Středomořím na největší lodi světa

Popis

Vypravte se za tajemstvím středomořské pohostinnosti. Navštivte okouzlující Marseille, prozkoumejte historický Řím a vše zakončete v temperamentní Barceloně.

Letecká doprava - český průvodce

Největší výletní loď na světě - nejnovější přírůstek do flotily Royal Caribbean a také „nejlepší nová loď roku 2018“, jak společnost slibuje, to je Symphony of the Seas. Mladší sestra Harmony of the Seas je další z řady velkých lodí a na trh s výletními plavbami přináší spoustu novinek – od ubytování přes stravování až po zábavu, díky které především dostala loď přízvisko „nový zvuk dobrodružství.“

Nabízíme možnost prodloužit pro vás vaši dovolenou na míru vašim přáním a potřebám, a to jak před plavbou, tak po plavbě.

Pro účast na plavbě je nutné mít cestovní pas platný ještě minimálně 6 měsíců po ukončení plavby. Pro plavby navštěvující USA musí být pas biometrický.

Barcelona / Španělsko

Barcelona se nachází v severovýchodní části Španělska, 90 km jižně od francouzských hranic. Tato katalánská metropole je se svými 2 mil. obyvatel druhým největším španělským městem a jedním z největších středomořských přístavů. Je to pulzující centrum vyhlášené dobrým jídlem, světoznámými architektonickými skvosty i bujarým nočním životem. Proslavila se díky Letním olympijským hrám v r. 1992 a od té doby sem míří miliony turistů z celého světa. Je městem kultury i sportu, ostatně kdo by neznal slavný fotbalový klub FC Barcelona? 

Vychutnejte si místní speciality…

 • Paella – španělské národní jídlo s vynikající kombinací mořských plodů, kuřecího masa a
 • zeleniny smíchané se šafránovou barevnou rýží
 • Crema catalana – puding se zkaramelizovaným křupavým povrchem
 • Sangria – španělský alkoholický nápoj z červeného vína s brandy a ovocem
 • Cava – šumivá vína, např. Codorniu, Freixenet, aj.
 • Jamón – na slunci sušená vepřová šunka

Palma de Mallorca / Španělsko

Mallorca je největší z Baleárských ostrovů, leží ve Středozemním moři necelých 200 km od španělského pobřeží. Je vyhledávanou turistickou destinací. Ať už díky svým plážím a příjemným letoviskům nebo krásné přírodě a zajímavým historickým lokalitám. Mallorca byla osídlena už ve starověku. Své stopy zde zanechali např. staří Římané, kteří ostrov pojmenovali „major“, tedy „velká“. Důležitý vliv měli i Maurové, kteří oblast ovládali po několik staletí, než je v r. 1229 definitivně vyhnal aragonský král Jakub I. Dobyvatel. Od té doby byly ostrovy součástí Aragonského království, ze kterého se sem dostala katalánština a také stavební slohy, převážně katalánská gotika. Dnes jsou Baleárské ostrovy součástí Španělska, na Mallorce žije přibližně 620 tisíc stálých obyvatel, z toho většina v hlavním městě Palma de Mallorca.       

Oblíbených turistickým cílem je městečko Valldemossa, které se nachází v severozápadní části ostrova v pohoří Serra de Tramuntana. Většina návštěvníků sem míří proto, aby si prohlédla kartuziánský klášter, ve kterém svého času pobýval slavný pár – hudební skladatel Frederic Chopin a francouzská spisovatelka George Sandová. Vedle krásných výhledů do přírody vás zde čekají i turistické obchůdky plné suvenýrů.      

Vychutnejte si místní speciality…

 • Bunyols – malé smažené koblížky z bramborového těsta
 • Ensaimada – nejtypičtější koláč, zatočený do spirály a posypaný cukrem              
 • Pa´amb oli – místní chléb s rajčaty, česnekem, olivovým olejem a šunkou
 • Sobrasada – vepřové klobásky
 • Llom amb col – zelný závitek s vepřovým masem, piniovými oříšky a rozinkami
 • Palo – bylinný likér

Marseille / Francie

Město Marseille je nejenom hlavním městem Provence, ale spolu s 1,6 mil. obyvatel i druhým největším francouzským městem hned po Paříži. Marseille leží na Côte d'Azur – Azurovém pobřeží v jihovýchodní části země a patří mezi největší evropské přístavy. Je multikulturním městem, kde žije bohatá směsice národů nejen ze Středomoří, ale dnes už z celého světa. Marseille je nejstarším francouzským městem a můžeme říci, že téměř celou jeho historii provází obchod. Bylo založeno už v 6. stol. př. n. l. řeckými kolonisty z maloasijského přístavu Fókaia. Později město získali Římané a právě během jejich vlády se z původní Massalie stal důležitý přístav, do kterého byla z Říma vybudována i silnice. V 5. stol. zde bylo založeno opatství sv. Viktora, které dnes patří mezi nejstarší opatství v Evropě. Během své existence bylo toto obchodní centrum tak důležité, že zde Ludvík XVI. nechal pro obranu vybudovat dvě mohutné pevnosti, které tvoří panorama přístavu dodnes. V době své největší slávy zde kotvila i královská flotila. Většina historických domů byla ovšem zničena během druhé světové války, kdy bylo centrum města německými vojáky vyhozeno do povětří. Přesto má Starý přístav a přilehlé ulice nezaměnitelnou atmosféru. Procházka po přístavní promenádě se Starou radnicí a s řadou kvalitních restaurací je velkým zážitkem, stejně jako návštěva Le Panier, čtvrti umělců. Přímo v centru se nachází i několik zajímavých muzeí, které patří k nejlepším ve Francii. Velice oblíbený je výjezd turistickým vláčkem na 149 metrů vysoký kopec Garde, kde se nachází poutní kostel Notre Dame de la Garde. Jeho terasy nabízejí krásný výhled na celé město, Azurové pobřeží i nedaleké Frioulské ostrovy.

Ze Starého přístavu vyjíždí každou chvíli vyhlídkové lodě, které přepravují turisty na Frioulské ostrovy. Najdeme zde krásné pláže s křišťálově čistou vodou. Hlavní atrakcí je ale skalnatý ostrůvek If s hrozivou pevností, která v minulosti sloužila jako vězení. A možná právě proto nechal Alexandr Dumas uvěznit svého hrdinu románu Hrabě Monte Christo právě zde.

Vychutnejte si místní speciality…

 • Bouillabaisse – vynikající rybí polévka s česnekovou omáčkou
 • Navettes – malé, tvrdé sušenky ve tvaru malých lodí často s příchutí pomeranče
 • Pastis – silný anýzový alkoholický nápoj
 • Moules frites – vařené mušle a hranolky

La Spezia / Itálie

La Spezia je téměř stotisícové město ležící v severozápadní části Itálie, na pobřeží Ligurského moře.  Je to významný přístav válečného námořnictva a moderní průmyslové centrum. La Spezia byla založena Římany, ale většího rozmachu se dočkala až ve středověku. Během existence Janovské námořní republiky, se kterou bylo město vždycky spjato, byla významným obchodním přístavem a později zde kotvilo i janovské válečné loďstvo. I díky tomu bylo město mohutně opevněno a vybudovalo si jeden z nejvybavenějších arzenálů námořního vojska. Největšího rozkvětu dosáhlo po roce 1860, kdy sem první král sjednocené Itálie Viktor Emanuel II. nechal přesunout celé italské královské loďstvo. To zde nakonec kotvilo až do druhé světové války. A to byl také jeden z důvodů, proč byla La Spezia několikrát bombardována. Po druhé světové válce se stala hlavním přístavem, odkud odplouvali přeživší z koncentračních táborů. Během let 1945–48 odtud odplulo na 23 000 Židů do Svaté země. To je také důvod, proč je na izraelských mapách La Spezia označována jako Sháar Zion (Brána do Sionu). I přestože dnes nenabízí tolik památek jako ostatní historická italská města, je oblíbeným letoviskem s hezkými plážemi a také dobrým výchozím bodem pro poznávání okolí.   

La Spezia je branou do Cinque Terre – oblasti, která byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO i vyhlášena národním parkem. A to zcela právem, protože jde o jednu z nejmalebnějších pobřežních částí Itálie. Název Cinque Terre („Pět zemí“) odkazuje na pět pobřežních vesnic, které jsou zařezány do vysokých útesů. S pastelovými domky, středověkými věžemi a malebnými přístavy tvoří nádhernou kulisu, kterou navštíví několik milionů turistů ročně.

Vychutnejte si místní speciality…

 • Pesto Genovese – pesto (omáčka) z bazalky, parmazánu, olivového oleje, piniových oříšků a česneku
 • Focaccia – pizza chléb s olivovým olejem
 • Farinata – velká palačinka z cizrnové mouky s olivovým olejem a česnekem
 • Limoncino – citrónový digestiv
 • Cinque Terre Sciacchetra – dezertní víno

Civitavecchia / Itálie

Civitavecchia je někdy nazývaná novodobou „branou do Říma“, protože většina z turistů, kteří přistanou na terminálu výletních lodí, se vydá právě tam. Samotná Civitavecchia má ovšem také co nabídnout. Je to 50tisícové město ležící na pobřeží Tyrhénského moře, jehož historie sahá až do etruského období v 8. stol. př. n. l. Samotný přístav nechal vystavět císař Traján ve 2. stol. n. l. a jeho zbytky jsou stále viditelné při průjezdu k výletnímu molu. Vzhledem k tomu, že důležitost Civitavecchie neustále narůstala, a dokonce se v 16. stol. stala i hlavním římským přístavem, byla na pobřeží vybudovaná mohutná pevnost Forte Michelangelo. Na její výstavě se podílel Donato Bramante a samotný Michelangelo. Po tom je také pojmenována. Vedle promenády, která vede z přístavu okolo pevnosti až na městskou pláž, zde najdete i zachovalé středověké centrum s několika zajímavými kostelíky, věžemi a paláci.

Vychutnejte si místní speciality…

 • Acquacotta – hustá a pikantní polévka, která pochází z Toskánska
 • Minestrone – zeleninová polévka
 • Veškeré druhy těstovin – tortellini, ravioli, orecchiette, tagliatelle, fusilli, cavatelli, aj...
 • Proslulé italské pizzy všeho druhu
 • Sušená šunka – prosciutto, mortadella, bresaola, pancetta
 • Sýry – parmazán (Parmigiano-Reggiano), Grana Padano, Riotta, Pecorino, aj...
 • Víno – Sangiovese, Barbera, Chianti, Nebbiolo,...
 • a samozřejmě káva – espresso, cappuccino

Neapol / Itálie

„Vidět Neapol a zemřít“, tak praví známé úsloví, které v minulosti odkazovalo na krásu města. I dnes patří Neapol mezi nejdůležitější města v Itálii, je hlavním centrem regionu Kampánie a také 3. největším italským městem, v jehož aglomeraci žije více jak 4 miliony obyvatel. Neapol je plná protikladů. Zdobné bulváry se střídají s úzkými špinavými uličkami, barokní paláce stojí vedle neudržovaných domů. Neapol je „nejitalštější“ italské město, vyhlášené svým pouličním životem, které zároveň obsahuje tolik významných památek, díky nimž si vysloužilo zápis do seznamu světového dědictví UNESCO. Krása i strategická poloha oblasti nalákala během své historie mnohé národy, které zde zakládaly první osady už téměř před 3000 let. Patřili mezi ně i staří Řekové, kteří v 5. stol. př. n. l. stáli za založením samotné Neapole. Během dlouhé historie se tu dále vystřídali Etruskové, Římané, Normané, Francouzi, Španělé i rakouští Habsburkové a každý z nich se nepřehlédnutelně podepsal na tváři města. Neapol je proto směsicí různých historických stylů. Najdeme zde několik mohutných pevností s antickými základy, krásné barokní kostely nebo klasicistní paláce. To vše doplňuje jedinečné archeologické muzeum s jednou z nejlepších sbírek na světě a několik zajímavých uměleckých galerií, jako je např. známá galerie Capodimonte s díly od Michelangela, Rafaela nebo Tiziana. Výzdoba a honosnost místních památek jasně ukazuje, že Neapol byla v minulosti jedním z nejdůležitějších evropských měst.   

Vychutnejte si místní speciality…

 • Pizza vera – „pravá pizza“ – tato slavná pochoutka vznikla přímo v Neapoli, každý návštěvník by ji proto měl ochutnat, nejslavnější jsou pizza Margarita a Marinara
 • Limoncello – citrónový likér, který se vyrábí po celé Kampánii
 • Mozzarella – slavný sýr z bůvolího mléka
 • Lacrima Christi – „slza Kristova“, víno které se pěstuje výhradně na vesuvských svazích
 • Taralli – křupavé mandlové sušenky
Ubytování

Název

Symphony of the Seas

Typ

loď

Vybavení pokoje

Kajuty jsou vybavené samostatným sociálním zařízením, klimatizací, TV, šatní skříní, kosmetickým stolkem, vysoušečem vlasů, trezorem a telefonem. Přístavní poplatky, portýrské služby při nalodění a vylodění, denní úklidový servis, neomezené vyloďování/naloďování v navštívených přístavech a výhody Vámi zvolené třídy ubytování.

Na Symphony of the Seas si svoji kajutu najde úplně každý. Standardní vnitřní kajuty a kajuty s výhledem a balkonem doplňují luxusní apartmá pro ty, kteří si chtějí na své plavbě dopřát to nejlepší. Úplnou novinkou na nové lodi Royal Caribbean je pak úžasné rodinné apartmá: má dvě patra, soukromou skluzavku, 3D kino, vzduchový fotbálek a na balkoně vlastní kulečníkový stůl. Symphony slibuje výhled úplně pro každého, a tak i kajuty bez skutečných balkonů mají alespoň balkony virtuální. Stejně jako Harmony of  the Seas má i Symphony místo až pro 5 479 pasažérů.

Služby

Kdo si pro svoji plavbu vybere Symphony of the Seas, může si být jistý, že se na moři nebude nudit ani minutu. Toto je výčet aktivit, které jsou na nejnovější lodi Royal Caribbean k dispozici:

 • Restaurace (včetně novinek jako Hooked Seafood nebo El Loco Fresh) a bary (včetně oblíbeného „robotického“ baru Bionic, Boleros s živou latinskoamerickou hudbou nebo vinného baru Vintages)
 • Obchody (kosmetika, parfémy, šperky a hodinky a další) a butiky
 • Největší kasino na moři, minigolf, úniková hra
 • Studio B – jedinečná laser herna s Bitvou o planetu ZSM
 • Lázně a fitness Vitality at Sea Spa & Fitness – masáže, procedury, salon krásy, lekce jógy a pilates, kardio a posilovací stroje
 • Divadlo s vítězným představení z Broadwaye, Hairspray
 • Jedinečná show Flight o minulosti i budoucnosti létání
 • Perfect Storm - trio hrozivých skluzavek - Tajfun (Typhoon), Cyklon (Cyclone) a Superbuňka (Supercell) -, které vezmou hosty na divokou vodní jízdu
 • Splashway Bay - dětský aquapark se skluzavkami, vodními děly, vodopády a dalšími atrakcemi
 • AquaTheatre - vodní divadlo plné kaskadérských kousků a adrenalinu
 • Ultimate Abbys - 10ti patrová skluzavka, nejvyšší na moři
 • FlowRider - simulátor surfování pro úplné začátečníky i profesionální pokořitele vln
 • Rock Wall - 12 metrů vysoká horolezecká stěna
 • Bruslařská aréna s dech beroucím krasobruslařským představením Steal Some Time
 • Jazzová představení (Jazz on Four), taneční party (Dazzles), diskotéky, karaoke bar, oslavy, tematické party, putovní piano a mnoho dalšího
 • Zip line, kurty a sportovní hřiště
 • Kolotoč, videoarkády
 • Adventure Ocean – dětský klub s kreativními dílnami a kurzy, vědeckou laboratoří a dětským divadlem s filmy a loutkovými představeními
 • Royal Babies and Tots – klub pro děti od 6 do 36 měsíců
 • Aquanauts – klub pro děti od 3 do 6 let s Pirátskou nebo Pyžamovou party
 • Explorers – klub pro děti od 6 do 8 let s uměleckými nebo archeologickými dobrodružstvími
 • Voyagers – klub pro děti od 9 do 11 let s vlastní vědeckou laboratoří
 • Teen Zone – zóna pro teenagery od 12 do 14 a od 15 do 17 let s filmovými představeními, horolezeckými aktivitami nebo diskotékami

Další informace

Loď disponuje veřejnými prostranstvími, ze kterých přechází zrak. Kdo si chce na palubě výletní lodi užít atmosféru Velkého jablka, může se projít pro cestičkách Central Parku, osázeného 12 tisíci stromy a živými rostlinami. Pořádně živo bude také na Boardwalku, který doplní Sugar Beach, úplně nový obchod se sladkostmi, ale také na Královské promenádě, kde na hosty čeká nespočet barů, restaurací a obchodů. Vodní park s bazény, úžasná sportoviště, největší kasino na moři, vzrušující zóna pro mladé… a nakonec lázně a fitness Vitality at Sea, kde je po dni plném dobrodružství možné nabrat nové síly, seznam skvělých míst pak už jen doplňují.                                     

Naprostou novinkou na Symphony je restaurace Hooked Seafood na 16. palubě, kde si přijdou na své milovníci ryb a mořských plodů. Příznivce sledování sportovních zápasů zase potěší bar Playmakers s 30 velkoplošnými obrazovkami. Rychle a autenticky pak poobědvají návštěvníci El Loco Fresh, restaurace, která na 15. palubě nabídne mexická tradiční jídla připravená z těch nejčerstvějších surovin. Ze stravovacích možností si zkrátka vybere každý – ať už dává přednost italské nebo japonské kuchyni, klasickému americkému steakhousu či lehkým nízkokalorickým pokrmům. Chybět nemůže vinný bar Vintagess nabídkou těch nejlepších vín od Francie až po Kalifornii.

Kromě „klasické“ zábavy, na kterou jsme si už na lodích Royal Caribbean zvykli, se na Symphony objevují také aktivity úplně nové: pasažéři se mohou těšit na broadwayský hit, představení Hairspray, skvělou showFlight, která je vezme na výlet do minulosti i budoucnosti létání anebo vzrušující laserovou Bitvu o planetu ZSM. Nebo je snad libo akrobatické představení v nejnovějším Vodním divadle či krasobruslařskou show? Vítejte na Symphony.

Symphony of the Seas je lodí nové generace a od podlahy až po střechu je nabitá těmi nejnovějšími technologiemi. Aby se o svoje zážitky mohli podělit s rodinou a přáteli, nabízí loď svým hostům Voom, nejrychlejší internet na moři. Prostřednictvím speciální mobilní aplikace Royal IQ si pak mohou rezervovat místa v restauracích, divadelní představení nebo sledovat a měnit svůj osobní itinerář.

230.000 t brutto tonáž
362 m délka lodě
47 m šířka lodě
23 rychlost v uzlech
6780 max. počet pasažérů
Strava

Strava

plná penze

Další informace

Rozšířená plná penze - 3 hlavní jídla denně v servírované či rautové restauraci, svačiny a půlnoční bufet, nápoje -  čaj, káva, voda z automatu v rautové restauraci po celý den, galavečeře a přípitek s kapitánem.

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

Cena zahrnuje

 • Služby česky/slovensky mluvícího průvodce po celou dobu zájezdu.
 • Letecká přeprava v Economy class z Prahy do Barcelony a z Barcelony do Prahy, transfery z letiště na hotel, z hotelu do přístavu a z přístavu na letiště v Barceloně. Na vyžádání je možné zajistit letenku z jiného letiště.
 • Ubytování: 1 noc ve 3* hotelu v Barceloně se snídaní.
 • Spropitné pro posádku: 88 €/osoba.
 • Ubytování v kajutě vybrané kategorie (7 nocí).
 • Rozšířená plná penze.
 • Volné využití veřejných prostor.
 • Pojištění CK proti úpadku u pojišťovny Generali.

 

Cena nezahrnuje

 • Nápoje k obědu a večeři v servírované restauraci, alkoholické nápoje. Možnost doobjednání nápojových balíčků.
 • Nadstandardní služby - prádelna, fotograf, internet, salón krásy, lékařské služby na lodi apod. Možnost doobjednání fotografických, internetových i lázeňských balíčků.
 • Fakultativní výlety v navštívených přístavech. Lodní společnost má širokou nabídku výletů v každém přístavu, na vyžádání zašleme přehled. Výlety bývají v těchto jazycích: angličtina, španělština, italština, francouzština, němčina. Na plavbách s českým delegátem se konají výlety v češtině.
 • Stravu mimo loď.
 • Cestovní pojištění a pojištění storna. Na vyžádání zajistíme.
 • Vízum (pokud je vyžadováno).

Doplňující informace o ceně

UPOZORNĚNÍ
 • Ceny jsou pohyblivé a uvedená cena je pouze orientační. Aktuální cena bude určena v okamžiku nezávazné rezervace.

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Sraz s průvodcem na letišti Václava Havla v Praze, odlet do Barcelony a ubytování ve 3* hotelu.
2 Barcelona 18:00 Transfer do přístavu, společné nalodění.
3 Palma de Mallorca 08:00 16:00
4 Marseille 09:00 18:00
5 La Spezia 08:30 20:30
6 Civitavecchia 07:00 20:00
7 Neapol 07:00 20:00
8 Relaxační den na moři.
9 Barcelona 06:00 Společné vylodění, transfer z přístavu na letiště, odlet do Prahy.

Typ dopravy: letecká

Letecká přeprava v Economy class z Prahy do Barcelony a z Barcelony do Prahy, transfery z letiště na hotel, z hotelu do přístavu a z přístavu na letiště v Barceloně. Na vyžádání je možné zajistit letenku z jiného letiště.

Letenky vybíráme v nejlepším poměru cena/kvalita. Na přání zajistíme i levnější letenky s delšími přestupy nebo jiným místem odletu. Zde je ale třeba počítat s tím, že poletíte samostatně a ne v rámci skupiny.

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.