Přírodní Království Dánsko, Švédsko, Norsko

Popis
TERMÍNU OD 4. 6. 2021 SE ÚČASTNÍ CESTOVATEL JIŘÍ KOLBABA.  Poznávání Skandinávie můžete začít anebo prohloubit na poznávacím zájezdu v době nejkrásnějšího ročního období : v první polovině června je příroda v plném rozpuku, světlo je dlouho do noci, teploty jsou příznivé pro cestování i pohyb venku.  V Dánsku poznáte moderní metropoli Kodaň , příjemné historické město Roskilde a renesanční zámek Frederiksborg. Švédsko v jeho jihozápadní části nabízí moderní architekturu v Malm ö, zajímavé skalnaté pobřeží s malebnými mořskými zálivy a průlivy a zelenou krajinu lesů a polí posetou barevnými domky. Norská metropole Oslo je rozložena mezi fjordem a divokou přírodou za městem. V  posledních 20 letech se soustředila na skloubení potřeb moderní metropole a kvalitního života jejích obyvatel a turistů. Určitě stojí za návštěvu.  Ubytování volíme pokud možno mimo města na dosah přírody, což umožní večerní nebo ranní procházky. V ceně je 3x polopenze, vstup do 2 muzeí a plavba lodí po Oslofjordu z poloostrova Bygdřy do centra Oslo.
Ubytování

Typ

hotel

Strava

Strava

polopenze

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

04.06.2021 - 10.06.2021

26 290 Kč Cena

Cena zahrnuje

dopravu autobusem letenku Oslo - Praha (podle letového řádu je možná i s přestupem) vč. letištních tax ve výši 3 000 Kč mezinárodní trajekt a poplatek za průjezd mostu 6x ubytování ve 3* hotelech (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím) 6x snídaně, 3x večeře vstupné do Vikinského muzea v Roskilde vstupné do Muzea lodi Fram v Oslo plavba po Oslofjordu z poloostrova Bygdřy do centra Oslo průvodce cestovní pojištění UNIQA K6S (mj. na stornopoplatky, léčebné výlohy a to vč. onemocnění Covid-19 před i na zájezdu)

Cena nezahrnuje

vstupné cca 200 DKK, 300 NOK a 300 SEK (celkem ekv. 100 EUR) další výše neuvedené služby

Doplňující informace o ceně

děti a mládež do 25 let - nelze sčítat s dalšími slevami osoby starší 65 let - nelze sčítat s dalšími slevami

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 V noci svoz z Brna (za příplatek). Ráno odjezd z Prahy. Pojedeme okolo německých Drážďan a Berlína do přístavu Rostock. Odpoledne přeplujeme trajektem přes Baltské moře do přístavu Gedser. Pokračujeme na letiště Kastrup u Kodaně, kam přiletí ti, kdo si za letenku připlatili. Odjezd na ubytování.
2  S historií Dánska se seznámíme během cesty po ostrově Sjćlland. Nejprve navštívíme starodávné město Roskilde, kde se nachází katedrála s hroby 37 králů. Na břehu moře leží pěkné muzeum Vikingů a jejich lodí (vstupné v ceně). Poté navštívíme nejkrásnější dánský zámek Frederiksborg Slot postavený ve stylu holandské renesance na třech ostrovech jezera Slotsř, obklopený nádhernými zahradami. Ubytování a večeře.
3  Prohlídku hlavního města Dánska Kodaně začneme u zábavního parku Tivoli a na hlavní pěší zóně Strřget. V poledne zhlédneme výměnu stráží u královského paláce Amalienborg. Z idylického přístavu Nyhavn, kde žil Hans Christian Andersen, pak poplujeme po městských kanálech kolem paláce Christiansborg a moderní stavby kodaňské Opery až k symbolu města – Malé mořské víle. Individuální volno můžete využít např. k vyhlídce na město ze spirálovité věže kostela sv. Spasitele nebo k prohlídce dalších velmi moderních staveb, které v Kodani rostou jako houby po dešti. Na ubytování do Švédska dojedeme po unikátním mostu překlenujícím Řresundskou úžinu – most Řresundsbro (v kombinaci s tunelem a s umělým ostrovem měří 18 km). Zde si ještě prohlédneme moderní architekturu města Malmö. Spatříme nejvyšší stavbu Skandinávie– mrakodrap „Turning torso“.
4  Po snídani pokračujeme do druhého největšího švédského města Göteborg. Zajdeme na náměstí Gustav Adolfs Torg, procházkou podél kanálu Stora Hamn kanal se dostaneme až ke katedrále Gustavi Domkyrka. Uvidíme též moderní budovy Admirality a Opery. Odpoledne nás čeká projížďka silnicí přes skalnaté tzv. šérové pobřeží. Přes ostrov Orust pak přijedeme do malebného rybářského městečka Fjallbacka. Krátkou procházkou vystoupáme na vyhlídku Vetterberget, odkud je krásný pohled na skalnaté ostrůvky i město. V závěru dne si prohlédneme skalní kresby z doby bronzové u městečka Tanum (UNESCO). Do Norska se dostaneme po mostě Svinesundbro, který se klene přes fjord Iddefjorden. Ubytování a  večeře. 
5 Na břehu Iddefjordu leží malebné městečko Halden. Majestátně umístěna nad městem se tyčí největší a nejmocnější norská pohraniční pevnost Fredriksten.  Nabízí fantastický výhled na město a fjord a daleko do někdejšího nepřátelského území. Po ranní procházce Haldenem zamíříme na sever. Prohlídku poklidné norské metropole Oslo zahájíme na poloostrově muzeí Bygdřy. Zde našla svůj trvalý domov polární loď Fram (vstupné v ceně), na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Můžeme si prohlédnout vor Kon-Tiki i papyrovou loď Ra II Thora Heyerdahla. Do centra města ke známé cihlové budově radnice doplujeme lodičkou (plavba v ceně). Pěší zónou Karl Johans Gate, kolem které jsou rozesety hlavní budovy města, půjdeme k nové dominantě Osla – k budově Opery ležící přímo na břehu fjordu. Odjezd na ubytování do krásného hostorického hotelu v přírodním prostředí na vrchu Holmenkollen, na dosah bujně zelené norské přírody (1-2 noci, vzdálenost od Osla podle letového řádu 7. dne). 
6 Na Holmenkollenu se nachází nový skokanský můstek postavený pro MS v lyžování 2011. Z vrcholu¨můstku je krásný výhled na město. Pak se projdeme v parku Frogner. Zde se setkáme se symbolem města – Sinnataggen (v překl. „Vztekající se chlapeček“), fontánou, monolitem a dalšími z 212 soch Gustava Vigelanda, nejznámějšího norského sochaře. Odjezd na ubytování a večeři opět mimo město.
7 Podle letového řádu výlet v přírodě a odlet do Prahy. Podle letového řádu r. 2021 je možný let i s přestupem.

Typ dopravy: letecky

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.