Relax na plážích Portugalska + ŠKOLA SURFOVÁNÍ + STŘEDOVĚKÝ ÓBIDOS (letecky z Pr

Popis
Relax, poznání a dokonalé zážitky… v surfařském ráji Evropy. Užijete si krásné pláže v Peniche. Proniknete do tajů sportu, ve kterém je Portugalsko jedničkou, a naučíte se surfovat i jak chytit vlnu. Ochutnáte tradiční pokrmy a lahodnou ginjinhu. Můžete se vypravit za historií do malebného Óbida nebo na největší z ostrovů Berlenga. Dobijte energii a vyzkoušejte odpočinek v Portugalsku!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel:

Zavazadlo  v ceně zájezdu - malé kabinové zavazadlo hmotnost do 8 kg (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)

Zavazadlo v ceně zájezdu - odbavované zavazadlo o hmotnost do 23 kg (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Fakultativní výlet do města Óbidos

Dospělý 700.00 Kč

Plavba lodí na ostrov Berlenga

Dospělý 800.00 Kč

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění
Ubytování

Typ

hotel ***

Vybavení pokoje

6x ubytování v 3* hotelu u pláže v dvoulůžkových nebo trojlůžkových pokojích s vlastní koupelnou
Strava

Strava

snídaně

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

Cena zahrnuje

letenka Praha – Lisabon a zpět včetně letištních tax kabinové a odbavované zavazadlo (viz podmínky pro přepravu zavazadel) doprava autobusem z letiště do hotelu a zpět 6x ubytování 6x snídaně průvodce po celou dobu pobytu

Cena nezahrnuje

lekce surfování: 30 EUR/lekce fakultativní výlet do města Óbidos plavba lodí na ostrov Berlenga doprava na místě cestovní pojištění

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Z Prahy odletíme do Lisabonu, odkud přejedeme do surfařské oblasti Peniche. Ubytujeme se v hotelu přímo na pláži a budeme si vychutnávat první okamžiky zaslouženého odpočinku. S ohledem na letový řád se po příletu do Lisabonu přesuneme objednaným odvozem na ubytování do oblasti Peniche , která je od Lisabonu vzdálena přibližně 100 kilometrů. Zbytek dne bude věnován odpočinku a individuálnímu volnu.
2 Vítejte v Peniche! Dnes poznáme místo naší skvělé dovolené a budeme nerušeně relaxovat.  Volný čas strávíme na pláži nebo prozkoumáme městská zákoutí. Při příjemné procházce nemůžeme minout pevnost Fortaleza nebo neochutnat tradiční jídlo Calderaida. Celý den můžete věnovat lenošení na pláži Baleal nebo objevování města Peniche, které nese stejný název jako celá oblast. Peniche  si své jméno  Capital das Ondas neboli hlavní město vln zasloužilo díky své poloze. Právě tady je totiž možné celoroční chytání vln všech směrů a je proto ideálním surfařským „spotem“. Jeho popularita narostla ještě díky šampionátu Rip Curl Pro Portugal , který se zde koná od roku 2009. Nechte se i vy unášet vlnami tohoto surfařského ráje. Pokud se vydáte na procházku městem Peniche, nepřehlédněte jeho dominantu  pevnost Fortaleza , která ještě před 45 lety sloužila jako vězení. V historickém centru najdete také úchvatnou svatyni Nossa Senhora dos Remedios Sanctuary či kostely Sao Pedro a Misericordia . Peniche je také známým rybářským přístavem , a tak ryby a mořské plody, které zde ochutnáte nemohou být čerstvější. Doporučujeme vyzkoušet například tradiční jídlo  Caldeirada (směs různých druhů ryb s bramborami) nebo Arroz de Marisco (mořské plody s rýží). Peniche nezapře svůj surfařský charakter, což znamená že uvolněnou atmosféru umocňuje množství barů , kde si můžete pochutnat například na Caipirinha . V rámci programu nezapomeňte na to hlavní – na relax na pláži . Můžete jen tak chytat bronz nebo se nechat unášet ohromnými vlnami Atlantiku.
3 Naladěni na správnou vlnu? Je tady první lekce surfování! Popadněte prkno a jde se na to… Ostatní si mohou užívat další dokonalý den na pláži. Odpoledne je pro zájemce připraven výlet do městečka Óbidos, které dýchá tajuplnou historií a kde by byl hřích neokoštovat proslulý likér ginjinha. Na ty, kteří do Portugalska vyrazili hlavně za surfem, čeká první lekce . Všechny lekce trvají cca tři hodiny a budou probíhat na dokonalé pláži Baleal . V ceně kurzu je celé vybavení potřebné pro surfování. Pobřeží Peniche je známé tím, že jsou tu vlny vhodné pro každou úroveň surfování . Ať už jste na surfu nikdy nestáli nebo už máte něco ze surfování za sebou, tak lekce si užijí opravdu všichni. Hodiny povedou česko-portugalští lektoři z oblíbené místní školy surfování . Ti, kteří se kurzu nezúčastní, mohou zamířit také na pláž za odpočinkem nebo vodními hrátkami . Odpoledne je pro zájemce připraven fakultativní výlet do historického města Óbidos, které je na Seznamu světového dědictví UNESCO . Návštěva tohoto středověkého města bude jako návrat do historie. Uchvátí nás typické sněhobílé domky a křivolaké uličky  v objetí kamenných hradeb. Hlavní ulicí Rua Direita posetou obchůdky a kavárničkami se projdeme až k městské dominantě – hradu , jehož historie sahá až do 8. století. Dnes se v hradních prostorách nachází luxusní hotel, který je přístupný sice jen pro ubytované hosty, ale venkovní areál je otevřený i veřejnosti. Během návštěvy Óbida nemůžeme vynechat ochutnávku místního typického višňového likéru podávaného v čokoládovém kalíšku – ginjinha . V podvečer se společně vrátíme na ubytování.
4 Dnešek věnujeme odpočinku a někteří z nás opět prknu na vlnách. Na surfaře čeká druhá lekce a pro ostatní je tady výzva v podobě prosluněných pláží. Aktivnější mohou vyzkoušet další vodní sporty nebo si užít výlet na člunu. A nesmí chybět ani portugalská kuchyně. Nechte se zlákat… Již se dokážete na prkně postavit? Ne? Nevadí! S nadšenými instruktory jsou lekce i o zábavě. Dnes můžete pokračovat ve zdolávání vln i svých možností  za pomoci pohodových profesionálů. Pokud jste si na surfování netroufli, pláže v Peniche nabízejí řadu jiných možných vodních sportů k vyzkoušení. Vybrat si můžete například paddleboarding, kitesurfing nebo podniknout některý z nabízených výletů na člunu . A samozřejmě můžete jen tak relaxovat s osvěžujícím nápojem a oblíbenou knihou po ruce. K tomu všemu si dopřát vynikající tradiční pokrmy .
5 Dokonalá surfařská lekce, vyhřáté pobřeží, žhavé slunce, svěží oceán… Jdeme do toho naplno! Načerpejte novou energii dle svých představ. Se zájemci se navíc vypravíme na  ostrov Berlenga Grande s krásnou pláží bez davů turistů a vychutnáme si atmosféru místních podniků. Pokračujeme v rekreaci pod portugalským sluncem. Nadšení „studenti“ školy surfování se budou dále seznamovat s vlnami Atlantiku na další trojhodinovce pod taktovkou skvělých učitelů. Odpoledne vyrazíme fakultativně na největší ostrov souostroví Berlenga , biosférické rezervace zapsané na seznamu UNESCO . Berlenga Grande je jako jediný obydlený z celého souostroví, které je jinak domovem množství vodních ptáků a ještěrek. Najdeme zde impozantní pevnost, maják a nádhernou komorní pláž . Můžeme si zde dopřát příjemné posezení v některé ze zdejších restaurací. Na ubytování se vrátíme v podvečerních hodinách a následovat bude volný program.
6 Poslední den v ráji surfařů… Závěr školy surfování, poslední chvíle pro odpočinek či objevování Peniche. A pokud chcete zažít ještě trochu vodního adrenalinu, můžete vyrazit do parku Sportágua. Milovníci tobogánů a vodní zábavy se mají na co těšit. Už dokonale ostřílení surfaři dnes absolvují svou poslední lekci . Ať už jste prkno a vlny zdolali nebo ne, v každém případě si odnesete nejen skvělý pocit z něčeho nového, ale i fotografie na památku z tohoto ohromného zážitku. Poslední den je mimo jiné ideálním například pro  návštěvu vodního zábavního parku Sportágua . Čeká na vás několik tobogánů a bazénů pro děti i dospělé , samozřejmě, restaurace a bar. Místo jako stvořené na celodenní zábavu. Zbytek dne bude věnován individuálnímu volnu.
7 Přesun na letiště a následný odlet z Lisabonu do Prahy. Po snídani se přesuneme na letiště do Lisabonu. A podle platného letového řádu odletíme z Portugalska zpět do ČR .

Typ dopravy: letecky

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.