Řím po italsku + ORVIETO (letecky z Prahy)

Popis

Jedinečný zájezd do Říma, s fundovaným průvodcem, během kterého poznáte nejzajímavější památky a vyzkoušíte si tradiční italské zvyklosti. Proniknete do samotného dějiště gladiátorských her, vhodíte minci do Fontány di Trevi a vydáte se do mystické Umbrie. Prožijte s námi Řím jako pravý Ital a objevte krásy kouzelného Orvieta!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu  – kabinové   zavazadlo  o   max. rozměrech 40 (d) x 20 (v) x 25 (h) cm (toto zavazadlo budete mít s sebou na palubě)UPOZORNĚNÍ! Na kabinové zavazadlo se vztahují podmínky přepravy kabinových zavazadel (omezení tekutin, zákaz ostrých předmětů apod.)

Zavazadlo v ceně zájezdu – odbavované zavazadlo o   max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnost do 10 kg

Zavazadlo za příplatek 3 200 Kč / 130 €  – odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 kg


Tyto ceny zavazadel jsou  garantovány při objednání do 30 dnů před uskutečněním zájezdu,  pokud se rozhodnete objednat zavazadlo později, cena se bude odvíjet od aktuálních cen leteckých společností (pro více informací kontaktujte CK).

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Koloseum + Forum Romanum

Dospělý 590.00 Kč
Dítě 100.00 Kč
Student 250.00 Kč

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Ubytování

Vybavení pokoje

hotel 3* v blízkosti centra Říma
hotel je dostupný autobusem nebo jinou MHD do centra města

Strava

Strava

snídaně

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

Cena zahrnuje

leteckou přepravu Praha – Řím – Praha letištní taxy transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět zmrzlina, espresso a aperitiv 4x ubytování ve 3* hotelu se snídaní (formou sladkého bufetu) průvodcovské služby tištěný průvodce městem zdarma

Cena nezahrnuje

zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel jízdné po Římě cestovní pojištění léčebných výloh vstupné do památek jízdenka na vlak do Orvieta a zpět Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 200 Kč

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Odlet z Prahy, přílet do  Říma . Poté objednaným transferem příjezd na hotel a  ubytování . Dle časových možností procházka Římem s průvodcem.
2 Návštěva nejmenšího státu světa Vatikánu, procházka kolem Andělského hradu, zhlédnutí Pantheonu či slavné fontány di Trevi.  Po snídani půjdeme do Vatikánu a prohlédneme si Baziliku Svatého Petra, na níž se podílelo mnoho významných umělců své doby – Rafael, Bernini či Michelangelo. Po prohlídce si dáme „na stojáka“ tradiční italské espresso . Pokračovat budeme procházkou kolem   Andělského hradu na náměstí Piazza Navona – nejslavnější barokní římské náměstí, plné místních malířů a umělců. Prohlédneme si Fontánu čtyř řek od  Berniniho  či Neptunovu kašnu a budeme zde mít prostor i na krátký oběd, jak je u italů zvykem. Po obědě si dáme v tradiční vyhlášené zmrzlinárně  pravou italskou zmrzlinu . Odpoledne se společně vydáme k Pantheonu – památníku skrývajícím hrobky italských králů a malířů, zhlédneme budovu parlamentu a ulicí Via del Corso půjdeme k Fontáně di Trevi. V jednom z místních barů se zastavíme na lehký  aperitiv  a dopřejeme si zde večerní siestu.
3 Výlet do mystické Umbrie a návštěva kouzelného sklaního města Orvieto.  Ráno pojedeme vlakem do mystické  Umbrie  (bývalého papežského státu) a navštívíme kouzelné skalní město Orvieto, jež založili Etruskové a v minulosti sloužilo jako významné ekonomické centrum. Zde zhlédneme nejdůležitější památky – pozůstatky chrámu  Tempio del Belvedere , etruskou   Nekropoli  nebo  Dóm Panny Marie  – jednu z nejkrásnějších staveb italské gotiky. Neopomeneme ani studnu   Pozzo di San Patrizio , do které turisté házejí mince, aby se do Orvieta opět vrátili, podobně jako tomu je u Fontány di Trevi v Římě.  Po prohlídce tohoto krásného města na sopečném tufu se vrátíme zpátky do Říma a dle časových možností se projdeme s průvodcem nebo budeme mít možnost zajít někam na společnou večeři či aperitiv.
4 Den je věnován slavným památkám, jako je Koloseum, Forum Romanum či Kapitol, čeká nás také návštěva čtvrti Trastevere na Tiberském ostrově.  Den zahájíme u Kolosea, konaly se zde nejen gladiátorské hry a zápasy otroků se zvířaty, ale také námořní bitvy díky možnosti zaplavit arénu vodou. Budeme pokračovat Forem Romanem.   Poté půjdeme na Kapitol a na náměstí Campo dei Fiori, známé svými každodenními trhy, kde budete mít možnost nakoupit proslulé italské těstoviny, olivový olej či uzeniny. Po pauze na oběd se vydáme na Tiberský ostrov do čtvrti Trastevere – typickou svými kavárnami, bary či restauracemi. Dominantou čtvrti je náměstí Piazza di Santa Maria, kde spatříme Baziliku Santa Maria in Trastevere. Večer budete mít možsnost společné večeře v jedné z místních pizzerií.
5 Po snídani dle možností letového řádu procházka s průvodcem Římem nebo odjezd transferem na letiště, odlet do Prahy .

Typ dopravy: letecky

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.