Rozkvetlé jarní Švýcarsko

Popis

Vydejte se s námi za barevnou krásou rozkvetlého jarního Švýcarska na osvěžující pobyt v okolí tří okouzlujících jezer - Luzernského, Luganského a locarnského Maggiore - zažijete romantický vlakový výlet do jarních Alp.

BONUS ZDARMA: UPGRADE DO 1. TŘÍDY GOTTHARD PANORAMA
EXPRESSU.

Program je vhodný pro turisty, kteří mají rádi železnice: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem. Zájezd je určený pro všechny věkové kategorie, je potřeba zvládnout ujít pěšky aspoň 30 minut. Vzhledem k přesunům Vám doporučujeme zabalit si co nejúspornější zavazadla, ideálně menší kufříky na kolečkách. Na cestu potřebujete pohodlné turistické oblečení do každého počasí a dobré boty do každého terénu. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě nebo další nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.

Počet účastníků: 12 až 16

 

Ubytování

Název

3* - 4*

Typ

hotel prověřené rodinné hotely

Strava

Strava

polopenze

Další informace

bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů

Termíny

Cena zahrnuje

  • veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu)
  • 5x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 3* - 4* v prověřených rodinných hotelech
  • polopenze (bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů)
  • česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • dopravu

Fakultativní příplatky

  • jednolůžkový pokoj za příplatek 12.900,- CZK za celý pobyt

Doplňující informace o ceně

  • děti na přistýlce - od 6 let do 12 let: 50% sleva, od 12 do 16 let: 30% sleva

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1. Barevné Lugano Po příletu do Curychu nasedneme přímo na letišti do vlaku a expresem skrz Alpy dojedeme nejdelším tunelem světa (57 km) pod Gotthardem za dvě hodiny do jižního kantonu Ticino. Odpoledne je v plánu krátká vycházka po nábřeží Luganského jezera, „italská“ zmrzlina na promenádě u vody, jarní relax v prověřeném komfortním hotelu, kde jsme stálými a vždy vítanými hosty. Stihneme i parníček na jezeře nebo výjezd lanovkou na některý z vyhlídkových vrcholů nad městem? Nocleh: Lugano
2. Jarní jezero Maggiore Rozkvetlé jaro na „italském“ jihu Švýcarska si prohlédneme zblízka v nejkouzelnějším koutě Ticina, na jezeře Maggiore. To je známé jako nejníž položená lokalita celého Švýcarska a na jeho březích najdete dvě mimořádně okouzlující švýcarská letoviska - „filmové“ Locarno se slavným dlážděným náměstím a subtropickou Asconu s pitoreskní marínou a zelenou oázou předchůdců amerických hippies na vrcholku Monte Verita. Tak schválně, kde se Vám bude líbit víc? Kde objevíte nejkrásněji rozkvetlé jarní zahrady? Nocleh: Lugano
3. Gotthardské legendy Ráno odjedeme z Lugana exkluzivním vyhlídkovým vlakem Gotthard Panorama Express (jezdí s extra prosklenými vagony výhradně v 1. třídě, kterou dostanete od nás jako dárek již v ceně zájezdu) po originální, víc jak stoleté horské Gotthardské železnici k Luzernskému jezeru v centrálním Švýcarsku. Vydáme se na romantickou plavbu krajem legend švýcarského národního hrdiny Wilhelma Tella a budeme se těšit na romantický večer u Luzernského jezera. Nocleh: Brunnen
4. Královna hor Rigi Vypravíme se na velkolepou vyhlídku nad Luzernským jezerem. Navštívíme královnu hor Rigi s nejstarší ozubnicovou železnicí Evropy z roku 1871, poplujeme parníkem po Luzernském jezeře do půvabného Luzernu s milým historickým centrem, legendárním dřevěným mostem, největším dopravním muzeem Evropy a spoustou dalších muzeí, galerií a pamětihodností. Dostanete možnost prohlédnout si město na vlastní pěst podle Vašich osobních preferencí. Nocleh: Brunnen
5. Pohádkový Giessbach Ráno přejedeme od Luzernského jezera vyhlídkovou jezerní úzkokolejkou do oblasti Berner Oberlandu. Ve výletnickém regionu Jungfrau se vyvezeme moderní pozemní lanovkou (u nás samozřejmě v ceně zájezdu) na vyhlídku Harder Kulm s panoramatem dvou blankytných jezer hluboko v údolí (Brienzského a Thunského), mezi nimiž leží Interlaken. Odpoledne doplujeme lodí na jedinečnou jezerní vyhlídku Giessbach, kde přenocujeme přímo pod mohutným lesním vodopádem se 14 kaskádami. Nocleh: Giessbach
6. Rozlučka + sýry a čokoláda Z Giessbachu se vydáme na vyhlídkovou pouť moderní jezerní úzkokolejkou napříč Švýcarskem na letiště do Curychu a na cestu zpět domů. Nezapomeňte nakoupit vyhlášené švýcarské lahůdky: alpské sýry a světoznámou čokoládu.

Typ dopravy: individuální

Doporučujeme letecky: vyzvedneme Vás na letišti v Curychu, letenky pro vás zajistíme. Aktuální cena zpáteční letenky Praha - Curych v době vypsání zájezdu od 9.900,- CZK (s blížícím se datem odletu cena zpravidla roste), letět je možné též z Vídně. Odlet z Prahy je kolem 10. - 11. hodiny, přílet zpět do Prahy kolem 18. - 19. hodiny.

Varianta automobil: Ve Švýcarsku Vám rádi zajistíme parkování. Setkání se skupinou a průvodcem podle dohody na místě. V případě příjezdu autem o den dříve Vám můžeme objednat nocleh se snídaní (doplatek na vyžádání zašleme).

 

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.