupete na malé písčité pláži Prainha, oblíbené zejména místními.
4 4. den – Trek č. 3: PICOS Výchozí bod: Pico do Arieiro Cílový bod: Achada da Teixeira Stupeň obtížnosti: náročná (pro turisty bez závratí) Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 11 km Jednou z nejkrásnějších túr ostrova je bezesporu výstup na nejvyšší horu Pico Ruivo se startem na hoře Pico do Areiro. Trekking krajinou bizarních rozeklaných skal, neskutečných výhledů a přírodních scenérií. Pro milovníky horské turistiky nezapomenutelný zážitek. Cesta plná stoupání a klesání přes hřebeny i skrz tunely je hodnocena jako zlatý hřeb turisticky laděných programů.
5 5. den – Trek č. 4: BOCA DO RISCO Výchozí bod: Caniçalský tunel Cílový bod: Porto da Cruz Stupeň obtížnosti: náročná (pro zkušené turisty bez závratí) Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 11 km Po této staré cestě místní kdysi nosili vinné hrozny z vesnice Porto da Cruz do města Machico. Vy se vydáte cestou opačnou, nejdříve po levádě vedoucí mezi vesnickými domy, jejich políčky a zahradami, až na sedlo Boca do Risco, odkud se otevírají nádherné pohledy na severní pobřeží Atlantiku. Odsud už vás čeká mírně exponovaná, ale zábradlím zajištěná trasa po kraji útesů s fotogenickými vyhlídkami. Následuje cesta eukalyptovými lesy a příchod do vesnice Porto da Cruz, kde bude v případě příznivého počasí možnost koupání.
6 6. den – VOLNÝ DEN Volný den s možností fakultativních výletů – bližší nabídku Vám představí průvodce na místě.
7 7. den – Trek č. 5: ZÁPADNÍ OKRUH Během dnešního dne si odpočinete od pěší turistiky, ale malá procházka nesmí chybět. Ráno vyrazíte na horské sedlo Encumeada, kde můžete ochutnat vyhlášený míchaný alkoholický nápoj Poncha Poté následuje malá procházka (cca 30 min) po blízké levádě s krásnými pohledy na centrální masiv nejvyšších hor. Následně přejezd autobusem na náhorní plošinu Paúl da Serra a sjezd do Porto Moniz, kde si budete moci vychutnat koupání ve vyhlášených lávových bazéncích. Poté přesun přes vyhlídku Véu da Noiva do vesnice Sao Vicente a následně na jižní pobřeží. Poslední zastávkou bude jeden z nejvyšších útesů na světě, majestátní vyhlídka Cabo Girao (580 m. n. m.).
8 8. den - ODLET Snídaně, transfer na letiště Funchal a přílet do Prahy.

Typ dopravy: letecky

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.