To nejhezčí ze Švýcarska

Popis

Užijte si s námi oblíbený železniční poznávací okruh pro každého turistu v každém věku: navštívíte velehory regionu Jungfrau i Zermatt na úpatí Matterhornu, poplujete romantickým parníkem, objevíte vzrušující horské železnice, okouzlující švýcarská města i úžasné alpské scenérie. Uvidíte to nejhezčí, co Švýcarsko nabízí, očima Markéty Meier, která v zemi žije a pracuje 20 let.

děti od 6 let do 12 let: 50% sleva, děti od 12 do 16 let: 30% sleva

Min. počet účastníků: 12 
Max. počet účastníků: 18
Průvodce: Markéta Meier, Petr Čermák
 
Tento zájezd je vhodný pro všechny věkové kategorie včetně rodin s dětmi i seniorů a zejména (ovšem nejen) pro milovníky železnic: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem. Vzhledem k poznávacímu programu zájezdu a přesunům veřejnou dopravou Vám doporučujeme zabalit si co nejúspornější, snadno přenosná zavazadla. Počítejte prosím s tím, že budete cestovat i se zavazadly. Na cestu potřebujete pohodlné turistické oblečení do každého počasí a dobré boty do každého terénu. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě či jiné nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.
Ubytování

Typ

hotel 3*

Další informace

Ubytování pouze v prověřených rodinných hotelech 3* (3x Berner Oberland, 2x Zermatt)

Strava

Strava

polopenze

Další informace

snídaňové bufety a tříchodové večeře z typicky švýcarských jídel navštívených regionů

Termíny

Cena zahrnuje

  • veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu)
  • 5x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 3* v prověřených rodinných hotelech
  • polopenze
  • česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • doprava do Švýcarska

Fakultativní příplatky

  •  jednolůžkový pokoj 5 900 Kč

Doplňující informace o ceně

děti od 6 let do 12 let: 50% sleva, děti od 12 do 16 let: 30% sleva

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Vítejte v kolejovém ráji! Po příletu do Curychu (okolo poledne) se vydáme po kolejích vstříc Alpám. Rychlostí až 200 km/h prosvištíme rychlovlakem k Bernu a poté trochu pomaleji dojedeme do rekreační oblasti velehor a alpských jezer Berner Oberland, kde se ubytujeme na úpatí Alp, přímo pod proslulou severní stěnou hory Eiger. Nocleh: Grindelwald, Berner Oberland.
2 Velehorský region Jungfrau. Hustou sítí horských železnic je protkaná rekreační oblast alpského masivu Jungfrau. Svezeme se zde vyhlídkovou ozubnicovou dráhou na Kleine Scheidegg, alpské nádraží ležící 2 000 m n. m. a odpoledne můžeme podniknout kratší vyhlídkovou vycházku v horách. Nocleh: Grindelwald, Berner Oberland.
3 Jezera na úpatí Alp. Do výšky 2244 metrů nad mořem supí od jezera Brienz parní zubačka na velkolepou vyhlídku Brienzer Rothorn. Po vyhlídce shora prozkoumáme jezerní oblast v údolí zblízka díky parníku: z Brienze přeplujeme na protější břeh k monumentálnímu vodopádu Giessbach se 14 kaskádami a projdeme se dokonce i za jeho vodní stěnou jako někde na Islandu. Nocleh: Giessbach, Berner Oberland.
4 Volání Wallisu. Švýcarský kanton Wallis se pyšní desítkami čtyřtisícových vrcholů, bude-li nám přát počasí, mnohé z nich spatříme na vlastní oči poté, co staletou vyhlídkovou železnicí Lötschberg přejedeme z Bernských do Walliských Alp na úpatí legendárního Matterhornu. Podle počasí a nálady opět možnost kratší vyhlídkové vycházky. Nocleh: Zermatt.
5 Ikona jménem Matterhorn. Vrcholem našeho železničního putování bude matterhornský den. Z Zermattu posazeného 1 600 metrů nad mořem vyjedeme spektakulární ozubnicovou dráhou na třítisícový Gornergrat (jízdné je zahrnuto v ceně zájezdu) s panoramaty nejfotografovanější hory světa – Matterhornu. Podle počasí možnost horské fotografické vycházky. Nocleh: Zermatt
6 Bern + sýry a čokoláda. Přivstanete si na kouzelný východ slunce pod Matterhornem? Kolem poledne se vydáme na cestu napříč Švýcarskem přes metropoli Bern (možnost krátké individuální prohlídky města) na letiště do Curychu a na cestu zpět domů. Nezapomeňte nakoupit vyhlášené švýcarské lahůdky: alpské sýry a světoznámou čokoládu.

Typ dopravy: vlastní

Doporučujeme letecky: vyzvedneme Vás na letišti v Curychu, letenky pro vás zajistíme. Aktuální cena zpáteční letenky Praha – Curych v době vypsání zájezdu od 4.900,- CZK (s blížícím se datem odletu cena zpravidla roste), letět je možné též z Vídně či Drážďan, aktuálně od 120,- EUR. Odlety z Prahy jsou kolem 10. – 11. hodiny, přílety zpět do Prahy kolem 19. – 20. hodiny.

Varianta automobil: vzdálenost Praha – Spiez 850 km, potřebujete švýcarskou dálniční známku za 40,- CHF. Ve Švýcarsku zajistíme parkoviště za 250,- CZK na den, setkání se skupinou a průvodcem podle dohody na místě. V případě příjezdu autem o den dříve Vám zajistíme za doplatek 2.000,- CZK na osobu nocleh se snídaní.

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.