Rodinné alpské léto

Popis

Vydejte se s námi i s Vašimi dětmi či vnoučaty na Luzernské jezero, do kraje legend a mýtů, kde se před víc jak 700 roky začalo rodit dnešní nezávislé Švýcarsko. Pojedeme vlakem, poplujeme lodí a hlavně budeme chodit pěšky. Vydáme se na velkolepou vyhlídkovou hřebenovku nad jezerem, lanovkou se vyvezeme na ledovcovou třítisícovku Titlis a vyrazíme též nejstrmější železnicí světa na mystickou skálu Pilatus nad Luzernem. Zaplaveme si i v letním ledovcovém jezeře? Pohorky, plavky a dobrou náladu s sebou.

Velkou výhodou tohoto programu je pobyt po celou dobu na jednom místě, v klasickém 4* stopadesátiletém hotelu přímo na břehu jezera. Hotel disponuje vlastním parkovištěm zdarma, soukromým přístupem k jezeru, wellness centrem a posilovnou, je zde restaurace, která nabízí mezinárodní kuchyni, sezónní speciality a místní jídla. Za příznivého počasí si lze jídlo vychutnat na terase s překrásným výhledem na jezero. Program připravujeme časově tak, abyste měli i osobní prostor užít si hotelového pohodlí v této exkluzivní lokalitě. 

děti na přistýlce od 6 let do 12 let: 50% sleva, děti od 12 do 16 let: 30% sleva

 

PROSÍM POZOR!
Program jednotlivých dní se může operativně lehce měnit v závislosti na počasí, dopravě a dalších místních okolnostech. V zájezdu je zahrnuta pěší turistika. Vypsané trasy absolvoval náš průvodce mnohokrát i s dětmi, ale dobře prosím zvažte své fyzické limity - je nutné samostatně ujít 3 hodiny v horském terénu. Doporučujeme hůlky, pohorky a outdoorové oblečení, ideálně merino ve vrstvách. Individuální prodloužení pobytu Vám na vyžádání samozřejmě zařídíme.

Počet účastníků: 12 až 16

Ubytování

Typ

hotel ve švýcarské kvalitě 4* v prověřeném rodinném hotelu

Strava

Strava

polopenze

Další informace

bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

21.08.2024 - 25.08.2024

39 900 Kč /os. ve dvoulůžkovém pokoji

Cena zahrnuje

  • veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu)
  • 4x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 4* v prověřeném hotelu
  • polopenze (bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů)
  • česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

Cena nezahrnuje

  • doprava
  • cestovní pojištění

Fakultativní příplatky

  • jednolůžkový pokoj za příplatek 12.900,- CZK za celý pobyt

Doplňující informace o ceně

  • děti od 6 let do 12 let: 50% sleva, děti od 12 do 16 let: 30% sleva

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1. Příjezd a rodiště Švýcarska Po poledni si dáme sraz v Brunnenu, noblesním městě na pobřeží Luzernského jezera, které bude po celou dobu naší základnou. Hned první den se vydáme na odpolední vycházku, prozatím pouze „cvičně“ z kopce: parníkem vyplujeme z Brunnenu do Treibu, odtud se vyvezeme pozemní lanovkou na Seelisberg a poté sejdeme za hodinu dolů jedním z nejkrásnějších úseků švýcarské národní stezky číslo 99 na památnou louku Rütli, kde se v létě roku 1291 zrodilo Švýcarsko. Následně se vrátíme lodí do hotelu.
2. Vyhlídková hřebenovka a jezerní relax Druhý den našeho letního švýcarského „pochoďáčku“ zahájíme v kabině nejstrmější pozemní lanovky světa. Vyjedeme s ní z údolí na Stoos a odtud sedačkou až na hřeben nad jezerem, který si projdeme během dvouhodinového vyhlídkového výšlapu po trase Klingenstock - Fronalpstock. Odpoledne podle počasí a nálady strávíme koupáním v jezeře nebo vlakovým výsadkem po legendární stoleté Gotthardské železnici. Případně se přímo v Brunnenu nabízí možnost sestavit si v nožířství vlastnoručně legendární švýcarský armádní nůž Victorinox.
3. Dračí skála Pilatus a rajský Luzern Dnes pojedeme nejstrmější železnicí světa se sklonem kolejí až 48 % na dvoutisícovou dračí skálu Pilatus nad Luzernem za velkolepými vyhlídkami a možností hřebenových vycházek. Poté sjedeme kabinkovou lanovkou z druhé strany skály do města, kde můžete podle libosti strávit volné odpoledne prohlídkou místních atrakcí od světoznámého dřevěného mostu přes procházku po hradbách až po návštěvu nejlepšího dopravního muzea na světě Verkehrshaus s velkolepými historickými sbírkami i moderními interaktivními exponáty.
4. Tellovy legendy a lanovka kabriolet Pěšky do dějin Švýcarska: projdeme se ve stopě švýcarského národního hrdiny Wilhelma Tella pobřežím Luzernského jezera s památnými místy, jako je Tellova kaple. Poplujeme parníkem a podle počasí se potom vypravíme buď na Bürgenstock, přepychový resort nad jezerem spojený s legendami jako Sophia Loren, Brigitte Bardot či Audrey Hepburn nebo si užijeme výjezd supermoderní lanovkou-kabrioletem na vyhlídkovou horu Stanserhorn: v kombinaci se stařičkou pozemní lanovkou na úpatí hory je to ojedinělý zážitek.
5. Královna hor Rigi a odjezd Vyjedeme si nejstarší ozubnicovou železnicí Evropy z roku 1871 na královnu hor Rigi. Nezdolní pěší turisté si mohou místo toho zkusit na rozloučenou brzy ráno - ještě než začne pálit slunce - pěšky vyběhnout na vrchol Mythen nad Brunnenem. Krátce po poledni se rozloučíme a vyrazíme na cestu k domovu. Před odjezdem nezapomeňte nakoupit klasické švýcarské gastronomické suvenýry: alpské sýry, výtečné čokolády, švýcarské víno, sušené maso nebo třeba unikátní syrovátkovou limonádu rivella. Rádi Vám s výběrem poradíme!

Typ dopravy: vlastní

Doporučujeme letecky: vyzvedneme Vás na letišti v Curychu, letenky pro vás zajistíme. Aktuální cena zpáteční letenky Praha - Curych v době vypsání zájezdu od 9.900,- CZK (s blížícím se datem odletu cena zpravidla roste), letět je možné též z Vídně. Odlet z Prahy je kolem 10. - 11. hodiny, přílet zpět do Prahy kolem 18. - 19. hodiny.

Varianta automobil: V případě příjezdu autem o den dříve nebo odjezdu později Vám můžeme objednat nocleh se snídaní (doplatek na vyžádání zašleme).

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.