POZNÁVÁNÍ, VYCHÁZKY A KOUPÁNÍ NA AZORECH

Popis

Přírodní krásy, které mnohým připomínají Nový Zéland nebo Havaj, ovšem pouze pět letových hodin z Prahy? Vydejte se s námi objevit Azory, lávové ostrovy uprostřed Atlantiku s celoročně příjemným klimatem, kam masový turismus ještě nedorazil! 

Navštívíme fotogenické kaldery a sopečná jezera, vykoupeme se v jedinečných přírodních termálních bazénech, ochutnáme vyhlášené místní speciality a budeme se procházet bujnou ostrovní vegetací, které v létě dominují mohutné hortenzie v plném květu. 

Připravili jsme pro vás letní zájezd s unikátní kombinací třech ostrovů Sao Miguel, Sao Jorge a Pico. Každý ostrov je jiný. Sao Miguelu, největšímu a nejnavštěvovanějšímu z celého souostroví, dominují nádherná sopečná jezera. Na Sao Jorge vám vyrazí dech skaliska padající strmě do oceánu. A ze Sao Jorge spatříte už v dáli jeden z nejdokonalejších vulkánů na světě Pico. Nejvyšší hora Portugalska leží na stejnojmenném ostrově, který si také prohlédneme. 

Pohodovou atmosféru Azorského souostroví si zpestříme několika 2- až 3hodinovými procházkami v přírodě. Letní měsíce nabízejí v průměru nejstálejší klima s příjemnými teplotami. Tlaková výše nad Azory a nevyzpytatelné ostrovní počasí si sice možná k některým našim plánům řeknou svoje, ale toto souostroví nám zaručeně ukáže, jaké krásy dokáže příroda uprostřed Atlantiku vytvořit.

 

1. den: Brzy ráno odlet z Prahy s přestupem na ostrov Sao Miguel. Odpoledne si prohlédneme západní stranu ostrova, které dominuje sopečný masiv Sete Cidades. Po cestě se zastavíme na vyhlídce Vista do Rei, která nabízí jeden z nejkrásnějších panoramatických výhledů na ostrově na dvě jezera, modré a zelené, v obrovském sopečném kráteru s obvodem až 12 kilometrů a stěnami vysokými až 300 metrů. Ubytování na 3 noci. 

2. den: V hornatém vnitrozemí ostrova nás čeká nádherně položené Ohnivé jezero Lagoa do Fogo, další přírodní skvost ostrova Sao Miguel. Od jezera sjedeme k termálním lázním Caldeira Velha, kde se budeme moci vykoupat mezi stromovými kapraděmi, které bychom čekali spíše na jiném kontinentu. Na Azorech najdeme také jediné čajové plantáže v Evropě, mezi kterými se můžeme projít a také samozřejmě ochutnat místní produkci. Večeře v ceně.

3. den: Zamíříme do Furnasu na břehu stejnojmenného sopečného jezera, lázeňského městečka proslulého fumarolami, horkými prameny a typickým pokrmem cozido, který se připravuje v hrnci zakopaném do země, který je ohřívaný vulkanickou párou. Ve městě se také nachází nejhezčí botanická zahrada na ostrově Terra Nostra, kde si budeme moci nejen prohlédnout ukázky místní vegetace, ale také se vykoupat v termálních lázních. Večeře v ceně.

4. den: Zastavíme se také v historickém centru největšího města ostrova Ponta Delgada. Na předměstí Ponta Delgady nahlédneme do skleníků, kde se pěstuje ananas, kdysi výnosný produkt místního zemědělství a jeden ze symbolů ostrova. Odpoledne se přesuneme letecky na ostrov Sao Jorge. Ty nejlepší sýry z celého Portugalska pocházejí právě odsud. Místní produkci samozřejmě ochutnáme a prohlédneme si, jak se zdejší proslulé sýry vyrábějí. Večeře v ceně.

5. den: Celý den věnujeme poznávání ostrova Sao Jorge s jeho strmými skalisky a fajãs, neboli rovinatými výběžky pod útesy, které jako vyplazené jazyky vystupují do oceánu. Více než polovina plochy ostrova leží ve výšce nad 300 m n. m. a kopce jsou zarostlé bujnou vegetací. Čekají nás výhledy na útesy a také na vulkán Pico, který leží na vedlejším ostrově. Ty nejlepší pohledy nás čekají při pěší turistice. Večer se přesuneme trajektem na sousední ostrov Pico. Ubytování na 2 noci.

6. den: Za příznivého počasí si užijeme výhledů na nejvyšší horu Portugalska, sopku Pico (2 351 m n. m.), z různých perspektiv, a to například od jezera Lagoa do Capitao. Ostrov dříve těžil zejména z lovu velryb, připomínku těchto dávných časů nalezneme např. v Sao Roque, kde lze navštívit expozici velrybářství. Dnes je však Pico v tomto ohledu především ideálním výchozím místem pro plavby za pozorováním velryb a delfínů. Pro zájemce se nabízí přibližně 3hodinová výprava na moře. Večeře v ceně.

7. den: Nejlepší víno z Azor pochází právě z ostrova Pico, samozřejmě ho také ochutnáme. Projdeme se kolem proslulých vinohradů (UNESCO), které jsou obehnané zídkami z lávového kamene. Během dne se letecky přesuneme zpět na ostrov Sao Miguel a užijeme si ještě poslední večer v Ponta Delgadě.

8. den: Odlet ze Sao Miguelu přes Lisabon zpět do Prahy.

Ubytování

Název

Hotel, motel

Vybavení pokoje

Jelikož zajišťujeme ubytování na zájezdech tak, aby co nejlépe vyhovovalo charakteru zájezdu umístěním v přírodě nebo ve městech a přijatelným vybavením pokojů za příznivou cenu, může být v některých zájezdech ubytování více kategorií. V popisu ceny zájezdu a zde je uveden typ ubytování, který je v zájezdu nejčastěji používán. Níže uvedený popis vystihuje přibližnou charakteristiku ubytovací kategorie. Rozměry, vybavení a další náležitosti se mohou místně lišit.

Ikony / Ikona Ubytování Apartmány a motely Pro zájezdy z cyklu Svět s průvodci Periscope používáme dvoulůžkové pokoje se sociálním příslušenstvím (koupelna, WC). 

 Z valné většiny jde o střední kategorii ubytování ve 2 až 3 hvězdičkových hotelech nebo motelech.

Strava

Strava

polopenze 7x snídaně a 4x večeře

Termíny

Cena zahrnuje

 • letenky Praha – Ponta Delgada (s přestupem) a zpět a 2 přelety mezi ostrovy vč. letištních tax
 • trajekt mezi ostrovy Sao Jorge a Pico
 • dopravu mikrobusem nebo minivany dle programu 
 • 7x ubytování v hotelech nebo apartmánech (2lůžkové pokoje s WC a sprchou, někde mohou v rámci apartmánu sdílet 2 pokoje společné zázemí)
 • 7x snídaně 
 • 4x večeře 
 • průvodce
 • cestovní pojištění UNIQA K7S včetně pojištění storna a pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

 • výlet za pozorováním velryb a delfínů na ostrově Pico (cca 60 EUR)
 • vstupné (cca 50 EUR)
 • spropitné řidičům 
 • a další výše neuvedené služby

Fakultativní příplatky

 • 1lůžkový pokoj: 8 000 Kč
 • nocleh před odjezdem 1lůžkový pokoj (1 lůžkový pokoj v hotelu Holiday Inn Praha u letiště): 2 400 Kč
 • nocleh před odjezdem 2lůžkový pokoj (2 lůžkový pokoj v hotelu Holiday Inn Praha u letiště (cena za pokoj)): 2 700 Kč
 • parkování na letišti (parkování na 1 týden u hotelu Holiday Inn Praha): 750 Kč

Doplňující informace o ceně

SLEVY:

Je-li v tabulce termínů zájezdů uvedena cena červeně, jedná se o zlevněnou cenu, která je platná do data uvedeného v poznámce tabulky, nebo do vyprodání kapacity zájezdu.

 • 2.5 % - děti a mládež do 25 let - nelze sčítat s dalšími slevami
 • 2.5 % - osoby starší 65 let - nelze sčítat s dalšími slevami

POZNÁMKY:

 • Tento zájezd je vhodný i pro osoby s omezenou schopností pohybu, pokud ovšem omezení není takového rozsahu, aby činilo potíže s chůzí při lehké turistice a při procházkách v přírodě.   

 • Pořadatelem zájezdu je cestovní kancelář Periscope svět s.r.o. (IČ 08503133)
Itinerář

Typ dopravy: letecky

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.