To nejhezčí ze Švýcarska

Popis

Užijte si s námi oblíbený železniční poznávací okruh pro každého turistu v každém věku: navštívíte velehory regionu Jungfrau i Zermatt na úpatí Matterhornu, poplujete romantickým parníkem, objevíte vzrušující horské železnice, okouzlující švýcarská města i úžasné alpské scenérie. Uvidíte to nejhezčí, co Švýcarsko nabízí, očima Markéty Meier, která v zemi žije a pracuje 25 let. 

BONUS ZDARMA: HORSKÉ ZUBAČKY GORNERGRAT A BRIENZER ROTHORN.

 
 

 

děti od 6 let do 12 let: 50% sleva, děti od 12 do 16 let: 30% sleva

Min. počet účastníků: 12 
Max. počet účastníků: 18 
 
Tento zájezd je vhodný pro všechny věkové kategorie včetně rodin s dětmi i seniorů a zejména (ovšem nejen) pro milovníky železnic: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem. Vzhledem k poznávacímu programu zájezdu a přesunům veřejnou dopravou Vám doporučujeme zabalit si co nejúspornější, snadno přenosná zavazadla. Počítejte prosím s tím, že budete cestovat i se zavazadly. Na cestu potřebujete pohodlné turistické oblečení do každého počasí a dobré boty do každého terénu. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě či jiné nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.
Ubytování

Název

Hotel Berner Oberland, Hotel Zermatt, Hotel Belalp, Hotel Giessbach

Typ

hotel 3*

Další informace

  • Ubytování pouze v prověřených rodinných hotelech 3* (1x Berner Oberland, 1x Zermatt, 2x Belalp, 1x Giessbach)
  • jednolůžkový pokoj za příplatek 6.900,- CZK za celý pobyt

 

Strava

Strava

polopenze

Další informace

bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

15.06.2020 - 20.06.2020

VYPRODÁNO

36 900 Kč /os. ve dvoulůžkovém pokoji

22.06.2020 - 27.06.2020

36 900 Kč /os. ve dvoulůžkovém pokoji

07.09.2020 - 12.09.2020

VYPRODÁNO

36 900 Kč /os. ve dvoulůžkovém pokoji

14.09.2020 - 19.09.2020

36 900 Kč /os. ve dvoulůžkovém pokoji

Cena zahrnuje

  • veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu)
  • 5x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 3* v prověřených rodinných hotelech
  • polopenze
  • česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • doprava do Švýcarska

Doplňující informace o ceně

děti od 6 let do 12 let: 50% sleva, děti od 12 do 16 let: 30% sleva

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Přílet a ochutnávka Švýcarska Po přistání v Curychu nasedneme přímo v podzemí největšího švýcarského letiště na vlak, kterým prosvištíme severními rovinami přes Bern až na úpatí Alp k Thunskému jezeru. Stihneme (s ohledem na letový řád) hned první den i romantickou plavbu lodí krajem zámků na jezeře, u něhož první noc přespíme?
2 Ikonický Matterhorn Užijeme si velkolepý matterhornský den. Z Zermattu, posazeného 1 600 metrů nad mořem, vyjedeme spektakulární ozubnicovou dráhou na třítisícový Gornergrat (jízdné je zahrnuto v ceně zájezdu) s panoramaty nejfotografovanější hory světa – Matterhornu. Podle počasí možnost horské fotografické vycházky v okolí ozubnicové železnice.
3 Volání Wallisu Švýcarský kanton Wallis se pyšní desítkami čtyřtisícových vrcholů, bude-li nám přát počasí, mnohé z nich spatříme na vlastní oči poté, co jsme si prohlédli Matterhorn. Sjedeme vláčkem do údolí řeky Rhony, tady se podle počasí můžeme vydat na krátkou vyhlídkovou vycházku autentickým švýcarským venkovem v oblasti ledovcových vodovodů suonen a navečer vyjedeme lanovkou na pohádkovou alpskou vyhlídku Belalp.
4 Božský Belalp Těžko byste hledali kouzelnější vyhlídku na největší alpský ledovec Aletsch, než je hotel Belalp, který provozujeme v nadmořské výšce bezmála 2 000 metrů. Během relaxačního pobytu na tomto exkluzivním místě můžete podniknout nenáročné horské vycházky po okolí, navštívit alpskou sýrárnu a okoštovat omamně lahodná walliská vína.
5 Brienzer Rothorn Ráno se vrátíme z nadoblačných výšin Belalpu do údolí, přejedeme Alpy do oblasti Berner Oberlandu a poté stoletou parní zubačkou vyjedeme na vyhlídkový vrchol Brienzer Rothorn (2 244 m n. m., jízdné je zahrnuto v ceně zájezdu). Parníkem doplujeme na jedinečnou jezerní vyhlídku Giessbach, kde přenocujeme přímo pod mohutným lesním vodopádem se 14 kaskádami. Projdeme se i za jeho vodní stěnou jako někde na Islandu?
6 Sýry a čokoláda na cestu Z Giessbachu se vydáme na vyhlídkovou pouť moderní jezerní úzkokolejkou napříč Švýcarskem na letiště do Curychu a na cestu zpět domů. Nezapomeňte nakoupit vyhlášené švýcarské lahůdky: alpské sýry a světoznámou čokoládu.

Typ dopravy: vlastní

Doprava do Švýcarska:individuální

Doporučujeme letecky: vyzvedneme Vás na letišti v Curychu, letenky pro vás zajistíme. Aktuální cena zpáteční letenky Praha – Curych v době vypsání zájezdu od 4.900,- CZK (s blížícím se datem odletu cena zpravidla roste), letět je možné též z Vídně či Drážďan, aktuálně od 90,- EUR. Odlety z Prahy jsou kolem 10. – 11. hodiny, přílety zpět do Prahy kolem 19. – 20. hodiny.

Varianta automobil: vzdálenost Praha – Thun 830 km, potřebujete švýcarskou dálniční známku za 40,- CHF. Ve Švýcarsku zajistíme parkoviště za 250,- CZK na den, setkání se skupinou a průvodcem podle dohody na místě. V případě příjezdu autem o den dříve Vám zajistíme za doplatek 2.250,- CZK na osobu nocleh se snídaní.

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.