To nejhezčí ze Švýcarska

Popis

 

Užijte si s námi oblíbený železniční poznávací okruh pro každého turistu v každém věku: navštívíte velehory regionu Jungfrau i Zermatt na úpatí Matterhornu, poplujete romantickým parníkem, objevíte vzrušující horské železnice, okouzlující švýcarská města i úžasné alpské scenérie. Uvidíte to nejhezčí, co Švýcarsko nabízí, očima Markéty Meier, která v zemi žije a pracuje 25 let. 

BONUS ZDARMA: HORSKÉ ZUBAČKY GORNERGRAT A BRIENZER ROTHORN.

 

děti od 6 let do 12 let: 50% sleva, děti od 12 do 16 let: 30% sleva

Min. počet účastníků: 12 
Max. počet účastníků: 18 
 
Tento zájezd je vhodný pro všechny věkové kategorie včetně rodin s dětmi i seniorů a zejména (ovšem nejen) pro milovníky železnic: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem. Vzhledem k poznávacímu programu zájezdu a přesunům veřejnou dopravou Vám doporučujeme zabalit si co nejúspornější, snadno přenosná zavazadla. Počítejte prosím s tím, že budete cestovat i se zavazadly. Na cestu potřebujete pohodlné turistické oblečení do každého počasí a dobré boty do každého terénu. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě či jiné nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.
Ubytování

Typ

hotel 3*

Další informace

  • Ubytování pouze v prověřených rodinných hotelech 3* (1x Thunské jezero, 1x Zermatt, 1x Belalp, 1x Grindelwald, 1x Giessbach)
  • jednolůžkový pokoj za příplatek 6.900,- CZK za celý pobyt

 

Strava

Strava

polopenze

Další informace

bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

08.09.2021 - 13.09.2021

37 900 Kč /os. ve dvoulůžkovém pokoji

Cena zahrnuje

  • veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu)
  • 5x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 3* v prověřených rodinných hotelech
  • polopenze
  • česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • doprava do Švýcarska

Doplňující informace o ceně

děti od 6 let do 12 let: 50% sleva, děti od 12 do 16 let: 30% sleva

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Přílet a ochutnávka Švýcarska Po přistání v Curychu nasedneme přímo v podzemí největšího švýcarského letiště na vlak, kterým prosvištíme severními rovinami přes Bern až na úpatí Alp k Thunskému jezeru. Stihneme (s ohledem na letový řád) hned první den i romantickou plavbu lodí krajem zámků na jezeře, u něhož první noc přespíme?
2 Ikonický Matterhorn Užijeme si velkolepý matterhornský den. Z Zermattu, posazeného 1 600 metrů nad mořem, vyjedeme spektakulární ozubnicovou dráhou na třítisícový Gornergrat (jízdné je zahrnuto v ceně zájezdu) s panoramaty nejfotografovanější hory světa – Matterhornu. Podle počasí možnost horské fotografické vycházky v okolí ozubnicové železnice.
3 Božský Belalp Švýcarský kanton Wallis se pyšní desítkami čtyřtisícových vrcholů, bude-li nám přát počasí, mnohé z nich můžeme obdivovat na vlastní oči i poté, co jsme si prohlédli světoznámý Matterhorn. Sjedeme vláčkem do údolí řeky Rhony, načež vyjedeme lanovkou na pohádkovou alpskou vyhlídku Belalp nad největším alpským ledovcem Aletsch. Tady je na výběr možnost odpoledního relaxu u sklenky výtečného švýcarského vína nebo panoramatické vycházky v okolí alpské vysokohorské samoty, kde ve dvoutisícové výšce také přenocujeme.
4 Region Jungfrau Ráno přejedeme Alpy do oblasti Berner Oberlandu a poté se vydáme do velehorské oblasti Jungfrau. Z Grindelwaldu vyjedeme zbrusu novou expresní lanovkou až k eigerskému ledovci ( tato jízdenka je zahrnuta v ceně zájezdu ). Zájemci o výlet na nejvýš položené nádraží Evropy Jungfraujoch (3 454 m n. m.) si poté případně mohou samostatně doplatit jízdenku tímto vysokohorským vlakem. Pozor prosím, vzhledem k extrémní nadmořské výšce dobře zvažte návštěvu Jungfraujochu s ohledem na Váš zdravotní stav, každopádně se nahoře pohybujte zvolna a dýchejte zhluboka.
5 Brienzer Rothorn Ráno se vydáme k blankytnému brienzskému jezeru, od něhož vyjedeme stoletou parní zubačkou na vyhlídkový vrchol Brienzer Rothorn (2 244 m n. m., jízdné je zahrnuto v ceně zájezdu). Parníkem doplujeme na jedinečnou jezerní vyhlídku Giessbach, kde přenocujeme přímo pod mohutným lesním vodopádem se 14 kaskádami. Projdeme se i za jeho vodní stěnou jako někde na Islandu?
6 Sýry a čokoláda na cestu Z Giessbachu se vydáme na vyhlídkovou pouť moderní jezerní úzkokolejkou napříč Švýcarskem na letiště do Curychu a na cestu zpět domů. Nezapomeňte nakoupit vyhlášené švýcarské lahůdky: alpské sýry a světoznámou čokoládu.

Typ dopravy: vlastní

Doprava do Švýcarska: individuální

Doporučujeme letecky: vyzvedneme Vás na letišti v Curychu, letenky pro vás zajistíme. Aktuální cena zpáteční letenky Praha – Curych v době vypsání zájezdu od 4.900,- CZK (s blížícím se datem odletu cena zpravidla roste), letět je možné též z Vídně či Drážďan, aktuálně od 90,- EUR. Odlety z Prahy jsou kolem 10. – 11. hodiny, přílety zpět do Prahy kolem 19. – 20. hodiny.

Varianta automobil: vzdálenost Praha – Thun 830 km, potřebujete švýcarskou dálniční známku za 40,- CHF. Ve Švýcarsku zajistíme parkoviště za 250,- CZK na den, setkání se skupinou a průvodcem podle dohody na místě. V případě příjezdu autem o den dříve Vám zajistíme za doplatek 2.250,- CZK na osobu nocleh se snídaní.

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.