Přírodní krásy a památky Malajsie + Singapur

Popis

Zájezd do Malajsie, země, která zaujme svoji vyspělostí a též přívětivostí k turistům, svou krásnou exotickou přírodou a třpytivým mořem. Na zájezdu budete moci obdivovat krásné chrámy a svatyně, města s koloniální architekturou i moderními stavbami, přírodní zajímavosti, jako krajinu a čajové plantáže pohoří Cameron Highlands či tropickou vegetaci ostrova Langkawi. Na začátku i na konci zájezdu navštívíte dvě asijské metropole Kuala Lumpur a Singapur, kde se prolíná supermoderní architektura s tradičními čínskými, indickými i jinými vlivy.

Ubytování

Typ

hotel

Vybavení pokoje

dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím

Strava

Strava

snídaně

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

Cena zahrnuje

  • letenky Praha – Kuala Lumpur, Langkawi – Singapur, Singapur – Praha
  • transfer Penang – Langkawi
  • dopravu minibusem po pevninské Malajsii a ostrovu Penang
  • průvodce
  • 10x nocleh (9x ubytování v hotelích – dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím v Malajsii, 1x nocleh v Singapuru)
  • 9x snídani

Fakultativní příplatky

  • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna (příplatek: 1350 Kč)
  • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení (příplatek: 7800 Kč)

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Odlet z Prahy do Kuala Lumpur.
2 Přílet do Kuala Lumpur.
3 KUALA LUMPUR s moderní čtvrtí plné mrakodrapů, které dominují věže PETRONAS TOWER (452 m). KLCC PARK nabízí odpočinek od městského shonu a zároveň díky své poloze v centru moderní čtvrti pěkné pohledy na Petronas Tower i okolní mrakodrapy. Moderní a historickou část města spojuje moderní nadzemní dráha, ze které je možné pozorovat město. Čínská čtvrť, čínský chrám Chan See Sbu Yuen, hinduistický chrám SRI MAHAMARIAMMAN, Central Market, náměstí nezávislosti s historickou budovou Nejvyššího soudu. Nejstarší mešita ve městě MASJID JAMEK aj.
4 KUALA LUMPUR – hinduistická svatyně BATU CAVES – komplex tří jeskynních hinduistických svatyní připomínající Indii. Ze svatyň můžeme zaslechnout zpěv manter. K největší jeskyni nás dovede 272 schodů, vchod do jeskyně hlídá ohromná zlatá socha boha Murgy (43 m vysoká, největší na světě), okolo je možné navštívit systém dalších menších jeskyň se zajímavými výjevy. Příjezd do CAMERON HIGHLANDS - pohoří s příjemným klimatem objevené již Angličany s mnoha stavbami připomínajícími jejich přítomnost. Camerom Highlands jsou známé pro své čajové plantáže, ale také jsou centrem pěstování jahod. Při příjezdu do pohoří zastávka u působivého vodopádu LATA ISKANDAR.
5 Malebné pohoří CAMERON HIGHLANDS . Návštěva čajových plantáží, čajové keříky se táhnou po okolních kopcích a vytváří krásné, šťavnatě zelené scenérie, které jsou pastvou pro fotografy. Možnost ochutnávky čaje na místních plantážích. Čínský chrám SAM POH TEMPLE s vyhlídkou na vesnici a okolní kopce. Cestou na pobřeží zastávka u mešity UBUDIAH – jeden z nejzajímavějších příkladů islámské architektury v Malajsii. Příjezd na ostrov PENANG.
6 Výlet po ostrově PENANG – zubačka na PENANG HILL – výhledy na město a přes mořskou úžinu na malajskou pevninu. Na vrcholu jsou též hinduistický chrám a malá mešita. Největší a nejposvátnější buddhistický chrám v Malajsii KEK LOK SI – jedna z nejvýznamnějších památek Malajsie. Rozsáhlý komplex chrámů, krásných zahrad s 30 m vysokou pagodou deseti tisíců Buddhů BAN PO THAR. Chrám představuje spojení buddhistů z různých zemí, nachází se zde thajská, čínská i barmská architektura. Vše zastřešuje ohromná bronzová socha bohyně milosrdenství - Kuan-Jin.
7 Centrum města GEORGETOWN – historicky významný a překrásně zdobený chrám Khoo Kongsi, koloniální čtvrť s pevností Fort Cornwallis , hodinová věž, zajímavé malby rozeseté po městě – „street art“. Chrám WAT CHAYA MANGKALARAM také známý jako „chrám ležícího Buddhy“, který je třetím největším ležícím Buddhou na světě. BOTANICKÁ ZAHRADA založená již roku 1884 s řadou tropických rostlin.
8 Transfer na LANGKAWI – přírodně zajímavý ostrov s krásnými plážemi, vysokými horami, palmovými háji a působivými ostrůvky rozesetými kolem hlavního ostrova. Langkawi je tropický ráj, klenot malajského státu Kedah a též bezcelní zóna.
9 Výlet do nejvyššího pohoří ostrova. Výjezd soustavou lanovek na MACHINCHANG MOUNTAIN. Návštěva visutého mostu, LANGKAWI SKY BRIDGE, který spojuje vrcholky strmých hor. Působivé výhledy na kopce porostlé bujnou vegetací tyčící se vysoko nad mořskou hladinou. Oriental village s restauracemi a obchůdky. Hlavní město ostrova KUAH – market, Eagle square s ohromnou sochou orla – symbolu Langkawi.
10 Pobyt u moře. Pro zájemce fakult. výlet na východní stranu ostrova do národního parku KILIM GEOFOREST PARK, kde lodičky jezdí průlivy mezi skalnatými ostrůvky s bujnou vegetací, zastávka na rybí farmě, pozorování hnědých orlů symbolu Langkawi, výjezd až na otevřené moře, plavba podél útvarů skalnatého pobřeží. V rámci plavby návštěva netopýří jeskyně se stovkami těchto živočichů na stropě jeskyně.
11 Pobyt u moře. Pro zájemce fakult. výlet na východní stranu ostrova do národního parku KILIM GEOFOREST PARK, kde lodičky jezdí průlivy mezi skalnatými ostrůvky s bujnou vegetací, zastávka na rybí farmě, pozorování hnědých orlů symbolu Langkawi, výjezd až na otevřené moře, plavba podél útvarů skalnatého pobřeží. V rámci plavby návštěva netopýří jeskyně se stovkami těchto živočichů na stropě jeskyně.
12 SINGAPUR - prohlídka jednoho z nejčistších a nejzajímavějších měst světa s úchvatnou kosmopolitní atmosférou. Návštěva centra města s koloniální čtvrtí a křesťanskými kostely (katedrála sv. Ondřeje, Arménský kostel aj.), barevné čínské čtvrti s malebnými chrámy (např. Buddha Tooth Relic Temple, Thian Hock Keng Temple), čtvrti Little India (malá Indie) se zajímavými chrámy (Sri Srinivasa Perumal, Sri Vadapathira Kaliamman aj.) i muslimské části s mešitou Sultan Masjid. Na závěr navštívíme i proslulou Orchard Street s vyhlášenými hotely a nákupními centry. Večer odlet do Prahy.
13 Přílet do Prahy.

Typ dopravy: letecká

Praha – Kuala Lumpur, Langkawi – Singapur, Singapur – Praha

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.