To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

Popis

Krajina jako z pohádky, středověké hrady, zelené pastviny, malebné vesničky… S průvodcem na slovo vzatým objevíte Anglii, jak jste ji doposud nepoznali. V Oxfordu navštívíte slavnou Christ Church nebo nejmenší anglickou katedrálu. Vyrazíte do Stratfordu i na hrad Warwick. Dáte si pintu anglického piva a užijete si termální lázně. Dopřejte si zážitky pro cestovatele a ochutnejte anglický venkov!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu - kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm, hmotnost do 10 kg (toto zavazadlo je určeno k přepravě na palubě letadla)

Zavazadlo za příplatek 1 700 CZK - odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 22 Kg

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Roman Bath

Dospělý 735.00 Kč
Dítě 460.00 Kč
Student 700.00 Kč
Senior 700.00 Kč

Wellness v Bath

Dospělý 2000.00 Kč

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Ubytování

Vybavení pokoje

3* hotely v Coventry, Oxfordu a Bath – ubytování ve dvoulůžkových, popř. třílůžkových pokojích
na pokojích je k dispozici varná konvice + čaj a káva zdarma (dle typu hotelu)
na pokojích jsou k dispozici ručníky, mýdlo a vysoušeč vlasů (dle typu hotelu)

Strava

Strava

snídaně

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění vstupné na místě zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel doprava místní hromadnou dopravou doporučené kapesné: 160 GBP Příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 200 Kč

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Ve večerních hodinách odlet z Prahy do Birminghamu. Po příletu se přesuneme autobusem do hotelu v Coventry, kde se ubytujeme.  
2 Dopolední výlet do rodného městečka slavného anglického dramatika Williama Shakespeara, Stratford upon Avon, kde prozkoumáme spisovatelův rodný dům a zahradu. Odpoledne nás pak čeká návštěva středověkého hradu Warwick. Ráno po snídani se vydáme do   Stratford upon Avon, které je především známé jako rodné město Williama Shakespeara . V městečku uvidíme kostel Holy Trinity Church, kde byl Shakespeare pohřben a navštívíme  Shakespearův rodný dům  (vstup v ceně zájezdu)  s krásnou zahradou . Uvnitř se skrývá výstava s autentickými pokoji a předměty z doby nejznámějšího anglického dramatika. Tento dům je ale bohužel jen věrnou kopií původního, který shořel během požáru v 17. století.  V případě zájmu a času se můžeme podívat do  Royal Shakespeare Theatre  a nahlédnout do zákulisí divadla, kochat se pohledem na Stratford z věže divadla anebo si jen dát kávu. Po několikahodinové návštěvě se přesuneme místní dopravou na středověký hrad  Warwick Castle (vstup v ceně zájezdu), který byl postaven na rozkaz Viléma Dobyvatele. Ve středověku sloužil jako vězení pro válečné zajatce a poté byl přestavěn na venkovské sídlo. My si prohlédneme nejen nádhernou zahradu, ale také  interiéry jednoho z nejhezčích starobylých anglických hradů . V areálu hradu nalezneme také mlýn, věrnou repliku trebuchetu, obchod se suvenýry a restauraci. Ve večerních hodinách se vrátíme do hotelu v Coventry.
3 Dnes navštívíme Blenheim Palace a prohlédneme si také univerzitní město Oxford. Kromě slavné univerzity uvidíme i jednu z nejmenších katedrál v Anglii nebo jednu z nejstarších knihoven. Po snídani se vypravíme objednaným autobusem do nedalekého paláce s nádhernými zahradami, Blenheim Palace (vstup v ceně zájezdu), který je původním domovem Winstona Churchilla. Blenheim Palace nenabízí jen krásné zahrady, ale také menší výstavu věnovanou Winstonovi Churchillovi. Poté se přesuneme do univerzitního města Oxford. Město je doslova protkané zajímavými historickými budovami. Proslulé jsou zejména koleje patřící k jedné z nejznámějších univerzit světa. Dodnes není zcela jasné, která kolej je nejstarší, my ale navštívíme alespoň jednu z nich, a to je Christ Church. U vchodu spatříme, Tom Tower, zvonici, jejíž zvon můžeme slyšet každý večer. Našim očím neunikne nádvoří, které je největší ve městě a také jedna z nejmenších katedrál v Anglii, Christ Church Cathedral . Chvíli klidu si můžeme užít v parku Christ Church Meadow, ze kterého je krásně vidět jedna z nejstarších univerzit,   Merton College . Procházkou budeme pokračovat dále a cestou mineme i Town Hall, radnici města. Následně zamíříme k malému náměstí Radcliffe Square, kde se zastavíme u kulaté budovy  Radcliffe Camera , sloužící dříve jako čítárna. Nesmíme opomenout ani  Bodleian Library, první veřejnou univerzitní knihovnu a jednu z nejstarších knihoven v Oxfordu . Za zmínku stojí i  Oxford Castle  (zájemci o prohlídku hradu a historického vězení budou mít možnost si koupit vstupné na místě). Ve večerních hodinách se společně nebo individuálně vydáme na hotel.
4 Vyrazíme za krásami anglického venkova a vychutnáme si romantickou krajinu v Cotswolds. Zájemci mohou ochutnat pravé anglické pivo v místním pivovaru. Poté se přesuneme do Bath a vyzkoušíme zdejší termální lázně. Dopoledne pojedeme do jedné z nejoblíbenějších oblastí v Anglii, Cotswolds , která se vyznačuje vesničkami s medově zabarvenými domky a rozsáhlými loukami a pastvinami. Mineme mnoho malebných vesniček s původní architekturou a budeme se kochat pohledem na romantickou anglickou krajinu. Zastavíme se v městečku, kterému se přezdívá „Benátky Cotswoldu“ , Bourton on the Water . Zde si uděláme krátkou přestávku na jídlo. V případě zájmu a času budeme mít možnost se projít v přírodní rezervaci Greystones Farm Nature Reserve (vstup zdarma) anebo můžeme navštívit nedaleký pivovar, kde je možné nahlédnout pod pokličku výroby piva a osvěžit se pravým anglickým pivem (prohlídka pivovaru je možná jen pro předem objednané zájemce – informace o dostupnosti získáte v CK). Odpoledne se přesuneme do gregoriánského města Bath. K večeru tady budeme mít příležitost vyzkoušet si  anglické termální lázně . Na dvě hodiny okusíme sílu horkých léčivých minerálních pramenů anebo můžeme jen tak relaxovat v páře (pro předem objednané zájemce).
5 Poslední den si užijeme atmosféru městečka Bath. Prohlédneme si unikátní římské lázně a ochutnáme místní horkou minerální vodu. V podvečerních hodinách se přesuneme na letiště do Bristolu a odletíme zpět do ČR. Po snídani si prohlédneme gregoriánské město Bath . Bath je jediné místo ve Velké Británii, kde se můžeme vykoupat v přírodních termálních lázních a navštívit 2000 let staré římské lázně. Prohlídku města začneme právě  v římských lázních  (vstupné pro předem objednané zájemce), v Pump Room můžeme vyzkoušet velmi netradiční chuť horké minerální vody. Dále budeme pokračovat k dominantě města,  Bath Abbey , kde si kromě krásné architektury můžeme užít ojedinělý výhled na město. Dále se půjdeme podívat i ke slavnému  Pulteney Bridge , mostu, který byl inspirován mostem Rialto v Benátkách, a byl nejen spojnicí břehů, ale i obchodním centrem. Zamíříme také k  The Circus , skvostným terasovitým budovám připomínající římské Koloseum. Uvidíme i Royal Crescent, kde nás opět zaujme pro Bath typická architektura. V odpoledních hodinách se přesuneme autobusem na letiště v Bristolu, odlet do Prahy ve večerních hodinách.

Typ dopravy: letecky

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.