Švýcarsko - Víno, wellness a vlaky 1. třídě

Popis

Připravili jsme pro Vás nádhernou podzimní tečku navíc! Vydejte se s námi na prodloužený víkend do Švýcarska za krásným alpským vínem, božským wellnessem a komfortními 4* a 5* hotely. Cestovat budeme v malé skupině 1. třídou švýcarských vlaků. V ceně máte u nás i vynikající místní polopenzi a samozřejmě českého průvodce.

Počet účastníků: 12 - 16

V případě zájmu možno pobyt prodloužit (program individuální)

  • ubytování ve wellnessovém hotelu Lenkerhof
  • doplatek za prodloužení na vyžádání zašleme

Program je vhodný pro turisty, kteří mají rádi železnice: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem. Vzhledem k přesunům Vám doporučujeme zabalit si co nejúspornější zavazadla, ideálně menší kufříky na kolečkách. Na cestu potřebujete pohodlné turistické oblečení do každého počasí a dobré boty do terénu. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě nebo další nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.

Ubytování

Typ

hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 4* a 5* v prověřených rodinných hotelech

Strava

Strava

polopenze

Další informace

bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

12.10.2023 - 15.10.2023

47 900 Kč /os. ve dvoulůžkovém pokoji

Cena zahrnuje

  • veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu)
  • zpáteční letenka Praha - Zurych
  • 3x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 4* a 5* v prověřených rodinných hotelech 
  • polopenze (bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů) 
  • česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění

Fakultativní příplatky

  • Jednolůžkový pokoj za příplatek 12.900,- CZK za celý pobyt

Doplňující informace o ceně

  • děti od 6 let do 12 let: 50% sleva, děti od 12 do 16 let: 30% sleva.

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1.den Přílet a první švýcarský košt Kolem poledne přistaneme po krátkém letu z Prahy v Curychu, kde přímo v podzemí supermoderního mezinárodního letiště nasedneme do vlaku a vydáme se nejkratší cestou vstříc švýcarským vinicím. Okoštujeme krátce už ve vlaku? Každopádně na odpoledne pro Vás zarezervujeme ochutnávku krásného švýcarského vína (o němž místní říkají, že je tak dobré, že si ho vypijí všechno sami, tudíž se za hranice téměř nevyváží) přímo u pramene – ve vybraném vinařství velehorského kantonu Wallis. Poté si dáme pravou walliskou večeři. Nocleh: Brig
2.den Král alpských ledovců a druhý košt Bude-li nám přát počasí, vydáme se ráno lanovkou na fantastickou vyhlídku nad největším alpským ledovcem Aletsch (UNESCO) nedaleko Brigu. Jako meteorologickou zálohu budeme mít případně připraveny veřejné termální lázně Brigerbad na úpatí Alp na předměstí Brigu nebo vycházku okouzlujícím farmářským venkovem nad Brigem s vyhlídkovou železnicí. Odpoledne se vydáme vstříc riviéře Ženevského jezera, ozdobené unikátními terasovitými tisíciletými vinohrady Lavaux (UNESCO). Zde se krátce projdeme po vyhlídkových chodníčcích, případně můžeme podle počasí navštívit jezerní hrad Chillon. Zastavíme se na druhý košt krásného švýcarského vína ve vybraném vinařství. A den završíme typickou jezerní večeří. Nocleh: Montreux
3.den Sýry, horské vlaky a 5* wellness Ráno se vydáme vyhlídkovým vlakem GoldenPass Line od Ženevského jezera vinicemi vzhůru do hor, kde se rodí světoznámý švýcarský sýr Gruyère. Po prohlídce sýrárny si uděláme čas také na návštěvu stejnojmenného hradu a na bizarní hradní muzeum podivínského švýcarského umělce H. R. Gigera, oscarového tvůrce filmového Vetřelce. Odpoledne budeme pokračovat vyhlídkovou železnicí GoldenPass Line přes oblíbené alpské útočiště světové smetánky Gstaad do Lenku, kde už nás bude očekávat překrásný exkluzivní alpský wellness v 5* spa gourmet resortu Lenkerhof. Večeře: speciality kantonu Bern. Nocleh: Lenk
4.den Sedm pramenů, čokoláda a odlet Ráno si podle počasí a nálady můžeme vyšlápnout k čarokrásnému vodopádu sedmi pramenů (přibližně hodinu chůze od hotelu), podle něhož byl nazván i hotelový wellness. Před odjezdem si můžete znovu dopřát i koupele v hotelových termálech (k dispozici je venkovní i vnitřní bazén), načež se krátce před polednem vydáme vstříc curyšskému letišti. Pojedeme moderními rychlými vlaky (až 200 km/h) s pozoruhodnými vyhlídkami do nádherné švýcarské krajiny, před odletem ještě určitě stihneme nákupní zastávku, abyste si mohli domů odvézt vybrané gastronomické suvenýry (sýry, čokoládu, víno či jiné místní dobroty, samozřejmě Vám s nákupem velmi rádi poradíme).

Typ dopravy: letecká

výhodnou zpáteční letenku na trase Praha – Curych máte zahrnutou v ceně zájezdu

Odlety bývají zpravidla kolem 10.00 - 11.00, návraty kolem 18.00 - 19.00, upřesníme cca měsíc před odletem podle pokynů našeho dopravce Swiss International Air Lines.

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.