Přírodní krásy Azorských ostrovů

Popis

V temně modrých dálkách Atlantského oceánu se skrývá neobyčejný přírodní ráj – Azorské ostrovy. Vydejte se s námi prozkoumat největší ostrov tohoto souostroví Sao Miguel, kterému se přezdívá “zelený ostrov”.
Ostrov je sopečného původu a na první pohled vás oslní svou rozmanitostí. Nádherná vulkanická jezera, velkolepé hory či kopce střídají rozlehlé zelené pláně a písečné pobřeží. To vše zahalené do chladivého závoje všudypřítomných hortenzií.
Na tomto zájezdu poznáte s našimi průvodci proč se Azorám říká “Přírodní akvárium naší planety” a budete mít možnost se aktivně zúčastnit pozorování velryb a delfínů.

Azorské ostrovy – São Miguel

Během poznávacího zájezdu vás čeká:

 • jedno z nejkrásnějších jezer Azorských ostrovů
 • horké prameny s možností koupání
 • jediné evropské čajovníkové plantáže
 • jedinečná exotická botanická zahrada
Ubytování

Typ

hotel 3*

Vybavení pokoje

standardní dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím

Strava

Strava

snídaně

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

19.06.2021 - 26.06.2021

990 Kč Dítě od 0 do 1,99 let ve dvoulůžkovém pokoji
5 490 Kč Příplatek za samostatný pokoj
45 290 Kč Dospělá osoba ve dvoulůžkovém pokoji
45 290 Kč Senior 55+ ve dvoulůžkovém pokoji

16.08.2021 - 23.08.2021

990 Kč Dítě od 0 do 1,99 let ve dvoulůžkovém pokoji
5 490 Kč Příplatek za samostatný pokoj
45 290 Kč Dospělá osoba ve dvoulůžkovém pokoji
45 290 Kč Senior 55+ ve dvoulůžkovém pokoji

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha – Ponta Delgada – Praha včetně všech poplatků
 • 7 nocí se snídaní ve 3* hotelu
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky / slovensky hovořícího průvodce během celého pobytu 

Cena nezahrnuje

 • vstupy dle programu
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění 

Fakultativní příplatky

 • 5 490 Kč za jednolůžkový pokoj
 • 4 300 Kč za večeře vč. nápoje

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ Odlet z Prahy, přílet do hlavního města ostrova São Miguel (Ponta Delgada), transfer do hotelu a ubytování.
2 VNITROZEMÍ Cesta do vnitrozemí ostrova. Zastávka na vyhlídce na jedno z nejkrásnějších jezer Azorských ostrovů, Lagoa do Fogo. Následný přesun k horkým pramenům Caldeira Velha, kde budete mít možnost koupání v termálních pramenech uprostřed nádherné krajiny stromových kapradin. Následuje přejezd na severní pobřeží, zastávka na vyhlídce Santa Iria a návštěva jediných evropských čajovníkových plantáží i továrny na zpracování čaje s ochutnávkou. Odpoledne koupání ve vlnách Atlantiku na severním pobřeží na vyhlášené pláži Santa Barbara poblíž městečka Ribeira Grande. Návrat do hotelu, osobní volno.
3 HLAVNÍ MĚSTO PONTA DELGADA Dnes vás čeká polodenní pěší prohlídka hlavního města Ponta Delgada: historické centrum, monumentální brána Portas da Cidade, přístav, nádherná botanická zahrada José do Canto, vyhlášená tržnice s možností koupě vyhlášených azorských sýrů, ananasu, ovoce a zeleniny.
4 CENTRÁLNÍ ČÁST Výlet autobusem do centrální části ostrova. První zastávka ve vesnici Furnas, blízko nádherného jezera uprostřed zvlněné zelené krajiny. Lehká procházka romantickou krajinou okolo jezera Furnas – cca 1 hodina chůze (3 km). Přesun do termální lokality, kde se v horké zemi vaří místní specialita Cozido (směs několika druhů masa a zeleniny připravovaná dlouhé hodiny v horké zemi). Následuje návštěva vyhlášené botanické zahrady Terra Nostra, nejkrásnější zahrady celých Azorských ostrovů. Možnost koupání v přilehlém termálním bazénu s léčivou vodou. Návrat do hotelu, osobní volno.
5 VOLNÝ DEN Volný den. Pro zájemce možnost fakultativního výletu – aktuální nabídka na místě u průvodce.
6 ZÁPADNÍ OKRUH Přesun autobusem na ananasové plantáže. Ananasy se tu pěstují unikátní formou (ve skleníku) a jsou vyhlášenou ostrovní specialitou. Následně přejezd na známé vyhlídky ve vnitrozemí ostrova a výjezd na fenomenální vyhlídku Vista do Rei, z níž přehlédnete nejznámější ostrovní jezera, vzniklá zatopením sopečných kráterů – Sete Cidades. Zastávka na občerstvení v přilehlém stejnojmenném městečku. Poté cesta na další koupání a odpočinek v nedalekém Mosteiros, jež je známé svými lávovými bazénky s mořskou vodou, které opět slibují zajímavé zážitky. Návrat do hotelu, osobní volno.
7 VÝCHODNÍ OKRUH Výlet k nejzajímavějším místům zapomenuté východní části ostrova. Přejezd na sever, zastávka v městečku Ribeira Grande. Krátká procházka městem s možností návštěvy místní továrny na likéry. Jízda severním pobřežím až do městečka Nordeste, kde uvidíte část ostrova, jež je obvykle turistům skryta (bujná vegetace, křivolaké silničky, nejvyšší pohoří, fantastické výhledy a zapomenuté vesničky). Zastávky na nejhezčích vyhlídkách cestou a následně návrat po jižním pobřeží a návštěva tradiční výrobny keramiky. Odpoledne koupání na oblíbené místní pláži Pópulo.
8 ODLET Snídaně, transfer na letiště a přílet do Prahy s přestupem v Lisabonu.

Typ dopravy: letecky

Praha – Ponta Delgada – Praha s přestupem v Lisabonu

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.