Rodinná cyklodovolená v Korutanech

Popis

Hory, voda, kolo… Korutany volají a oceníte je nejen vy, ale i vaše děti.

Nejjižnější republika Rakouska nabízí mnohé. Čisťounká jezera dosahující v červenci teploty okolo 25 stupňů jsou příjemným lákadlem stejně tak jako malebná kopcovitá krajina často ozdobená starobylými hrady a zámky. Skvělé cyklostezky vedené vesměs půvabnou krajinou podél řek a jezer lze okořenit návštěvou opičí hory s volně žijící tlupou makaků. Pohled na svět v malém nabízí klagenfurtský Minimundus a stovky vzácných hadů, krokodýlů a ještěrů spatříte zase v největší rakouské Zoo plazů. Základnou pro výlety bude prázdninová vesnička na břehu jezera Ossiacher see s upravenou travnatou pláží, přímým vstupem do jezera a skvělým rekreačně sportovním zázemím pro rodiny s dětmi. Tátové ocení korutanské Buschenschanky nabízející farmářské speciality, maminky mohou relaxovat v sauně, bazénu či fitness centru, které budeme mí k dispozici zdarma. A děti? Ty pod tíhou zážitků a rošťačení, večer zalehnou a usnou jako když je do Ossiacheru hodí. Ubytování je v apartmánech či pokojích s možností přistýlky a během pobytu bude zajištěna místní bohatá a chutná polopenze. 

Doporučený typ kola: trekové 
Povrch: 
80% asfalt, 20% šotolina

Jak jsou organizované cyklovyjížďky?
Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Jak dlouhé jsou jednotlivé cykloetapy? 
Denně ujedeme průměrně 40 - 75 km převážně po slušně udržovaných asfaltových silničkách s minimálním provozem, zájezd je tedy vhodný i pro rodiny s dětmi. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Etapy je možné libovolně zkracovat či prodlužovat.

Jak budou přepravována kola?
Pokud využijete dopravy organizované CK Kudrna, kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Jaké jsou potřeba cestovní doklady?
Do navštívených zemí nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Jaká je doporučená výše kapesného?
Doporučujeme mít minimálně 70 EUR na občerstvení, suvenýry a vstupy do památek při trase.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Ubytování

Název

apartmány nebo dvoulůžkové pokoje

Další informace

Nocovat budeme 4 noci v prázdninové vesničce na břehu Ossicher See. K dispozici budem mít dvoulůžkové pokoje nebo dvoulůžkové apartmány s možností přistýlek. Pokoje jsou vybaveny lůžkovinami, kuchyňským koutem s varnými plotýnkami, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí, lednicí, kávovarem, TV, WC, sprchou a většinou také balkónem. V ceně pobytu je také volný vstup do bazénu, sauny a fitness centra. Areál nabízí široké sportovní vyžití. K dispozici je volejbalové hřiště, ping-pongové stoly, tenisové kurty, půjčovna loděk, šlapadel, paddleboardů ... Příplatek za jednolůžkový pokoj ve výši 1.500 Kč/os./pobyt (pokud cestujete sami, pak s tímto příplatkem počítejte automaticky).

Strava

Strava

polopenze

Další informace

Během zájezdu je zajištěná chutná rakouská polopenze. Možnost dokupování místních potravin bude denně.

Termíny

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • dopravu, která je možná za příplatek 1.400 Kč/os. 

Fakultativní příplatky

  • příplatek za jednolůžkový pokoj ve výši 1.500 Kč/os./pobyt (pokud cestujete sami, pak s tímto příplatkem počítejte automaticky)

Doplňující informace o ceně

Speciální dětská sleva: 30% pro dítě do 14 let včetně na 3./4. lůžku 

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1

V 07:00 hod. vyrazíme z Brna do Alt Ossiachu do prázdninové vesničky ležící na břehu třetího největšího jezera v Korutanech – Ossiacher see. Ubytujeme se a vyrazíme na kolech do nedalekého městečka Feldkirchen in Kärnten ( ↔ cca 40 km ). Trasu je možné prodloužit přes Sankt Nikolaus aTauern ( ↔ cca 60 km ).

2

Čeká nás první etapa, při které prozkoumáme místní nádherná jezera. Cyklostezka vedoucí po břehu velkého Ossiacher See nás zavede k městečku VILLACH. Na hradě Landskron můžete navštívit expozici dravých ptáků s ukázkami jejich chovu nebo vyhledávanou Opičí horu, kde volně žije komunita stovky makaků ( ↔ cca 65 km ).

3

Po vedlejších silničkách dojedeme do korutanské metropole – KLAGENFURTU, navštívíme ZOO plazů a poté vyrazíme na cestu okolo jezera Wörther See. Pro zájemce je možné etapu prodloužit kolem jezer Rauschele SeeKeutschacher See a Hafner See, nebo výjezdem na rozhlednu Pyramiden Kogel. Večerní slastný odpočinek v bazénu či sauně ( ↔ 60 - 100 km ).

4

Nabízí se buď pohodová jízda okolo masivu Gerlitzenu přes sedlo Innerteuchen a nebo náročnější výjezd na samotnou horu Gerlitzen (1.909 m) (↑ 1200 m ↔ 12 km). K výjezdu je také možné využít lanovku (cca 18,60 EUR vč. kola). Odměnou nám budou úžasné výhledy s pohořím slovinských Karavanek na obzoru, malebné selské usedlosti, nezapomenutelný kochací sjezd a cesta zpět do místa ubytování ( ↔ cca 70 - 80 km ).

5

Před odjezdem do ČR ještě navštívíme Minimundus – svět v malém. Využijete-li dopravu mikrobusem, předpokládaný příjezd do Brna je kolem 19:00 hod.

Typ dopravy:

Vlastní: individuální příjezd vlastním autem na místo ubytování bude možný nejdříve ve 14. hod. Vzdálenost z Brna do Ossiachu je asi 550 km. Počítejte, že vám cesta zabere přibližně 6 hodin.

Mikrobusy: dopravu našim mikrobusem z Brna včetně přepravy kol pro vás zajistíme za 1.350 Kč/osobu. Minimální počet zájemců pro realizaci je 6. I přesto, že vlastníme mikrobusy pro 8 pasažérů, pro větší komfort na cestách obsazujeme jen 7 sedadel.

 

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.