To nejlepší z Athén + MOŘE (letecky z Prahy)

Popis

Výpravný eurovíkend s průvodcem do bájného Řecka, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Athén a užijete si moře. Objevíte krásy večerní Plaky, vychutnáte si osvětlenou Akropoli, prohlédnete si Parthenon i Dionýsovo divadlo. Navštívíte Agoru a osvěžíte se na plážích ostrůvku Aigina. Vydejte se s námi po stopách dávné minulosti a poznejte Athény!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Ubytování

Typ

hotel hotel 3* nebo 2* v blízkosti centra Athén

Vybavení pokoje

ve 2lůžkových pokojích, popř. 3lůžkových

Strava

Strava

snídaně

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

16.06.2021 - 16.06.2021

2 500 Kč Příplatek za jednolůžkový pokoj
18 990 Kč dospělý

Cena zahrnuje

 • letenka Praha - Athény - Praha se všemi poplatky (kabinové zavazadlo)
 • transfer z letiště na hotel a z hotelu na letiště
 • 4x ubytování v Athénách ve 3* nebo 2* hotelu ve 2lůžkových pokojích, popř. 3lůžkových
 • 4x snídani průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Cena nezahrnuje

 • přesuny v Athénách: 50 EUR/celý pobyt (5denní jízdenka, trajekt na ostrov Aigina)
 • vstupné na místě
 • cestovní pojištění

Fakultativní příplatky

 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 500 Kč
 • Cestovní pojištění:
  EASY (35 Kč / den / osoba) 
  UNIVERSAL + STORNO (90 Kč / den / osoba) 

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Přílet do Athén, dle příletu podvečerní procházka centrem města. Odlet z Prahy dle letových řádů, přílet do  Athén , ubytování. V případě brzkého odletu možná podvečerní procházka centrem města. Z náměstí Omonia, odkud   se vydáme po hlavní třídě Panepistimiou kolem univerzity směrem na hlavní náměstí Syntagma   s  budovou parlamentu . Projdeme se nákupní třídou  Ermou  až na náměstí Monastiraki, které bývalo místem tradičních trhů. V současnosti je zde spousta typických řeckých taveren, v jedné z nich si dáme skvělou večeři. Objevíme krásy večerní Plaky   – nejzachovalejší středověké athénské čtvrti a vychutnáme si pohled na osvětlenou Akropoli,  Římskou  a Řeckou agoru. Návrat na hotel ve večerních hodinách.
2 Tento den bude patřit nejznámějším památkám areálu Akropole či prohlídce Řecké i Římské agory. Ráno přesun metrem k Akropoli: komentovaná prohlídka areálu této nejznámější athénské památky. Uvidíme zde vstupní bránu Propylaje, chrám bohyně Athény Parthenon, Erechtheion   s nádhernými karyatidami, nejstarší zachované divadlo na světě –  Dionýsovo divadlo  – a stále používané  odeion Heroda Attika . Se zestávkou na pahorku Areopagos   přejdeme na řeckou agoru - místo, kde podle tradice vznikla demokracie. Zde uvidíme nejzachovalejší starověký chrám  Théseion , tehdejší „radnici", oltáře olympijských bohů a bude možnost navštívit i místní malé muzeum. Po pauze na oběd navštívíme  Římskou agoru , kde si prohlédneme známou  Věž větrů  a pokocháme se výhledem na  Plaku.  S krátkou zastávkou u Hadrianovy knihovny se přesuneme na náměstí Monastiraki, v jehož okolí je možnost taveren, kaváren a obchůdků.  Kdo bude mít chuť, může si po individuálním volnu užít pohled na Athény po setmění při výstupu na pahorek Lykavittos, kde se nachází kostelíček zasvěcený sv. Jiří (možnost vyjet nahoru lanovkou). Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.
3 Den jako stvořený k relaxaci, ať už koupáním na ostrůvku Aigina nebo na městských plážích v Athénách, případně individuální program. Den věnovaný odpočinku na pláži a koupání v moři. V případě zájmu ráno přesun do hlavního přístavu Pireus a přejezd trajektem na ostrov Aigina. Krátká procházka hlavním městem, poté volný program, koupání v moři. V podvečer odjezd trajektem zpět do Pirea. V opačném případě možnost zůstat v Athénách a využít ke koupání pláže při pobřeží, kam lze dojet tramvají z centra města ( Kalamaki , Glyfada ). 
4 Společně si dnes prohlédneme chrám boha Dia, panathénajský i olympijský stadion, přístav či muzea. Ráno přesun metrem k archeologické lokalitě zvané  Karameikos  - bývalé hrnčířské čtvrti, kde ve starověku vznikala athénská keramika známá po celém tehdejším světě, a především nejrozsáhlejšímu a nejzachovalejšímu starověkému pohřebišti. Odtud budeme pokračovat na pahorku Filopappou   s nádhernými výhledy na Akropoli. Po obědě si prohlédneme areál monumentálního chrámu boha Dia Olympského, Hadriánův oblouk, Panathénajský stadion a procházku přes Národní zahrady královny Amálie zakončíme na náměstí Syntagma před budovou řeckého parlamentu, kde zhlédnemu střídání stráží. Odpolední individulání  volno dle vlastních preferencí  - nákupy suvenýrů, procházka nejzachovalejší středověkou athénskou čtvrtí Plaka, návštěva nového Muzea Akropole  či Národního archeologického muzea, možnost výletu tramvají k moři nebo metrem do  největšího řeckého přístavu  Pirea, prohlídka   areálu olympijských stadionů, procházka po zcela nově otevřené trase podél severního úpatí Akropole aj. Večer možnost společné večeře v jedné z typických taveren přímo ve čtvrti Monastiraki.
5 Dopoledne krátké  osobní volno  dle vlastních preferencí,  transfer  na letiště,  odlet  do Prahy.

Typ dopravy: letecky

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.