RHODOS - HOTEL OLIVE GARDEN***+

Popis

POLOHA

 • Město Lardos cca 1500 m
 • Nejbližší restaurace, bary a nákupní možnosti cca 1500 m
 • Autobusová zastávka se nachází cca 200 m
 • Letiště Rhodos cca 60 km

PLÁŽ

 • Písčito-oblázková pláž cca 450 m
 • Cesta je přes promenádu
 • Pozvolný vstup do moře
 • Sprchy
 • Lehátka a slunečníky za poplatek cca 9 EUR/set, plážové osušky na vratnou zálohu cca 10 EUR
 

FIRST MINUTE LÉTO 2020

Rozhodněte se včas a získejte:

 • Dítě do 13 let zdarma + Slevy na dospělé od 10%
 • nebo Slevy na dospělé od 21%
 • Tyto nabídky se nevztahují na LAST MINUTE prodej
LETOVISKO LARDOS 
Klidné letovisko je plné zeleně, krásná je i vesnička Lardos se skvělou atmosférou. Pláž je dlouhá cca 2 km a nabízí vše, co si pro slunění můžete přát. Lardos má výbornou polohu pro cestování po jižní části ostrova.
 
RHODOS
Ostrov vás uchvátí průzračným mořem, překrásnými plážemi i poutavými legendami. Romantická zákoutí sluncem prozářeného kraje budete zbožňovat pro záplavu vůní a barev. Rhodos je 4. největším ostrovem v Řecku a zároveň i největším ostrovem souostroví Dodekanisos. Název je odvozen od řeckého slova rhodon, což znamená růže, ale spíše než samotné růže tu najdeme ibišky.
Ostrov je omýván Egejským a Středozemním mořem a tvoří pomyslný most mezi východem a západem, mezi evropskou kulturou a Orientem.
Rhodos je pro svou nádhernou, prosluněnou krajinu považován za nejpůsobivější ostrov Řecka. Pyšní se horami, lesními porosty, vinnou révou i olivovými háji, stále si zachovává svůj nedotčený divoký ráz. Najdete zde 29 druhů rostlin, které jinde nerostou. Léto je tu velmi dlouhé, některé statistiky uvádějí až 340 slunečných dnů v roce.
Legendy o vzniku ostrova praví, že Helios, bůh Slunce, přiměl boha Dia, aby mu za to, že nemohl být přítomen při dělení světa (protože právě dával světu svoji sluneční záři), daroval ostrov. Ten se náhle vynořil z moře a Helios ho zalil svým jasem a udělal z něj „kraj Slunce“, jak je ostrovu přezdíváno dodnes. Vzápětí ho pojmenoval po své manželce Rhodě.
Jedinečným lákadlem Rhodosu jsou jeho pamětihodnosti. Podobu ostrova určují antické stavby, památky vybudované za éry rytířského řádu johanitů i za osmanské nadvlády. Na pobřeží se vypínají četné křižácké hrady, v horách stojí byzantské chrámy a kláštery. V helénistickém období ostrov odolával obléhání Makedonci a na památku tohoto vítězství obyvatelé vybudovali Rhodský kolos. Dnes již neexistující, 32 metrů vysoká bronzová socha byla ve své době jedinečným dílem a je považována za jeden ze starověkých divů světa.
 
Ubytování

Název

Hotel Olive Garden***+

Typ

hotel

Vybavení pokoje

UBYTOVÁNÍ

 • Standardní pokoj
 • Klimatizace zdarma
 • Koupelna se sprchou nebo vanou, WC, vysoušeč vlasů
 • Telefon
 • SAT-TV
 • Minilednička zdarma
 • Bezpečnostní schránka zdarma
 • Balkon
 • Dětská postýlka na vyžádání
 • Rodinný pokoj
 • Je prostornější

Služby

POPIS

 • Recepce
 • Restaurace a bar
 • Minimarket v hotelu Lardos Bay 3*
 • Bazén pro dospělé, bazén pro děti
 • Aquapark zdarma (společný pro hotely Lardos Bay 3* a Olive Garden 3*+, děti do 10 let nebo nedosahující výšky 120 cm nemohou využívat některé velké skluzavky ani za doprovodu rodičů)
 • Lehátka a slunečníky u bazénů zdarma
 • Oficiální kategorie hotelu je 4*

INTERNET

 • Wi-Fi připojení je k dispozici ve všech veřejných prostorách, včetně pokojů, zdarma

SPORT A ZÁBAVA

 • Zdarma: animační programy pro děti i dospělé, dětské hřiště, plážový volejbal, stolní tenis, tenis
 • Za poplatek: masáže, vodní sporty na pláži

STRAVOVÁNÍ

 • All Inclusive: snídaně, oběd a večeře formou bufetu, dopolední a odpolední snack, neomezené množství vybraných místních alko a nealko nápojů v restauraci a baru dle jejich otevírací doby (10.00–23.00), během večeří je vyžadován společenský oděv, zejména pak u pánů dlouhé kalhoty

WWW STRÁNKY HOTELU

www.olivegardenhotel.gr

Další informace

UPOZORNĚNÍ: Zákazník bere na vědomí a souhlasí, že v rámci zájezdu budou z titulu ochrany zdraví a bezpečnosti zákazníků uplatňovány zvýšené nároky na hygienu a další opatření související se současnou situací, s jejichž demonstrativním výčtem byl zákazník pořadatelem předem seznámen. Zákazník se zavazuje přijmout a dodržovat opatření určená k ochraně zdraví s tím, že důsledky takových opatření ani opatření samotná nejsou důvodem pro konstatování nižší jakosti náhradního zájezdu. Zákazník bere taktéž na vědomí, že s ohledem na veřejnoprávní opatření nebudou v provozu animační programy Blue Club a Croco Club.
UPOZORNĚNÍ: V Řecku je zavedena povinná pobytová taxa, která platí pro všechny přílety od 1. 1. 2018. Pobytová taxa je splatná na místě po příjezdu do ubytovacího zařízení. Její výše se odvíjí od kategorie daného ubytovacího zařízení. Přibližná výše této pobytové taxy je v 5* hotelu cca 4 EUR/pokoj/noc, ve 4* hotelu cca 3 EUR/pokoj/noc, ve 3* hotelu a méně cca 1,5 EUR/pokoj/noc. Upozorňujeme, že výše pobytové taxy může být během sezóny změněna. Případné změny naleznete na www.mzv.cz.
POBYTOVÁ TAXA
V Řecku je zavedena povinná pobytová taxa, která platí pro všechny přílety od 1. 1. 2018. Pobytová taxa je splatná na místě po příjezdu do ubytovacího zařízení. Její výše se odvíjí od kategorie daného ubytovacího zařízení. Přibližná výše této pobytové taxy je v 5* hotelu cca 4 EUR/pokoj/noc, ve 4* hotelu cca 3 EUR/pokoj/noc, ve 3* hotelu a méně cca 1,5 EUR/pokoj/noc. Upozorňujeme, že výše pobytové taxy může být během sezóny změněna. Případné změny naleznete na www.mzv.cz.
Strava

Další informace

All Inclusive: snídaně, oběd a večeře formou bufetu, dopolední a odpolední snack, neomezené množství vybraných místních alko a nealko nápojů v restauraci a baru dle jejich otevírací doby (10.00–23.00), během večeří je vyžadován společenský oděv, zejména pak u pánů dlouhé kalhoty

Termíny

Fakultativní příplatky

RHODOS – OKRUŽNÍ JÍZDA MĚSTEM

Půldenní prohlídka města začíná v přístavu Mandraki pohledem na 3 větrné mlýny. Ty se nacházejí v blízkosti pevnosti svatého Nikolase, tzv. Nového trhu (Nea Agora) a přilehlých budov veřejné správy. Právě průčelí těchto budov dokonale vystihují tvář nového města. Vedle hlavního kostela jsou dva sloupy se soškami jelena a laně, které jsou symbolem ostrova. Právě zde, na místě dvou soch podle pověsti kdysi stál jeden ze sedmi divů starověkého světa, Kolos Rhodský. Cesta městem se vine směrem dále vzhůru, kde se na samotném vrcholku ve starověku tyčila rhodská Akropole. Můžete zde obdivovat zbytky antických staveb, které přečkaly tisíciletí. Ať už jde o Apollonův chrám, nebo chrám bohyně Athény, Amfiteátr, nebo částečně zrekonstruovaný stadion. Po návštěvě Akropole vás autobus zaveze do Starého města, kde zahájíte putování u proslulého Paláce Velmistrů. Vydáte se známou Rytířskou ulicí, jenž je dlážděna nádhernou mozaikou z oblázků a mramorových desek. Tato slavná ulice si po staletí zachovává svou původní tvář. Právě zde si můžete zblízka prohlédnout středověká průčelí domů a zdobené fasády. A že je na co koukat, historická část města byla právem zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Zbývající čas před odjezdem zpět na hotel můžete využít k nákupům v mnoha obchůdcích, kde narazíte například na ručně vyráběné šperky, výrobky z kůže, koření, kosmetiku, hračky, suvenýry a mnoho dalšího. K posezení tu objevíte nepřeberné množství kaváren, barů, restaurací a taveren, kam vás místní lidé budou neúnavně lákat.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 2 – 12 let: 890 Kč/490 Kč

OSTROV SYMI – LODNÍ VÝLET

Během výletu vás loď zaveze do přístavu ostrova Symi, jednoho z nejkrásnějších míst, které vás zaujme neo klasickými bílými a pastelově zbarvenými domky. Budete mít příležitost navštívit manufaktury na mořské houby nebo malebné obchůdky s kořením. V některé z místních taveren u pobřeží si pak budete moci dopřát chutný oběd, např. v podobě čerstvě připravených ryb. Po obědě loď vypluje na jih ostrova. Zde vás v jedné z krásných zátok na první pohled ohromí rozsáhlá stavba kláštera Panormitis. Tento klášter byl zasvěcen archandělovi Michaelovi. Nachází se zde okouzlující zvonice a také překrásný kostel z 12. století. Toto velmi známé oblíbené místo, přitahuje mnoho návštěvníků, kteří touží spatřit byzantské fresky a chrám plný zlatých obětí.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 2 – 12 let: 1.390 Kč/690 Kč

PLAVBA PODÉL VÝCHODNÍHO POBŘEŽÍ

Tento výlet je určený pro všechny, kteří mají rádi zábavu, sluníčko, moře a také trochu toho dobrodružství. Přináší možnost vykoupat se v těch nějkrásnějších ostrovních zátokách a plážích. Výletní loď odplouvá z přístavu Mandraki a první zastávka je v nádherné zátoce Kallithea, kde je možnost vykoupat se v křišťálově průzračném moři. Loď poté pokračuje k oblázkovo-písčité pláži Afandou. Tato zastávka je určena opět ke koupání a současně bude podáván oběd přímo na palubě lodi. Společnost vám bude dělat krásná vyhlídka na pláž a přilehlé jeskyně. Při zpáteční cestě vás čeká jedna z nejznámějších zátok ostrova, která je pojmenována po světově známém americkém herci Anthony Quinn (mohli jste ho vidět například v jeho snad nejznámějším filmu Řek Zorba). Není se co divit, že zátoka nese hercovo jméno, když on sám považoval ostrov Rhodos za svůj druhý domov. Pokud nebudete mít koupání stále dost i tato zastávka je určena k osvěžení v teplých vlnách Středozemního moře. Jen je třeba dbát na to, že zastávky na koupání v zátokách podléhají rozhodnutím kapitána, který se řídí aktuálními klimatickými podmínkami.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 2 – 12 let: 1.390 Kč/690 Kč

CELODENNÍ TURECKO

Pokud si přejete poznat cizí kulturu a odlišný kontinent, je pro vás výlet do letoviska Marmaris to pravé! Pohodlný katamarán vyplouvá z přístavu Rhodos a za pouhou hodinu klidné plavby přistává u pobřeží Malé Asie – Turecka. Nachází se tu i jedna z nejfotografovanějších pláží světa, proslulá modrá laguna Ölüdeniz neboli Zátočina mořských panen. Ta je od moře, jehož hladina je nebesky klidná, oddělena úzkou písečnou šíjí. Následuje prohlídka oblíbeného letoviska situovaného ve velké zátoce. Návštěvníkům se nabízí neuvěřitelný pohled na staré město na úpatí zelených hor. Zažijte zde – za zvuku místní hudby – orientální atmosféru umocněnou typickou vůní koření. Ve městě samotném najdete úzké uličky s bazary, butiky, obchody se šperky, kůží či koberci. A rada závěrem – nezapomeňte smlouvat, abyste získali správnou cenu! Dopřejte si nevšední zážitek ze dvou odlišných kontinentů během jednoho dne. Výlet je s anglicky hovořícím průvodcem.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 2 – 12 let: 1.390 Kč/690 Kč

POZNÁMKY K CENÁM:

Děti do 2 let ZDARMA.

V destinaci u našich delegátů je k dispozici podrobnější program každého výletu a případně i rozšířená nabídka výletů. Programy výletů mohou být dle aktuální situace v místě pobytu změněny.

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář

Typ dopravy: letecká z Prahy

možné odlety i z Brna a Ostravy - cena a další termíny na vyžádání

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.