Rodinná cyklodovolená v Korutanech

Popis

Hory, voda, kolo… Korutany volají a oceníte je nejen vy, ale i vaše děti.

Nejjižnější republika Rakouska nabízí mnohé. Čisťounká jezera dosahující v červenci teploty okolo 25 stupňů jsou příjemným lákadlem stejně tak jako malebná kopcovitá krajina často ozdobená starobylými hrady a zámky. Skvělé cyklostezky vedené vesměs půvabnou krajinou podél řek a jezer lze okořenit návštěvou opičí hory s volně žijící tlupou makaků. Pohled na svět v malém nabízí klagenfurtský Minimundus a stovky vzácných hadů, krokodýlů a ještěrů spatříte zase v největší rakouské Zoo plazů. Základnou pro výlety bude prázdninová vesnička na břehu jezera Ossiacher see s upravenou travnatou pláží, přímým vstupem do jezera a skvělým rekreačně sportovním zázemím pro rodiny s dětmi. Tátové ocení korutanské Buschenschanky nabízející farmářské speciality, maminky mohou relaxovat v sauně, bazénu či fitness centru, které budeme mí k dispozici zdarma. A děti? Ty pod tíhou zážitků a rošťačení, večer zalehnou a usnou jako když je do Ossiacheru hodí. Ubytování je v apartmánech či pokojích s možností přistýlky a během pobytu bude zajištěna místní bohatá a chutná polopenze. 

Doporučený typ kola: trekové 
Povrch: 
80% asfalt, 20% šotolina

Jak jsou organizované cyklovyjížďky?
Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Jak dlouhé jsou jednotlivé cykloetapy? 
Denně ujedeme průměrně 40 - 75 km převážně po slušně udržovaných asfaltových silničkách s minimálním provozem, zájezd je tedy vhodný i pro rodiny s dětmi. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Etapy je možné libovolně zkracovat či prodlužovat.

Jak budou přepravována kola?
Pokud využijete dopravy organizované CK Kudrna, kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Jaké jsou potřeba cestovní doklady?
Do navštívených zemí nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Jaká je doporučená výše kapesného?
Doporučujeme mít minimálně 70 EUR na občerstvení, suvenýry a vstupy do památek při trase.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Ubytování

Název

apartmány nebo dvoulůžkové pokoje

Další informace

Nocovat budeme 4 noci v prázdninové vesničce na břehu Ossicher See. K dispozici budem mít dvoulůžkové pokoje nebo dvoulůžkové apartmány s možností přistýlek. Pokoje jsou vybaveny lůžkovinami, kuchyňským koutem s varnými plotýnkami, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí, lednicí, kávovarem, TV, WC, sprchou a většinou také balkónem. V ceně pobytu je také volný vstup do bazénu, sauny a fitness centra. Areál nabízí široké sportovní vyžití. K dispozici je volejbalové hřiště, ping-pongové stoly, tenisové kurty, půjčovna loděk, šlapadel, paddleboardů ... Příplatek za jednolůžkový pokoj ve výši 1.500 Kč/os./pobyt (pokud cestujete sami, pak s tímto příplatkem počítejte automaticky).

Strava

Strava

polopenze

Další informace

Během zájezdu je zajištěná chutná rakouská polopenze. Možnost dokupování místních potravin bude denně.

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

02.07.2021 - 06.07.2021

8 800 Kč /os.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • dopravu, která je možná za příplatek 1.400 Kč/os. 

Fakultativní příplatky

  • příplatek za jednolůžkový pokoj ve výši 1.500 Kč/os./pobyt (pokud cestujete sami, pak s tímto příplatkem počítejte automaticky)

Doplňující informace o ceně

Speciální dětská sleva: 30% pro dítě do 14 let včetně na 3./4. lůžku 

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1

V 07:00 hod. vyrazíme z Brna do Alt Ossiachu do prázdninové vesničky ležící na břehu třetího největšího jezera v Korutanech – Ossiacher see. Ubytujeme se a vyrazíme na kolech do nedalekého městečka Feldkirchen in Kärnten ( ↔ cca 40 km ). Trasu je možné prodloužit přes Sankt Nikolaus aTauern ( ↔ cca 60 km ).

2

Čeká nás první etapa, při které prozkoumáme místní nádherná jezera. Cyklostezka vedoucí po břehu velkého Ossiacher See nás zavede k městečku VILLACH. Na hradě Landskron můžete navštívit expozici dravých ptáků s ukázkami jejich chovu nebo vyhledávanou Opičí horu, kde volně žije komunita stovky makaků ( ↔ cca 65 km ).

3

Po vedlejších silničkách dojedeme do korutanské metropole – KLAGENFURTU, navštívíme ZOO plazů a poté vyrazíme na cestu okolo jezera Wörther See. Pro zájemce je možné etapu prodloužit kolem jezer Rauschele SeeKeutschacher See a Hafner See, nebo výjezdem na rozhlednu Pyramiden Kogel. Večerní slastný odpočinek v bazénu či sauně ( ↔ 60 - 100 km ).

4

Nabízí se buď pohodová jízda okolo masivu Gerlitzenu přes sedlo Innerteuchen a nebo náročnější výjezd na samotnou horu Gerlitzen (1.909 m) (↑ 1200 m ↔ 12 km). K výjezdu je také možné využít lanovku (cca 18,60 EUR vč. kola). Odměnou nám budou úžasné výhledy s pohořím slovinských Karavanek na obzoru, malebné selské usedlosti, nezapomenutelný kochací sjezd a cesta zpět do místa ubytování ( ↔ cca 70 - 80 km ).

5

Před odjezdem do ČR ještě navštívíme Minimundus – svět v malém. Využijete-li dopravu mikrobusem, předpokládaný příjezd do Brna je kolem 19:00 hod.

Typ dopravy:

Vlastní: individuální příjezd vlastním autem na místo ubytování bude možný nejdříve ve 14. hod. Vzdálenost z Brna do Ossiachu je asi 550 km. Počítejte, že vám cesta zabere přibližně 6 hodin.

Mikrobusy: dopravu našim mikrobusem z Brna včetně přepravy kol pro vás zajistíme za 1.350 Kč/osobu. Minimální počet zájemců pro realizaci je 6. I přesto, že vlastníme mikrobusy pro 8 pasažérů, pro větší komfort na cestách obsazujeme jen 7 sedadel.

 

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.