To nejlepší z Barcelony + BAREVNÝ SVĚT ANTONI GAUDÍHO (letecky z Prahy)

Popis
Originální Gaudího díla naživo… Připraveni? Objevíte mistrovu prvotinu, Casa Vicens. Budete obdivovat nádherný Palau Güell i interiéry Sagrada Familia. Projdete se po střeše slavného domu La Pedrera. Nevynecháte Parc Güell, užijete si výhledy z Montjuicu a ochutnáte dobroty z tržnice La Boquería. Nechte se vtáhnout do Gaudího světa a poznejte živou kalánskou metropoli jako nikdy předtím!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu  - cestující má v ceně letenky 2 zavazadla, ta podléhají podmínkám letecké společnosti:  a) Zavazadlo v ceně zájezdu  –  kabinové zavazadlo  o max. rozměrech 40 (d) x 30 (v) x 20 (h) cm (toto zavazadlo budete mít s sebou na palubě)UPOZORNĚNÍ! Na kabinové zavazadlo se vztahují podmínky přepravy kabinových zavazadel (omezení tekutin, zákaz ostrých předmětů apod.) b) Zavazadlo v ceně zájezdu – odbavované zavazadlo  hmotnost do 15 kg

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Parc Güell – hlavní část

Dospělý 410.00 Kč
Dítě 310.00 Kč
Senior 310.00 Kč

La Pedrera

Dospělý 750.00 Kč
Dítě 400.00 Kč
Student 550.00 Kč
Senior 550.00 Kč

Sagrada Familia (bazilika)

Dospělý 800.00 Kč
Student 750.00 Kč
Senior 650.00 Kč
Jiný 750.00 Kč

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění
Ubytování

Typ

hotel

Strava

Strava

snídaně

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

06.10.2022 - 06.10.2022

3 000 Kč Příplatek za jednolůžkový pokoj

Cena zahrnuje

letenka Praha – Barcelona – Praha se všemi poplatky kabinové a odbavované zavazadlo (dle podmínek přepravy viz níže) transfer letiště – Barcelona (hotel) – letiště 3x ubytování v hotelu 3x snídaně průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě) tištěný průvodce městem zdarma

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění doporučené kapesné cca 150 EUR/osoba/pobyt přesuny místní dopravou (cca 15 euro/os.) vstupné na místě Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 000 Kč

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Po příletu do Barcelony se dopravíme na hotel a ubytujeme. V závislosti na čase příletu bude následovat procházka centrem města, při které se vydáme do gotické čtvrti, uvidíme Gaudího Palau Güell a den zakončíme u sochy Kryštofa Kolumba. Naši prohlídku města začneme v nejstarší části Barcelony, v historické gotické čtvrti. Uvidíme katedrálu sv. Eulálie , zastavíme se na královském náměstí (Plaça del Rei) , projdeme náměstím Sant Jaume, kde je vládní centrum Katalánska a kde v minulosti bylo centrum římské osady Barcino. Projdeme uličkou, která Pabla Picassa inspirovala k jeho prvnímu kubistickému dílu – Slečny z Avignonu . Odtud budeme pokračovat na Královské náměstí (Plaça del Rei) , které je jedním z nejkrásnějších náměstí v Barceloně. Tady uvidíme jedno z prvních děl Antoni Gaudího. Kousek od náměstí prochází rušná ulice Las Ramblas a tudy se také vydáme. Nejprve jen tuto ulici přejdeme, protože poblíž se nachází nádherný palác (Palau Güell) navržený Gaudím pro jeho obdivovatele a mecenáše Eusebi Güella . Poté se po Las Ramblas vydáme směrem k moři. První den ukončíme u sochy Kryštofa Kolumba, kde začíná promenáda kolem přístavu Port Vell a pokračuje až k plážím Barcelonety.
2 Tento den budeme věnovat prohlídce hlavních lákadel města. Dopřejeme si návštěvu Gaudího parku, projdeme se po Las Ramblas a zavítáme na proslulou tržnici La Boquería. Odpoledne nás čeká monumentální katedrála Sagrada Familia. Dnes navštívíme skvost mezi parky, jehož architektem opět není nikdo jiný než Antoni Gaudí. Parc Güell, který je pojmenován po architektově mecenáši, měl být původně rezidencí pro rodiny s vlastním náměstím, tržištěm a systémem kanalizací. Je odtud krásný výhled na město a moře. Najdete tu nejznámější Gaudího symbol – salamandr . Odtud se vydáme k prvnímu domu, který Gaudí postavil. Jedná se o dům Casa Vicens , který otevřel brány Gaudího obdivovatelům teprve nedávno. Nedaleko se nachází jedna z  hlavních barcelonských tříd Passeig de Gracia , kterou si z velké části projedeme. Kromě mnoha nádherných domů z přelomu 19. a 20. století, tu uvidíme dva nejznámější Gaudího domy  –  Casa Mila (La Pedrera) a Casa Batló . Poté už nás čeká největší katalánské náměstí Plaça Catalunya a další část promenády Las Ramblas. Tady se zastavíme na trhu La Boquería, kde najdeme pestrou směsici rozličných lahůdek typických nejen pro Katalánsko. V odpoledních hodinách navštívíme nejvýznamnější Gaudího stavbu, která je dodnes nedostavěná . Zkráceně se jí říká Sagrada Familia a všechny své návštěvníky udivuje netradičním vzhledem. Zde strávíme dostatek času, abyste si chrám mohli opravdu užít a prohlédnout.
3 Dnes si budeme užívat výhledy na Barcelonu z kopce Montjuic a poté navštívíme Gaudího dům Casa Mila. Odpoledne bude prostor k návštěvě muzeí či dalších Gaudího staveb. Volný čas může každý využít dle vlastní představy. Dopoledne se vydáme na kopec Montjuic, odkud je krásný výhled na město a přístav. Dolů sejdeme příjemným parkem a dojdeme až areálu, kde se konala Olympiáda v roce 1992. Tady se také nachází slavná Torre de Calatrava , komunikační věž pojmenovaná podle jednoho z předních španělských architektů. Odtud přejedeme zpět do historického centra města, kde budeme mít možnost navštívit dům Casa Mila (La Pedrera) , který se považuje za nejvýznamnější Gaudího dílo. Zbytek odpoledne bude volný. Lze ho využít k návštěvě dalších Gaudího staveb např. Casa Batló nebo Palau Güell, muzeí (Muzeum města Barcelony, Muzeum Pabla Picassa, Muzeum Joana Miró…), obrovského Aquaria a dalších zajímavostí, které Barcelona nabízí.
4 V závislosti na letovém řádu bude po snídani následovat individuální program. Zájemci mohou navštívit fotbalový stadion Camp NOU. Nabízí se také příjemná procházka po přístavu či k plážím. Poté se přesuneme na letiště a odletíme zpět do Prahy. Pro fanoušky fotbalu nabízíme návštěvu fotbalového stadionu Camp NOU. V ceně vstupenky je prohlídka stadionu FC Barcelona a muzea s historií klubu. Projdete se tunelem fotbalistů, šatnami, kabinami komentátorů a stanete na samotném fotbalovém trávníku u střídacích lavic. Pro ty, co fotbalu nefandí, tu je mnoho dalších možností, jak využít volné dopoledne. Třeba taková procházka do přístavu a k plážím, kde si můžete vychutnat poslední paprsky slunce této španělské metropole. Následovat bude odjezd na letiště a odlet zpět do ČR.

Typ dopravy: letecky

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.